Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canım sen utanmıyorumusun dondurma yemeyi he sıpam içerde donucak kız :KK1::KK1:neli yiyorsun bu arada çok ayıp banada yokmu diyet olanından alıyım lütfen:131::131:bu arada habira unutuyırum kardeşinin eltisinin ikizler ne alemde bebem :KK49::KK49:

Canım sade olandan yiyorum.Diyeti varsa alayım sana:))

İki kızı olmuştu büyüyorlar maşallah...:nazar: Safiye ve Sare koymuşlar isimleri...

bu ayın 20 sinde kontrolü var,5-6 ay bekleyecekler sanırım çünkü sezeryan gibi oldu açık ameliyat,ama tüp mü normal mi bi fikrim yok,gerçi ablam tüp yapmaktan yana,yaşı da çok genç değil ya ee enişte de öyle genç değil bakalım,doktoruna her sorduğunda önce iyileş bunları sonra konuşuruz diyormuş,bu arada sorduğun için sağol:KK16:

Canım şimdiden araştırsın rapor çıkarsa devlet karşılar tabi belli bir yıllık mı ne evli olma şartı var galiba...

Çok masraflı işler bunlar...

Benim başka topikten arkadaş var ikiz bebekleri 8. haftada gelişmedi kürtaj oldu 1.5 sene olmadı çocuğu meğer tüpü tıkalıymış hemen tüp denedi şükür ilkinde tuttu.:nazar:

canlarım sizlere brişey sorucamda utanıyorum ya:KK17::KK17::KK17:benim adetim 20 de dün eşimle 3 haftadır yapmadıgımızı yaptım malum ev kalabalıktı :KK17::KK17:ama sabah kalktım çamaşırları makinaya atarken gözüme birşey ilişti ya nasıl desem utanıyorum vallahı çekiniyorumda:KK17::KK17:silindigi bez az kahveringi olmuş afesersiniz cik kadarda kan gibi vardı hani bozulurya özür gibi bygünde baktım birşeu yok silindim birşey yok agrım var çanlar çalıyorum adet olucam olmasınada neden böyle oldu işl defa oldu ya sizlerinde başına geldimi kafayı yiytecegim diyeyim dedim :KK17::KK17::KK17:

canım benim de evliliğimin ilk dönemlerinde bi kaç kere adete yakın böyle olmuştu,hatta benimkisi bildiğin kırmızıya yakındı,adetin yakın diye herhalde ben ona bağlamıştım

Paşam Duyaydının dediğine katılıyorum ben de adet olacağıma çok yakın yaşardım ...

Canım sade olandan yiyorum.Diyeti varsa alayım sana:))

İki kızı olmuştu büyüyorlar maşallah...:nazar: Safiye ve Sare koymuşlar isimleri...

Canım şimdiden araştırsın rapor çıkarsa devlet karşılar tabi belli bir yıllık mı ne evli olma şartı var galiba...

Çok masraflı işler bunlar...

Benim başka topikten arkadaş var ikiz bebekleri 8. haftada gelişmedi kürtaj oldu 1.5 sene olmadı çocuğu meğer tüpü tıkalıymış hemen tüp denedi şükür ilkinde tuttu.:nazar:
ay canım çok mutlu oldum adlarıyla yaşasınlar bebişler işşallah :KK16::KK16:
canım benim de evliliğimin ilk dönemlerinde bi kaç kere adete yakın böyle olmuştu,hatta benimkisi bildiğin kırmızıya yakındı,adetin yakın diye herhalde ben ona bağlamıştım
canım içime su serptin yeminle adetime 2 gün var ne yapalım ev kalabalıktı olan bana oldu okadar kutuyu açmzsan olucagı bu :KK1::KK1::KK1:geçen ayda olmuştu sabahı adet olmuştum :KK17::KK17:eşimede dedim kafana takma dedi :KK17::KK17:

Canım çok üzüldüm inşallah bu sefer iyi gidecek her şey? Bursada kime gidiyorsun peki şu an?

Bunda 2 li 3, lü ya da 4 lü yapıldı mı? Benim 2 li iyiydi. 4 lü de 10 da 1 down riski çıktı, ben yazmamıştım buraya ama yazacağım testi başka hastanede tekrarlattım 64 te 1 çıktı bu sefer ama amniyo istemedik....

