Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
inş herşey hallolacak ve bebeğine sağlıklı şekilde kavuşacaksın cnm:KK16:

Hayırlı olsun inş zafer fadikindir :nazar:

Bende bursanın bir ilçesindeyim sen nerdesin bilmiyorum ama elimden gelen birşey olursa yardımcı olmak isterim seni çok iyi anlıyorum

ben hamimileliğimde yatarkenn bir bardak su veririmsiniz derken düşünüyordum kimseye yük olmak istemiyordum

orhangazideyim ben cnm sen neresindesin bu akşam çok zorlanıyorum nidilat bi fayda etmiyor inşallah serumlar iyi gelir biran önce durur bu kasılmalar

gecmisten alıntı:

progestanın boyle de bir etkisinden bahsetmis alminacınar vakti zamanında

ilginc degil mi,ilk defa bu bebegime hazırlık yaptım demis eda,ve evrene bu bebek icin hazırlık yapılıyor dunyaya gelmeli mesajı vermis.Allah´ım kimseyi evladıyla sınamasın insallah.
Evet vakti zamanında öyle yazmışım..:) Progestanı proluton depot olarak 32.haftaya dek kullandım..Hamileliğim daha uzun sürseydi 34.haftaya dek kullanıcaktım... Doğum sonrası bebeklerimde progestana ait herhangi bir olumsuzluk olmadı..
kızlar güzel bir haberle başlayayım fadik dün normal doğumla oğlumuzu 3200 gram dünyaya getirmiş. gözümüz aydın....
Çok şükür,Allah analı babalı büyütsün :nazar:

şimdi gelelim bana:

biraz canım sıkkın kızlar. 4 lü tarama testimizde trizomi 21 malesef 10 da bir çıktı risk. Arda bey bebeği dakikalarca inceledi. yanında nil hanımla... bebeğin her şeyi ultrasonda çok çok iyi. 242 gram olmuş maşallah bu haftanın en üst sınırıymış. ben halbuki bir şey yiyemiyorum bulantılardan. ölçümlerin iyi olması iyi ama risk beni üzdü. çünkü pgt de 4 embriyomdan biri trizomi 21 di. bu kafama takıldı. volkan baltacı eşimdeki marker kromozoma bağladı, cumhur gökhan ekmekçi sağlıklı insana uygulansa onlarda da olabilir demişti. Arda bey normalde bu değerlerde ben amniyo öneririm ama şu an sen bana yap desen yapmam şu amniyo sıvısı sızması nedeniyle...zaten biz amniyo düşünmüyorduk...

ne zaman dr den mutlu geleceğim ben.:KK43:(

Canım ben de tavsiye etmiyorum amniyoyu.... Ayrıntılı ultasona girersin...

Tiwiks- d.t: 10.03.2009.- serklaj var- isim:Çağan sezaryen doğum

hemşin53 d.t: 18.06. 2009- serklaj var- isim: Elif

Yağmurcn d.t: 15.10.2009- serklaj yok- isim: Yusuf Bora sezaryen

Tuğba-ŞEKER d.t: 24.10.2009- serklaj var- erkek bebek isim::KK50:

fizer06- d.t: 2009 serklaj var- kız bebek isim::KK50:

serklaj ve takip yapan dr: mine sıdıka kermanlı -Ankara

el-muallim d.t: 22.11.2009 serklaj var 3 tane kız isim::KK50:
serklaj ve takip dr: Ömer faruk vanlıoğlu istanbul

k-ikbal d.t: 05. 2009- kız isim::KK50:epidural sezaryen
seklaj ve takip: selahattin kükner istanbul

bircanEY d.t: 06.05.2010 serklaj var- kız isim::KK50:

haki - serklaj var- ,ikiz ikisi de kız 2010
serklaj ve takip serbülent orhaner bursa

Uzayyy serklaj var- 07. 06. 2010 sezaryen (32. hafta) cinsiyet: :KK50:

ESRA ( İSMİNİN BAŞINDA VE SONUNDA şapka işareti var) .06. 2010 ikiz cinsiyet::KK50: serklaj var(28. haftada dikiş ipi eline gelmiş:KK43:()

canım arada yazmış serklajlılar ama sonları ne yazmamış...

