Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
ayy sormayın kızlar ben de günde 5-6 tane iç çamaşırı değişiyorum akıntıdan çok su gibi terliyorum orası bu kadar terler mi yaaa

bu da benim kk daki ve topikteki ilk mesajım..........

hımmmm demek ki böyle bir şey var... maşallah bu sefer iyi ilerliyorsun belki de sende neden buydu...
aslında bendeki neden listesi uzundu ama incinin doğumu için verilen tarihte muhammede hamile kaldığımı öğrenince herşeyin bir vesile olduğunu kavradım..incinin 41 haftası 15 aralık şimdikine hamile kaldığım gün yaklaşık 15 aralık üstelik hiç plansız..rabbim hayırlı yazılar yazsın inşallah..
sen de sorunsuz devam et inşallah..
unutmamamız gereken tek şey var dünyaya geleceği varsa geliyor yoksa ne yapsak olmuyor..dua edelim de emeklerimiz boşa çıkmasın...

gerçekten zor bir süreç oldu senin için de... 2 hamilelik üst üste çok yıpratıcı olmuştur.

inşallah yaşamam. Arkadaşlar genelde önceki kayıp haftasını geçirince rahatlıyorlar 25 e epey var benim...

öyle canım nasipse olacak aslında çok düşünmemek lazım ama ben rüyamda hep hamilelikle ilgili şeyler görüyorum...

büyük kızların tutumu nasıl? inci yakaladı mı aydaşlarını?

evet alacaksa alıyor Allah, verecekse de veriyor gerçekten
biz de hiç olmasına ihtimal vermiyorduk bu ay ama geleceği varmış kuzunun
senin 4. bebeğin miydi?
inci çok minikmiş hamile kaldığında kuzum
bakıyorumda hakkınızda çok az şey biliyorum
yavaş yavaş öğreneceğim inşallah

ayy sormayın kızlar ben de günde 5-6 tane iç çamaşırı değişiyorum akıntıdan çok su gibi terliyorum orası bu kadar terler mi yaaa

giydiğin çamaşırların % 100 pamuklu olmasına dikkat eidyorsun değil mi?
aksi takdirde digerleri daha çok terletiyor çünkü

günaydın kızlar

günaydın kızlar nasılsınız? ben de dün akşam duş aldım pencereyi de geri açıp uyudum ondan mı çok ağrım oldu şimdi iyi gibiyim...

dikişten sonra on gün kadar nidilat kullandım kasılmayı engelleyici, sonra kesti doktorum, üçüncü aydan itibaren kan sulandırıcı kullanıyorum,pırtılaşma sorunum yok ama verdi, birde haftada bir pruloton depot iğne vuruluyorum ve vitamin hapım var bunun dışında birşey kullanmadım,pco var bende doktor kontrolünde gebe kaldığım için glucopace kullanıyordum sürekli hamile kalıncada devam ettirdi yedinci aydan sonra kesti onuda pcoya bağlı düşükleri engelliyormuş.. yarenden alıntı..

paşaaaaaaaammmmmmmmm bak glucopace senin şu an kullandığın ilaç. demek pcolularda hamilelik sonrasında düşüğü engelliyormuş:))

gunaydın kızlar,gunaydın chnb
acık yattıysan agrın olmustur,cok hareket de edemmiyoruz ya tutuluyor haliyle
bende acık camda uyurdum da kızım bizim odada uyuyor hala,mecburen kapalı yatıyoruz ve pişiyoruz
benim uykularım cok kalitesizlesti,gecem gunum belli degil
gece sıcaktan uyuyamıyorum gunduz kızım uyutmuyor,yine gozlerim agrıyor bu sabah
benim ilk gebeligim sofyada gecti,orda dairem agaclık bir bolgede kalıyordu ve serin oluyordu ki zaten oranın yazı da bu kadar sıcak gecmez
asıl simdi yaz gebeligi yasıyorum,ohhh tadını cıkarayımmm :))))cok sukur,sikayet etmiyorum

