Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
sezenkayaalp hala doktora gitmedigini yazmıssın arkadasım,gitsem ne yapacak diye dusunme,iltihabın varsa antibiyotik yazar 3-5 guna birseycigin kalmaz,ama o enfeksiyon rahme kadar ilerlerse asıl o zaman doktorun yapacak bir seyi kalmayabilir,lutfen doktora git.

kızlar benim dun muayenemde sadece nst ve tansiyon olcumu yapıldı,kasılman varsa rahim agzı olcumu de yapıcam dedi yok dedim kurcalamayalım o zaman dedi.Ultrasona gerek gormedi,ben de nasılsa 3 gun sonra İsmail beyin yanında yaptıracam diye ısrar etmedim.Baskı olmaya basladı dedim,normaldir ama yine de artarsa bu his gel dedi,rahim agzında dikisin var yırtılma riski oluyor dedi.Kasılmalarını takip et duzenli olursa yine gel dedi(bunlar hep bildklerimiz gerci).Hepi topu 3 dk lık sohbet ve 10 dk lık nst butun muayene buydu,ama cok sukur daha fazlasını gerektirecek bir durum da yok zaten,iyi hissediyorum kendimi,yarın da annem geliyor cok mutluyum :)
chnb nst cekilirken hemsire geldi karnıma yakından bakıyo,ne guzel gobeginiz var :nazar: hic catlamamıs 2 gebelikte de ne suruyorsunuz dedi :KK9: bizim karsımı soyledim,faydası var demek ki dedi.Eh dedim gunde onlarca hamile gobegi goren birinden bu iltifatı duymak guzel :))
kızlar benim laptopumun klavyesi bozuk en az 10 tane harfi hic basmıyor haliyle yazamıyorum,bu kullandıgım esimin laptopundan-gunduzleri bundan yazabiliriyorum-esim isten gelince de baska is yapıyor laptopundan haliyle bana pek kalmıyor,kendiminkinden de sadece okuyyorum yazamıyorum.
aksam da eşimin dogum gununu arkadaslarıyla dısarda kutladık cok gec geldim eve soyle bir goz gezdirdim ama ayrıntılı bir okuyayım gecmişi,merak etmssin hepiniz de sagolun öpuyorum

fadik canım ne desem bilemedim
ben bu konularda cok duygusal dusunuyorum o yuzden hic fikir belirtmiycem,Allah yegeninizin yardımcısı olsun,insallah kendisi ve bebekleri icin en dogru yol bulunur ve uygulanır,amin.

hamile bir arkadas var fakultede her kontrolumuz denk geliyor bayagdır,biz de beklerken sohbet ediyoruz.Hep diyordu 2 kızım var bu oglan,ilk oglumu kaybettigim icin bu oglana cok sevindik diye,bende hamilelikte kaybetti sanıyordum.Tıp fakultesinde yattı oglum dedi,haftalarca burda kostu oynadı dedi,kocaman 2,5 yasındaydı dedi kalp ameliyatından sag cıkamadı dedi,simdi bu hastane benim ustume ustume geliyor cok korkuyorum dedi.Cok kotu oldum hala ustumden atamıyorum Allah´ım kimseye evlat acısı yasatma nolur,hicbirimizi evlatlarımızla sınama inşallah.

BADE

Ben rahim filmini yillar once bahar tip merkezinde cektirmistim.ama daha sonra ogrendimki BURTOM bu konularda daha iyiymis.biraz sancili bir islem ancak inan dayanilmayacak birsey degil.ve anestesisiz cektir daha net sonuc verdigi soyleniyor.u.u hastanesinde film cekilmiyor.ozelden cektirmek zorundasin suanki fiyatkari hakkinda bilgim yok ancak tlf la ogrenebilirsin.

Direk polikinliklere gittiginde dr lar bahsedilen tahlilkeri yaparmi bikmiyorum zaten yeni bir bebek icin suren var bir sansini dene eger sonuc akamazsan fakultede haken sozu gecen 2 dr var.biri osman bey bir digeride gurkan uncu.
Her ikisininde muayenesi 300 tl birini tercih eder istedigin tahlilleri kolayca yaptirirsin.Ben ve diger arkadaslar sana tahlillerin listesini veririz.

Acin daha cok yeni biran once kendini toparlamaya bak ben elimden gelen her konuda yardimci olurum. Beni tanimiyorsun ancak dr veya hastane islerinde bir insana ihtiyacin olursa sana arkadas olurum.