SAOLASın canım ınsallah ıyı olucak suan ankarada oturuyorum.......rabbım yardımcın olsun ınsallah sag salım kucaımıza alırız ınssss

Paşam Duyaydının dediğine katılıyorum ben de adet olacağıma çok yakın yaşardım ...

adet oldum yaşasın :KK76::KK76::KK76:eşim gene turmayı gözünden vurdu akşama gelincede desem gülerdi yeminle kaç zamandır dikkat ediyorum 2 gün öne gidiyor adetim canlarım rahmetli ogluma öle kalmıştım ben bu demek olurki allahın izniyle rahat gebe kalıcam yaşasınnnnnnnnnn:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:az kaldı 1 adette daha olucam sonra startı vericem sonra gelsin sabahlar olmasın amanın utandım bak:KK60::KK60::KK60:AH AH REGRETECİM KULAGIN ÇINLASIN HEMİ YAVRİM BENİM :KK19::KK19:ŞİMDİ KİM BİLİR NELER YAPIYOSUNDUR GEZ GEZ DUR BENİ GEZDİRME SEN :KK57::KK57::KK57:BAYRAMDAN SONRADA BEN GEZMEYE GİİDCEM EYMENİMİN YANINA GİDİCEM ŞİMDİDEN ÖZLEDİM YAW EYMENİMİ:KK14::KK14:NE ALEMLERDE ACABA :KK55::KK55:

Paşam hadi bakalım azıcık kalmış bu arada 2-4 kilo daha verirsen manken olabilirsin...:KK9: Bak pantolono da sğdın:))

İnşallah güzel olacak bu sefer...

Paşam hadi bakalım azıcık kalmış bu arada 2-4 kilo daha verirsen manken olabilirsin...:KK9: Bak pantolono da sğdın:))

İnşallah güzel olacak bu sefer...

artık hediye bir kumaş alırsın bana:KK1::KK1:kot yasakta aslında etekli pantolonlar var kumaş gibi görünüşte pantolon görünüyo ama etek oluyo öle birşey :KK53::KK53:canım daha vericem işşallah ya bismillah dedim başladım bakalım :KK49::KK49:2 adetim kaldı eylülüde adetli geçiriyim sonra hayde dicem sabahlar olmasına :KK1::KK1:birde bakmışsın regrete ve jorjetle hamile kalmışım :KK52::KK52:

canlarım sizlere brişey sorucamda utanıyorum ya:KK17::KK17::KK17:benim adetim 20 de dün eşimle 3 haftadır yapmadıgımızı yaptım malum ev kalabalıktı :KK17::KK17:ama sabah kalktım çamaşırları makinaya atarken gözüme birşey ilişti ya nasıl desem utanıyorum vallahı çekiniyorumda:KK17::KK17:silindigi bez az kahveringi olmuş afesersiniz cik kadarda kan gibi vardı hani bozulurya özür gibi bygünde baktım birşeu yok silindim birşey yok agrım var çanlar çalıyorum adet olucam olmasınada neden böyle oldu işl defa oldu ya sizlerinde başına geldimi kafayı yiytecegim diyeyim dedim :KK17::KK17::KK17:

hmm doktor secme hakkımız olmayabilir evet,gerci arada istisnalar da oldugunu goruyorum ben ama kısmet bosver her iste de bir hayır vardır,kimin yanına cıkarsa kısmetine gidersin,insallah da senin icin en dogru doktor cıkar karsına ve Allah´ın izniyle derdine derman olur.
bak bu fakultede tup bebek durumu iyiymis ama sen de haklısın nasılsa dondurulmus var diyorsun onları denemek istiyorsun,insallah hakkınızda hayırlısı olur canım.
ben de yarın fakultedeyim randevum var,insallah guzel haberlerle donerim

Yarinki gorusmen dilerim iyi gecer.
Gelir gelmez guzel haberlerini bekliyorum
bu arada senin 2 doktorla takibin bana cok mantikli geldi.
Gecen sefer en iyi dr lardan birine gitmeme ragmen u.u de yattigim gunker kimsesiz kalmistim.ama hastaneyede gidilirse hastamiz der sahip cikarkar.
Birde sende bursadasin etrafinda tup bebek yaptirmak isteyipte bekleyenler varsa hastaneden bahsedersen sevinirim.
cunku maliyeti yuksek ve bir kerede olma garantiside yok.Basari oranlari hakkinda bir bilgim yok ancak caresiz beklemekten iyidir.ve kimin nerden derman bulacagi bilinmez.

