Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

önemli değil canım adet günü için pkolular 40 günden fazla beklemeli.. ben bu ay biraz kendimi zorladım kendiliinden olsun diye. normalde bak 40 günü geçmiş ve yumurtlama belirtisini de yaşamamış isen hemen duphastona ya da progestana başla.. bundan sonra böyle yaparsan iyi olur rahim duvarlarımız kalınlaşma yapıyor gecikince.. o da ileride rahim kanserine neden oluyormuş..

canım bu ay radyasyona maruz kalıyor yumurtalıkların onun için korunmasını öneriyor doktorlar.. yumurtaların için yani. gebelik meydana gelirse anormal durumlar olabilrimiş.

canım ya öyle de şimdi erkek arkadaşım gitmemi istemiyor sinir oldum başta destek oluyordu neden böyle değişti anlamadım.. biraz zaman geçsin ikna ederim :KK9:
şafak 14 tuncss her gün sayarıım ben :KK9:

ben trabzon da görev yapıyorum canım sen nerdesin? glucophage asıl adıyla metformin hcl dir canım.. adları değişiklik gösterir.. sadece ben değil topiğin hepsi aynı derten muzdarip ve yüzde doksanımız metformin kullnıyoruz.. hiç bırakma metformini en az 3 ay kullan.. 3. aydan sonra yumurtlama geri gelebiliyor ve düzenli adet görmeye başlıyorsun. sonra da tabi ki kaliteli yumurtaların gelişiyor devamında da hamile kalabilrisin anatomik bir sorunun yoksa..sana bir kaç sorum var . kilo problemin var mı? aile de şeker hastalığı var mı ?

faydam dokunuyorsa ne mutlu canım bana.. :KK16:
filiz canım süsüne püsüne pek vakit ayırabiliyorsun.. ooohh ne güzel.. saçlar sarıya boyanmış solaryum falan .. keyif senin

napıyım valla canım yaaa ozen gostermesem kocamın cenesı durmaz cok severim süslenmeyı zaten kucuklugumden beri Eki Görüntüle 388089 düşün kızım olsa onu ne kokoş gıydırırım ayyy ne güzel offfffffffffff

evet netten araştırdım okudum yazıları yarın doktorumla en ince ayrıntısına kadar konuşcam. yumurtlama belirtisi nasıl oluyorki? ben çok acemiyim bu konuda kusuruma bakmayın bu yaşıma kadar hep düzenli adet gördğüm için belirtilere hiç dikkat etmedim günü geldimi olurdu

3 yöntemi var canım. akıntı yoluyla, ateş ölçme ile, bi de tükürük testiyle.. ben akıntı ile anlıyorum.. yani adetinin 12. günündn sonra tuvalette akıntılarını takip et.. 5-6cm kadar belirgin yumurta akı kıvamında şeffaf bir akıntı geldiyse yumurtan çatladı ya da çatlamak üzere olduğunu gösterir. ve bu günden sonra 14-15 gün sonra mutlaka adetin gelir bu araya lutel faz denir..sabittir..biz de sorun yumurtanın çatlayamamsı

ben trabzon da görev yapıyorum canım sen nerdesin? glucophage asıl adıyla metformin hcl dir canım.. adları değişiklik gösterir.. sadece ben değil topiğin hepsi aynı derten muzdarip ve yüzde doksanımız metformin kullnıyoruz.. hiç bırakma metformini en az 3 ay kullan.. 3. aydan sonra yumurtlama geri gelebiliyor ve düzenli adet görmeye başlıyorsun. sonra da tabi ki kaliteli yumurtaların gelişiyor devamında da hamile kalabilrisin anatomik bir sorunun yoksa..sana bir kaç sorum var . kilo problemin var mı? aile de şeker hastalığı var mı ?

2 ay içinde bi anda 8 kilo aldım canım. Şeker hastalığı şuan itibariyle kimsede yok. Ben 2 yıllık evliiym baya bi vajinismusla uğraştık şimdide bununla uğraşıyorum galiba pko da adetler olmuyor ama benim adetlerim 23 -24-25 günde bir oluyor. bazen ayın hem başında hemde sonunda oluyorum. mart ın 20 sinde gittim doktora tahlil yaptı ve muayene etti. Folik asit ve glucophage yi verdi canım.

