Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Zıplayan tavşan mı?

Bak ben de düşündüm ne rahatlatıcı...

Şu an zıplayamayız da sonra bebişlerle zıplarız inşallah...

evet değilsin canım o değerler bende 1000 lerde.. kan şekerine gelince biraz düşük,seni uyardı mı doktorun bilmem ama düşük olması da çok iyi değil kendine dikkat et,doktor değilim tabiki teşhis koyamam da bizim oklda bi arkadaşın her yemekten sonra şekeri düşüp fena oluyordu doktora git dedim reaktif hipoglisemi olabilir demiştim ve maalesef öyle çktı,reaktif hipoglisemi şeker hastalığının ayak sesleri gibi bişeydir ama onunkini önceden öğrendik o dönemi uzattıkça uzatıyor,tatlı,çikolata,hamur işi gibi şeylerden uzak duruyor,sen bu şeker düşüklüğ işini doktoruna sordun mu?bak tekrarlıyorum 67 düşük,telaşnacak brşey yok ama önemsesinler seni,bizim bu r.a.y işine benzemesin

Zıplayan tavşan mı?

Bak ben de düşündüm ne rahatlatıcı...

Şu an zıplayamayız da sonra bebişlerle zıplarız inşallah...

inşallah canım :) ağlasam ya da suratımı assam eşim böyle der "duygu zıplayan tavşanları düşündün mü" ben de basarım kahkahayı ne ağlama kalır ne surat :)

Canım ben hepsini maille gönderdim. Tolga bey bir şey demedi. Dahiliyeci de çok tatlı yemesin demiş ben aylarca zaten yemedim bulantıdan da şimdi her gün dondurma yiyorum bir haftadır zaten yemedim. Ben de düşük görünce az diye şekerli mi yeyim diye düşünmüştüm. Yanlış mı düşündüm o zaman?

Canım daha ne tahliller vardır yaptırsak da kimbilir neler çıkacak?

Drler de başka sorunlarımız ön planda olunca sanırım rutin gebelik testlerini 2. planda mı düşünüyorlar?

Hidenisko sen ne testleri yaptırdın?

Şimdi şeker yüklemesi 24 ten sonrası yapılıyor ya çıkar mı onda şeker hastalığı çok sordum ...

yok canım vücudun saf şekere tepkisi şeker düşüklüğü ile oluyor,bak dikkat et demişler zaten yediklerine muz incir üzümü de dikkatli tüket,illa sonucun böyle diye şeker çıkacak diye birşey yok ki,hem gebeliğe bağlı gelişiyor seninki,sakın seni korkutmak için yazmadım üzülürüm bak

Canım yok korkutmadın ben de çoğunluk meyve tüketiyorum incir de üzüm de yiyorum muz yemiyorum kabızlık olmasın diye... Şimdi benim şekerimin yüksek mi, düşük mü olma ihtimali olur? Pek bilmiyorum bu konuyu...

canım ye tabi ama çok yeme,hani kibar lokanta usulü ye :) şöyle söyleyeyim kan şekerin sana diyor ki "öyle çok tatlı matlı yeme sonra yükselirim haaa" deyip sana gözdağı veriyor,düşüklüğün verdiği haber bu,uyarıyor yani seni,dikkat ettin mi bişicik olmaz Allah'ın izniyle

Ne güzel anlattın... Bana kalsa glukozum düşükmüş yükselsin diye bol bol tatlı meyva yerdim. Artık dondurmayı da azaltayım bari... Sağğ ol...

Chnb 2li test normal 3lu test 1/240 rısklı cıkmıstı ultrasyonda hersey normaldı sonuc kaybettıkten 2 hafta sonra geldı temız:2:

Ne güzel anlattın... Bana kalsa glukozum düşükmüş yükselsin diye bol bol tatlı meyva yerdim. Artık dondurmayı da azaltayım bari... Sağğ ol...

rica ederim canım,yardımcı olabildiysem ne mutlu..bana anlatacak kimseler olmadıydı,bi oturuşta neler neler yerdim gizli kapaklı,hani derler ya çok tatlı yiyerek şeker hastası olunmaz diye,yanlış bir bilgi bu,tam tersi pankreasımızı yoruyoruz,neyse şimdi zıplayan tavşanları düşünelim tekrar :)

Chnb 2li test normal 3lu test 1/240 rısklı cıkmıstı ultrasyonda hersey normaldı sonuc kaybettıkten 2 hafta sonra geldı temız:2:

Canım çok üzüldüm inşallah bu sefer iyi gidecek her şey? Bursada kime gidiyorsun peki şu an?

Bunda 2 li 3, lü ya da 4 lü yapıldı mı? Benim 2 li iyiydi. 4 lü de 10 da 1 down riski çıktı, ben yazmamıştım buraya ama yazacağım testi başka hastanede tekrarlattım 64 te 1 çıktı bu sefer ama amniyo istemedik....

Tecrübeler teriden daha faydalı oluyor...zıplayan tavşanları düşünelim süper...

Duyaydın ablanın son durumu nasıl? Yeniden ne zaman hamileliğe izin var? Tüp bebek mi normal mi öneriyorlar?

bu ayın 20 sinde kontrolü var,5-6 ay bekleyecekler sanırım çünkü sezeryan gibi oldu açık ameliyat,ama tüp mü normal mi bi fikrim yok,gerçi ablam tüp yapmaktan yana,yaşı da çok genç değil ya ee enişte de öyle genç değil bakalım,doktoruna her sorduğunda önce iyileş bunları sonra konuşuruz diyormuş,bu arada sorduğun için sağol

canlarım sizlere brişey sorucamda utanıyorum yabenim adetim 20 de dün eşimle 3 haftadır yapmadıgımızı yaptım malum ev kalabalıktı ama sabah kalktım çamaşırları makinaya atarken gözüme birşey ilişti ya nasıl desem utanıyorum vallahı çekiniyorumdasilindigi bez az kahveringi olmuş afesersiniz cik kadarda kan gibi vardı hani bozulurya özür gibi bygünde baktım birşeu yok silindim birşey yok agrım var çanlar çalıyorum adet olucam olmasınada neden böyle oldu işl defa oldu ya sizlerinde başına geldimi kafayı yiytecegim diyeyim dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…