Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

canım gelmedi bir daha. kan hastaede yapıldı crp. Arda beye sordum pazartesi gerek yok dedi ama idrar kültürü yaptırdım. temiz çıkmış kaşıntı da yok....biraz şişkinlik var sanırım gece üşüttüm.

sinemmmmmmmmmm merak ettik seni nasılsın?

fadik başın sağ olsun canım çok üzüldüm eşin için gerçekten zor olmuş Allah mekanlarını cennet eylesin abla ve babasının.

eşin babalığını bile anlamadı.

bebek iyidir inşallah. sarılık filan nasıl? uyum sağladınız mı birbirinize?

senin doğum yaptığını pazartesi kontrolde dedim. ne serklaj yapmışız dedi:))

ben de şükürler olsun yatıyorum gün gün geçiyor işte....

merhaba hepinize arkadaşlar

fadikcim başınız sağolsun...
anneliğin için de tekrar tebrik ederim seni
huzurlu, sağlıklı şekilde büyüt bebeğini inşallah!!

fadik mujdeli haberi chnb verdi bize saglosun daha o zaman,cok sevindim ikinizin de iyi olmasına,Allah analı babalı buyutsun canım bahtı guzel olsun insallah
eşin de ne buyuk bir sınavdan geciyor Allah sabır versin,babasına ve ablasına da Allah rahmet eylesin
senin icin de zor,Allah yardımcın olsun canım
kuzunu öp kokla doya doya bizim icin de

geçmişten faydalı bilgiler:))

ben de pıhtılaşma için gebelik öncesi apicopal, coraspin folbiol kullandım Arda bey demişti...

sağol canım amin...
eşim bu konularda çok hassaz nasıl toparlanacak bilmiyorum...
rabbim sabrını versin...amin...

canım maşallah bebek iyi sarılık olmadı bundan sonrada olurmu bilmem...
emme sorunumuz var biraz çok çabuk yoruluyor hemen uyuyor tabi bu uykusu 3 dk bile sürmüyor tekrar tekrar emziriyorum...
günümüzün büyük bölümü bununla geçiyor...sütümde pek yok gibi...doyduğu zaman daha uzun uyuyor...bazende sanki memeyi boşa çekiyor...

iyi olmana sevindim canım o günler insana çok uzun gelsede sayılı gün elbet bitiyor...
sağlıcakla gelir inş...

canım sağolsun arda bey tebrik için aradı...

çok sağol canım benim...darısı senin başaına inş...
hem maşşallah sanada az kaldı...

amin canım çok sağolasın...

merhaba hepinize arkadaşlar

fadikcim başınız sağolsun...
anneliğin için de tekrar tebrik ederim seni
huzurlu, sağlıklı şekilde büyüt bebeğini inşallah!!
ikisi içinde sağol canım allalh razı olsun...

geçmişte paylaştığım bir mesaj..............

canım cok sık emmesi cok normal,sık sık emzirdigin surece sutun artarak cogalacaktır ama tam olarak bir duzene oturması bir ayı gecer.sarılık bu saatten sonra olmaz sanırım,ama olur da basınıza gelirse hafif sekerli suyu bol mıktarda ver kuzuna.aslında belki sen de karsısındır ama bence bu sıcak havalarda anne sutu alsa bile az da olsa su vermek lazım kuzulara,Allah muhafaza susuz kalmasınlar.bu arada memeyi bosa cekse bile ceksin,o cektikce senin hormonların uyarılacak ve sut uretecek,hem su anda onun emme refleksi cok guclu ve her emdiginde karnını doyurmak icin emmiyor,cogunlukla sadece emme gudusunu tatmin icin emiyor. kocaman bir masallah kuzuna darısı da basımıza insallah

fadik emerse olmaz bence sarılık bol emzir humananın stil tea çayını herkes beğenmiş al istersen canım... ısırgan çayı da al...

Arda bey aramış düşünceli dr miz...