3 yöntemi var canım. akıntı yoluyla, ateş ölçme ile, bi de tükürük testiyle.. ben akıntı ile anlıyorum.. yani adetinin 12. günündn sonra tuvalette akıntılarını takip et.. 5-6cm kadar belirgin yumurta akı kıvamında şeffaf bir akıntı geldiyse yumurtan çatladı ya da çatlamak üzere olduğunu gösterir. ve bu günden sonra 14-15 gün sonra mutlaka adetin gelir bu araya lutel faz denir..sabittir..biz de sorun yumurtanın çatlayamamsı

anladımm.demek o akıntı yumurta çatlaması bende bu nasıl bir akıntı derdim hep çok saol :KK42:

canım vallahi şaka gibi özel bir klinık ve 20 TL , bukadar ilgi alaka çok güzel yaaa, neden sordum fiyatını çünkü ne kadar ucuz olursa o doktorda okadar yoğunluk oluyor buda hastalarıyla çok fazla ilgilenmemesine sebep oluyor.seninki de 20 TL ye aslında çok yoğun olması lazım ama .benimki özel hastanede ücreti 42 TL ama bir gör yoğunluğunu bu yüzden çok ayrıntılı ilgilenmiyor.

canım bende baktım değerlerine 2. testiniz de sperm sayısı güzel ama hareketli sayısımı düşük?

canım bizimki de kalabalık ama doktorcuğum sıkışık sıkışık randevu yazmıyor.. yani öyle 5 dakkaya bir hasta yok, sanırım 20şer dakika aralıklarla alıyor randevuları.. ehh bu da yetiyor zaten.. çünki kimi hastanın işi hemen bitiveriyor kimi de ben gibi psikolojik desteğe de ihtiyaç duyuyor onlara da en az yarım saat:KK9::KK9: kadın her fırsatta bu işi severek ve isteyerek yaptığını söylüyor bence bunun etkisi büyük.. :KK34:
sperm testlerinde a- b - c - d grupları var. progresif ileri hızlı, progresif yerinde hareket, hareketsiz filan diye seçenekler var şimdi hatırlayamadım ama bu a,b,c,d gruplarından a ve b'nin toplamı %50 civarında olmalı.. benim eşimde %40tı bu değer ve doktor ona bile iyi demişti.. çünki bizler gibi artık erkeklerde de sıkıntılar çok artmış.. sperm sayısı da 30 milyon ile 120 milyon arası normal değerler sayılıyo.. 30 milyonun altı direk aşılamaya yönlendiriliyo hatta hareketlilik oranlarına göre de tüp bebek..

canım ya öyle de şimdi erkek arkadaşım gitmemi istemiyor sinir oldum başta destek oluyordu neden böyle değişti anlamadım.. biraz zaman geçsin ikna ederim :KK9:
şafak 14 tuncss her gün sayarıım ben :KK9:

aaaa karıştırma kendine sakın.. o ne derse desin bu senin için iyi bir referans olabilir.. kıskanıyordur şimdi gidiceksin elin memleketlerine ooo yakışıklık adamlar filan :KK9::KK9::KK9:
klasik erkek işte ver gazı sonra iş ciddiye bindiği anda da su yap :KK33::KK33::KK33: bunları sevgülüne gönderiyorum, bööö ona :KK9::KK9::KK9:

canım bizimki de kalabalık ama doktorcuğum sıkışık sıkışık randevu yazmıyor.. yani öyle 5 dakkaya bir hasta yok, sanırım 20şer dakika aralıklarla alıyor randevuları.. ehh bu da yetiyor zaten.. çünki kimi hastanın işi hemen bitiveriyor kimi de ben gibi psikolojik desteğe de ihtiyaç duyuyor onlara da en az yarım saat:KK9::KK9: kadın her fırsatta bu işi severek ve isteyerek yaptığını söylüyor bence bunun etkisi büyük.. :KK34:
sperm testlerinde a- b - c - d grupları var. progresif ileri hızlı, progresif yerinde hareket, hareketsiz filan diye seçenekler var şimdi hatırlayamadım ama bu a,b,c,d gruplarından a ve b'nin toplamı %50 civarında olmalı.. benim eşimde %40tı bu değer ve doktor ona bile iyi demişti.. çünki bizler gibi artık erkeklerde de sıkıntılar çok artmış.. sperm sayısı da 30 milyon ile 120 milyon arası normal değerler sayılıyo.. 30 milyonun altı direk aşılamaya yönlendiriliyo hatta hareketlilik oranlarına göre de tüp bebek..

tuncss sen baya bılgılısın sperm konusunda sanırım ben hıc bılmıyorum valla Eki Görüntüle 388273 cuma gunu tekrarlıcAZ geldımmı yazıyımda yorum atarsın :)) a b c d bunlar nee aman allam hıc anlamam $hýh.gif 2 kere yaptırdık ya biz onları yazdım gercı cvr haraketlılıgı yavas gıbı dedı ama bilemıyorum ki anlamadım ıcın $umursamaz.gif

evet bicimcim bende 14 sabit biliyorum ama dediğin gibi oldu desene.. baya bi bekledi yumoşlar o zman çatlamak için :KK3: kimlere gezmeye gideceksin bicim ?oraya gitmişken orada da bir iki hasteneyle görüş derim canıım..rahim filmin için.

gaz çok normal 123m rahat ol canım.. asıl stresli dönemi alattın doktorların durmadan çelişkiler söylüyordu rahmiin için şimdi keyif zamanı :KK9:

muhtemelen gözden kaçırmışımdır baharcım es geçer miyim hiç.. adetim dün geldi canım şu an müthiş ağrım var demekki yumurta çatlayınca böyle ağrı yapıyor bende.. bazı adetlerimde böle ağrı olmuyor... senden ne haber bahar?

