Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

canım anlamadım bu son yaptırdıgın tahlillerin sonuclarından mı bahsediyorsun,bugun mu cıkacaktı sonuclar

masallah canım,insallah sonuna kadar sorunsuz gidersin ve hepimiz de saglıcakla zamanında alırız kuzularımzı kucaklarımıza,amin

Tup bebek oncesi yapilan testleri yaziyorum eksik olan varsa bilgi verirseniz sevinirim
Faktor II
Faktor V
MTHFR
protein S
protein C
Antitrombin III
LUPUS ANTIKOAGULAN
anti kardiyolipin IgG
Anti kardiyolipin IgM
gizli seker yuklemesi
troid tahlillerinin hepsi zehirli troid dahil

Sofika evet bugün verdiklerim çıkmış vajinal kültür ve idrar kültürü dışında...

Sofika evet bugün verdiklerim çıkmış vajinal kültür ve idrar kültürü dışında...

kultur hemen cıkmaz zaten de simdi sen bu sonucları nasıl degerlendireceksin,nil hanımla mı goruseceksin
hormonlarında referans aralıgına uymamasını hemen kotuye yorma,gebelikteki referans aralıgı degil onlar,normal aralıklar ve gebelikte farklı degerler baz alınıyor,hemen telas etme olur mu
idrar yolları icin bir sey yapılacak mı simdi,ilac falan

SOFIKA arkadasim aciklaman icin sagol.evet beni dogru anlamissin sadece nakil icin dusunuyorum osman beyi.bahsettigin sakir hocadan nasil randevu alabilirim ozel hasta kabul ediyorsa artik beni sadece para olarak goren bir doktor istemiyorum.
Cunku er iki uygukamadada dunya para odedik osman bey cok pahali bir doktor.gerci herseyi goze alarak cikmistik bu yola ancak daha bebeklerimi kaybetme sebebini bilmiyorum.
Sakir hocaya ozelden gidersem hastanede takibimi yapabilirmi.
benim 2 laparoskopi 1 de histeroskopi islemim var bunlarin birkezleri u.u hastanesinde yapildi.yani anliyacagin dosyam kabarik.yaklasik 2 ay sonra dusunuyorum nakil ama daha once iyi bir doktor istiyorum.
ismail beyi pembe maviden sima olarak taniyorum.
Anlattiklarinizdan insancil yonu cazip geldi

Canım benim protrombin, faktör V leiden(pıhtılaşma ) için yapıldı. LUPUS BAĞIŞIKLIK TESTİ BU önemli testtir bunun yanında antinükleeer antikor yani ana ve antidna yapıldı. Paşam ve regrete farklı testler de yaptırdı...

Canım Nil Hanıma ulaşamadım. Tolga Bey bakıyormuş Femicali aradım faklayın dediler... Çok telaş etmedim çok büyük sapmalar yok... Troide sevindim ilaca gerek yok 1.5 -2 ay sonra gel dedi...

Feryal canım kayıplarının sebebini bulmadan bence hemen deneme birkaç riskli gebelik dr sine git. Bu İstanbul da olabilir çoğumuz birkaç dr dolaştık teşhis aşamasında...

canım yeni yasa geregi doktorlar ya sadece ozelde yada sadece devlette calısabiliyor ve bu sebepten sakir hoca muayenesini kapattı,benim bildigim kadarıyla ona sadece fakultede ulasabiliyoruz,gunluk 5 hasta kadar randevu hakları var(genelde daha fazla aldıklarını goruyorum gerci),bu hastaların cogu dısardan eski ozel hastaları yada tanıdıkları ama randevu alıp tesadufen sakir yada ahmet hoca yanına denk gelmesi de mumkun,cogu kisi sasırıyor,tanımadan etmeden profa muayene oldum diye ordaki kadınları goruyorum.Benim de ilk randevum o sekilde tesadufen kemal ozerkan yanına denk gelmisti.Sakir hoca yanında hic muayene olmadım orda ama kendisine bir iki defa ricayla danıstım(serklaj dahil).Eger onun yanında randevu istiyorsan simdiden ara ve ben sakir hoca yanında istiyorum diye belirt,gerekirse 2 ay sonrasına randevu versinler,nazik ama ısrarcı ol,ilk randevuyu kaptıktan sonra yuz yuze artık konusur takibini yapar mı yapmaz mı sorabilirsin canım.