Evet vakti zamanında öyle yazmışım..:) Progestanı proluton depot olarak 32.haftaya dek kullandım..Hamileliğim daha uzun sürseydi 34.haftaya dek kullanıcaktım... Doğum sonrası bebeklerimde progestana ait herhangi bir olumsuzluk olmadı..
Çok şükür,Allah analı babalı büyütsün :nazar:

Canım ben de tavsiye etmiyorum amniyoyu.... Ayrıntılı ultasona girersin...

canım ben de istemem o benim parçam zaten sorun varsa da sonladıramam zaten şu an bana riskli...

bugün renkli ultrasonda baktı her şeyi ölçtü gayet iyi... bu rahatlatıyor biraz beni... Arda beyin yüz ifadesi de pozitifti hiç kaygılı değildi. 10 da 1 üzdü bizi...

kızlar güzel bir haberle başlayayım fadik dün normal doğumla oğlumuzu 3200 gram dünyaya getirmiş. gözümüz aydın....

biliyordum ben :)) cok sevindim Allah´a cok sukur bu guzel haberi de aldık,bahtı guzel olsun,annesinin babasının mutluluk kaynagı olsun kuzu insallah.Kilosuna da ayriyeten maşallah :nazar: darısı başımıza inşallah!

çok ters yerlerdeyiz inegöldeyim ınan elimden geleni yapmak isterdim bol bol dualar et inş sabah tez zamanda olur

merhaba canım.. başta chnb olmak üzere bizler seni çok merak ediyorduk yeniden yazman ve iyi olduğunu bilmek güzel..Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin sana ve isteyen herkese..

sofika sana serklaj neden yapıldı ilkinde ve bunda eminim yazmışsındır ama benim ya aklımda kalmadı yada gözümden kaçtı
bu defa yaptırmadan devam edebilirmiydin acaba..
bende 2.de serklaj için ihtimalleri şimdiden düşünmeye başladım da malum şartları hazırlamak gerekiyor önceden

şimdi gelelim bana:

biraz canım sıkkın kızlar. 4 lü tarama testimizde trizomi 21 malesef 10 da bir çıktı risk. Arda bey bebeği dakikalarca inceledi. yanında nil hanımla... bebeğin her şeyi ultrasonda çok çok iyi. 242 gram olmuş maşallah bu haftanın en üst sınırıymış. ben halbuki bir şey yiyemiyorum bulantılardan. ölçümlerin iyi olması iyi ama risk beni üzdü. çünkü pgt de 4 embriyomdan biri trizomi 21 di. bu kafama takıldı. volkan baltacı eşimdeki marker kromozoma bağladı, cumhur gökhan ekmekçi sağlıklı insana uygulansa onlarda da olabilir demişti. Arda bey normalde bu değerlerde ben amniyo öneririm ama şu an sen bana yap desen yapmam şu amniyo sıvısı sızması nedeniyle...zaten biz amniyo düşünmüyorduk...

yani fadikin mutlu haberinden sonra bu hic olmadı :KK43: canım canının sıkılması o kadar dogal ki,ne yalan soyleyeyim benim bile canım sıkıldı :KK43: elbette bu sadece bir ihtimal,aslında bu testler oyle testler ki 2 gunluk ultrason tarihi sapması bile riskli durum ortaya cıkartabiliyor,yada var olan bir sakatlık bu testlerle saptanamayabiliyor.Bu isin en gercek kısmı.Ben kızıma serklaj icin hastaneye yattıgım gun aynı hastaneden ikili sonucum cıkmıstı ve esim allak bullak bir suratla elinde kagıtla geldi ,riskli cıkmıs dedi ama bence oyle bir sıkıntı yok ben gidip sonucu bir de doktorla tartısayım dedi.Gitti ve baska bir sonuc raporuyla geldi,meger benim 2 gun once yaptırdıgım ultrason olcumlerini 2 gun sonra diye kayıt edip hesaplamaya oyle katmıslar ve o bile cok buyuk bir fark yaratmıs.Ben bu testlere olan inancımı o gun yitirdim yani.Yine de ne test varsa ve gerekiyorsa hep yaptırdım kızıma.Bu seferki gebeligimde hic bir sey yaptırmıyorumtıp fakultesi neyi uygun gorurse onu yapıyor bana o kadar,ayrıntılıya bile girmedim,basta girmeyi dusunmuyordum sonra da istedim ama gec oldu zaten anlamını yitirdi.Canım amniyo falan yaptıma bence de,su var amniyo sonucu senin kararlarını etkileyecek mi,ustelik sızıntı sorunun varken bir de boyle bir risk alabilir misin.Bu arada sızıntı durumundan bahsetmedigine gore sıkıntı yok cok sukur.İnsallah bunun da ustesinden geleceksin ama lutfen olumsuz dusunme,guzel dusun guzel olsun ve :nazar: masallah oglusuna kocaman olmus,hareketlerini hissettirecek kadar hemde :)) sev onu ve dua et onun icin,bende edicem.