Allah razı olsun arkadaşım.Düşünmen yeter.Sen ne tarafta oturuyorsu bursada?

Elza arkadaşım sende bursalıymışsın.Bursadaki doktor ve hastaneler konusunda tavsiyede bulunursan,deneyimlerini paylaşırsan çok sevinirim.

merhaba kızlar ben geldim, bugün çok yoruldum, kaç yer gezdim, dişimdeki dikişleri aldırdım, çapaya gidip 2li testin sonucunu aldım, sonra cemil hocaya gittim, şükür testimiz iyi çıktı bir sorun yok, cemil hocada kendi ölçümlerini yaptı, okeyledi ayrıca, rahim ağrına baktı alttan ultrasonla sonra hunileşme başlamış, yarın çapaya gidicem 2li testimi yaptıran doktorla görüşücem o sorun çıkmazsa yaparız demişti, zaten cemil hocada geçmiş hikayene göre ve ultrasondaki görüntüyle yapmaması için bir neden yok zorluk çıkaracaklarını sanmıyorum dedi..yarın erkenden gidip işlemlerime başlıycam bakalım Allah işimi rast getirsin inşallah, geçmiş okuyamadım inşallah herkes iyidir çok yorgunum hemen yatıcam çünkü..kızımında yanağında iki gün içinde şivilce çıktı dün iyice şişti gözüne vurdu bugün onuda götürdüm erkenden doktora bir sürür antibiyotik şurup ve merhem verdiler, oda sürdükçe huysyzlanıyor ama geçicek galiba gözü biraz açılmaya başladı, o kadarda dikkat ediyorum nerden mikrop kaptı anlamadım..

geçmiş olsun arkadaşım hem sana ,hem kızına.İnşallah serklaj konusunda işin yolunda gider.Sorunsuz bir şekilde atlatırsın.

kızlar benim dun muayenemde sadece nst ve tansiyon olcumu yapıldı,kasılman varsa rahim agzı olcumu de yapıcam dedi yok dedim kurcalamayalım o zaman dedi.Ultrasona gerek gormedi,ben de nasılsa 3 gun sonra İsmail beyin yanında yaptıracam diye ısrar etmedim.Baskı olmaya basladı dedim,normaldir ama yine de artarsa bu his gel dedi,rahim agzında dikisin var yırtılma riski oluyor dedi.Kasılmalarını takip et duzenli olursa yine gel dedi(bunlar hep bildklerimiz gerci).Hepi topu 3 dk lık sohbet ve 10 dk lık nst butun muayene buydu,ama cok sukur daha fazlasını gerektirecek bir durum da yok zaten,iyi hissediyorum kendimi,yarın da annem geliyor cok mutluyum :)
chnb nst cekilirken hemsire geldi karnıma yakından bakıyo,ne guzel gobeginiz var :nazar: hic catlamamıs 2 gebelikte de ne suruyorsunuz dedi :KK9: bizim karsımı soyledim,faydası var demek ki dedi.Eh dedim gunde onlarca hamile gobegi goren birinden bu iltifatı duymak guzel :))
kızlar benim laptopumun klavyesi bozuk en az 10 tane harfi hic basmıyor haliyle yazamıyorum,bu kullandıgım esimin laptopundan-gunduzleri bundan yazabiliriyorum-esim isten gelince de baska is yapıyor laptopundan haliyle bana pek kalmıyor,kendiminkinden de sadece okuyyorum yazamıyorum.
aksam da eşimin dogum gununu arkadaslarıyla dısarda kutladık cok gec geldim eve soyle bir goz gezdirdim ama ayrıntılı bir okuyayım gecmişi,merak etmssin hepiniz de sagolun öpuyorum

Geçmiş olsun arkadaşım.Sorun çıkmaması çok güzel.Annende geliyormuş gözün aydın.rahat bir nefes alırsın artık.Pembe mavide hiç tahlil falan istiyormu ismail bey.Sanırım fakültede doğum yapacaksın bunlardan haberi varmı.Nasıl tepki veriyor.Birde pembe mavide yeni doğan bakım ünitesi varmı?Sen ne tarafta oturuyorsun?Fakülteye yakınmısın.çok sordum galiba :)

hamile bir arkadas var fakultede her kontrolumuz denk geliyor bayagdır,biz de beklerken sohbet ediyoruz.Hep diyordu 2 kızım var bu oglan,ilk oglumu kaybettigim icin bu oglana cok sevindik diye,bende hamilelikte kaybetti sanıyordum.Tıp fakultesinde yattı oglum dedi,haftalarca burda kostu oynadı dedi,kocaman 2,5 yasındaydı dedi kalp ameliyatından sag cıkamadı dedi,simdi bu hastane benim ustume ustume geliyor cok korkuyorum dedi.Cok kotu oldum hala ustumden atamıyorum Allah´ım kimseye evlat acısı yasatma nolur,hicbirimizi evlatlarımızla sınama inşallah.

