Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

canım arkadaslar soylemis zaten ama bence de hemen doktora basvur,lutfen sonra da guzel haberlerini paylas olur mu

Günaydın arkadaşlar.

Ben de rüyamda kaç kere bardak bardak kola içtim. Normalde de tüketmeyiz ama niye görüyorum böyle...

Her gece olduğu gibi dün gece de doğumla ilgili rüyalar gördüm. Bebeğin gelişimi için bayramda bir bayan dr ye gidiyormuşum. Dr nin eşi de profmuş. Seni artık ben takip edeyim diyor ben de ama beni Arda Bey takip ediyor diyorum:))

Bir de aylar sonra azaıcık balık yedim ve çıkarmadım şok oldum.

Feryal ne güzel dr n araştırmış nedenini insanlar defalarca deniyor olmuyor ve araştırmak çok sonra akıllarına geliyor dr lerin ya da işlerine öyle geliyor bazılarının sanırım...

Canım benim annem de 53 te girdi. Ama halam ve babaannem 37-38 de girmiş menopoza. Bir de ben hep az adet olurum baştan beri miktar olarak son yıl epey azaldı ve ben bunu çok dedim dr min de yaşım genç diye aklına gelmedi.
Sonra eşimde genetik sorun çıkınca biz Ok Meydanı Memoriale geldik orada genetik lab. var diye. Orada Tüp bebek dr si Nur Hanım beni muayene etti dedi ki rezervin az yumurtan fazla değil acele edin. Aslında ben acaba tüp bebek merkezi ya, hemen yapalım diye mi böyle dedi diye de düşündüm. Pgt şart dendi.

Sonra 2 GÜN SONRA Arda Beye gittim ona Nur Hanımın rezervimle ilgili söylediklerini ilettim o da yok iyi dedi. Ama ben adetimin azaldığını da söyledim o zaman fsh, e2, amh istedi ve amh m 0.3 çıktı... O gün çok üzüldüm. Hemen 1.5 ay sonra Tüpe gittik ama Ataşehir Memoriale... Olmadı ve ben 2 ay sonra hamile kaldım...

Senin de epey zaman geçmiş inşallah en kısa dönemde olur... Doğal olma ihtimali yok mu?

Sofika güzel haberler getir inşallah...

chnb dun ruyamda bende gordum kola ıcıyorum buz gıbı valla canım cekıyo galıba dıye sabah kalktım yarım bardak buz gıbı ıctım bısey olmaz ınssss
arkadasım valla dayanamıyor gunluk 1 paket sıgara ıcıyor yanı ayda 1 yarım bardak koladan bıze bısey olmaz

kızlar ben kendimizi o kadar kısıtlamamız gerekmediğini düşünüyorum
kolayı da abartmadıktan sonra hafta da 1 kez içilebilir bence
ben iççiyorum
kahvemi de çayımı da içiyorum
çünkü doktorlar aşırıya kaçmayın diyor, içmeyin demiyor ki

Eşim de alayım bari dedi:)) Azıcık nefsimiz körlensin di mi? Arkadaşın hamileyken içmiyor di mi bir paketi?

Canım kahve ve çaydan tiksindim içemiyorum 6. haftadan beri. Hatayda kahve çok içilir ben de içerdim her gün bir ya da 2 fincan. Orada çay bardağıyla içerler çoğunlukla...

Testten haber var mı?

katılıyorum ama ınsanın aklına kotu seyler gelıyor ya bısey olursa dıye kahveyı canım cok ıstıyor bır kere yarım fıncan ıctım sadece

o ayrı cnm, ama hani canın çok isteyipte içmiyorsan bence anlamsız , çünkü birçok yerde araştrdım, zararı yok sadece kararında için ve yemek esnasında tüketmeyin diyor
ben de çok seviyroum türk kahvesini ve hergün komşularımla 1 tane içiyorum ben

dün hastaneyi aradım ne zaman çıkacağı hakkında birşey söyleyemiyorlar
dedim nasıl bilmezsiniz bunun bir prosedürü olur sonuçta
baktım 2 saat sonra aradılar, bugün akşamüstü çıkacakmış, değerlendirip size döenceğiz dediler
bakalım bugun mü ararlar yarın mı???