25 i de 35 i de gör inşallah..
evet 2 si üst üste zor ama rabbim taşıyamayacağımız yük vermesin..incimiz iyi gidiyor çok şükür biraz çıtı pıtı ama doğum kilosuna bakarsak iyi..artık oturuyor dönüyor abla baba diyor..çok şükür onun için ne endişeler çektik bu haline bi şükür..
diğer kızlar da yeni gelecek olanla inciyi bölüştüler inci büyük ablaya kaldı muhammedi de meleğim yani küçük kızım bekliyor o yüzden kıskançlık yok..
bu aralar benim rüyalarım dan da roman olur:)) aslında rahatladım biraz 1500 gr geçmek ti hedeflerimden biri şu ara öyledir inşallah ama kıyamıyor insan bir gü bile olsa küvezlerde kalmasın bu kez doğunca kucağıma alayım istiyorum inşallah..bazen öyle oluyorum ki eşim çanta hazır dimi diye soruyor 2 aydır çanta hazır malesef::.
mubarek cuma hürmetine rabbim esirgesin hepimizi.. evlatlarımızı..isteyen herkese de nasip etsi inşallah..

evet kısmetse 4. olacak inci 2 aylıkken kalmışım drlar aldır diye ısrar etti ama biz kaderimizi kabul ettik serklaj zamanı da eşim müdahale edilmesini istemedi..zaten ilk 3 ay düşer dendi kimse bilmedi bu topiktekilerden başka..stresli bir süreçti heryeri tutarken yatalak gibi kalmak zor gönüllü yatalak diyorum kendime...rabbim aciz bıraktı ama kimseye muhtaç etmedi çok şükür..çok şeyden eksik kaldık ama kendi kendimize yetmeye çalıştık..9 ve 6 yaşında 2 kızım daha var onlara yalvar yakar iş yaptırıyorum..annemler de yakın çok şükür.. sanırım doğurunca ağlıycam:)))
bu forumu inci de 21. haftamda rahim ağzı yetmezliği tesbit edildiğinde bulmuştum uzun süre okudum bende seni ikincide tekrar burda olmana sevindim inşallah sonuna kadar hepimiz sorunsuz gideriz...
sofika.. ben son on haftanın 4 ünü saymıyorum..bayramı çıkarsam yeter:)))) insan çok garip 8 haziran 21 haziran 30 haziran recep ayı çıksın şabanın 15i derken bayrama atladım:)

Son düzenleme:

geçmişten alıntı...

pamuk olmayan şeyleri ben giyemiyorum zaten sütyende bile öyle dantel falan giyemem kaşınırım ben

glukofajı ben de kullanıyorum ama ben şeker hastası olduğumdan beri kullanıyorum hamileliklerimde de doktorlar bıraktırtmadılar,gebelikte hormonlara bağlı insülin direncinin oluşmasını engelliyormuş(insülin direnci:bazen insülin vermenize rağmen şekeriniz düşmüyor)

canım başınız sağolsun..söylenecek söz bulamıyorum böyle arka arkaya Allah sabır versin
Seni de çok tebrik ediyorum maşallah sana ve bebeğine,eh darısı da bana ve tüm arkadaşların başına :)

ne kadar düşünceli bir insan
nasılsa işim bitti diye düşünmüyor
hem iyi bir doktor hem iyi bir insan
sütün gelir inşallah cnm, bende sütsüz bir anneydim, ama çok stresli bir hamilelik ve doğum sonrası sendrom yaşadım ve sağolsun tüm sülale "emiyor mu, yutuyor mu, doyuyor mu" diye beni sinir hastası etmişlerdi
sende ard arda 2 kayıp yaşadın bir yandan hamilelik, doğum..yavaş yavaş yoluna girer hepsi

bende inşallah burayı bırakmam kolay kolay :)) hem moral hem bilgi kaynağı burası
sen zaten riskli dönemi atlattın, inşallah paşanda azıcık daha dururda annesi rahat rahat büyütür yeni meleğini

kızlar bu ara giremiyorum pek chnb yazdığın listelerin hepsini gördüm canım sormuştun ne zamn düzenleyebilirim bilmem artık
azar azar ekleyebiliyorum
bu arada yazamasamda takipteyim hepinizi öpüyorum sorunsuz sağlıklı günler diliyorum
chnb benimde ilk messajım hangi sayfada yazıp yayınlarmısın, çok hoş oluyor nostalji yapıyorsun

