Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
gecmisten alıntı:

Arkadaşlar progesteron düz kasları gevşetiyor bu sebeple rahmin kasılmasını engelliyor..Ancak düz kaslar gevşerken kabızlığa da neden olabiliyor..Kabız olmamaya çalışmak lazım...

progestanın boyle de bir etkisinden bahsetmis alminacınar vakti zamanında

ilginc degil mi,ilk defa bu bebegime hazırlık yaptım demis eda,ve evrene bu bebek icin hazırlık yapılıyor dunyaya gelmeli mesajı vermis.Allah´ım kimseyi evladıyla sınamasın insallah.

arkadaşlar bişey soracm ben bu gün doktra gittim çarşamba serklaj yapılacakmış bana ama doktor beni anestezi uzmanına gönderdi oda bişeyler söledi beni korkuttu biraz azda olsa bebekte anomalilere sebep olur dedi sizede söyledilermi ben çok korktum o kadar korkttumki bi ara vazmı geçsem dedim serklajdan. sizde ameliyattan bu kadar korktunuzmu nedense ben çok korktum nasıl gircem ameliyata blmiyorum . ne olur bana dua edin. çok korkuyorum bu benm üçüncü gebeliğim ilk iksini kaybettim allah bunu bana bağışlasa sağlıkla allah kimseyi bu acıyla sınmasın herkesin yüzünü güldürsün.

bilemiyorum ki ben hiç serklaj olmadım ama serklajla bebeğini sağlıkla doğuran öyle çok ki,bence bu uyarı şey gibi:hani her ameliyata girene istersen bademcik ameliyatı ol,bişiler imzalatıyorlar ya işte "olabilecek herşeye razıyım" gibisinden,git bi dr ye sor en basit operasyonu sana der ki onun da riskleri var ama sonuçta operasyon ufaldıkça riskler de ufalıyor,içini ferah tut,ben bu yüzden anomali yaşayanı daha duymadım,inşallah da duymayız

canim aslinda serklaj icin verilen yada verilmesi yeterli olan anestezi tam anestezi degil,uyur uyanik hali gibi bir durum olusturuluyor uyusturucu tarzi bir ilacla.benim ilk serklajimda oyle olmustu ve cok ilginc ruyalar gormus bilincim yari acik yari kapali halde tuhaf bir durum yasamistim ama agri aci duymamistim.ikinci serklajimda oyle olmadi,tamamen uyudum sanirim ve suresi de daha uzun gibi geldi,bu uygulamalar doktordan doktora ve hastaneden hastaneye degisiyor diye tahmin ediyorum.Tahmin eidyorum buyuk bir devlet hastanesinde yapilacak serklajin,ve orda anestezi uzmani seni her turlu riske karsi uyarmak zorunda,hatta islem once baska kagitlar da imzalaman gerekebilir,bunlarin he;si de en ufak islemler icin bile uygulanan prosedurler,korkmana gerek yok.Elbette aldigimiz anestezinin bebeklerimiz uzerine etkisi vardir ama bu zarardan korumak adina da serklaj yaptirmamayi hicbirimiz goze alamayiz saniyorum.bende ameliyattan cok korkarim,hatta ameliyat ve anestezi ile ilgili yillarca fobim vardi,takintilarim vardi ama disimi sikip oldum serklajlairmi,korkma,herseyin bebeginin iyiligi icin oldugunu dusun,kenidni ve bebegini Allaha emanet edip gir ameliyathaneye.Insallah cok basairili gecer ve guzel haberlerini burdan okuruz.Allahim cumlemizin de yuzunu guldurusun insallah.

kızlar güzel bir haberle başlayayım fadik dün normal doğumla oğlumuzu 3200 gram dünyaya getirmiş. gözümüz aydın....

şimdi gelelim bana:

biraz canım sıkkın kızlar. 4 lü tarama testimizde trizomi 21 malesef 10 da bir çıktı risk. Arda bey bebeği dakikalarca inceledi. yanında nil hanımla... bebeğin her şeyi ultrasonda çok çok iyi. 242 gram olmuş maşallah bu haftanın en üst sınırıymış. ben halbuki bir şey yiyemiyorum bulantılardan. ölçümlerin iyi olması iyi ama risk beni üzdü. çünkü pgt de 4 embriyomdan biri trizomi 21 di. bu kafama takıldı. volkan baltacı eşimdeki marker kromozoma bağladı, cumhur gökhan ekmekçi sağlıklı insana uygulansa onlarda da olabilir demişti. Arda bey normalde bu değerlerde ben amniyo öneririm ama şu an sen bana yap desen yapmam şu amniyo sıvısı sızması nedeniyle...zaten biz amniyo düşünmüyorduk...

ne zaman dr den mutlu geleceğim ben.(

sağolun arkadaşlar bana moral verdiniz
daha önce hiç ameliyta serkulaj olmadığım için korkuyodum inanın dedikleriniz beni rahatlattı raabbim gönlünüzden geçeni nasib etsin inşallah.

yanlışlık oldu özür ben çok giremiyorum intrnete daha çözmüş değilim bu sayfayı yanlışlıkla senn yzdınığıını göstemişim rabbim sana şifa versin inşallah bebeğini sağlıcala kucağına alacaksın. :)

canım ya ne diyeyim bilemiyorum,umarım o ihtimal sadece ihtimal olarak kalır,ben inanıyorum inanmak istiyorum bebeğinin sağlıklı olduğuna..

chnb merhaba seni merakımdan buraya sık sık bakıyorum en son iyiydin
şimdi ne olacak bu trizomi 21 e ilişkin ne yapman gerekiyor ki

fadike çok sevindim sonunda kavuştular..
sende de eminim hiç bi sorun yoktur. yine endişelenmen için bi sebep çıkıvermiş bu da geride kalacak..
(bütün gün seni merak ettim regreteyi aramıştım o da cvp vermedi nasıl bi bağlantı kurduysam acaba kötü bir şeymi oldu diye korkmaya başlamıştım)
neyseki iyimişsin.. 242gr mı maşallah büyümüş bile paşa..