katılıyorum ama ınsanın aklına kotu seyler gelıyor ya bısey olursa dıye kahveyı canım cok ıstıyor bır kere yarım fıncan ıctım sadece

iyi düşün herşey iyi olsun, ben oğlumda çok gergindim, büyütürken çok zorlandım, hala azıcık huysuzdur üstünüze iyilik sağlık
o yüzden bunda çok rahatım umarım herşey sonunda iyi olur

bu arada ben pırpır hissediyorum sanki o kadar net ki
oğlanda da erken hissetmiştim
çoğu kaynak bu haftalarda hissedemezsiniz diyor

ıyı dusunuyorum ınsallah busefer ınanıyorum rabbım kucagımıza aldırsın ınsss...senın buda oglan desene

Canım 4 lü testte bizi de hiç aramadılar 2 li çok iyi çıkmıştı benim ben de o yüzden önemsememiştim. Muayenede öğrendim şok oldum...

İyi çıkar inşallah...

Ben de dün akşam yağ karışımını ilk kez tam sürdüm çok yağlı yağlı olmadı sanki...:26:

ben geldim bebeklerimin anneleri bugünden itibaren karataya başladım diyete bir haftada öle denicem bakalım oruçta giriyor zorlamasın beni dün adet oldum anca çarşamba oruca başlarım agere günüm şaşarsa işşallah şaşar borcum 4 gün olucekne kötüyüm degilmi neleri düşünüyorum kötü paşa kasıkalrım okadar agrıyorki ne siz sorun ne ben söylüyüm bu agrının olması yumurtalıkların iyi çalışmasından oluyormuş ve adetim hep 2 önceye gidiyor buda gebe kalabiliirm demeye geliyorkendime soruyordum allahım ben eylüle kadar nasıl beklicem ben bu kiloyu nasıl vericem diye kara kara düşündüm durdum ama insan istediketn sonra neler yapmıyorki mesela ilkogluma hamile kaldım 22 yaşında dedim evet bu erkek oldugunu duyunca her kadın gibi üzldüm neden kız degil diye ama şunu düşünemedim kader dedim oda kaynanamdan oldu kız dogur erkek dogurusan dogurma vs cahillikten hep dedim allahım kız olsun kaynanam erkek istmiyo yaw istemese istemesin o o benim parçamdı ogluma kanama her gördügümde agladım allahım yavrumu ban bagışla dedim 20 haftalık oldugumda dogum ettim hastanede yalvardım allahım erkegede razıyım ne olur onu benden alma hep dedim bu kız lafınıda hamile kaldım ozaman dediydi kaynanam üstüne 3 kere kanama geçirdim her seferinde deidm dogum ettim eşime dedim annen yüzünden öldü gelip bakmadı hem kız istedi bir sefer gaflatimden bebegim benim yüzümden öldü kendimi asla affetmedim sonra deidm rabbim bir şans ver 4 sene ben düşünmedim doktor kilo ver öle gebe kal dedi 3 senede olmadı tedaviye girmem 4 yakındı hep yalvardım rabbim erkegede kızada razıyım yeterki evladım olsun milletin çenesinden bıkmıştım çünkühep diyolardı kaynanam küçük gelininin var büyügün neden yok eltim kızını dogurdu sonra 2 başladı bir tafralar havalar ogün kaynanam gittim oda gelmişti ay dedi kasıklarım agrıyor günüm geçti sonra bir telefon hamileyim diye kaynım dalga geçti eltimle eşimde anladı olan bana oldu benle kavga etti sanane diye hoşunamı gitti dedi senle dalga geçmeleri dedi 3 gün konuşmadım eşimle pazar kaynanamdan eve gelirken yok boyunca eşimin lafları çok canımı acıttı adam haklıydı bananesabah öyleni kılarken dedim allahım ne olur bak benle dalga geçiyorlar rabbim affet dayanamıyorum dedim o secdenin dili olsada konuşsa o gözyaşlarım aktı secdeye ellerimi açtım rabbim paşa kulunun sesini duy ne olur bak benle daglga geçiyorlar dedim kapandım secdeye nasıl aglama yemin olsun beni görseydiniz aglardınız gözüümün yaşı durmadı eşim baktı olmuyo paşam özür dilerim bagırdıgım için dedi sarıldı aglaştık benle neden dalga geçtilerki onlar dedimo ay adet olmama vardı dedim şansımı deniyim spora gidiyordum aletlere vs dedim gebeysem bebegime birşey olur ablama gittim eve geldim bir yagmur var istanbulda cebimded 5 tl var dedim ne kaybedersin gittim geldim eczaneden aman dedim gene çıkmıcak inanmazsınzı ama hamile kalınca içime doguyor testi aldım eve geldim tuvalete girdim yaptım testi sonra dyet yogurdumu yedim dedim çıkmadıya ana 2 çizgi allahım sana şükürler olsun dedim ablamı eve girince aramıştım eve geldim diye tekrar aradım kaynanası çıktı ablamı ver teyze dedim ne telaşen birşeymi oldu dedim sen ver deidm ablaa hamileyim ben dedim hadi işşallah dedi yarın gel kan testi yapalım dedi eşime dedim yarın ablama gidicem sen bugün gitmedinmi dedi işim var dedim maksat çıkmazsa umutlanrımayayım gittim kan verdik saglık ocagına para nerde özele gidicem neyse kanıı aldılar deidm ne zaman yarın belli olur allahım nasıl beklerim yarını dedim kız ben sana bir meil adresi veriyim ordan bak deid olur dedim ablama geri döndük devamlı girip bakıyourm yok ablam ben bakarım dedi sen git bizim de evde net vardı ama eşim iş yerine götürdü şansıya ablam aradı paşa dedi 92 .59 çıktı allah demişim abla ban göre bebek var dedim garip köşede klinik var oraya gitmiş yalvar yakar sormuş hamile demişler ablam aradı nasıl aglıyor muradımız oldu diye tekrardan ablama gitti eşim dedi gene ne oldu gene işim bvar dedim doktorun yanına girdik suratıma gebesin demesi varya allahım o ne güzel an 7 sene sonra bebegi olucaktı bende anne olucaktımeve geldim eşim işten geç geldi o yemek odasının önünde ben yatak odasının önünde dedim canım bende bir degişiklik görüyıormusun başladı saymaya yok bilemedin dedim sonra zarfı verdim eline tepki aynen şune diyosun dedi artık karşında bir anne adayı var ay sarılıp ne aglamıştık sonrası malum herkez bu sefer kız ddedi dedim yok oglan içime doguyor dedim allahım sana karşı çok mahçubum bu sefer ne veririsen boynum kıldan ince sonra umudumun ögrendim havalarda uçuyorum sonrası malum kaybettim elim karnımda hem bir dua varya bebek düşmesin diye onu söyledim yavrum canlıydı dogdugunda hiç birşey canımı yakmadı evlatlarım can çekişe çekişe öldü somra kızıma hamile kaldım bu sefer drucak dedim oda gitti