crimson rahim filmine çektirmene çok sevindim.. durmadan bir şeyler için acaba deyip düşünüyordun kendini bir sürü şey için strese sokuyordun.. en az senin kadar bende sevindim canım.. ne zman sonuçların belli olacak.. bir tüp kapalı bile olsa diğeri yeter sana merak etme.. hormon değerlerin düzene geldiği zman bebişin de gelir.. rahim filmi çektirdin ya bu ay muhtemelen korun demiştir doktorun ama diğer ay şanslısın canım hamile kalma ihtimalin yüksek.. stres yasak sana.. :KK9: çok öpüyorum senii:KK54:

canım çok mahcup oldum şimdi:KK17: ben de geç bilinçlendim üniveristeye kadar düzensiz adetlerimi normal sanıyordum... :2: çok yanlışlarım var anlatamam..ve o zmana kadar doktor da normal demişti.. ne diyeyim o doktorlara yazıklar olsun.. sonra lekelenmeyle başlıyordu 10 gün sonra adetim gelmeye başlıyordu.. yine anlamıyordum ben ne de olsa normal demişti doktorlar. sonra cilt doktoruna yüzümdeki kıllar için lazer epilasyona gittim kadın pkolumusun dedi daha adını bilmezdim. ertesi gün beni jinekologa yolladı o zman öğrendim. ondan sonra savaş veriyorum cvr... küçük yaşta bilinçlendirebilsek kadınlarımızı.. saçlarım gitti en çok buna üzülüyorum.. Allah daha beterinden korusun hepimizi... bende seni çok öpüyorum her gün bebişinin gelişimini takip ediyorum...keretanın çok teyzesi var burada...:KK9:

ebbry yorum yapacğım canım da bu adetinin 2. yda 3. günü sonuçları mı ?

canım metformin alıyor muusn ? artık pkolu hastalar bu ilaçla şifalarını buluyorlar.. kilo problemin var mı ? aile de genetik şeker hastası olan kimse var mı ?

bu arada aramıza hoşgeldin:KK16:

gyaman canım fazla da sağa sola göz kırpma kaçırırlar seni.. güzel hanımsın :KK34:
Canım gözün aydın adet olmuşsun:KK34:Düzene girer inşallah bundan sonra.Ben tiroit röntgeni çektirdim guatr varmı diye istediler temiz çıktı şükür:nazar:Ama tiroit prolaktin yüksek çıktı 1 hafta sonra kan vericem yeniden tsh ve diğerlerine bakılıcak endokrine gidiyorum bunlar için.Çocuk tedavisine geçeceğim zmanda kadın doğumcuya gideceğim.Bnde haberler böyle canım.Umarım sende iyisindir görüşmeyeli:KK16::KK54::KK3:
kizlar nasilsiniz?
ben cok iyiyim cok sükür...

bu arada bizim bir kizimiz olucak :-)))

2 hafta önce belli oldu. yarindan itibaren 4,5 ayi devirmis oluyorum....

2li taramamiz iyi sonuclar verdi, yakinda 3 lü ve 4 lü tarama var...birde 20. haftadan sonra tetanoz asisi var ama ben hala olup olmama arasindayim...bosu bosuna kendime bu virüsü neden vereyim, yani vücuduma? fikri olan?
Allah hayırlı etsin canım kızlarda pek bir nazlı tatlı olurlar:nazar::emir_bebek:Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Darısıda bizlere olsun inşallah:KK16::KK34:
ben 2. aşılamamı da yaptırdım bugün.. doktorla istatiksel veriler hakkında konuştuk.. ayda genel olarak 4 ila 6 aşılama yapıyorum ve bunlarda 1 kişi kesin hamile oluyor dedi.. yani 4te 1 şansım varmış :KK9::KK9:
Allah'ım inşallah bu ayın şanslısı ben olurum demekten kendimi alamadım :KK16:
aşılama sonrası resmen tepe taklak vaziyette yarım saat kırk dakika kadar yattım orda.. sonra kalkıp geldik.. progestana başlıyorum bu gece.. ve doktor en erken 25 nisana kadar beklemelisin dedi.. ondan önce arama beni sakın adet olmadım diye dedi :KK9::KK9::KK9::KK9: bekle sabırla tadını çıkar bugünlerin dedi.. bir de eşime dönüp tuncss çok pozitif çok yaklaştı bebeğe artık dedi.. bekleme salonuna girdiğim anda gülümseyen gözleri ile beni de mutlu ediyor her daim umutla yanıma geliyor dedi.. canım doktorum benim çok seviyorum bu kadını yaaaa :KK16::KK16: şimdi bana en zor kısım kaldı bakalım.. 15 koca gün ve gece beklemek :KK9::KK9:
inşallah hayırlısı olur herşeyin ve sağlıkla bebeğime kavuşabilirim.. bekleme sürecinde destek ve dua bekliyorum..
hepinizi çok çok öpüyorum :KK54:
Doktorun yönünden şanslısın canım hadi inşallah güzel gelişmeler olurda o güzel haberi sendende bekliyoruz.Allah yardımcın olsun darısıda bizlere ve isteyen herkeze:KK16::KK49:
mrb kızlarrrrr :KK3: nasılsınız iyimsiniz bakalım.varmı yeni hamişler kızlar.pek giremiorum nete artık cunku oturamıorm rahatsz oluorum.oglusum her gecen gun buyuyoo teyzeleri hafta önce 4boyutlu ultrasona girdik allahım yarabbım ilk kez yavrumu o kadar net gördüm :nazar: kurban olurum ben onu verene bi hareketli bi kıpır kıpırrr sormayın soktorumuz resmini cekip verdi oglusum aynı annesine benzioo :KK1: rabbim en kısa zamanda bu gusel duyguyu isteyen herkese tattırsın inş.inanın cok güsel bi duygu.
Özlettin kendini canım negüzel hergeçen gün bebeğine kavuşmaya biraz daha yaklaşıyorsun.Allah sağlıkla kucağına almayı göstersin:nazar::KK49::emir_bebek:Aminn canım inşallah bizde tadarız bu güzel duyguyu:KK16:
Merhaba kızlar artık bu aydan umudumu kestim gibi bişey oldu...

