Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ben 550 lili sayfalardayım.bu arada sen o zaman hangi ülkedeydin? ingilizce mi anlaşıyordun dr ile?

canım ben hala her şeyi yiyemiyorum canım benim. tavuk da dahil. ballı limonlu su iyi geldi.

ama duphalac içiyorum 10 tane kuru incir, kayısı kompostosu activia yedim wc ye çıkamadım daha. geçmişte dulcolax dan bahsedilmişti. bir de hatayda hastanedeyken magnezi calcine iyi geldi ama o da sancı ve ishal yapmıştı.

dün gece de 4- 5 kez sancım oldu. korktum. fadike 17 haftada endol vermişti bana o da yasak. bugün sorayım. şükür sabah olmadı...

sinem canım ben yerinde olsam 28. haftaya kadar hastanede kalırdım bu tedirginlik azalırdı. fakülte ya da devlet almaz ama özelde yatabilirsin hatta sofikanın dediği gibi ismail bey bence ilgilenir. istersen telefon et durumunu anlat bence iyi olur...

fadikkkkkkkk doğdu mu yusuf eymen...

bu arada ne demek kasılman varsa gelmeasıl o zaman gitmen gerekmez mi????serum falan takmaları işe yaramaz mı????

kızlar çok şükür bu geceyide atlattık.. akşam eşimin abileri falan geldi onların yanında yatamadım ve biraz oturunca hemen kasılma başlıyor ondanmı oldu bilmiyorum bugün arıcam yine doktorumu bakalım ne dicek endolu kestik yine dün.. buraya gelme derken arabada sarsılma dedi çünkü çok uzak 1 saat gidiş sürüyor hırpalanma araba dedi burdaki devlet hastanesine gittik onlarda biz bişey yapamayız deyip gönderdiler yarın iyice konuşucam hastanede yatmam gerekiyorsa yatırsın bu hafta eşimde gece çalışıyor ben yalnız başıma naparım evde bişey olursa bu zamana kadar geldik 8sene sonra artık bebeklerimi kaybetmek istemiyorum

arkadaşım tam teşekküllü bir özel hastaneye gıtme ıhtımalın yok mu?

sinem canım:

elini karnına koy 99 kere el mübdiü de...

bir de benim suyum geldiğinde bir tanıdık bana şu duayı oku dedi...

7 defa fatiha
1o1 defa
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin tıbbin kulubi ve devaina ve afiyetin edgani şifaiha ve nuri etsari ve diyaiha ve ala alihi ve sahbihi vessellim.

başlamadan 3 kere estağfirullah
3 elhamdülillah
1 kere allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed de. dileğini dile bu 7 ve 101 kere oku sonra kapanışı yine 1 kere selavatla kapa.

cnm çok tşk ederim hemen başlıyorum okumaya bu arada sen gittinmi doktoruna

çok şükür iyiyim canım,her wc ye gidişim histerikli histerikli,eski korkular işte,cumartesi günü ilk dr kontrolü olacak inşallah
bu arada fadik gerçekten doğurdu galiba :)

canım nasılsın?lekelenmelerin geçti mi?kaçıncı haftadasın

İyiim canım cok şükür Lekenmem yok8+4 deyim bugün tekrar doktora gidicem 2hafta önce kalp atışlarını gördüm ama duyamamistim insallah bugün duyarım birde rapor almam lazım saglik ocagna gittim 2 günden fazla veremiyorlarmış
Sen nasılsın gordunmu keseni?

maşallah iyi olmana sevindim,duy sen de çuf çuflarını rahatla :) ben inşallah cumartesi görücem keseyi tabi bi terslik birşey yoksa iyice pimpirikli oldum,kanamadan çok korkuyorum o yüzden evden dışarı çıkmıyorum
sağlık ocakları 5 gün rahat veriyor nasıl veremiyorlarmış yaa hayret birşey

canım ben kızımı Bulgaristanda dogurdum,bulgarca anlastım doktorlarla

hala yemek isi sıkıntılı desene,wc icin dedigin seyler yeterli olmalı aslında ama hareketsizlikten olsa gerek hala zorlanman.sancı olayına gelince sıfır sancı olmasını beklememek gerek bunu ogrendim,serklaj varken illa ki olacak o sancılar ama vucudumuzu tanımamız lazım ve ne zaman cıddı ve duzenli sancı anlamamız lazım.endol vermemekte haklı doktorun,zaten sızıntı suphesi var bir de suyunu iyice azaltmasın.sancılar insallah olmaz ama eger tehlikeli boyuta gelirse bizi kurtarabilecek tek sey acile gidip serumları damarlara boca ettirmek,onun dsıında evde yapılabilecek ve ise yarayan bir mudahale oldugunu ben de sanmıyorum.