DUYAYDIN MERHABA
Yanlis hatirkamiyorsam ablan dis gebelik sonucu bebegini kaybetmisti.rabbim sabir ve acik sifalar nasip etsin.
yas probleminden bahsetmissin benimde yasim sizkere gore yuksek.ancak yasadigim tecrubeleren cok iyi biliyorumki onemli olan yumurta rezervinin kalitesi.ben en sonki tup bebek denemesnde 18 yumurta toplanan 2 si nakil yapildiktan sonra 6 tanesi dondurukan bir hastayim.en dusuk ilac orankariyka
Insallah en kisa zamanda evkadini kucagina almayi rabbim nasip etsin.

DUYAYDIN MERHABA
Yanlis hatirkamiyorsam ablan dis gebelik sonucu bebegini kaybetmisti.rabbim sabir ve acik sifalar nasip etsin.
yas probleminden bahsetmissin benimde yasim sizkere gore yuksek.ancak yasadigim tecrubeleren cok iyi biliyorumki onemli olan yumurta rezervinin kalitesi.ben en sonki tup bebek denemesnde 18 yumurta toplanan 2 si nakil yapildiktan sonra 6 tanesi dondurukan bir hastayim.en dusuk ilac orankariyka
Insallah en kisa zamanda evkadini kucagina almayi rabbim nasip etsin.

evet canım doğru sağolasın amin,dış gebeli ardından da açık miyom amleyatı oldu sağ tüpteki dış gebelik ürünü temizlendi,yaşı 33,infertilite sorunları yok ama bir dış gebelik öyküsü olunca bir daha olma ihtimali çok daha yüksek oluyor sanıyorum o yüzden doğal denemeyebilirler

valla insan neler okuyorcanım 20 yaşında gencecik kızların çocuğu olmuyor ama 40 yaşında bir bayan anında hamile kalıp sorunsuz bir bebek dünyaya getirebiliyor,biraz da takdiri ilahi,Allah ne yazdıysa ooluyor,Allah bizlere bir daha böylesi bir acıyı göstermesin kimseyi de evladıyla terbiye etmesin,isteyen herkesin kucağı bebelerle dolsun sağlıkla,hayırlısıyla :)

Son düzenleme:
bişey sorcam benm iki gündür afedersiniz burun akıntısı gibi hatta dahada koyu kıvamlı bir akıntım var bide sanki hafif bi ağrı var karnımda acaba sizlerde de oluyormuydu düşüüklerden önce yada doğumdan önnce sabahtan ağlamaktan gözlerim şişti çok korkuyorum buda giderse bu üçüncü olucak nne olur dua edin bana moralim çok kötü.

canım karın ağrısı ve akıntı ile bebeğini kaybedenler olduğunu biliyorum bu forumda
ama benimde oldu gecen haftalarda akıntım yumurta akı gibi, kasıklarım çok ağrıyordu ama allah a şükür hiçbirşey olmadı

bence hemen vakit kaybetmeden doktora git, Allah korusun tehlikeli birşey varsa önlem alınır

Feyal canım ya bu yumurta işi çok ilginç. Benim yaşım 35. Ocakta denedik benim amh değerim 0.3 menopoz sınırı çıktı.
8 yumurta toplandı biri boşmuş. 7 taneden 6 sı döllendi. 5 i 3. güne gitti. 5. güne malesef hepsinin gelişimi durdu. Hem de 300 progen yani yüksek doz kullandım.

Maşallah yaşın kaç bilmiyorum ama güzelmiş sayın. Görümcem de 47 yaşında benden 3 ay önce denedi 3 tane oldu yumurtası 3 ü de döllendi ama olmadı...

Duyaydın ben de okudum 19, 24 yaşlarında bekar kızlarda rezerv bitmiş...

Sezenkayaalp canım paşamın da böyle oldu malesef olumsuz oldu bence hemen idrar vajinal kültür idrar tahlili yaptır acilden...

Eşim hiç rahat durmuyor Arda beye mail atmış. Sağ olsun cevaplamış idrar kültürü yapsın ve endokrine görünsün yazmış...

bişey sorcam benm iki gündür afedersiniz burun akıntısı gibi hatta dahada koyu kıvamlı bir akıntım var bide sanki hafif bi ağrı var karnımda acaba sizlerde de oluyormuydu düşüüklerden önce yada doğumdan önnce sabahtan ağlamaktan gözlerim şişti çok korkuyorum buda giderse bu üçüncü olucak nne olur dua edin bana moralim çok kötü.