doktor 3 ay dinleneceksin sadece metformin kullanacaksın dedi

cvr 123m ve diğer arkadaşlar sizlere sormak istiyorum

önümüzdeki 3 ay içinde kullanabileceğim evde yapabileceğim ne önerirsiniz soğan suyu yapıyorum

adaçayını adet oldugum gün başlayacağım cvr öyle demiştin

başka başka başkaaaaaaaa ne kullanabilirimmmmmm

lütfen bana yardımcı olsun 2 yılımı bitirmek üzereyim ve hala bekliyorum

3 ay içinde adetlerimin düzenli gelmesi lazım

bunun için ne yapabilirim kızlar bana dua edin

Canım geçmiş olsun biraz kafanı topla bakalım olumsuz düşünme.Soğan suyunu ben yarıda bırakmıştım ama faydası olduğunu söylüyorlar.Hayıtı öneriyorlar birde ben onu kullandım belli müddet hayıtı tekrar kullanmayı düşünüyorum.Allah yardımcımız olsun hepimizin.3 ay sonra inşallh güzel gelişmler olur senin için canım:KK16::KK34:

canım slm benımde vardıı iltihap sanıodum kasıntı falan gıttım doktora mantar dedı fitil verdı bana bıde mantar esınede gecer dedı o yuzden onada banada hap verdı sımdı ıcıyoruz ıkımızde eger sarı akıntı varsa ıltıhapmıs bende cok az vardı .. beyaz beyaz bıseyler dokuluyordu bu ıse mantarmış

canm benm akıntımda bi değişiklik yok zaten hamilelikle akıntım normalden fazlalaşmıştı yani kaşıntıyla akıntımda bi değişiklik yok.banada mantar diye krem verdi ama ilaç vermedi hamilelikte kullanılmaz mantar hapları.beyaz bişey dökülüyor derken akıntımı beyaz.

kizlar nasilsiniz?
ben cok iyiyim cok sükür...

bu arada bizim bir kizimiz olucak :-)))

2 hafta önce belli oldu. yarindan itibaren 4,5 ayi devirmis oluyorum....

2li taramamiz iyi sonuclar verdi, yakinda 3 lü ve 4 lü tarama var...birde 20. haftadan sonra tetanoz asisi var ama ben hala olup olmama arasindayim...bosu bosuna kendime bu virüsü neden vereyim, yani vücuduma? fikri olan?

canm gözünaydın bi kız bebiş haberi senden geldi negüzel.herkesin oğluşu oluyo nerdeyse benmde oğluş.hepimizin hhayırlı sağlıklı evlatları olsun inşallah.senn doğumunda eylül ortaları felan olucak ozaman benmde 4,5 ay oldu.tetanoz aşısında niye kararsızsın canm ben yaptırcam yaptırmamayı hiç düşünmedim zaten.

ben 2. aşılamamı da yaptırdım bugün.. doktorla istatiksel veriler hakkında konuştuk.. ayda genel olarak 4 ila 6 aşılama yapıyorum ve bunlarda 1 kişi kesin hamile oluyor dedi.. yani 4te 1 şansım varmış :KK9::KK9:
Allah'ım inşallah bu ayın şanslısı ben olurum demekten kendimi alamadım :KK16:
aşılama sonrası resmen tepe taklak vaziyette yarım saat kırk dakika kadar yattım orda.. sonra kalkıp geldik.. progestana başlıyorum bu gece.. ve doktor en erken 25 nisana kadar beklemelisin dedi.. ondan önce arama beni sakın adet olmadım diye dedi :KK9::KK9::KK9::KK9: bekle sabırla tadını çıkar bugünlerin dedi.. bir de eşime dönüp tuncss çok pozitif çok yaklaştı bebeğe artık dedi.. bekleme salonuna girdiğim anda gülümseyen gözleri ile beni de mutlu ediyor her daim umutla yanıma geliyor dedi.. canım doktorum benim çok seviyorum bu kadını yaaaa :KK16::KK16: şimdi bana en zor kısım kaldı bakalım.. 15 koca gün ve gece beklemek :KK9::KK9:
inşallah hayırlısı olur herşeyin ve sağlıkla bebeğime kavuşabilirim.. bekleme sürecinde destek ve dua bekliyorum..
hepinizi çok çok öpüyorum :KK54:

