Polikistik olup hamilelik isteyenler gelin burada toplanalım

aslında ikiz olsa çok isterim ama korkuyorum böyle kafama buyruk ilaç kullanamam. Yaza kadar olmazsa yazın böyle takipli düşünüyorum. Doktorum ısrarla hiç böyle şeyler söylemese de
Cogul gebelik riski var kontrolsuz kullandiginizda. Doktor yumurta takibi yapıyor ilacı kullandiktan sonra.

Sen yaptırdın mı kuzum ölçüm?
Bi dene canım bence en azından ilerleyişini görürsün. Ben iki ay önce yaptırmıştım 14. Günü 13 mm di en büyük yumurtam. Ovulasyon testiyle takip et demişti. 10 gün sonra yumurtlama olur demişti ve Tahmin ettiği aralıktada testte yumurtlama gördüm. İnnovita kullanmıştım ama aynı markayı kullanan arkadaşlarda ikinci çizgiyi çok daha koyu yakalamışlardı. Benim eşit koyulukta ama daha koyu değildi. Muhtemelen benimde belli büyüklükte olup kaldığı için döllenme olmadan çatladı diye düşünüyorum. Keşke hemen o ay progesteron baktırsaydım diye de pişman oldum. Ama çok beklentiye girdiğim için yumurtlama görünce adet olunca 4-5 gün toparlanamadım.

Oyyy kıyamam kuzum her ay böyleyim. Takip etmeyince sürpriz olsun diyorum ama bi yandan da bekliyorum olmayınca darmaduman oluyorum. ben de innovita aldım bu ay umarım görebilirim

Oyyy kıyamam kuzum her ay böyleyim. Takip etmeyince sürpriz olsun diyorum ama bi yandan da bekliyorum olmayınca darmaduman oluyorum. ben de innovita aldım bu ay umarım görebilirim
Bende öyle inan her ay tamam bu ay bırakacağım ne kür ne test diyorum. Ama içim rahat etmiyor. Dün doktorda devam etme testlere dedi. Ama şöyle düşün çoğu pcosta olan lh yükseliğin yok demek ki ben kendim içinde en azından böyle düşünüp iyimser olmaya çalışıyorum. Sabırla devam et kuzum, bazen önceki günlere göre daha koyu hissettiğin günleri de değerlendir. Gönlümüzce olsun inşallah

Mesela bu takip ettiğim bi sayfada az önce paylaşılan bi test t çizgisi nasıl koyu diğeride kendimce yumurtlama olduğunu düşündüğüm gündeki testim

Eklentiler

• 34098355-4963-4BCC-81B9-FB3646764C85.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 44
  • 8CFE6C1F-D3E4-41CD-8609-517DFDD02727.jpeg
    59,8 KB · Görüntüleme: 25
Yani zaten benim anlayamadığım bakıyorum herkesin hep koyu, çatlamıyor vs. Ben o koyuluğu göremedim hiç. Görürsem ufak da olsa ümidim olur diye yapcam bu ay dedim. Yaza kadar deneyelim olmazsa tedaviye başlıcam diye söyledim eşime gerekirse tüp bebek hepsini araştırdım. Yani öyle bir his ki doğumda öleceğimi bilsem bile bir kez kokusunu duyayım öpeyim öyle öleyim istiyorum. Allah ım hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın

Mesela bu takip ettiğim bi sayfada az önce paylaşılan bi test t çizgisi nasıl koyu diğeride kendimce yumurtlama olduğunu düşündüğüm gündeki testim
İşte kuzum benim durumum da bu. Peki doktor ne diyor sana tam olarak? Benim ki sen hamile kalırsın yürüyüş yap stres yapma diyor sadece bunu diyeli 1 sene oldu yani

Ayy öyle söyleme gözlerim doldu bile hemen. Ben biliyorum ki Rabbim nasip edecek. Tüp bebek son çare bende aklımın bi köşesinde tutuyorum hep. Daha nişanlıyken bununla imtihan olacağımızı hissetmiştim eşim çok istiyordu çünkü . Rabbim beklemediğimizde değilde böyle beklerken nasip etsin diyorum çünkü aklımdan çıkaramıyorum.