kızlar doktorumla görüştüm yarın büyük ihtimalle hastaneye yatıyorum çünkü kasılmalarımda hiç bi değişiklik yok yarın sabah görüşücem tekrar fakulteye yönlendircem dedi çok korkuyorum ya dyrmazsa bu kasılmalar ya doğum b aşlarsa serum tedavisine başlıcaz dedi lütfen dua edin benim için çok üzülüyorum nasıl sabah olucak böyle serum tedavisi gören varmı acaba basarılı sonuç alındımı yardım edin bana:KK43:

bence de hastaneye yatarsan sansın daha yuksek olur,serum tedavisi goren var elbette,forumlarda bir dolu kadın okudum ,burdan da ilk aklıma gelen narmık var.o da uzun surelerle hastanede kaldı ve son zamanalrında da ciddi serumlarla devam etti diye hatırlıyorum.Hem hastanede daha sakin olursun,surekli kontrol ediliyorsun,elinin altında bir suru doktor var ve ustelik tıp fakultesinde yatacaksın,bence ozellerden bile iyi.Allah yardımcın olsun,arada imkanın olursa gelismeleri yaz canım,Allah`a emanet ol!
canım ben de istemem o benim parçam zaten sorun varsa da sonladıramam zaten şu an bana riskli...

bugün renkli ultrasonda baktı her şeyi ölçtü gayet iyi... bu rahatlatıyor biraz beni... Arda beyin yüz ifadesi de pozitifti hiç kaygılı değildi. 10 da 1 üzdü bizi...
Canım bence de olcumler daha muhim,ve daha gercekci.İnsallah hic bir sorun olmayacak Allah`ın izniyle,amin.