bu arada ben de pcoluyum chnb,hatta vucudum sivilce gibi kist uretiyor
ilk gebeligimden once de olan kist hala duruyor mesela,arada baska kistler de geldi gecti tabii
adetlerim duzensiz
sol yumurtalıgımın normal fonksiyonu yok,normal yumurtlama olmadıgı gibi sag yumurtalıgımın da normal calısmasına engel oluyor-bu yuzden hamile kalamıyorum diye alınması soz konusuydu ama sukur gerek kalmadı
sol tupum de tıkalı

butun bunlara ragmen gebe kalmada sıkıntı yasamadım cok sukur,ilk hamileligimdeki sorunlanların pco ile alakası var mıyıdı bilmiyorum ama bir kez daha iyi ki dikis atılmıs diyorum bunu dusununce,bir de pco yuzunden erken dogum riskimiz olusuyor demek ki
lutfen pcolu atladaslar ozellikle pasam umutsuz olmasın,gerekli ilaclar ve dikisle sonuna kadar gidip saglıklı bebekler dunyaya getirebiliriz Allah`ın izniyle insallah

kızlar bu gebelik beni de unutkan yaptı ya,iki defadır yolda gordugum birilerini baska birileri sanıp sohbet ediyorum :))) şaka gibi yaa kendime inanamıyorum
birkac hafta once halamın komsusunu eşimin bir akrabası sanıp bir sıcak sarıldım eve davet ettim falan kadın da afalladı,oysa sadece merhabamız var kadınla :)) kadının tavrından anladım ki bu kadın o kadın degil ama bir sey de diyemedim taa gunun sonunda hatırladım aslında kim oldugunu

dun de hastanede kan alma sırasında bir kadın gordum,bu sefer de o kadını halamın baska bir komsusuna benzettim :) kadına gecmis olsun dedim,ciddi bir sey yoktur insallah falan derken kadın demez mi ben seni tanımıyorum diye haha:)) valla dedim ben seni tanıyorum ama nerden bilemiyorum galiba,sorduk sorusturduk kadını herhangi bir yerden tanıma sansım yok oyle ayrıldık kadıncagızın da kafası karıstı tabii :)) dusun dusun buldum ama,1 ay onceki ultrason sırasında kadınla denk gelmis sohbet etmiştik ordan hatırloıyorummm
ama su benim halamın komsuları da cok etkilemis beni galiba,herkesi onlarla karıstırıyorum(onlar apartman olarak emekli ve şen bir kadın grubu-gelsin gunler pastalar muhabbetler modunda yasıyorlar bendearada oraya gittikce hosuma gidiyor onlarla bos bos vakit gecirmek,ama bundan sonra yuzlerine daha dikkatli bakmam lazım)

sofika günaydın canım:))

havalar sıcak gidiyor... karnın büyüdüğünden uyku da uyuyamazsın tabi. normalde ben yüzüstü uyurdum. karnımın üstüne uyurken dönerim diye korkuyorum yarı uyur yarı uyanık yatıyorum...

pcolularda rahim ağzı yetmezliği olabileceğini Arda bey de paşama demiş şimdiden o glucopan mı ne o ilacı içiyor...
maşallah sen de hamile kalmışsın. burada pcolu arkadaş epey vardı... demek ki ilişkili olabilir...

tek tüple de genelde tüp bebek derler demek yumurtan diğer tüpte oluşmuş o ay...

zamanın hemencecik geçmesini istiyorum....

sofika Allah iyiliğini versin güldürdün beni:))

bazen benim de telefonda aynı isimden 3-5 kişi oluyor arayorum dikkat etmeden. sonra biraz konuşunca anlıyorum aramak istediğim kişi değil nasıl kıvıracağımı şaşırıyorum...

bazen de bu aynı isimli kişiler arıyor soyadına dikat etmeden açıyorum sesinden de çıkaramıyorum ne soracağımı şaşırıyorum...