canm aşılaman hayırlı olsun.Allah gönlüne göre versin canm hiç düşünüp stres yapma zamanı geldiyse gelecek bebişin.dualarımız senle ondan hiç şüphen olmasın tatlım.

bngl canım özledik vallahi hamileyken çok zormuş işten gel yemek yap bulaşığı topla.öyle uykum geliyorki işyerindeyken eve gidip biri yemeğimi verse bende hemen yatıp uyusam diyorum , ama ne mümkün.benim bebek büyüyor ama hep aklım onda iyimi diye.2 hafta sonra gidicem kontorle 3 aylık olacak ozaman. bulantı hissi çok fazla oluyor ama daha hiç çıkarmadım, birde baş dönmesi hala progestan kullanıyorum sen kullanmışmıydın buarada ne kadar kilo aldın ben daha şimdiden 2 kilo aldım buna moralim çok bozuluyor eski yemem gibi ama tabi önceden daha hareketliydim şimdi yiyip yatıyorum acaba ondanmı birde ekstradan ceviz ,badem filan bu kadar kilo yaparmı arkadaşım yaaa?

bende çok özledim sizleri evet ne zor dimi benm ilk dönemlerde annem yanmdaydı ozaman rahat ettm baya.benm çok uykum olmuyodu hatta bazen çok dinç oluyodum okuldan gelip iş yapıyodum tabi sonra şaşırıyorum kendime.benm yemek yapmaktaki tek sorunum ne yapacağımı düşünmek yapma konusunda eşim çok yardımcı saolsun ben ne istediğimi bilip söylim yeterki ona.bulantı hissi oluyo canm bende hiç çıkarmadım.progestan ben hiç kullanmadım.ay maşallah canm ne zaman 3ay oldu gerçi zaman çabuk geçiyo hiç anlamıyosun hele 3.aydan sonra daha çabuk geçiyo çünkü 3.aydan sonra düşük korkun geçiyo artk biraz rahatlıyosun sonra su gibi geçiyo ama ilk 3ay tedirginlikten biraz zor geçiyo.ben 4ayda 2kilo almışım inşallah böyle gider sevindim ama sonra çok alırsam diye korkuyorum.canm hamur işine dikkat et ama çokta takma bebişlerimiz sağlıklı olsun yeterki dimi?tabi hareketsizliğin etkisi var olmazmı uykun oluyosa çok uykuda yapar cevizini bademini ye sen kilo alcam diye yememezlik yapma.

mrb kızlarrrrr :KK3: nasılsınız iyimsiniz bakalım.varmı yeni hamişler kızlar.pek giremiorum nete artık cunku oturamıorm rahatsz oluorum.oglusum her gecen gun buyuyoo teyzeleri hafta önce 4boyutlu ultrasona girdik allahım yarabbım ilk kez yavrumu o kadar net gördüm :nazar: kurban olurum ben onu verene bi hareketli bi kıpır kıpırrr sormayın soktorumuz resmini cekip verdi oglusum aynı annesine benzioo :KK1: rabbim en kısa zamanda bu gusel duyguyu isteyen herkese tattırsın inş.inanın cok güsel bi duygu.

maşallah canm doğumun ne zaman Allah'ın izniyle büyümüşsünüz baya.isim düşündünmü oğluşuna bizim aklımızda hiç isim yok bakıyorum int.bişey beğenemedim.

nasıl şiştin ya? ben de çok şükür öyle bir etki olmadı.. sadece 1-2 kilo aldım gibi.. ama o da muhtemelen ilaçların etkisi geçince gidiverir.. konya ile ilgili bilgim yok ama Ankara-Konya arası hızlı tren var, eğer imkanınız varsa burda bir doktora da gidebilirsiniz en azından fikir almak adına.. aşılama yapıldı da tutmadı mı? ben nacizane fikrimi söyleyim bence bir tüp bebek merkezi ile görüşün.. tüp bebek merkezi dedim diye hemen tüp mü yapılcak diye düşünme, oralardaki doktorlar çok daha detaylı inceliyorlar herşeyi.. :KK34:
bu arada ben daha hamile değilim ama ''Allah'ım yavruna uzun ömür nasip etsin'' demişsin ya bitirdin beni.. Allah'ım söyletti belki de içimde bir can yeşeriyordur.. inşallah Rabbim inşallah, tez zamanda isteyen herkeslere nasip et..