ANNE ve BEBEKLERİMİZ
Adı----------------------cinsiyeti----------adı-------------------------doğum tarihi------------serklaj
:nazar:dibircik-----------------erkek-------------Barış-----------------------...05.2088--------------var
:nazar:hidennisko--------------erkek-------------Ege------------------------04.07.2008-------------var
:nazar:Tiwiks------------------erkek-------------Çağan----------------------10.03.2009-------------var
:nazar:hemşin53---------------kız---------------Elif-------------------------18.06.2009-------------var
:nazar:salihas------------------kız---------------Eylül-----------------------06.09.2009-------------var
:nazar:Yağmurcn---------------erkek------------YusufBora------------------15.10.2009--------------yok
:nazar:Tuğba-ŞEKER-----------erkek-------------:KK50:-----------------------24.10.2009--------------var
:nazar:NarMik------------------kız&erkek---------SelinAlmina&SerkanÇınar-----02.06.2010-------------var
:nazar:sofika-------------------kız---------------Filiz Erin------------------------01.07.2010----------var
:nazar:cananur-----------------erkek-------------AhmetKaan-----------------07.07.2010-------------var
:nazar:DERİSS------------------kız&erkek---------Ecrin&Barış-----------------23.12.2010-------------var
:nazar:Edamecrin---------------kız----------------Gözde---------------------2010-------------------var
:nazar:Yaren-------------------kız----------------Sezin----------------------20.02.2011-------------var
:nazar:Güldenaz----------------kız----------------:KK50:------------------------:KK50:---------------------var
:nazar:Tatlışoğlu---------------kız-----------------İlke-----------------------03.03.2011-------------var
:nazar:Nuray-------------------kız----------------Özge----------------------20.03.2011-------------var
:nazar:Şafak-------------------kız----------------:KK50:-------------------------:KK50:--------------------var
:nazar:Ayer82------------------erkek-------------:KK50:------------------------21.04.2011-------------var
:nazar:Özlem-------------------kız----------------Deniz----------------------02.05.2011-------------var
:nazar:Eylem-------------------kız----------------Duru-----------------------16.05.2011-------------yok
:nazar:Ardatuana---------------kız----------------Esila-----------------------13.06.2011-------------var
:nazar:Elifce--------------------kız----------------EsmaEla--------------------18.06.2011------------var
:nazar:sbl1980------------------kız----------------Duru-----------------------01.07.2011------------var
:nazar:Mavilinilay----------------kız----------------Ekin-----------------------01.08.2011------------var
:nazar:Selen_k------------------kız----------------Beren----------------------18.08.2011------------var
:nazar:minimini------------------kız----------------Beril------------------------05.09.2011------------var
:nazar:samyeli------------------erkek--------------Eymen---------------------09.09.2011------------var
:nazar:Crameren----------------erkek--------------Mert-----------------------13.09.2011------------var
:nazar:melekceren--------------kız-----------------Melis----------------------16.09.2011------------var
:nazar:gamze81----------------erkek---------------ErsanÇınar-----------------17.09.2011------------yok
:nazar:elza81------------------erkek---------------Demir----------------------21.09.2011------------yok
:nazar:erdennazlı---------------kız-----------------Beren----------------------22.09.2011------------var
:nazar:arzufirdevs--------------kız-----------------İnci----------------------- 22.09.2011-------------yok
:nazar:tuubaaoz---------------erkek---------------Kıvanç----------------------28.10.2011------------var
:nazar:sumeyye25--------------kız-----------------NisaNur---------------------29.10.2011------------var
:nazar:medusa_0403------------kız-----------------ElvinEce--------------------20.11.2011-----------var
:nazar:nursin1981--------------kız&erkek-----------Elvinİpek&EymenKaan--------09.12.2011-----------var
:nazar:ceylinirem---------------erkek---------------Enes------------------------16.12.2011-----------var
:nazar:kardelen086------------kız&kız--------------Almina&Destina-----------------:KK50:-----------------yok
:nazar:Boncuk26---------------erkek---------------Kerem-----------------------07.01.2012-----------var
:nazar:deryak53----------------:KK50:----------------:KK50:--------------------------:KK50:-----------------var
:nazar:Bermel------------------erkek---------------:KK50:---------------------------:KK50:----------------var
:nazar:girl85--------------------:KK50:----------------:KK50:--------------------------:KK50:----------------var
:nazar:sinannuray--------------erkek----------------:KK50:------------------------08.05.2012------------var
:nazar:Fadik-------------------erkek----------------:KK50:------------------------01.07.2012------------var

HAMİLELERİMİZ

Adı----------------------cinsiyeti--------------------------beklenen doğum tarihi------serklaj:
:nazar:melikee------------------:KK50:--------------------------------:KK50:------------------------var
:nazar:arzufirdevs-------------erkek------------------------------06.09.2012--------------------yok
:nazar:sofika-------------------kız-------------------------------09.09.2012--------------------var
:nazar:sinem8484-------------kız&erkek-----------------------------27.10.2012--------------------var
:nazar:chnb--------------------erkek------------------------------08.12.2012-------------------laparoskopik serklaj
:nazar:sezen_kayaalp-----------:KK50:------------------------------30.12.2012---------------------yok
:nazar:hidennisko---------------:KK50:------------------------------25.01.2013---------------------yok
:nazar:yaren58-----------------:KK50:------------------------------:KK50:----------------------------yok

HAMİLELİK HABERİ BEKLEDİKLERİMİZ

Adı-----------------------Müjdeyi vereceği tarih
Regrete---------------------:KK6:
jorjet-----------------------:KK6:
paşam3405------------------:86:

chnb çok iyi çalışıyorsun canım bende azar azar ekleme yapayım bari yoksa yetişemeyeceğim sana :))) önceki listende duruyor :KK37:

