Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım bu konuda Regrete daha bilgili ama Memorialde bu şekilde çünkü Regrete gidip Arda beye memorialde muayene oldu 132 tl ye. Gerçi ben hiç bu ücrete çıkmadım tahlildi, ayrıntılıydı hep fazla ödedim. Bir de çoğu özelde 10 gün kontrol Memorialde 15 gün kontrole giriyor ve Arda bey beni 10 günde , 15 te bir çağırıyor ve gittiğimde de kontrol diye baştan savıp hızlı bakmıyor uzun uzun inceliyor bu açıdan ekonomik çünkü bazı dr ler ayda bir çağırıyor o zaman bir muayeneye o ücreti veriyorsun. Sen orada pembe maviye, diğer sgk geçmeyenlere sor bu durumda muayene ve tahlilde ne indirim yapıyorlar bu memorialde böyle ama belki diğerlerde değişiyordur... Benimkinde ayaktan tedavi ekli değil. Yatarak canım... Keşke Regrete baksa o daha iyi biliyor...

teşekkür ederim arkadaşım cevabın için.dediğin gibi arayayım bir kaç hastaneyi en iyisi.Regrete arkadaşı yakalayabilirsek onada sormak isterim.

ARKADAŞLAR

benim rahim ağzı ölçümlerim iyi çıktı ya, bir dahaki kontrolüme 2 hafta kaldı
bu süre içinde rahim ağzımın kısalıp bebeğimi kaybetme ihtimalim var mı??

şuanda kendime çok kızıyorum
halı yıkamacı çağırdım
halıları rula yapıp kaldırdım, kasıgıma bir ağrı girdi
ve şimdi de altımda biğr doluluk hissi var

:KK43: :KK43: kendime çok kızıyorum çoookkk :KK43: :KK43:
vallahi tam dayaklıksın he:KK20::KK20::KK20:senin neyine halı kaldırmak yat çabuk olmadı adam tut temizlige :KK19::KK19::KK19:gelde sinir olma he çıldırıcim son pişmanlık neye yarar diye bir şarkı var aman diyim :KK14::KK14:
Herkese hayırlı cumalar ve hayırlı ramazanlar :)

sanada bebem herkeze hayırlı cumalar kızlar dün gece çok kötü bir gece geçirdim gece eşiem sahur hazırlaıdm yedi yattık ben adet oldugumdan çarşamba başlıcam oruca neyse uyku tutmadı içime korku girdi beynim uyuştu karıncalandı vucudum kitlendimi sana agzımı oynatamadım :KK30::KK30::KK30:hiç biryerim oynamıyo gözlerimi açtım allahım kitlendim eşime seslenicem yok suratım beynim ılık birşey aktı agzımı oynatamadım sonra aklıma geldi oynatamadıysamda içimden bismillah demeye 3 kere sonra açıldı çenem allahım çok şükür dedim öyle böyle kormadım bir bilseniz:KK43::KK43::KK43:bu aban 2 seferdir oluyor nedenki bu seferi şiddetliydi arkadaşa dedim epilepsimiziy diye manyakmısın onlar bayılıyorlar dedi kesin gene üzülmüş kafayı birşey takmışındır o tetiklemiştir dedi:KK14::KK14:sizede oldugu oldumu imnsan agzını oynatamazmı ya hareket ettiremedim :KK14::KK14:
herkeze hayırlı cumalar cumanım ramazanınız dualarınız mubarek olsun :KK16::KK16::KK16:

benden ziyade Edamecrin arkadasımız cok memnun kalmıstı İsmail beyden,ben de cok memnunum kendisinden ama cok sukur sorunsuz ve sırasıyla gidiyor hersey ve basta da dedigim gibi benim gebeligimde İsmail beyin kritik bir sorumlulugu yok,yine de kafama takılanları rahatca sorabiliyorum ve kendisi de zaten guzel guzel acıklıyor herseyi.
Canım ben ilkinde yattım cunku cok sorunlu gecti,ben kendim hissediyordum yatmam gerektigini,surekli kasılmam vardı,enfeksiyonum vardı,daha bir suru sıkıntı ve yatmamam soz konusu degildi,doktorum basta yatmana gerek yok sadece dikkatli ol dedigi halde sonra iyi ki yatmıssın dedi.Ama cok sukur bu sefer daha en basından beri daha kolay geciyor,rahim mi alıstı yoksa her gebelik farklı mı oluyor ondan mı bilmiyorum sadece sukrediyorum Allah´ıma bu gunlerime bu sekilde gelebildigim icin.Bunun sebebi rahim boyunun kısalmaması degil,kasılmam olmaması ve genel anlamda kendimi iyi hissetmem.İlkinden farklı olarak progestan kullanıyorum bu gebeligimde,vajinal progestan bana cok iyi geldi(agızdan aldıgımda cok yan etkisini gordum-bas donmesi halsizlik bulantı gıbı-igne olarak da hic denemedim.)
serviks uzunlugum her iki gebeligimde de hemen hemen aynıydı(serklaj oncesi olcumlerde) ama sonrasındaki olcumleri her ikisinde de onemsemedi doktorlar,hatta bu seferkinde nasılsa serklajın var,olcsek de bir sey degismeyecek dendi ve serklaj sonrası sadece bir defa (18 haftalık) yapıldı o zamandan beri olcum yapılmıyor.Su anda kactır hic bir fikrim yok.
Rahim agzının bir kısmı konizasyonla alındıgı icin bana serklaj onlem amaclı atılıyor cunku gebelik basında 3.8 civari oluyor :nazar: uzunlugum,yine de doktorların ortak fikri (ki cok doktora danıstım serklaj konusunu,atılmasın diyen hic cıkmadı) serklaj oldu benim icin.