Son düzenleme:
ANNE ve BEBEKLERİMİZ
Adı----------------------cinsiyeti----------adı-------------------------doğum tarihi------------serklaj
dibircik-----------------erkek-------------Barış-----------------------...05.2088--------------var
hidennisko--------------erkek-------------Ege------------------------04.07.2008-------------var
Tiwiks------------------erkek-------------Çağan----------------------10.03.2009-------------var
hemşin53---------------kız---------------Elif-------------------------18.06.2009-------------var
salihas------------------kız---------------Eylül-----------------------06.09.2009-------------var
Yağmurcn---------------erkek------------YusufBora------------------15.10.2009--------------yok
Tuğba-ŞEKER-----------erkek------------------------------------24.10.2009--------------var
nermn-------------------------------------------------------26.05.2010--------------yok
NarMik------------------kız&erkek---------SelinAlmina&SerkanÇınar-----02.06.2010-------------var
Zeyhat-------------------------------------------------------02.06.2010-------------yok
DEBA-------------------kız&erkek---------------------------------....06.2010--------------var
sofika-------------------kız---------------Filiz Erin------------------------01.07.2010----------var
cananur-----------------erkek-------------AhmetKaan-----------------07.07.2010-------------var
Canzi3445---------------erkek-------------------------------------16.07.2010-------------var
DERİSS------------------kız&erkek---------Ecrin&Barış-----------------23.12.2010-------------var
Edamecrin---------------kız----------------Gözde---------------------2010-------------------var
Yaren-------------------kız----------------Sezin----------------------20.02.2011-------------var
Güldenaz----------------kız-------------------------------------------------------------var
Tatlışoğlu---------------kız-----------------İlke-----------------------03.03.2011-------------var
Nuray-------------------kız----------------Özge----------------------20.03.2011-------------var
Şafak-------------------kız-------------------------------------------------------------var
Ayer82------------------erkek-------------------------------------21.04.2011-------------var
Özlem-------------------kız----------------Deniz----------------------02.05.2011-------------var
Eylem-------------------kız----------------Duru-----------------------16.05.2011-------------yok
Ardatuana---------------kız----------------Esila-----------------------13.06.2011-------------var
Elifce--------------------kız----------------EsmaEla--------------------18.06.2011------------var
sbl1980------------------kız----------------Duru-----------------------01.07.2011------------var
Mavilinilay----------------kız----------------Ekin-----------------------01.08.2011------------var
Selen_k------------------kız----------------Beren----------------------18.08.2011------------var
minimini------------------kız----------------Beril------------------------05.09.2011------------var
samyeli------------------erkek--------------Eymen---------------------09.09.2011------------var
Crameren----------------erkek--------------Mert-----------------------13.09.2011------------var
melekceren--------------kız-----------------Melis----------------------16.09.2011------------var
gamze81----------------erkek---------------ErsanÇınar-----------------17.09.2011------------yok
elza81------------------erkek---------------Demir----------------------21.09.2011------------yok
erdennazlı---------------kız-----------------Beren----------------------22.09.2011------------var
arzufirdevs--------------kız-----------------İnci----------------------- 22.09.2011-------------yok
tuubaaoz---------------erkek---------------Kıvanç----------------------28.10.2011------------var
sumeyye25--------------kız-----------------NisaNur---------------------29.10.2011------------var
medusa_0403------------kız-----------------ElvinEce--------------------20.11.2011-----------var
nursin1981--------------kız&erkek-----------Elvinİpek&EymenKaan--------09.12.2011-----------var
ceylinirem---------------erkek---------------Enes------------------------16.12.2011-----------var
kardelen086------------kız&kız--------------Almina&Destina----------------------------------yok
Boncuk26---------------erkek---------------Kerem-----------------------07.01.2012-----------var
deryak53---------------------------------------------------------------------------var
Bermel------------------erkek----------------------------------------------------------var
girl85------------------------------------------------------------------------------var
sinannuray--------------erkek----------------------------------------08.05.2012------------var
Fadik-------------------erkek----------------------------------------01.07.2012------------var