canım metformin yapmıştır midendeki şikayetleri.. alışana dek bir hafta 10 gün sürebilir bu şikayetler.. inşallah soğan ada çayı metformin 3lüsü ile sende kendiliğinden hamiş kalanlar diyarına katılırsın :KK16:

amiiinnn..
canım sakin ol herşey güzel olacak sen gidip gezip gelecen elin memleketlerinde :KK9::KK9:

canım korunmak ile ilgili fikir beyan edeyim bende rahim filmi çektirmiş biri olarak;
ben filmi çektirdiğim ayda klomen bile kullanmıştım düşün.. filmi çekildim 2 gün enfeksiyon riskine karşı ilişki olmayacak dedi sonrasında zaten yumurta kontrolüm olmuştu ve çalışmalara son gaz devam etmiştik.. korunma ile ilgili soruyu en net cevaplayacak olan kendi doktorun, bu konuda her kafadan bir ses çıkar ama eğer doktoruna güveniyorsan onun dediğini uygulamak sana düşer :KK34:

canım bana pregonu yaptıktan sonra karnım 9 aylık hamile gibi oldu yürüyemedim dozajı iyi ayarlayamadı sanırım.aşılamayı bu ay deniyeceğim sonrada ankarada ii bir merkez arıyorum nereye gitmeliyim nereyi önerirsin bide senin yaş kac bu arada özür dilerim seni diğer bir pko ile karıştırdım hatamı anlayıncada yürekten bir dua ettim rabbim kabul eder inşallah bir müjde olursa kocaman kocaman yaz olurmu..........

tuncss sen baya bılgılısın sperm konusunda sanırım ben hıc bılmıyorum valla Eki Görüntüle 388273 cuma gunu tekrarlıcAZ geldımmı yazıyımda yorum atarsın :)) a b c d bunlar nee aman allam hıc anlamamEki Görüntüle 388276 2 kere yaptırdık ya biz onları yazdım gercı cvr haraketlılıgı yavas gıbı dedı ama bilemıyorum ki anlamadım ıcın Eki Görüntüle 388279

yok yok çok da bilgili değilim.. ama bizim değerler için bir doktor işe yaramaz gidin tüp yaptırın demişti çok sinir olmuştum.. sonra kendi doktorum değerlerin iyi olduğu konusunda ikna etti beni.. bende netten araştırdım baya ve öyle abartılıp tüp bebeğe gidilecek kadar da kötü değilmiş..
az çok anlıyorum artık bu testten.. sonucu yazarsan aklımın bilgimin erdiğince yorumlamaya çalışırım canım..
bu arada doktorumun dediği birşeyi aktarayım ileri hareketlisi %1 bile olsa doğal hamilelik şansı olurmuş.. :KK34:

Doktorun yönünden şanslısın canım hadi inşallah güzel gelişmeler olurda o güzel haberi sendende bekliyoruz.Allah yardımcın olsun darısıda bizlere ve isteyen herkeze:KK16::KK49:

sanırım şanslıyım :KK9: inşallah iyi haber verebilirim artık çok istiyorum bunu ve çok hakediyoruz hepimiz.. Tez zamanda hepimizin göbişleri bebekle dolsun inşallah..

canm aşılaman hayırlı olsun.Allah gönlüne göre versin canm hiç düşünüp stres yapma zamanı geldiyse gelecek bebişin.dualarımız senle ondan hiç şüphen olmasın tatlım.

saol canımcım.. iyisiniz anladığım kadarı ile oğluşun ve sen.. kilo almaları dert etmeyin yahu.. nasılsa bebiş geldikten sonra peşinde koşmaktan zayıflarsınız :KK9::KK9:
bu arada isim konusunda kararsızlık yaşamamak adına biz şimdiden belirledik bazı isimleri ve iş o kısma gelince içlerinden seçeceğiz.. ama erkek olursa kesin ve kesin Onur olacak adı.. Allah'ım sağlıkla nasip etsin inşallah bizlere de tez zamanda..
öpüyorum çok çok :KK54:

canım bana pregonu yaptıktan sonra karnım 9 aylık hamile gibi oldu yürüyemedim dozajı iyi ayarlayamadı sanırım.aşılamayı bu ay deniyeceğim sonrada ankarada ii bir merkez arıyorum nereye gitmeliyim nereyi önerirsin bide senin yaş kac bu arada özür dilerim seni diğer bir pko ile karıştırdım hatamı anlayıncada yürekten bir dua ettim rabbim kabul eder inşallah bir müjde olursa kocaman kocaman yaz olurmu..........