canım sende serklaj yokmu birde seni korkutmak istemem ama benim kızımdada olmuştu bu dedigin akıntı burun akıntısının koyusu gibini afedersim insan balgam çkıarırya kasmuk gibi derlerya mide bulanmasın ama koyu kıvamsa işin zor vakit kaybetmeden git benim salı günü öyle geldi pazar dogurdum kızımı rahim agzım yumuşamış nişanım geldi dogum ettim birde kasıkalrım belim ve bacaklarım adet olursunda agırıya öle alrımıştı bebegimi kaybetmeden birgün öncede bebegim bir yere toplanmıştı bilemedim kasılma oldugunu bilemedim nişanım geldigini hemen doktora git yumurta akından koyu kıvamdaysa ve tuvalet kagıdını dolduruyosa helede sabah kalkınca wc gidince akıntı arttıysa teylikeli :KK20::KK20::KK20:rabbim yardımcın olsun ilaç filan kullanmıyorumusun sen :44:

Son düzenleme:

Merhaba ben Feryak oncelikle gecmis olsun.
moralini bozmak istemem ancak ya hemen dr ara yada guvendigin bir hastaneye basvur.
Pasam belirtikeri cok guzel acikkamis hepsini ayni sekilde bende yasadim.akintinin ne derece etkili oldugunu bilemem ancak karninin sertlesmesine kasik ve bacaklarina vuran agrilari takip et.

CHNB

Yasim suan 37. En son gecen yil yani 36 dayken 18 yumurta toplandi.uzun protokol uygulandi.gunluuk ilac dozu 150 kullandim.5. Gun tarnsferi uygulandi.
2 embriyo transferi ve ikiz gebelik.su an 4 embriyom daha var.

Daha onceki 2 tup bebek denememdede 20-22 li sayilarda yumurta toplanmis ancak ilkinde 2 ikincisinde 4 tane transfer yapilmasina ragmen sonuc alamamistik.her iki islemde Bursa tup bebek merkezinde uygulanmisti.
Dr lar aciklama yapacak hicbirsey bulamadilar sadece tekrar deneriz.
En son care en son gittigim osman beye umutsuz basvurdum elimde daha once yapilan nakillerin evraklariyla. Ilk muayene edip daha sonra beni dinledi evraklari inceledi. Ve bana uzulme olmuyorsa bir sebebi vardir bu hucrelerle sonuc almamamiz mumkun degil.dedi.
Geriye tek bir sorun kaliyor eger her iki tuptede tikaniklik varsa vucut sivi akisi saglayamaz tuplerde biriken durgun sivi tekrar rahim icine akar bu da rahimin ic yapisini bozar ve burda hicbir hucre yasamaz dedi.
Rahimi net gormek icin ilk once histeroskopi uygulandi ve rahimde hicbir anamoli cikmadi.arkasindan laparoskopi uygulandi ve dr hakli cikti her iki tupte enfeksiyon yuzunden cok kotu durumdaydi ve cikartildi.
ve ardindan genetik ve bircik test hicbirinde sorun cukmayinca nakil yapildi.iki embriyo ve ikiz.
sonu kotu oksada sorun bulunmustu.cunku dr um bu sartlarda degil 2 kez 20 kezde yaptirsan sonuc alamazsin dedi.
simdiden sonra rabbim nasip ederse hamile kalmak ve evladimi kucagima almak.

Menepoz yasi tam olarak neye bagli net bilmiyorum ancak dr annemin menepoz yasini sormus 52 oldugunu duyunca belli demisti.rkeinde

Yarinki gorusmen dilerim iyi gecer.
Gelir gelmez guzel haberlerini bekliyorum
bu arada senin 2 doktorla takibin bana cok mantikli geldi.
Gecen sefer en iyi dr lardan birine gitmeme ragmen u.u de yattigim gunker kimsesiz kalmistim.ama hastaneyede gidilirse hastamiz der sahip cikarkar.
Birde sende bursadasin etrafinda tup bebek yaptirmak isteyipte bekleyenler varsa hastaneden bahsedersen sevinirim.
cunku maliyeti yuksek ve bir kerede olma garantiside yok.Basari oranlari hakkinda bir bilgim yok ancak caresiz beklemekten iyidir.ve kimin nerden derman bulacagi bilinmez.

canım sag ol,insallah guzel haberlerle donerim
iki doktor takibi yasadıgımız bu donemde nerdeyse artık sart ama en azından bunların biri devlette olsun taraftarıyım hep
cevremde tup bebek yaptırmak isteyen bir cift var ama onlar sadece bir defa denediler ve olmadı simdi acaba fakulteden faydalanma hakları var mı,sagol bilgi icin mutlaka paylasıcam ve arastırıcam,insallah onlar da yavrularına kavusur en kısa zamanda,cok sevdigim bir cift ve yıllardır bebek ozlemi icindeler

X