Canım Cemil bey serkaj icin nekadar istiyor hastene masrafı hariç birde hangi hastanelere anlaşmaları var biliyormusun?

geçen sefer benim serklajımı çapada yapmıştı o zaman ameliyatlara girebiliyordu orda ve çok eski hastası olduğum için bana çapada yapmıştı ve hiçbir ücret talep etmemişti, şu anda çapada ameliyatlara giremiyor yeni yasadan dolayı o yüzden ben çapaya kendim gidip yaptırıcam yani cemil bey yapmayacak, ama daha önce orda yapıldığı için geçmiş öyküm var o yüzden zorluk çıkarmıyorlar, tarama testini yapalım sorun çıkmazsa yaparız dediler.. ama burda geçen sene nursin adlı arkadaşa yapmıştı o 3000tl ödediğini söyledi hastaneye ödeme yapmış, ayrıca cemil beye para vermemişler, onun parasıda içinde demekki..bende tedaviye başladığımda kendisine beş yıl önce jfk hastanesinde yumurtalıklarımdan laparoskopi yapmıştı o zaman 3300lt hastaneye ödeme yapmıştık kendisi hastaneden alıyor o şekilde çalışıyor galiba..hangi hastanelerle çalışıyor konusunda pek bilgim yokta genelde heryıl değişiyor ben tüp bebek yaptığımda cerrahi hastanesinde tüp bebek yapıyordu, iki yıldır gayrettepe florans ta yapıyor, şehir, hizmet, jfk, duruma göre bazen özel sigortası olanlara anlaşması olduğu hastaneleri yönlendiriyor diye biliyorum, oraya gelen hastalardan duyuyordum bazen, yani kısaca konuşuyorsun hangi yer size uyarsa orda yapıyor..

Son düzenleme:
kızlar doktorumla görüştüm yarın büyük ihtimalle hastaneye yatıyorum çünkü kasılmalarımda hiç bi değişiklik yok yarın sabah görüşücem tekrar fakulteye yönlendircem dedi çok korkuyorum ya dyrmazsa bu kasılmalar ya doğum b aşlarsa serum tedavisine başlıcaz dedi lütfen dua edin benim için çok üzülüyorum nasıl sabah olucak böyle serum tedavisi gören varmı acaba basarılı sonuç alındımı yardım edin bana

chnb sanki hep geçmişteki kafanı yoran soru işareti bırakan sorunlarla şimdi tek tek yüzleşiyorsun, şimdiye kadar zorda olsa hepsini eleyerek geldin, inşallah buda ihtimal olarak kalıp geçer..Rabbim evladını sağlıklı sıhatli sana bağışlasın inşallah..

fadikde sağsalim doğurmuş çok şükür inşallah seninde hayırlı haberlerini kutluycaz hepbirlikte..

Amin. sana da geçmiş olsun kim yapacak nerede yapacak serklajını?

canım ya ne diyeyim bilemiyorum,umarım o ihtimal sadece ihtimal olarak kalır,ben inanıyorum inanmak istiyorum bebeğinin sağlıklı olduğuna..

canım ben de inanmak istiyorum artık hareketlerini de hissediyorum...

chnb merhaba seni merakımdan buraya sık sık bakıyorum en son iyiydin
şimdi ne olacak bu trizomi 21 e ilişkin ne yapman gerekiyor ki

canım normalde amniyosentez yapılır ama bunca kayıptan sonra yaptırsam ve sorun çıksa sonlandıramam. zaten bana amniyo da yapılmaz...

Rabbim sabrımı sınıyor galiba. ben isyan etmiyorum... sağlıklı olsun oğlum inşallah...

canım keşke yapmasalardı test ya. şimdi sıkıntı oldu bana. serklaj listesini yazacağım yenileri...

bence de yat iyi gelir serum...

inş herşey hallolacak ve bebeğine sağlıklı şekilde kavuşacaksın cnm

kızlar güzel bir haberle başlayayım fadik dün normal doğumla oğlumuzu 3200 gram dünyaya getirmiş. gözümüz aydın....

hayırlı olsun inş zafer fadikindir

bende bursanın bir ilçesindeyim sen nerdesin bilmiyorum ama elimden gelen birşey olursa yardımcı olmak isterim seni çok iyi anlıyorum

ben hamimileliğimde yatarkenn bir bardak su veririmsiniz derken düşünüyordum kimseye yük olmak istemiyordum

evet canım ya doğal riskli diye pgt yaptırdık olmadı. doğal denedik risk çıktı. 2 lim iyiydi aslında...

çok sağ ol canım benim. Allah sağlıklı evlatlar versin sana da...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…