sonrası malum testler sonuçlar şimdi ise azmim var sizler varsınız sizlere birşey söylüyümmü destek varya desten sizlersiniz tek korkum dogum eidnce burayı beni unutmanızolurda hamile kalırsam tek kalırsam burdao koyar insana artık kendimden başkasını düşünmüyorum dün kaynanam evime geldi eltimin kızını almış gelmiş yemek çay dedim yok dokum dedi eşim aradı geç gelicem diye 1 saat oturmadı bile aslında kaynanamın iyi tarafları var allah var ama bana yapıkları varya içimden çıkmıyor eltim benle dalga geçiyordu benden beter kilo aldı evlatlarım için başarmalıyım bu kilolar gidicek kilo olarak bebeklerim gelicek ben 3 evladımı topraga verdim halen ayaktayım rabbim daha acı göstermesin eşimi sevdiklerimi bana baagışlasın işşallah evladım olsun olmasın eşim yanımda hep hiç şimdiye kadar ne benim kilom hakkında laf etti nede bebeklerim hakkında laf etti seviyorum ben bu adamıbebegime kavuşmama çok az kilom kaldı doktora kalsan 10 bana kalsan 15 nasıl 18 kiloyu verdiysem gidicem 10 kilosudaoruçta geldi rabbim hayırlı yerlerden kapılar açsın hepimizede eşlerimizi ailelerine muhtaç olmayalım bu arada ben eymeneimi çok özledim ya dün pc baktım durdum resminesesi geliyordu bugğün aradım bayram geçsin gidicem eymenimin yanına işşallah azim edersen herşeyi başarrısın bundan sonra paşa seni üzenleri kafana takma sam,na laf sokanlara bakma sen öyle bir laf sokki yiyorsa cevap versinler iste o kadar her koca istanbul bu sefer yenilmicem baakta görben eltime göstericem kilo nasıl verilirmiş baksında görsün