Amin arkadaşım.Allahım sabırlar versin.Ne büyük acı.

ARKADAŞLAR

benim rahim ağzı ölçümlerim iyi çıktı ya, bir dahaki kontrolüme 2 hafta kaldı
bu süre içinde rahim ağzımın kısalıp bebeğimi kaybetme ihtimalim var mı??

şuanda kendime çok kızıyorum
halı yıkamacı çağırdım
halıları rula yapıp kaldırdım, kasıgıma bir ağrı girdi
ve şimdi de altımda biğr doluluk hissi var

:KK43: :KK43: kendime çok kızıyorum çoookkk :KK43: :KK43:

Geçmiş olsun arkadaşım.Sorun çıkmaması çok güzel.Annende geliyormuş gözün aydın.rahat bir nefes alırsın artık.Pembe mavide hiç tahlil falan istiyormu ismail bey.Sanırım fakültede doğum yapacaksın bunlardan haberi varmı.Nasıl tepki veriyor.Birde pembe mavide yeni doğan bakım ünitesi varmı?Sen ne tarafta oturuyorsun?Fakülteye yakınmısın.çok sordum galiba :)

cok sukur canım bir sorun yok
İsmail bey tahlil istemiyor cunku benim butun tahlillerim fakultede yapılıyor zaten,o da sadece degerlendiriyor.Evet ben fakultede dogum yapmayı planlıyorum,acık acık dogum konusu konusmadık İsmail beyle,ben de zaten bu etapta kesin konusmak istemiyorum surda olur burda olur diye ama onun icin sorun olacagını sanmıyorum.Ben asıl serklaj sonrası kendisine gitmeye cok cekinmistim cunku serkiajı sizin yanınızda olmak istiyorum diye bir hafta sonrasına sozleşip bir daha 2 ay sonra yanına gittigimde bile ters karsılamadı,dogum sorun olmaz.Pembe mavide yenidogan bakım unitesi var mı bilmiyorum hic sormadım ama alt katları komle cocuk poliklinigi sanırım vardır.Dedigim gibi Allah muhafaza acil bir durum olursa ben zaten fakulteye gitmeyi dusunuyorum o acıdan ayrıntılı arastırmadım pembe maviyi.
Ben Ataevlerde oturuyorum,yani bana hem pembe mavi hem fakulte yakın,hatta metroyla ulasabildigim icin en kolayı fakulte,pembe mavi mesafe olarak cok yakın olsa da ulasım daha sıkıntılı oluyor.sormak istedigin ne varsa sorabilirisin cekinme,seve seve cevaplarım.

ARKADAŞLAR

halı yıkamacı çağırdım

canım yaa o ihtimal ne yazık ki her zaman hepimizde var doktorlar bile asla kesin bir sey soyleyemiyor
ve evet kendine kızmakta haklısın,durup dururken kısalmasa bile kendini zorlarsan kısalma ihtimalin artıyor,lutfen daha dikkatli ol bundan boyle
hemen yat dinlen

ARKADAŞLAR

halı yıkamacı çağırdım

Arkadaşım ne olur kendine dikkat et.Sonradan pişman olmaktansa şimdiden önlemini al.Kendini yorma.Bırak halıları falan boşver.

cok sukur canım bir sorun yok
İsmail bey tahlil istemiyor cunku benim butun tahlillerim fakultede yapılıyor zaten,o da sadece degerlendiriyor.Evet ben fakultede dogum yapmayı planlıyorum,acık acık dogum konusu konusmadık İsmail beyle,ben de zaten bu etapta kesin konusmak istemiyorum surda olur burda olur diye ama onun icin sorun olacagını sanmıyorum.Ben asıl serklaj sonrası kendisine gitmeye cok cekinmistim cunku serkiajı sizin yanınızda olmak istiyorum diye bir hafta sonrasına sozleşip bir daha 2 ay sonra yanına gittigimde bile ters karsılamadı,dogum sorun olmaz.Pembe mavide yenidogan bakım unitesi var mı bilmiyorum hic sormadım ama alt katları komle cocuk poliklinigi sanırım vardır.Dedigim gibi Allah muhafaza acil bir durum olursa ben zaten fakulteye gitmeyi dusunuyorum o acıdan ayrıntılı arastırmadım pembe maviyi.
Ben Ataevlerde oturuyorum,yani bana hem pembe mavi hem fakulte yakın,hatta metroyla ulasabildigim icin en kolayı fakulte,pembe mavi mesafe olarak cok yakın olsa da ulasım daha sıkıntılı oluyor.sormak istedigin ne varsa sorabilirisin cekinme,seve seve cevaplarım.