sinem canım ben yerinde olsam 28. haftaya kadar hastanede kalırdım bu tedirginlik azalırdı. fakülte ya da devlet almaz ama özelde yatabilirsin hatta sofikanın dediği gibi ismail bey bence ilgilenir. istersen telefon et durumunu anlat bence iyi olur...

fadikkkkkkkk doğdu mu yusuf eymen...[/QUOTE]

evet canım eger durumun elveriyorsa hasteneye yatabilirsin en azından en rsikli donemi atlatana kadar

canım sen bulvardaki arta mı geliyorsun,ve nerden geliyorsun 1 saat bayag uzun gercekten ama ha 1 saat ha yarım saat sonucta sen baska bir hastaneye gidip sıraydı ıvırdı zıvırdı derken ugrasacagına kendi doktoruna git oncelikli olarak muayeneni ol cık yine aynı yorgunluk.Ben daha onceki haftalarımda suyum geliyor korkusuyla tıp fakultesi acile gittim ve acile kabulumle kadın dogumcunun beni gormesi arasında 1 saat vardı,yani demem o ki ozelde kendi doktorum olsaydı,gider 10 dk sonra amniyo mu degil mi ogrenirdim.Doktoruna sıkıntılarını bildir ama luten cok telaslı davranıp da bebeklerinin cok daha erken alınmasına önayak olma,lutfen yanlıs anlama ama prof bile olsa doktorların bizim bebeklerimizin erken dogması,sıkıntı cekmesi,kuvoze girmesi vs pek de umrunda olmuyor.Bizi zaten telaslı gorunce erkenden alınsın ve onlar da kurtulsun mantıgı da oluyor,sen bu bebekleri en az 35 haftaya kadar tasıyacagına inan ve doktorundan bu yonde yardım iste,28 haftada seni dogurtmasını degil,bunu her doktor yapar muhim olan daha ileri goturmene yardımcı olması.

Son düzenleme:

Ben iyiyim canım akşamları migde bulantım cok oluyor karnım cok şişti çatlayacak gibi hissediyorum başka sıkıntım yok cok sukur

Canım Cemil bey serkaj icin nekadar istiyor hastene masrafı hariç birde hangi hastanelere anlaşmaları var biliyormusun?

Canım insallah sende duyarsın cufcuflarini kanamam yok sanırım ama pimpirikli olman normal ben ilk günler adım atarken bile korkuyordum
Bizim aile hekimi veremiyoruz dedi hastaneye gitsen daha fazla alırsın dedi simdi hastaneye gitcem yine 40 günden fazlada rapr alamıyorum

amin canım,şuanda yok kanama inşallah da olmaz,geçen hamileliğimde bu hafta başlamıştı ondan korkuyorum,
madem rapor veremem diyor doktorun,sen hastaneden 5 gün 5 gün şeklinde alsan bile 40 gün sana 8 hafta falan olur,dinlenirsin kafan daha rahat olur

Son düzenleme:
evet cnm art ye gidiyorum bursa dışındayız o yüzden çok uzun sürüyor benim çok stresli bi bünyem var herşeyi çok fazla takıyorum bu stres beni daha beter etkiliyor özel hastanede yatmak benim için biraz zor çünkü tüp bebekle hamile kaldım az çok biliyorsunuz maaliyetini sonra serklaj girdi araya çok yıprandık ee şimdi doğum içinde gerekicek altından kalkmamız çok zor allah yardımcım olsun

Son düzenleme:
sinem haklısın maddi manevi cok yorucu bir yol bu,Allah yardımcınız olsun,cumlemizin de olsun insallah!Osman bey zaten cok pahalı bir doktor,butun islemleri de ona yaptırdıysanız bayag sarsmıstır sizi,dogumu da onda dusunuyorsun anladıgım kadarıyla.Senin yapabilecegin tek sey biraz daha sakin olmaya calısmak,bu da zor biliyorum ama bunun bebeklerine cok faydası olacak.

evet cnm bütün işlemleri osman hoca yaptı inan artı yetişemiyoruz herşey para ama doğumu ona düşünmüyorum kendide dedi zaten jimerle çalışıyor orda başka doktora yönlendiricem seni dedi hastane masrafları hariç sadece doğuma girmeye 3bin lira istiyor bence hiç gerek yok yada fakultede olucak kısmet artık..gündüzde kasılmam var ama çok sık değıl gece olunca çok sıklaşıyor anlamadım gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…