Anladım arkadaşım.Sağol cevabın için.

vallahi tam dayaklıksın he:KK20::KK20::KK20:senin neyine halı kaldırmak yat çabuk olmadı adam tut temizlige :KK19::KK19::KK19:gelde sinir olma he çıldırıcim son pişmanlık neye yarar diye bir şarkı var aman diyim :KK14::KK14:

sanada bebem herkeze hayırlı cumalar kızlar dün gece çok kötü bir gece geçirdim gece eşiem sahur hazırlaıdm yedi yattık ben adet oldugumdan çarşamba başlıcam oruca neyse uyku tutmadı içime korku girdi beynim uyuştu karıncalandı vucudum kitlendimi sana agzımı oynatamadım :KK30::KK30::KK30:hiç biryerim oynamıyo gözlerimi açtım allahım kitlendim eşime seslenicem yok suratım beynim ılık birşey aktı agzımı oynatamadım sonra aklıma geldi oynatamadıysamda içimden bismillah demeye 3 kere sonra açıldı çenem allahım çok şükür dedim öyle böyle kormadım bir bilseniz:KK43::KK43::KK43:bu aban 2 seferdir oluyor nedenki bu seferi şiddetliydi arkadaşa dedim epilepsimiziy diye manyakmısın onlar bayılıyorlar dedi kesin gene üzülmüş kafayı birşey takmışındır o tetiklemiştir dedi:KK14::KK14:sizede oldugu oldumu imnsan agzını oynatamazmı ya hareket ettiremedim :KK14::KK14:
herkeze hayırlı cumalar cumanım ramazanınız dualarınız mubarek olsun :KK16::KK16::KK16:

kim halı kaldırmış? hidenisko mu? o kadar hızlı baktım ki mesajlara görmemişim,inşalah birşeyi yoktur keşke yapmasaydı,insan bi anda gaza gelebiliyor sonra da kendine kızmaya başlıyor,aman dikkat,hepimiz için kimse iş güç yapmasın bakiim

canım karabasan diyorlar ona galiba,böyle üzerine bi ağırlık çöküyor uykunda bağıramıyorsun nefes bile almakta zorluk çekiyorsun genelde dua okuyunca gidiyo,arkadaşının dediği doğru stres ve yaşanan olumsuzluklar böyle şeyleri tetiliyor,gece duanı yap,sonra da güzel şeyler düşünerek uyumaya çalış canım

hayırlı cumalar ve hayırlı ramazanlar umarım herkez iyidr ben yine size bişey soracam mızlar lütfen tyardım edin ve kusura bakmayn 1hafta önce enfeksiyn olmustm fitil kullandm hersey yolunda gibiydi ama ilişki sırasında ciddi bir sekilde agri hissettim aradan biraz zaman gecti hafif bir leke geldi agrı olunca herhalde zorladık ondn oldu dedim bu olay iki gün önce oldu bir kez daha cok az leke geldi önemsemedm bu arada dogum kontrol hapını 2gün bilerk yutmadım son günler oldugu için normal yollada korunurm arada yutup bıraksam ne olur dedim 2gün yutmadm sonra devam ettim daha hapın bitmesine 7gün var galiba adet olacam az önce leke geldı hapı 2gün yutmayınca adet olunur mu ya canım cok sıkıldı 3haftada adet olmus olacam doktor kızacak napcam ya yardım edeck biri var mı

internettende baktım eger bir den fazla hap unuttuysanız benimki zaten 2tane en son unuttugunz hapı alın gerisini paketten atın sonra devamını kullanmaya devam edin yazıyo napcam ben ya daha adet olmamam lazımdı yine yumurtlama gününü bilemicem

