Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ELZANIN MESAJI:

yalçın hoca anne karnındaki bebek uzmanı.bebeğe yapılması gerekn bişi falan varsa o yapabiliyor. mesela bursa da rdüksiyon için tek adres. ben geçen sefer ki turlarımda ona da uğramıştım. doktor gerçektn farklı. bilgisi falan. ama muayene ücreti 600 tl . sadece 12.00-14.30 arası muayene yapıyor. hoca ama tıp fakultsinde hasta bakmıyor ameliyat yapmıyor. muaynehanesi gzellik salonu gibi. böyle fön çektirip falan gitmek lazım. ezik görünmemek çiin :::))) bunlar işin sakası ama sağlam doktor.
pembe mavide kuvez ve yoğun bakım yok diye biliyorum . varmıydı ?[/QUOTE][/QUOTE]

Chnb arkadaşım süpersin.Ben de geçmişe dair bişeyler arıyordum.Allah razı olsun.

yok tatlım bildiğim kadarıyla 3 ve daha fazlası kayıpta sorgusuz sualsiz dikiliyor ve kaybetme öykülerin de aynı yaa
:44::44:öyledir degilmi ne biliyim herşeyden huy kaptımda en çokta dediya yatırmıcam seni kızında yattın gene düştü dedi adam haklı
yok cnm niye yalan söylesin
bende katılıyorum aybın ve öykün aynı

ama benim kaybım yok ve oğlum haftasında doğdu ya
bence görmek istiyor gerçekten kısalma oluyor mu?
önlem icin atmayacak yani
hatlar karıştı bende herkezi kendim gibi biliyorum canım kusura bakmabir arızalı benim ama tamir olcem işşalah
canım kafaya takmak istemiyorum takmıyorumda tek canımı sıkan bu insanların hiç birlşey olmamış gibi davranmaları canımı sıkıyor

canım işşallah bus eferkilerden sonrakilerini başarısız maşlalah gözümden kaçmıyor degil günlerin ilerliyorhadi seni gidi seni inan her sabah kalktıgımda yazdımı diye giriyorum aman diyim erken gir iyiyim de çık beni merakta bırakma bu regretede balayından gelemedi kopamadı kocişinden aşlah ayırmasın birde resimler koymuş malum yere kıskanmadın degil yane

Başın sağolsun arkadaşım.Allah sabır versin.

Canım limitsiz değil benim yatarak sigorta ayaktayı karşılamıyor. Ben yaptırdığımda 950 tl gibiydi sonra bu özel hastanelere yeni yasadan dolayı iyi dr lerin fakülteleri bırakıp geçmesi nedeniyle yüzde yüzden fazla zam gelmiş dedi Regrete.

Ancak şu var ayakta yani muayeneye gittiğinde normalde Memorialde ben 320 tl muayene olacakken 132 tl ye oluyorum. Şu an sen onay aldığın günden itibaren hemen indirimlerden yararlanabilirsin... Yani 6 ay beklemeden indirimden faydalanırsın...

Canım sınırsız kaç lira? Bir de sınırsız da yaptırsan bu ücret vermeme işi uzman dr için yani sınırsız yaptırdın ya da yatark neyse 6 ay bekledin. Gittin serklaj yaptıracaksın. Uzman dr yaparsa ücretsiz ama doç, prof yaparsa bunun farkını alıyorlar... Yani 6 ay geçti ben hiç para ödemem demiyorsun ama orada kalma ücreti çok zaten.

Bir de Allah korusun hamilelik dışında başka nedenden yattın operasyon oldun 6 ay olmasa da hiç para ödemezsin...

Canım Arda Bey son gittiğimizde ölçüm söylemedi... Ben serklaj olduğumda 1.8 di ama kısalma olmadı sanırım...

hidennisko arkadaşım sen yinede kendini fazla yorma.Birde anlamadığım bir şey var uzunluğun iyi çıkmış bu çok sevindirici ama erken serklaj önemli diyorlar hep.Sana da ilkinde serklaj uygulanmış.Yani şimdi bende 2.kez hamile kalsam serklaj yapılmama durumumu var.Serklajda çok iyi bir şey değil onu biliyorum ama geç kalındığındada bazen işe yaramıyor.Bende geçmişi okuyorum bir çok kişi doktor serklaj yapmasada siz isteyin mutlaka diye yazmış.gerçi senin doktorun çok iyi bir doktor işini çok iyi biliyor..Vallahi kafam karıştı.

bu konuda benimde kafam oldukça karışmıştı en başta
fakat arda beyin söylemesine göre oğlumda dikilmiş ama önlem amaçlı, ben septum ameliyatı olmuştum, bu durumlarda kısalma olabiliyor demişti ilk doktorum
başarılı oldu aslında oğlumu sağsalim aldım kucağıma

arda bey ölçümler ve belirtiler olmadan yapma taraftarı değil, çünkü serklaj bazen doğru anda ve doğru kişiye yapılmadıgında kötü sonuçlar doğurabiliyor
bakalım 2 hafta sonra kısalma olmuş olacak mı?
bana kalsa bende atılsın isterim ama görünen o ki şuan da ölçümlerim gayet iyi