Demekki iyi bir doktor.Bide canım aklıma takılan sen ilk hamileliğimde yattım dedin.Bu hamileliğinde çok şükür yatmıyorsun.Bunun sebebi kısalma olmaması mı?yoksa başka bir şeymi.Birde serklaj yapılırken serviks uzunluğun kaçtı,şimdi kaç?Geçmişte ameliyat geçirdin diyemi serklaj uygulandı yoksa rahim ağzı yetmezliğin var diyemi?

CHNB arkadaşım bu sigorta olayında senin başını çok ağrıttım ama kusura bakmazsan anlayamadığım birşey var.Sen dedinki benimde yatarak tedaviyi karşılıyor.Ayaktan tedaviyi karşılamıyor.Ama muayene parasının nerdeyse 3 te 2 sini karşılamış sigortan.Bu çok iyi bir şey.Bugün görüştük sigortayla yatarak yaptırırsak ayaktan muayeneyi ve tahlilleri karşılamıyor dedi.Sadece hastanelerin bazılarında %5 10 gibi koç alyanslısın diye indirim yapılabiliyormuş.Ama kesin değil.değişiyormuş,kampanya gibi bişeymiş.Acaba senin poliçende ayaktan tedavide mi ekli?Bilgi verirsen sevinirim arkadaşım.

Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar...:KK16:Allah bu güzel ay hürmetine hepimizi sağlıkla, vakitlice evlatlarına kavuşturur, olmayanlara da en kısa zamanda hayırlı evlatlar nasip eder inşallah... Amin..

Canım aksilik olmamasına çok sevindim. İnşallah hep böyle gider...Eşine de uzun, sağlıklı ömürler diliyorum ailesiyle beraber...

fadik canım ne desem bilemedim
ben bu konularda cok duygusal dusunuyorum o yuzden hic fikir belirtmiycem,Allah yegeninizin yardımcısı olsun,insallah kendisi ve bebekleri icin en dogru yol bulunur ve uygulanır,amin.

Sorma Sofika dün aşşam bir de aptal gibi redüksiyon yaptıranların yazdıklarını okudum biraz mahfoldum üzüntüden ya...:KK14: Dün gecem de berbat geçti. Gece kürtaj, redüksiyon, sağlıksız gebelik sonlandırması bütün gece rüyamda uğraşıp surdum. Biz salonda yatıyoruz gece bizimkiler sahura kalktı(3 kişi) salonda yediler. Bizim görümceler biliyor tam geçmedi bulantım etli yemeğe basmışlar soğanı kokusuna hem de kaşık tıkırdısına uyanmamak ne mümkün... Sora da midem bulandı çıkardım boğazımdan kan geldi. Evin sakin hali bu gün Trabzondan kayınvalide ve 2 görümce, Denizliden de 1 görümce, kocası ve 3 çocuğu gelecek. Ne olacak halim... Aslında büyük görümcem ev aldı dublex. Büyük oraya gidelim hep birlikte rahat ederiz diyor. Eşim de bura hastanelere yakın ora uzak diye istemiyor bir de evi sıfırdan döşedi hep beyaz, krem ağırlıklı, diğer eltimlerde de toplam 5 çocuk onlar da sık sık gelirler kayınvalide var diye 4 de evde var 9 çocuk. Diyor evi harabeye çevirirler sorumlusu biz oluruz...:KK37:

Bakalım bu günümüz nasıl geçecek...:KK50: Neyse sonra bir zaman uyuyamadım dön dön dalmışım rüyalar da kaldığı yerden devam...:KK14:

Allah sabır versin bebeğini kaybettiğin hastanede hatırlamamak ne mümkün...:KK14: İnşallah sağlıklıdır evladı...

ARKADAŞLAR

halı yıkamacı çağırdım

Canım niye yoruyorsun kendini? Dikkat et gelenlere toplatsaydın, temkinli olmak lazım. Aradılar mı dün seni?