kim halı kaldırmış? hidenisko mu? o kadar hızlı baktım ki mesajlara görmemişim,inşalah birşeyi yoktur keşke yapmasaydı,insan bi anda gaza gelebiliyor sonra da kendine kızmaya başlıyor,aman dikkat,hepimiz için kimse iş güç yapmasın bakiim

canım karabasan diyorlar ona galiba,böyle üzerine bi ağırlık çöküyor uykunda bağıramıyorsun nefes bile almakta zorluk çekiyorsun genelde dua okuyunca gidiyo,arkadaşının dediği doğru stres ve yaşanan olumsuzluklar böyle şeyleri tetiliyor,gece duanı yap,sonra da güzel şeyler düşünerek uyumaya çalış canım

canım evet o kaldırmı halıları adamın dövesi var inan erinmesem döver gelirdim :KK1::KK1:2 oglumda doktor rahim dikilmicek herşeynormla dedi bende salak gibi iş yaptım olan bana oldu bebegim gitti:KK14::KK14:canım o birkerede annemlerde oldu okadar korktumki allah korusun hanı yüzüne felç gelride agzın kayar gibi olurya öle oldu vucudum kitlendi ne korktum :18::18:bismillah diyebildim anca 3 kere dedim geçti dün canım çok sıkkındı ondan oldu galiba dua etmeden yatmıyorum zaten ben :KK14::KK14:allahımgöstermesin birdaha felç geçiriyorum zannettim yeminle :KK53::KK53:

internettende baktım eger bir den fazla hap unuttuysanız benimki zaten 2tane en son unuttugunz hapı alın gerisini paketten atın sonra devamını kullanmaya devam edin yazıyo napcam ben ya daha adet olmamam lazımdı yine yumurtlama gününü bilemicem

canım keşke dr ni dinleseydin,hastalanıyorsan buna yapabilecek birşey yok engellenemez yani

canım evet o kaldırmı halıları adamın dövesi var inan erinmesem döver gelirdim :KK1::KK1:2 oglumda doktor rahim dikilmicek herşeynormla dedi bende salak gibi iş yaptım olan bana oldu bebegim gitti:KK14::KK14:canım o birkerede annemlerde oldu okadar korktumki allah korusun hanı yüzüne felç gelride agzın kayar gibi olurya öle oldu vucudum kitlendi ne korktum :18::18:bismillah diyebildim anca 3 kere dedim geçti dün canım çok sıkkındı ondan oldu galiba dua etmeden yatmıyorum zaten ben :KK14::KK14:allahımgöstermesin birdaha felç geçiriyorum zannettim yeminle :KK53::KK53:

Allah korusun kız,stres herşeyin sebebi o,biraz geniş olmak lazım ama olamıyoruz işte

Sevgiciğim buralardayım kayınvalideler geldi hep bakamam artık...
İyiyim canım...:KK16:

hayırlı cumalar ve hayırlı ramazanlar umarım herkez iyidr ben yine size bişey soracam mızlar lütfen tyardım edin ve kusura bakmayn 1hafta önce enfeksiyn olmustm fitil kullandm hersey yolunda gibiydi ama ilişki sırasında ciddi bir sekilde agri hissettim aradan biraz zaman gecti hafif bir leke geldi agrı olunca herhalde zorladık ondn oldu dedim bu olay iki gün önce oldu bir kez daha cok az leke geldi önemsemedm bu arada dogum kontrol hapını 2gün bilerk yutmadım son günler oldugu için normal yollada korunurm arada yutup bıraksam ne olur dedim 2gün yutmadm sonra devam ettim daha hapın bitmesine 7gün var galiba adet olacam az önce leke geldı hapı 2gün yutmayınca adet olunur mu ya canım cok sıkıldı 3haftada adet olmus olacam doktor kızacak napcam ya yardım edeck biri var mı

dogum kontrol hapını asla soylenenin aksi sekilde alamazsın,tum homron dengeni bozacagin icin adetin de gelmesi gereken gunde gelmez.Sen hem hapı bırakmıssın(hapı bırakınca adet olursun)hem de tam adet olmak uzereyken yeniden hap almıssın,bir daha yapma oyle canım,zarar verirsin kendine,gecmis olsun.

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:böyle ol canımı ye:KK3::KK3::KK3:canım nasip olursa sen doguma kadar burdasın degilmi birde ardaya ne aralıklarla gidiyorsun :KK49::KK49:

Eşim öyle istiyor ben de okul açılınca dönmek istiyorum bu sefer Arda bey tatilde diye 4 hafta olmuş olacak. Ama biliyorsun zaten 15 gün kadar toplamda hastanedeydim sonra haftada bir, sonrakine 10 gün sonra gittim. 15 günde biri geçmez diye düşüüyorum zaten 25. haftaya yaklaşıyorum bu haftalar beni korkutur dayanamam giderim...

chnb nin başı kalabalık,hadi bakalım kolay gelsin canım

Sağ ol canım daha dur denizlidekiler gelmedi daha herkeste uykuya çekildi şimdilik...:KK16:

Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar...:KK16:Allah bu güzel ay hürmetine hepimizi sağlıkla, vakitlice evlatlarına kavuşturur, olmayanlara da en kısa zamanda hayırlı evlatlar nasip eder inşallah... Amin..