HAMİLELERİMİZ

Adı----------------------cinsiyeti--------------------------beklenen doğum tarihi------serklaj:
melikee--------------------------------------------------------------------------var
arzufirdevs-------------erkek------------------------------06.09.2012--------------------yok
sofika-------------------kız-------------------------------09.09.2012--------------------var
sinem8484-------------kız&erkek-----------------------------27.10.2012--------------------var
chnb--------------------erkek------------------------------08.12.2012-------------------laparoskopik serklaj
sezen_kayaalp-----------------------------------------30.12.2012---------------------yok
hidennisko---------------------------------------------25.01.2013---------------------yok
yaren58---------------------------------------------------------------------------yok

HAMİLELİK HABERİ BEKLEDİKLERİMİZ

Adı-----------------------Müjdeyi vereceği tarih
Regrete---------------------
jorjet-----------------------
paşam3405------------------:86:

Doktor Tavsiyelerimiz

Adı: Sofika
Serklajı Yapan Dr: dr.Dyawolow
Takip Eden Dr: dr.Dobreva
Sonuç: 37.hft normal doğum
-------------------------------------------------------------
Adı: tuubaaoz
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: op.dr.Orçun Sezer
Sonuç: 37+5 normal doğum
Adı: ceylinirem
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Takip Eden Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Sonuç: 39+5 sezeryan doğum
Adı: Narmik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer-op.dr.Şenay Aycan-op.dr.Levent Erkan-prf.dr.Mert Kazandı
Sonuç: 32+4 spinal sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: saslan
Serklajı Yapan Drrf.dr. Namık Demir
Sonuç: sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: Fadik
Serklajı Yapan Dr: doç.dr. Arda Lembet
Takip Eden Dr: doç.dr. Arda Lembet
Sonuç: hamile
---------------------------------------------------------------
Adı: Cananur
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Cemil Akgül
Sonuç: doğum
Adı: Yaren
Adı: Nursin
Adı: Twiks
----------------------------------------------------------------
Adı: Edamecrin
Adı: Tubaşeker
Serklajı Yapan Dr: Yunus Gedikbaşı
Adı: Crameren
Serklajı Yapan Dr: Ali Fuat Şengör
Adı: melikee
Serklajı Yapan Dr: op.dr. Akif Alkan
Takip Eden Dr: op.dr. Akif Alkan
Adı: girl85
Serklajı Yapan Dr: dr. Musa Yılmaz
Takip Eden Dr: dr. Musa Yılmaz
Adı: morkanat
Serklajı Yapan Dr: Filiz Bilgin Yanık
Adı: Sinannuray
Serklajı Yapan Dr: Tuğrul Abacıoğlu
Takip Eden Dr: Tuğrul Abacıoğlu
------------------------------------------------------------------
Adı: hidennisko
Serkalajı Yapan Dr: Hüseyin Mutlu(Mecidiyeköy Maya Klinik)
Adı:sinem8484
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Takip Eden Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Adı: chnb
Serklajı Yapan Dr: doç. dr. Arda Lembet - doç.dr. Cem Demirel
Takip Eden Dr: dr. Hülya Artuç(Antakya-12.haftya kadar) - doç.dr. Arda Lembet
--------------------------------------------------------------------
Adı: LANDARC
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Bülent Duran
Sonuç: 28.hft doğum

Adı: dibircik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr. Süleyman Eserdağ

banada geçen çarşamba serklj yapıldı sadece ilk gün kanamam oldu ondan sonra hiç olmadı çok şükür ağrımda olmadı pek ama tabi ben çok korktuğum için nerdeyse hiç hareket edemiyorum serklajı olan arkadaşlar sizde hiç hareket etmeden mi yatıyorsunuz gerçi doktor bana hep yat demedi ama ben yinede korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…