ya nedense ben bu memorial hastanesini hiç sevmiyorum zerre ısınamadım
beni rahatsız ediyor hastane, bir kargaşa, kalabalık, bekletiliyoruz sürekli, yanıtlar tam değil
acıbademde tıkır tıkır işler herşey
senelerdir alışmışım oraya
keşke ayrılmasalardı acıbademden

ben yağlı karışım kullanamıyorum
sürekli tedirginim sanki kaşınıyorum
dün lierac sipariş verdim 2 tanesi 80 tl ye gelecek
hemen emiyor o, inşallah kullanabilirim
olmadı eylüle bırakıcam

chnb 1 paket ıcıyor ve hamıle sonra ustune 1 kılo sut ıcıyor bısey olmasın dıye

bu fena işte
kesseler böyle birşey yapmam herhalde

paşam kararlı ve azimli gördüm seni devam!!!!!

teşekkürler bebem siz şişiceksiniz ben kilo vericem sonra ben şişicem siz kilo vericeksinizöyle hayat gidicek bebem benim anlamadıgım doktorun gerek görmüş rahimi dikmiş arda neden gerek görmediki mesela bak bana senin kesin rahimini dikicez dededi acaba ne gördüki öle dedi sordum rahim boyu normal dedi ama yada çok üzüldügümden kafama takmıyım diye bana yalanmı söyledi:26::26:

hiç yalnız kalmayacaksın paşam,sen yeter ki amaçlarına ulaş bu azimle devam..

ay o sigara içen arkadaşı da tebrik ediyorum!!!

yok tatlım bildiğim kadarıyla 3 ve daha fazlası kayıpta sorgusuz sualsiz dikiliyor ve kaybetme öykülerin de aynı yaa

yok cnm niye yalan söylesin
bende katılıyorum aybın ve öykün aynı

ama benim kaybım yok ve oğlum haftasında doğdu ya
bence görmek istiyor gerçekten kısalma oluyor mu?
önlem icin atmayacak yani

Paşam az kaldı Eylüle. Yalnız sana bir tavsiyem var artık geçmişe sünger çek. Onlar bizim cennet meleklerimiz onlar mutlu mutsuz olan biziz. Senin de sağlıklı bir hamilelik için bu kadar ayrıntıyı sürekli kafanda kurma. Seni üzen insanların sözlerini de düşünme artık...

Chnb arkadaşım sigorta işini araştırıyorum.Seninki alyansın hangi sigortası.Yani limitsizmi optimum mu?Bir sigortacıyla görüştük.Limitsize gerek yok falan dedi.Optimum dada ayaktan tedaviyi(doktor muayenesi) ve tahlilleri karşılamıyormuş.Yani sadece çok az bir kısmını karşılıyormuş.Onun haricinde yatış ve ameliyat işlemlerini karşılıyormuş.6 ay beklemek gerekmiş.Ve yıllık 2000 lira gibi bişey söyledi.8e bölüyorlarmış vs.benim merak ettiğim bu 6 ay geçmeden ben gitsem tahlilleri falan karşılamıycak ozaman.İsmail beyi ben de düşünüyorum canım ama bakalım.Sen nasılsın inşallah sorun yoktur.Bu arada rahim uzunluğun kaç şu anda?

Bir de canım geçmiş öykün nedeniyle serklaj demiştir.

Hidennisko canım ben Acıbademe hiç gitmedim. Aslında pek özel hastane deneyimim de yok sgk geçen birkaç özel hastaneye gitmişliğim var öncesinden.

Ama biz en çok ücreti işlemler öncesinde öğrenmekte zorlandık. Şimdi biri arasa bir operasyonun ücretini sorsa o ona bağlar, o ona bağlar dakikalarca bağlarlar ama cevap yok. Sonra da telefonunu alırlar biz sizi ararız aramazlar... Ben bunu yaşadım...

Meleğim ve aşkım o arkadaşın için üzüldüm daha doğrusu bebeği için...

dedeğin gibi doktor çok önemli arkadaşım.Allah sabır versin.sende kaybetmişsin bebeğini.Ama Allah buna ömür verir inşallah.yarılamışsın yolu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…