İnşallah kısalmaz canım.Sınırsızda 4000 gibi bişeymiş canım 2 katı yani.Ama sigortacı limitsiz sigortayı çok ünlü iş adamları falan yaptıryor demiş eşime.Bu arada bizim yaptıracağımız sigortada istanbulu ve amerikan hastanesini dahil etmezsek 2000 lira.Dahil edersek 2500 lira.Yani sen 950 liraya yaptırdıysan 2 katından fazla zam gelmiş canım. İstanbula sadece teşhis koydurmak için gelmek lazım.Hamile kaldıktan sonra gelebilirmiyiz bilnmiyorumki.Ne durumda olucam ilk hamileliğimde yataktan kalkmak,tuvalete gitmek bile yasaktı.Bu durumda istanbula gelip gitmem imkansız olur.Ama tabi ikinci hamileliğim belki bu kadar kötü geçmez.Sofikada sanırım ilk hamileliğinde yatmış ikincisinde maaşallah işlerini halledebiliyor.Bilmiyorumki neye göre değişiyor bu durum.

bazen diyorum yanlış elleredemiydim diye yanlışmı dikildi benim rahmimi diken tüp bebek uzmanıymış sonrada duydum şimdide korkuyorm okadar çokki gene dikiş atılır igne ilaç vs kullanırımda gene gdierse diye aslında kötü düşünmek istemiyorum inanın ama elimde degil kızımda hep derdim pimi çekilmiş bombanın üstünde oturuyorum allahım ne olur zamansız patlamasın zamanında patlasın dedim ama takdiri ilahi olmadıya geçmişe bir sünger çekicem bundan sonrasına bakıcam yada eskileri aklıma getirdikçe aglıcam inanın gebede kalsam kimseyi istemiyorum hemde kimseyi insan ozaman daha strese giriyor annemgile gitsem kuşlarım sorun dıları çıkamıyolar evimde olsam annem gelrise ya kaynanam gene laf ederse diye kandim ialamıyorum ben ne yapıcam ya

Arkadaşım inşallah kısalma olmaz ve serklaj yapmak zorunda kalmazlar.Normal bir hamilelik geçirirsin.Bizede biraz umut olur bu durum.

Canım tüp bebek dr si kötü olduğu anlamına gelmez. Cmil bey de tüp bebek dr si ama maşallah çok başarılı serklajlarını okuduk. Sana antibiyotik verilmiş miydi serklaj sonrası? Bir de proluton depot da vurulmadın sen. Bak yine şimdiden kaynanam ne derse filan diyorsun... Bırak bunları:"Elalem ne dersin hadi, hadi, hadiiiiiiiiii"

Bende ilaçlardan çok korkuyorum canım..Geçen sefer çok yıprandım.İşe yarasaydı insan üzülmiycek ama malesef işe yaramadı.23.haftada kaybettim.bende 27 haziranda doğum yaptım.Ve ogün bugündür kendimi eve kapattım.Bir türlü unutamıyorum yaşadıklarımı,bebeğimi..Eşimlede konuşuyoruz unut herşeyi böyle giderse daha kötü olacaksın diyor.Ama unutmak kolay değilki.Nasıl yapsakta üzerine bir sünger çeksek ve ileriye bakabilsek bilmiyorum.Kendi kendime Allahım diyorum belki ikincide böyle olmaz.Ama bu lanet hastalık düzelecek bir şey değilki.İyileşsin.Rahim ağzı yetmezliğin varsa vardır.Değişmez.Acaba varmı burda ilkinde rahim ağzı yetmezliği yaşayıpta ikincisinde normal hamilelik geçiren?Arkadaşım Allah seninde yardımcın olsun.Fazla düşünme diycem ama kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş:)Allah yardımcımız olsun canım.

canım eşlerimiz bizim gibi ince düşünemiyorular malesefbu arada chnb ilk oglunu dikşsiz aldı şimdi dikişi var kadermi diyelim şansımı işşallah herşey yolunda giderde ahmet ardacıgımı alır kucagına ardacım dedim altını çiziyorumbu arada sende serlak vardı hatırladıgım kadar ne ilaçları kullanmıştım bebem :44::44:

Paşammmm, boş ver salla gitsin kaynanayı:

"Kaynanayı ne yapmalı
Kaynar kazana atmalı
Yandım gelin deyince
Altına odun atmalı"

Bunu kaynanana yolluyorum...

Canım bence sen serklajdan dolayı enfeksiyon kapmış olabilirsin...

Bade canım ben de 27 haziranda 2 yıl doldu oğlumu kaybedeli. Unutulmuyor tabi. Ama toparlanıp yeni bebek için yapman lazım. Son neye karar verdin sigorta işini. okudun di mi yazdıklarımı...

CHNB

Arkadasim ne yazikki normal yilla hamile kalma sansim yok.laparoskopi islemiyle alinmisti. Gecen yil bu zamanlarda tokoliz tedavisininde etkisiyle cok zor gunler gecirdim.bu yuzden her terledigimde psikolojij belki ama nefesim daraliyor.sicaklarda tekrar yatmayi gozze alamadigim icin bayram sonunu bekliyorum.

SOFIKA
TUP bebek icin ilk once tup bebek bolumunden randevu almalari gerekiyor.15-20 gun icerisinde randevu veriliyor.istenen tek sart bayanin 39 yasindan gun almamasi

BADE
ilk adetle birlikte gitmeyi dusunuyorum.tabi bilgi veririm.tek veya ikiz hamilelik konusunda onunda bilgisini almak istiyorum.amacim illaki ikiz hamilelik degil ama olursa reduksigon islemi uygulamak hic icime sinmiyor.yaatamadigim iki evladim varken bilincli birinin kalbini durdurmak ve bu arada digerinide riske atma fikri beni cok yoruyor.
sanirim bir bebegin var hepinuzi tanimaya calisiyorum su anki durumunla ilgili bilgi verursen sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…