Canım aksilik olmamasına çok sevindim. İnşallah hep böyle gider...Eşine de uzun, sağlıklı ömürler diliyorum ailesiyle beraber...

Sorma Sofika dün aşşam bir de aptal gibi redüksiyon yaptıranların yazdıklarını okudum biraz mahfoldum üzüntüden ya...:KK14: Dün gecem de berbat geçti. Gece kürtaj, redüksiyon, sağlıksız gebelik sonlandırması bütün gece rüyamda uğraşıp surdum. Biz salonda yatıyoruz gece bizimkiler sahura kalktı(3 kişi) salonda yediler. Bizim görümceler biliyor tam geçmedi bulantım etli yemeğe basmışlar soğanı kokusuna hem de kaşık tıkırdısına uyanmamak ne mümkün... Sora da midem bulandı çıkardım boğazımdan kan geldi. Evin sakin hali bu gün Trabzondan kayınvalide ve 2 görümce, Denizliden de 1 görümce, kocası ve 3 çocuğu gelecek. Ne olacak halim... Aslında büyük görümcem ev aldı dublex. Büyük oraya gidelim hep birlikte rahat ederiz diyor. Eşim de bura hastanelere yakın ora uzak diye istemiyor bir de evi sıfırdan döşedi hep beyaz, krem ağırlıklı, diğer eltimlerde de toplam 5 çocuk onlar da sık sık gelirler kayınvalide var diye 4 de evde var 9 çocuk. Diyor evi harabeye çevirirler sorumlusu biz oluruz...:KK37:

Bakalım bu günümüz nasıl geçecek...:KK50: Neyse sonra bir zaman uyuyamadım dön dön dalmışım rüyalar da kaldığı yerden devam...:KK14:

Allah sabır versin bebeğini kaybettiğin hastanede hatırlamamak ne mümkün...:KK14: İnşallah sağlıklıdır evladı...

Canım niye yoruyorsun kendini? Dikkat et gelenlere toplatsaydın, temkinli olmak lazım. Aradılar mı dün seni?

aramadılar cnm, dün de bugun de aramadılar :KK22: :KK22:

döv arkadaşım, hemen adresi veriyorum gel vallahi :KK1:
size yazdığımdan beri uzanıyorum
biraz daha iyiyim ama psikoljik olarak hep bacak aramı kapalı tutuyorum, sanki b,rşey olmasını engelleyebilecekmişim gibi

ben bir daha görüşmemizde arda beyle ciddi ciddi konusacagım
ben bu stresi kaldıramam dikin diyeceğim :KK25:
hep düşünmek istemiyorum, bebeğimi pisi pisine kaybedemem :KK45:
sanki böyle devam edersem birşeyler ters gidcek :18:

kızlar az önce ablamla konuştuk,kontrolü vardı,herşey yolundaymış dikiş yerleri iyice iyileşmeye başlamış,eylül gibi rahim filmi çekilecekmiş ondan sonrası Allah Kerim.. Ablam benden bahsetmiş doktoruna,kadın da kime gittiğimi sormuş ablam da doktorumun adını söylemiş kadınla benim dr arkadaş çıktılar iyi doktordur falan demiş benim görmeme gerek yok demiş,açıkçası içim rahatladı,uzmanlıklarını beraber yapmışlar

aramadılar cnm, dün de bugun de aramadılar :KK22: :KK22:

döv arkadaşım, hemen adresi veriyorum gel vallahi :KK1:
size yazdığımdan beri uzanıyorum
biraz daha iyiyim ama psikoljik olarak hep bacak aramı kapalı tutuyorum, sanki b,rşey olmasını engelleyebilecekmişim gibi

ben bir daha görüşmemizde arda beyle ciddi ciddi konusacagım
ben bu stresi kaldıramam dikin diyeceğim :KK25:
hep düşünmek istemiyorum, bebeğimi pisi pisine kaybedemem :KK45:
sanki böyle devam edersem birşeyler ters gidcek :18:

Canım sorun yoktur diye düşünüyorum olsa ararlardı herhalde...

Canım merak ettiklerini sor peki senin oğlanda ilerleyen haftalarda kısalma oldu mu belki ipucu verir sana...

Bir de 6 aylık ücretli izin varmış meclisim gündeminde doğru mudur sence olursa süper olur...

X