Doktor Tavsiyelerimiz

Adı: Sofika
Serklajı Yapan Dr: dr.Dyawolow
Takip Eden Dr: dr.Dobreva
Sonuç: 37.hft normal doğum
-------------------------------------------------------------
Adı: tuubaaoz
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: op.dr.Orçun Sezer
Sonuç: 37+5 normal doğum
Adı: ceylinirem
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Takip Eden Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Sonuç: 39+5 sezeryan doğum
Adı: Narmik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer-op.dr.Şenay Aycan-op.dr.Levent Erkan-prf.dr.Mert Kazandı
Sonuç: 32+4 spinal sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: saslan
Serklajı Yapan Dr:prf.dr. Namık Demir
Sonuç: sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: Fadik
Serklajı Yapan Dr: doç.dr. Arda Lembet
Takip Eden Dr: doç.dr. Arda Lembet
Sonuç: hamile
---------------------------------------------------------------
Adı: Cananur
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Cemil Akgül
Sonuç: doğum
Adı: Yaren
Adı: Nursin
Adı: Twiks
----------------------------------------------------------------
Adı: Edamecrin
Adı: Tubaşeker
Serklajı Yapan Dr: Yunus Gedikbaşı
Adı: Crameren
Serklajı Yapan Dr: Ali Fuat Şengör
Adı: melikee
Serklajı Yapan Dr: op.dr. Akif Alkan
Takip Eden Dr: op.dr. Akif Alkan
Adı: girl85
Serklajı Yapan Dr: dr. Musa Yılmaz
Takip Eden Dr: dr. Musa Yılmaz
Adı: morkanat
Serklajı Yapan Dr: Filiz Bilgin Yanık
Adı: Sinannuray
Serklajı Yapan Dr: Tuğrul Abacıoğlu
Takip Eden Dr: Tuğrul Abacıoğlu
------------------------------------------------------------------
Adı: hidennisko
Serkalajı Yapan Dr: Hüseyin Mutlu(Mecidiyeköy Maya Klinik)
Adı:sinem8484
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Takip Eden Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Adı: chnb
Serklajı Yapan Dr: doç. dr. Arda Lembet - doç.dr. Cem Demirel
Takip Eden Dr: dr. Hülya Artuç(Antakya-12.haftya kadar) - doç.dr. Arda Lembet
--------------------------------------------------------------------
Adı: LANDARC
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Bülent Duran
Sonuç: 28.hft doğum

Adı: dibircik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr. Süleyman Eserdağ

aklım çok karışık.. eskileri gece gündüz okuyorum ama bir şey bulamadım. hamile kalmadan önce serklaj yapılan varmı aranızda yada duymuşluğunuz.

canım ben geçmişi okuyorum Ece 76 sanırım hamilelik öncesi serklaj yani abdominal seklaj yaptırmış. Ama yine erken doğumla kaybetmiş bebeğini. sonra ankarda sinan beksaça gitmiş pıhtılaşma çıkmış. hatta doğumda serklajını almamışlar. ama sonra o serklajla doğum yaptı mı yazmamış. ilk 100 sayfada vardı galiba bu kişi...

yani fadikin mutlu haberinden sonra bu hic olmadı :KK43: canım canının sıkılması o kadar dogal ki,ne yalan soyleyeyim benim bile canım sıkıldı :KK43: elbette bu sadece bir ihtimal,aslında bu testler oyle testler ki 2 gunluk ultrason tarihi sapması bile riskli durum ortaya cıkartabiliyor,yada var olan bir sakatlık bu testlerle saptanamayabiliyor.Bu isin en gercek kısmı.Ben kızıma serklaj icin hastaneye yattıgım gun aynı hastaneden ikili sonucum cıkmıstı ve esim allak bullak bir suratla elinde kagıtla geldi ,riskli cıkmıs dedi ama bence oyle bir sıkıntı yok ben gidip sonucu bir de doktorla tartısayım dedi.Gitti ve baska bir sonuc raporuyla geldi,meger benim 2 gun once yaptırdıgım ultrason olcumlerini 2 gun sonra diye kayıt edip hesaplamaya oyle katmıslar ve o bile cok buyuk bir fark yaratmıs.Ben bu testlere olan inancımı o gun yitirdim yani.Yine de ne test varsa ve gerekiyorsa hep yaptırdım kızıma.Bu seferki gebeligimde hic bir sey yaptırmıyorumtıp fakultesi neyi uygun gorurse onu yapıyor bana o kadar,ayrıntılıya bile girmedim,basta girmeyi dusunmuyordum sonra da istedim ama gec oldu zaten anlamını yitirdi.Canım amniyo falan yaptıma bence de,su var amniyo sonucu senin kararlarını etkileyecek mi,ustelik sızıntı sorunun varken bir de boyle bir risk alabilir misin.Bu arada sızıntı durumundan bahsetmedigine gore sıkıntı yok cok sukur.İnsallah bunun da ustesinden geleceksin ama lutfen olumsuz dusunme,guzel dusun guzel olsun ve :nazar: masallah oglusuna kocaman olmus,hareketlerini hissettirecek kadar hemde :)) sev onu ve dua et onun icin,bende edicem.