İşte kuzum benim durumum da bu. Peki doktor ne diyor sana tam olarak? Benim ki sen hamile kalırsın yürüyüş yap stres yapma diyor sadece bunu diyeli 1 sene oldu yani
Daha dün aynı şeyleri söyledi kilo problemim farklı bi problemin yok daha önce sen bunu başardın yine olur kendini çok üzdüğünü görüyorum falan dedi. Ama yumurtlama ilaçları deneyelim dersen ben takip ederim ama doğal olabileceğini ikimizde biliyoruz dedi. Eşim ilaç sürecine girmek istiyor net söylemesede biliyorum. Ama korkuyorum ilaç tedaviside sığındığım bişey oda olmaz o ihtimali de elersek naparım diye

Ben hiç bilemedim hiç. Diyorum ya çok cahilmişim. Hemen olur sanıyorum bizde de ben çok isterdim hatta hep evlenir evlenmez çocuk yapcam derdim. Sonra özelde istifa edince parasal durumumuz daha düze çıksın diye korundum. Pişmanım işte

Kuzum yumurtlama ilaçlarını sen içeceksin eşin değil ki. Bence kullanabilirsin. Benim burada şansım olsa inan hemen bunu yaparım çünkü beklemek de beni kötü yapıyor. Psikolojik olarak kötüyüm. İlaç da tüp de garanti değil kuzum. Yine herşey stres stres vücudumuz mahvediyor. Sen kaç kilosun? Benim boyum 165, 67 kiloyum. Görünüş olarak çok da kilolu görünmüyorum aslında

Gerçekten o istersin denersin olur kafamı geri istiyorum. Bende öyle düşünüyordum. Daha üniversitedeyken pcosu ciddiye almadığım üzerine gitmediğim için o kadar pişmanım ki en azından bi doğum kontrol kullanırdım ne bileyim

Ben kullanıyordum kuzum. Demek ki çare değilmiş

Bende herkes gibi doğal yollardan olmasını çok istedim hala da istiyorum. Ama dediğim gibi kafamdaki bi tedavi seçeneğinide elersem daha çok üzülürüm gibi geliyor gerçi böyle de çok üzülüyorum. Benimde 165 boyum şuan 56 kiloyum. Önceki kış hiç görmediğim kiloları gördüm ve 8 kilo aldım. Hepsini verdim zaten hiç kilolu bi insan olmadım. Burda okuduğum bi alıntıda zayıf pcoslarda insülin direncinin kesin olduğuna dair bi yazı vardı. Onada baktırdım ama sorun ne bilmiyorum.

Ben kullanıyordum kuzum. Demek ki çare değilmiş
İşte hep düşünüp kurmaktan kendimi suçlayacak bişeyler buluyorum. Eşime haksızlık diyorum sonra aynı şey onunla ilgili olsa bende sabırla beklerdim diyorum. Bezende bi rahatlık geliyor nasibimse zaten olur diye.Dengesiz ruh halim gerçekten.

E sen zayıfsın da. Demek ki doktorumun dediği gibi değil olay. Tamamen herşey kafamızda anlaşılan. Stres bizi mahvediyor. Stressiz olduğum tek bir günde yok inan ki hepimizin ruh hali kötü inan ki. Hormonlarımız berbat halde. Instagram da greybride diye bir hesap var. Story lerinde kayıtlı hamilelik süreci var. Biraz gerilerde ama mutlaka girip bak. Gerçekten bunaldıkça onu dinliyorum

Evet stres konusuna çok inanıyorum. Tek başına bile intertilite sebebiysen zaten hormonal düzeni olmayan bana neler yapabildiğini içeride tahmin edebiliyorum. Ama elimde değil. Bakacağım mutlaka. Bende gebelik haberleri olan sayfaların gönderilerini ezberledim neredeyse bakıp moral oldun derken. Bu arada seninle konuşmuştuk clife ikinci ayımda 29. Günde lekenlenme ile birlikte adetimi başlattı. Ki hiç döngümün 29-30 olduğunu bilmem. Hala devam ediyor musun bu ay içimden hiçbişey kullanmak gelmiyor testlerde dahil

Yok ben de geçen ay çörek otu bal tarçın denedim işte o da beni 28gün yaptı döngümü. Ben de bilmem bu kadar kısa döngüm olduğunu. Kendimi motive etmeye çalışıyorum rahmin temizlenmiştir belki vs diye

Bende bişeyler normale giriyor galiba diye motive olmaya çalışıyorum. Bu ay sadece test mi deniyorsun kuzum ?

Eki Görüntüle 3216090
Bende bişeyler normale giriyor galiba diye motive olmaya çalışıyorum. Bu ay sadece test mi deniyorsun kuzum ?
Evet kuzum sadece test bitkisel bi şey yapmıyorum. Bir de pholicaps kullanıyorum ama bunu aylardır kullanıyorum doktor vermişti. Millet bunu kullanıp 3.ay hamile kalmış. Ama ben de olmadı bunun haricinde folik asit, omega3 ,B12, devit ve duphaston kullanıyorum. Hepsini doktor verdi bu saydıklarımın hepsini uzun zamandır kullanıyorum bir fayda göremedim. Diyorum ki kullanmim bırakayım sonra vicdan azabı çekiyorum kullanıyorum. Pholicaps günde 2 defa kullanılacakmuş. Ben 1 kullanıyordum. Acaba bundan mı diye düşündüm. Kafamda deli sorular

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…