CHNB arkadaşım bu sigorta olayında senin başını çok ağrıttım ama kusura bakmazsan anlayamadığım birşey var.Sen dedinki benimde yatarak tedaviyi karşılıyor.Ayaktan tedaviyi karşılamıyor.Ama muayene parasının nerdeyse 3 te 2 sini karşılamış sigortan.Bu çok iyi bir şey.Bugün görüştük sigortayla yatarak yaptırırsak ayaktan muayeneyi ve tahlilleri karşılamıyor dedi.Sadece hastanelerin bazılarında %5 10 gibi koç alyanslısın diye indirim yapılabiliyormuş.Ama kesin değil.değişiyormuş,kampanya gibi bişeymiş.Acaba senin poliçende ayaktan tedavide mi ekli?Bilgi verirsen sevinirim arkadaşım.

Canım bu konuda Regrete daha bilgili ama Memorialde bu şekilde çünkü Regrete gidip Arda beye memorialde muayene oldu 132 tl ye. Gerçi ben hiç bu ücrete çıkmadım tahlildi, ayrıntılıydı hep fazla ödedim. Bir de çoğu özelde 10 gün kontrol Memorialde 15 gün kontrole giriyor ve Arda bey beni 10 günde , 15 te bir çağırıyor ve gittiğimde de kontrol diye baştan savıp hızlı bakmıyor uzun uzun inceliyor bu açıdan ekonomik çünkü bazı dr ler ayda bir çağırıyor o zaman bir muayeneye o ücreti veriyorsun. Sen orada pembe maviye, diğer sgk geçmeyenlere sor bu durumda muayene ve tahlilde ne indirim yapıyorlar bu memorialde böyle ama belki diğerlerde değişiyordur... Benimkinde ayaktan tedavi ekli değil. Yatarak canım... Keşke Regrete baksa o daha iyi biliyor...

Demekki iyi bir doktor.Bide canım aklıma takılan sen ilk hamileliğimde yattım dedin.Bu hamileliğinde çok şükür yatmıyorsun.Bunun sebebi kısalma olmaması mı?yoksa başka bir şeymi.Birde serklaj yapılırken serviks uzunluğun kaçtı,şimdi kaç?Geçmişte ameliyat geçirdin diyemi serklaj uygulandı yoksa rahim ağzı yetmezliğin var diyemi?

benden ziyade Edamecrin arkadasımız cok memnun kalmıstı İsmail beyden,ben de cok memnunum kendisinden ama cok sukur sorunsuz ve sırasıyla gidiyor hersey ve basta da dedigim gibi benim gebeligimde İsmail beyin kritik bir sorumlulugu yok,yine de kafama takılanları rahatca sorabiliyorum ve kendisi de zaten guzel guzel acıklıyor herseyi.
Canım ben ilkinde yattım cunku cok sorunlu gecti,ben kendim hissediyordum yatmam gerektigini,surekli kasılmam vardı,enfeksiyonum vardı,daha bir suru sıkıntı ve yatmamam soz konusu degildi,doktorum basta yatmana gerek yok sadece dikkatli ol dedigi halde sonra iyi ki yatmıssın dedi.Ama cok sukur bu sefer daha en basından beri daha kolay geciyor,rahim mi alıstı yoksa her gebelik farklı mı oluyor ondan mı bilmiyorum sadece sukrediyorum Allah´ıma bu gunlerime bu sekilde gelebildigim icin.Bunun sebebi rahim boyunun kısalmaması degil,kasılmam olmaması ve genel anlamda kendimi iyi hissetmem.İlkinden farklı olarak progestan kullanıyorum bu gebeligimde,vajinal progestan bana cok iyi geldi(agızdan aldıgımda cok yan etkisini gordum-bas donmesi halsizlik bulantı gıbı-igne olarak da hic denemedim.)
serviks uzunlugum her iki gebeligimde de hemen hemen aynıydı(serklaj oncesi olcumlerde) ama sonrasındaki olcumleri her ikisinde de onemsemedi doktorlar,hatta bu seferkinde nasılsa serklajın var,olcsek de bir sey degismeyecek dendi ve serklaj sonrası sadece bir defa (18 haftalık) yapıldı o zamandan beri olcum yapılmıyor.Su anda kactır hic bir fikrim yok.
Rahim agzının bir kısmı konizasyonla alındıgı icin bana serklaj onlem amaclı atılıyor cunku gebelik basında 3.8 civari oluyor :nazar: uzunlugum,yine de doktorların ortak fikri (ki cok doktora danıstım serklaj konusunu,atılmasın diyen hic cıkmadı) serklaj oldu benim icin.

Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar...:KK16:Allah bu güzel ay hürmetine hepimizi sağlıkla, vakitlice evlatlarına kavuşturur, olmayanlara da en kısa zamanda hayırlı evlatlar nasip eder inşallah... Amin..

Canım aksilik olmamasına çok sevindim. İnşallah hep böyle gider...Eşine de uzun, sağlıklı ömürler diliyorum ailesiyle beraber...

Sorma Sofika dün aşşam bir de aptal gibi redüksiyon yaptıranların yazdıklarını okudum biraz mahfoldum üzüntüden ya...:KK14: Dün gecem de berbat geçti. Gece kürtaj, redüksiyon, sağlıksız gebelik sonlandırması bütün gece rüyamda uğraşıp surdum. Biz salonda yatıyoruz gece bizimkiler sahura kalktı(3 kişi) salonda yediler. Bizim görümceler biliyor tam geçmedi bulantım etli yemeğe basmışlar soğanı kokusuna hem de kaşık tıkırdısına uyanmamak ne mümkün... Sora da midem bulandı çıkardım boğazımdan kan geldi. Evin sakin hali bu gün Trabzondan kayınvalide ve 2 görümce, Denizliden de 1 görümce, kocası ve 3 çocuğu gelecek. Ne olacak halim... Aslında büyük görümcem ev aldı dublex. Büyük oraya gidelim hep birlikte rahat ederiz diyor. Eşim de bura hastanelere yakın ora uzak diye istemiyor bir de evi sıfırdan döşedi hep beyaz, krem ağırlıklı, diğer eltimlerde de toplam 5 çocuk onlar da sık sık gelirler kayınvalide var diye 4 de evde var 9 çocuk. Diyor evi harabeye çevirirler sorumlusu biz oluruz...:KK37:

Bakalım bu günümüz nasıl geçecek...:KK50: Neyse sonra bir zaman uyuyamadım dön dön dalmışım rüyalar da kaldığı yerden devam...:KK14:

canım hayırlı ramazanlar
amin

off cok zor gercekten de su reduksuyondu falan,ben kaldıramayacagımı bildigim icin hic okumaya yeltenmedim,sen de cok kotu etkilenmissin
cok zor kalabalıkta da canım yaa Allah yardımcın olsun,gerci bir yandan belki canın sıkılmaz ama bir yandan da azcık kafa dinlemek istesen dinleyemezsin,su kusmalar da seni cok yıprattı gecmis olsun tekrar.

merhaba canlar:KK16:
herkese hayırlı ramazanlar...

bilgisayarda az işim vardı açmışken sizede merhaba demek istedim...

kızlar eşimin yeğeni beşiz hamile evet yanlış yazmadım beşiz:KK43:(((((
çokta sevdiğim biridir...üstelik 5 yaşında birde oğlu var...
kendisinin ciddi yumurtlama sorunu vardı klomen gibi ilaçlar hiç kar etmemişti...
ben annemlerde yatarken aşılamaya karar vermişler ve gelişmeyen yumurtaların son zaman birden gelişmiş ve beşi birden tutmuş...
hatta bu yumoşların çatlama zamanı çokta rahatsızlandı vücudu su toplamış karnı kocamandı hiç bir hastane kabul etmedi zeynep kamilde 3 gün yattı...
ben aşılama olduğunu hemde yumurtaların çok olduğunu duymamıştım kendisinin bu konularda bilgisi hiç yok dr ne derse yapmış ne yazıkki dr da yanlış yapmış...(özel bir dr)
şimdi zeynep kamile gidiyor ve 3 nü sonlandıralım kararrı çıkmış...
açıklama biz yapsak anlamazsın sen internetten bir araştır nasıl yapılcak riskleri ne bak demişler...
garibimin interneti bile yok oda bana yenge bir baksana dedi...
ben az çok biraz biliyordum ama şimdi yine baktım....
çok zoruma gitti gözyaşlarımı tutamadım....
böyle bir kararı nasıl verecek:KK43:((
vermese beşiz şansı çok çok düşük üstelik diğer doğumuda sezaryan olmuştu....
rabbim kimseyi böyle zor kararlarla sınamasın...amin...

çok ama çok zor bir karar..hamileliğine sevinemeden..Allah güç versin nasıl verilir ki böyle bir karar?

X