Canım bence de olcumler daha muhim,ve daha gercekci.İnsallah hic bir sorun olmayacak Allah`ın izniyle,amin.

canım çok sağ ol. inşallah sorun çıkmaz... canım bu kadar sıkıntıdan sonra bu sonucu beklememiştim. 2 li de iyi çıkınca. suyu iyi şükür kocaman olmuş dediler. bu haftada olması gereken en üst dilimdeymiş maşallah. 232 dedim 246 grammış ama sonradan da böyle olur mu bilmem...

canım yok amniyo yaptırmam. Allah kaderime ne yazdıysa kabulümüz... açıkçası eşimde 47 xyy problemi var ya onu daha fazla olabilir diye düşünmüştüm bir de bu trizomi 21 bayandan geçişliymiş. internetten baktım.

bu arada bitkisel yağı sordum hangi yağlar dedi söyledim olur dedi. karın değil de göğüs ucunu uyarmamak gerekir dedi.

wc ye haftada 2 kez banyoya izin verdi... rahatladım...

şimdi gelelim bana:

arkadaşım,

affına sığınıyorum ama trizonomi yüksek çıkınca risk ne oluyor?
normalde kaç çıkarsa risk yok denecek kadar az oluyor?
aslına bakarsan 3 ölçek var 2 li test iyi, ölçümler iyi (hatta tontonun baya iyi :nazar:), 4lü risk yüksek
bu durumda bebeğin sağlıklı olma olasılığı bence oldukça yüksek, sen herzamanki gibi dualarını eksik etme, inancını kaybetme

sofika ne güzel yazmış edamecrin için ilk defa bebeğine kıyafet almış ve evrene bu çocuk doğacak mesajı göndermiş
amniyo sızıntısı başladığında doktorun bile bebeğe çok büyük bir şans vermedi ama bak siz bunun bile üstesinden geldiniz
sende bence bu konunun üstünde fazla durma, çünkü ne olursa olsun bu bebek senin kabulun, sen onu sağlıkla doğurmaya bak, herşey yoluna girer :KK16: :KK16:

:21: :21: :21:

gözümüz aydın

sağlıkla, huzurla, mutlulukla büyütsün meleğini inşallah :nazar:

arkadaşım,

affına sığınıyorum ama trizonomi yüksek çıkınca risk ne oluyor?
normalde kaç çıkarsa risk yok denecek kadar az oluyor?
aslına bakarsan 3 ölçek var 2 li test iyi, ölçümler iyi (hatta tontonun baya iyi :nazar:), 4lü risk yüksek
bu durumda bebeğin sağlıklı olma olasılığı bence oldukça yüksek, sen herzamanki gibi dualarını eksik etme, inancını kaybetme

sofika ne güzel yazmış edamecrin için ilk defa bebeğine kıyafet almış ve evrene bu çocuk doğacak mesajı göndermiş
amniyo sızıntısı başladığında doktorun bile bebeğe çok büyük bir şans vermedi ama bak siz bunun bile üstesinden geldiniz
sende bence bu konunun üstünde fazla durma, çünkü ne olursa olsun bu bebek senin kabulun, sen onu sağlıkla doğurmaya bak, herşey yoluna girer :KK16: :KK16:

:21: :21: :21:

gözümüz aydın

sağlıkla, huzurla, mutlulukla büyütsün meleğini inşallah :nazar:

canım sağ ol ne güzel şeyler yazmışsın. inşallah iyidir. canım down sendromu. dün nil hanım dedi ki 500 de bir çıkıp yaptıran da var bu testlerin hiçbirini baştan hiç yaptırmayan da var dedi. problem kesin olup sonlandırmayan da var dedi...

X