SOFIKA arkadasim verdigin bilgiler icin sagol.yarin ilk is randevu almayi deniyicem. Ne zamana verirlerse artik. Birde adet sonrasi bahsettigin Ismail beye gidicem.
Cunku kendi doktorum israrla tek nakille sansimiz yok ancak ikiz hamileligi vucudun tasimaz diyerek beni bir nevi caresiz birakiyor.
Ve tek gebelikte bile ancak pacayi kurtaricak kadar demisti aylardir icimde dert bu pacayi kurtarmak kac hafta acaba.
Sirf bu korkudan son sefer tek nakil yaptirip kendimi hem maddi hem manevi yiprattim.
ikizi 24 hafta tasiyan vucut tek bebegi 30 hafta tasimazmuki.

CHNB arkadasim cevabin icin sagol.sizlerin gitmis oldugu arda ve cemil beyi aylardir takip ediyorum
basarilari tartisilmaz ama ben bursada bazen yanliz bazen esimle cabaliyorum. Ama burdan bir sonuc alamazsam bir caresine bakicam artik.

SINEM arkadasim ben yeni uyeyim ancak aylardir bu siteyi takip ediyorum.doktorumuz ayni osman bey.
Belki gozden kacirmis olabilirim kac haftalik hamile oldugunu dr un su an uyguladigi tedavi seklini ve bugunku dr kontrolunu yazarsan sevinirim
Birde serklaj oncesi ve sonrasi yaptigi tahlilleri belirtirsen.belki birbirimize bir faydasi olur

kızlar ben geldim doktordan çok şükür herşey yolundaymış şeker yüklemeside normal çıktı bebişlerimde iyilerde keyifleri yerindeydi sıpaların 830gr olmuşlar haftasına göre normal dedi doktorumuz çok şükür bu günleri gördük rabbim herkese nasip etsin bu duyguları

Canım 24 te ikiz taşıyan 40 ı taşır merak etme. Geçmişi en baştan mı okudun bilmiyorum. Bursalı Edamecrinin ilki serklajsız 20. haftada kayıp, 2. si tek yumurta ikizi 22-23. haftalarda kayıp hem de serklajlı. 3. sü tek gebelik 40 haftada doğdu... Yine Yağmurcan vardı ikizlerini 20 li haftalarda 2 hafta arayla kaybetti ve dr si ısrarla tek gebeliği sorunsuz taşırsın demiişti ve tek bebeği serklajsız dinlenerek taşıdı:) Ümitsiz olma dua et bol bol olur canım... Allahın izniyle...

merhaba cnm 26. haftamızdayız biz tüp bebekle hamile kaldım bende ikiz bebeklerim serklaj öncesi tahlil yapmadı bana kontrole gittiğimizde rahim ağzında açılma olduğunu gördük ve hemen dikiş atıldı sonrasında hiç bi tahlil yapmadı bugün iyi geçti yolundaymı herşey osman hoca dikişten önce korkma bugüne kadar attığım dikişlerden sadece biri tutmadı dedi tabi allah bilir önce onlar aracı 2ay olucak benimde dikiş atılalı bikaç hafta kasılmam oldu hala devam ediyor ama çok sık değil bugunde tekrar erken doğum riskin yüksek dedibakalım hayırlısı artık senin ilk tüp bebkmi olcak

Maşallah canım Paşam der ya hep inşallah 40 haftaları da görürsün:))

Canım sen yine sağlık ocağında da olda idrar ve kanda enfeksiyona baktır bence...