halanın komşuları tiplerini ben de severim arada kafa dağıtmaya iyi olur hem de hamarat olurlar...

valla bizim öğretmen günümüz var tabi biraz resmi. ben evde ayakkabı sevmem Allahtan temiz getiriyorlar ama abartı geliyor nedense bana bazısı da normal ayakkabılarının üstüne galoş giyiyor...

valla ben unutuyorum oradan verilen terliği giyiyorum...

evet canım benim iki gebeligimde de sag yumurtalık ve tupten oldugu kesin o yuzden,bana senin durumunda tup bebek de sonuc vermeyebilir dediler hatta ama cok sukur tup bebege de gerek kalmadı-ilki 5-6 ay surdu ama bu seferkinde nerdeyse iliskiye girmeden oldu diyecegim masallah :)) o kadar ki gelmeye hevesliymis bu kızım.Allah`ın takdiri.
zaman geciyor aslında bak 18 bitti senin de masallah ustune bir 10 hafta daha ve 28, ondan bir 10 daha 38, Pepeenin dedigi gibi 2 tane 10 haftan kaldı canım sadece.cok sukur benim ve firdevsin de son 10 haftası

maşallah sofika çabuk hamile kalmak güzel. ben de 0.3 amh ile 2. ayda hamile kaldım Arda bey bile şaşırdı. eşimde sperm hızı da düşüktü. şükürler olsun. inşallah sonuna kadar giderim. bazen diyorum sen 38 e dek zor da olsa taşıdın yine niye olmasın. ama biraz ağrım oluyor korkuyorum sabah epey toplanma oldu karnımda sanki bebeğin poposu gibi kabartılar oldu...

canım kabartılarsa o zaman kasılma degildir bence bebek hareketidir,ustelik senin rahmin su anda hızla buyuyor arada kasılma yada agrı olması da bence normaldir,tabii biz hic bir seyden emin olamıyoruz haklı olarak
ben de senin haftanda acile gitmistim butun gece suren kasık agrısı yuzunden,rahim buyuyor gerilme oluyor ,kasılma olsa bile bunu bekliyoruz normaldir dendi,sadece duzenli olmaması gerek dendi.seffaf akıntım da o ara cok artmıstı progestana bagladılar

Allahtan çok düzenli değil. bir de sabah beyaz kremler var ya öyle kıvamlı akıntım oldu biraz bir daha olmadı şeffaf akıntı değildi...

aslında kıvamlı beyaz akıntı da normal gebeliklerde dogal kabul ediliyor,sonucta oranın kupkuru olmasını bekleyemeyiz,ama yanlıs yonlendirmek istemem tabii
bak bakalım devamı gelecek mi
en son ne zaman kan idrar bakıldı
kasıntı var mı

merhaba canlar
herkes iyidir inş...
cnhb yazacaktı ben geçen pazar doğum yaptım normal oldu...
sizlere hep gelip uuzn uzun anlatmak istedim ama inananın bilgisayarı açmaya bile firsatım olmadı...
sizlere bol bol dua ettim rabbim bu güzel duyguyu bütün hamile ve hamile olmak isteyen arkadaşlara yaşatsın...

çok şükür bebişte bende iyiyiz ama hayatımız en zor günlerini yaşıyoruz diyebilirim...
eşimin babasının vefat ettiğini yazmıştım dün gecede ablası vefat etti(
eşim zaten pek iyi değildi memleketten geldi geleli ruh gibiydi zaten 3 gün kaldı oda bizim doğum oldu hastane falan derken şimdi yine gitti...
birde bu pazarda kaynımın kızının nikahı var yarın kına gecesi...
aynı binada oturuyoruz...
günü geldiği için iptal etmek istemediler...
işte böyle karmakarışık bir haldeyiz....neyi nasıl yapacağız kimi nasıl teselli edeceğiz bilemem...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…