SINEM merhaba cevabin icin sagol
doktorun bahsettigi basarisiz hasta benim sanirim.ben 16 haftamda serklaj uyguladigi ve 24 hf sinda bebeklerini kaybeden hastasiyim.sen bir tek basarisiz islem deyince bende hastasi olunca
3. Tup bebekte ancak kendisinde iki embriyo ile ilk denememizde ikiz bebeklerime hamile kalmistim.
Insallah en azindan riskli haftalari atlatirsin.unutma sen bana gore cok sanslisin.benim hicbir bilgim yokken kaybettim yavrularimi.en ufak birseyi ihmal etme

allah razı olsun cümlemizi işşallah dualar karşılıklı
nasıl hatunum ama hemen çaktım hamile oldugunucanım benim oglullarımda hiç olmadıkızımda fenaydım düşünmek bile istemiyorum inan
canım ben bebek tedavısindeyken doktorum istedi olurda tüplerin tıkalı vs olur dedi boşuna ugraşmayalım dediben dedim1 bebek dogurudm desemde olsun gene olur dedi
hayırlı cumalar canlar
bebeği kucakladı bizleri unuttu sakın demeyin...
hala kendime bir düzen kuramadım bebekti gelen gidendi inananın hiç vaktim olmuyor....
sizler nasılsınız herkes iyidir inş...
rabbim bizlerede nasip etsin işşallah mucizeni işşallah görmeye gelicem bekle beni
canım ben kızımda yattıtıgım halde düşitü bunda olursada yatmayı düşünmüyorum hamile gibi davranıcam ama hamile degilmiş gibide işlerimi yapıcam iş dediysemde yemek digerleri eşim yapar
kız bendemi koysam
Şu saat itibariyle 19 haftalık oldum...
allah 40 haftaları göstersin işşallah
kızlar dışım cok agrıyor butun gece uyumadım napıcam ılac kullanabılırmıyım cok cnm yanıyor aglıcam agrısından
canım bir çay kaşıgı bal koy içine bir çay kaşıgı tarçın koy onları güzel macum yap dişinin üstüne koy vucudunda ne agrı varsa geçiyomuş dene istersen
işşallah birdaha görmeyiz evlatlarımızın acısını canım

Maşallah canım Paşam der ya hep inşallah 40 haftaları da görürsün:))

Canım sen yine sağlık ocağında da olda idrar ve kanda enfeksiyona baktır bence...

nasılda biliyosun huyumu seni gidi senikızlar aranıza döndüm demin girdim eve ne çene varmış oku oku bitmedi sizi hamişler siziolmasın birdaha inanın eve yeni girdim daha işlerim okadar çokki ne siz sorun ne ben söylüyümannecim ve gelin memlekete gitti eymenimde gittiöptüm kokladım yıkadım bugün uyuttum sıpamı ben onu çok özlerim onsuz ne yaparım ben bilemiyorum yadiyetim mükemmel gidiyo hiç jkaçamak yapmadım nedenmi evladım içinablam geldi annemler gidiyor diye üstünü çıkarmıştı dedim abla bir kot pantolonunu giyeyim giy bakalım olucakmı dedi amanın birde ne görüyümoldu halimi görseniz sevinçten önüme geleni öptümaynaya baktım allahım dedim işte bu azmin zaferieşimede dedim bende istiyorum hemen kızdı olmaz almam günah diye sen dedi haline şükret etekli pantolonda giydirmemde o bol dedi kilomdanmı dedim yok dedi 50 kilo olsanda yok dedi nasıl kandırsam acabayarım ev işleri yemek beni bekliyorben bir ara burda olmazsam bilinki ev işleriyle haşır neşir oluyorum sizleredn ne var ne yok regretecim eşinle balayı yapıyosun degilmi hadi gene iyisinartık bir ay sonras görürüm ben senin balayınıkızlar çok işim var sonra görüşürüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…