yan etkisi filan mı acaba? okudun mu içeriğini hiç?
benim gonal f 'in prospektüsünde yazıyordu kilo değişimi ve gerçekten de kiloda değişiklik oldu ama başka bişey olmadı.. peki sen bu durumu doktoruna söyledin mi yani bu şişliği? madem öyle şişmeye başladın keşke iğneleri kesse idi.. bu arada sen 1 kez mi iğne oldun anlayamadım ben şimdi? pregon da doz doz her gün vurulan iğne değil mi?
valla arkadaşım ben öyle klinik yer mer öneremem.. bende çok bilmiyorum buraları.. ama netten iyi bir araştırma yap gelmeden önce bence.. hrs hastanesi var prof. Tarık Aksu var orda onun başarılı olduğunu söylüyor benim doktorum hep ve tüp bebek olacak olursa takibimi şimdiki doktor yapacak ama yumurta toplama ve transfer işlemlerini Tarık bey yapıyormuş.. birlikte çalışıyorlar yani bir nevi.. onun haricinde birde Akay hastanesinde Tolga Ecemiş var onun da kendi muayenehanesi var direk infertil çiftlerle ilgileniyo özellikle.. bi araştırırsın işte.. hangisi uygun gelirse size.. ekonomi de çok önemli hele bir de git gel yapacaksanız daha da önemli.. Allah'ım inşallah gerek kalmadan göbişini doldurur..
ben 28 yaşındayım eşim 33 yaşında.. 2 yılı geçkin süredir korunmuyoruz ve 14 aydır da tedavi sürecindeyiz.. Allah'ım dualarımızı kabul etsin inşallah.. :KK16:

canım yaşın kaç senin bide herkez keci boynuzu diyor nasıl yapılıyor ne olur banada öğretin yeni üye olunca bir şeyden haberim yoook,bende pko ama prolaktin yüksek deyil.tüylenme var..

Canım benim yaşım 27 prolaktin yüksekliğini bende yaşamadım. Ama bende kilo ve tüylenme hat safhada diyebilirim. İlk aşılamamda bende Tuncs gibi gonal-f iğne kullandım.. Eşimde sorun yok hiç pekmez felan içmedi bugüne kadar. İlk gebeliğim kayıpla sonuçlanınca doktor bana kilo vermeden gelme dedi. Bende hırsla 30 kilo verdim o dönem sonra klomenle 2. aşılamamı yaptırdım o da tuttu. Belki acele etmesem doğalda bile olabilirdi. Pkoda vücut ağırlının büyük önemi var yumurtlama açısından. Fazlan varsa vermeye çalış..
bende bayılıyorum :KK9::KK9: özel bir klinikleri var, 4-5 doktor birlikte çalışıyorlar.. sgk ile anlaşmaları var ve muayene ücreti sadece 20 tl.. evet şaka gibi geliyor duyan herkese ama 20 tl ve bu hizmet.. gözlemliyorum her hastasına karşı böyle ama benle yine de enteresan bir bağ var, ehh artık 14 aydır her ay en az 1 kez görüşüyoruz.. olsun o kadar değil mi :KK9: inşallah sonunda ben de hamiş olarak gidebilirim oraya..

Canım bende ankarada yaşıyorum her iki aşılamamıda Ank. Ünv. tıp fakültesi cebeci hast. yaptırmıştım. Poliklinik hastasıydım nasip olunca asistan doktorda olsa oluyor. Allah ol desin yeterki. Şimdi yavaş yavaş kardeş düşünüyorum,eğer kendiliğinden olmazsa yine bi aşılama yolu görünür bana.Artık kızımla polikliniklerde beklemek çok zor olacak senin bu bahsettiğin klinik nerde canım biraz bilgi verebilirmisin?

ooo süper valla.. aşılama ile hamiş kalanlar bir bir cevaplamış.. içim rahatlıyor aşılama ile hamiş kalanları duyunca.. evladını da Allah bağışlasın, sağlıklı, mutlu bir ömrü olsun inşallah.. darısı da biz isteyenlere olsun tez vakitte.. ben artık belirti filan takmıyorum geçen sene hazirandan bu yana bünyem alıştı bu sürece.. belirtilere takılma olayını da 10 cm'lik kisttem sonra tamamen bıraktık. kocaman kistim olmuş ki ben hamileyim kesin diye ortalıkta geziyordum idrar testinde bile 2. silik çizgim belirmişti.. ama meğer kistim olmuş.. o zamandan sonra asla ama asla belirti bakmadım düşünmedim.. Rabbim ol dediğinde olacak nasılsa, belki benim de sebebim aşılama olur diyorum ve umutla bekliyorum.. çok teşekkür ederim detaylı anlatımın için..
kaybettiğin bebeklerin için de başınız sağolsun, üzülme bak sana güzeller güzeli bir evlat göndermişler.. :KK34:

Aynen öyle oldu canım abileri bana prensesimizi yolladı. Ama keşke hep birlikte olsaydık.:KK43::KK50: Eğer sağlıklı zamanında doğsalardı iki oğlum bir kızım olcaktı.Hayırlısı ama kızım nedense erkek çocuklarını nasıl seviyor - abii - abii diye peşinde nerde bir çocuk görse..Bu tarifi çok zor bi durum. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. En güzeli belirti aramamak zaten canım rahat bırak bedeninide kafanıda boşver gitsin :)

bebişin 6 gr olmuş.. oy oy kıyamam.. büyüyor kereta.. hissetmeye başladın mı kalp atışlarını.. o 3 . aydan sonra mı oluyordu hatırlayamadım şimdi:KK34:

Lütfen bu konudaki tecrübeme dayanarak yorum yapmak istiyorum nacizane yeşilcim :KK34: gerçi eminimki sen araştırmacı yönünle bu konuya göz atmışsındır nette ama olsun :KK1::KK9:
Henüz 10. haftada bebek hareketleri hissedilmiyor.. Bazı anne adayları 12. haftadan sonra seğrime şeklinde kıpırdadıklarını söylermiş. Ben 4 aydan önce hissetmemiştim her iki gebeliğimde de. Doktora o haftalarda bu konuyu sorunca gülerek bağırsak hareketi deyip geçiyordu..:KK9:

bellı benımkı de oyle, kapalı bence

yeşilcım bu ay neden korunmam lazım onu bı deyıver :) doktorum demedı oyle birşey :44:

tek korkun onlukse, ben gıymedım canım :KK9:
iyi olur umarım,sızde de hareketlılık sorunu mu var yoksa sayı mı?

sagol canım cevapların ıcın :KK54: cok acılı gecmedı.doktorum tecrubelı şükür.hersey dedıgı gıbı oldu.gülüştük bıraz benı sakınleştırmek ıcın yaptı.cıktıgımda eşim neye guluyordunuz cok eglencelı bırsey heralde dedı :KK9::KK9:
sana da sorayım, nıye korunmak lazım?

Canım bize doktorumuz korunun demedi, sadece 2 gün sanırım antibiyotik kullanmıştım. hatta rahim filmi çekildiği ay hamile kalma oranı artıyormuş diye bi de biz çalışmalara devam etmiştik :) Eskidenmiş o korunmalar. Sanırım eskiden daha çok radyasyona maruz kalınıyomuş filmi çekerken ama şimdi teknoloji ilerledi, daha az radyasyonla daha kaliteli filmler çekiliyor. Bence sen doktorun ne diyosa öle yap canım.

2 ay içinde bi anda 8 kilo aldım canım. Şeker hastalığı şuan itibariyle kimsede yok. Ben 2 yıllık evliiym baya bi vajinismusla uğraştık şimdide bununla uğraşıyorum galiba pko da adetler olmuyor ama benim adetlerim 23 -24-25 günde bir oluyor. bazen ayın hem başında hemde sonunda oluyorum. mart ın 20 sinde gittim doktora tahlil yaptı ve muayene etti. Folik asit ve glucophage yi verdi canım.
kan değerlerin var mı canım bu topikte papatya_ozmen de aynı sorunla karşı karşıyaydı.. o da erken adet görüyordu yani onda da yumurta tam gelişemiyormuş.. glukoz değerin kaç ? aldığın kilolar vücut dengeni daha da bozmuş onları hemen vermeye bak canım durdkça gitmesii zor oluyor. glucophage kilo vermene yardımcı bir ilaç.. ilacını düzenli almaya gayret et..

anladımm.demek o akıntı yumurta çatlaması bende bu nasıl bir akıntı derdim hep çok saol :KK42:
evet bende ergenliğimde hatırlıyorum sonra pko olalı unutmuştum canım..:2: hatta korkardım ne diye..

Canım gözün aydın adet olmuşsun:KK34:Düzene girer inşallah bundan sonra.Ben tiroit röntgeni çektirdim guatr varmı diye istediler temiz çıktı şükür:nazar:Ama tiroit prolaktin yüksek çıktı 1 hafta sonra kan vericem yeniden tsh ve diğerlerine bakılıcak endokrine gidiyorum bunlar için.Çocuk tedavisine geçeceğim zmanda kadın doğumcuya gideceğim.Bnde haberler böyle canım.Umarım sende iyisindir görüşmeyeli:KK16::KK54::KK3:

düşüncen çok güzel bahar .. iyi iyi bak her yönden araştırıyorsun değerlerini..gayet emin adımlarla gidiyorsun.. ilkin sağlığına kavuş sonrasında jinekolğa bile gerek kalmayabilir.. bak ne güzel kilo veriyorsun devam et canım.. :KK9::KK9::KK9::KK9: bakalıım inşallah ben de düzenli adet görmeye başlarım.. beni sorarsan biraz sevgilimle aramı bozdum.. artist he meb ile yurt dışına gideyim mi dediğimde destek oldu git et şimdi iş ciddiye bindi giecek gibiyim hatta yok gitme falan ciddi tartıştık bugün 3. gün hala ses yok bende ses vermeyeceğim.. :KK33::KK33::KK33::KK33:

Lütfen bu konudaki tecrübeme dayanarak yorum yapmak istiyorum nacizane yeşilcim :KK34: gerçi eminimki sen araştırmacı yönünle bu konuya göz atmışsındır nette ama olsun :KK1::KK9:
Henüz 10. haftada bebek hareketleri hissedilmiyor.. Bazı anne adayları 12. haftadan sonra seğrime şeklinde kıpırdadıklarını söylermiş. Ben 4 aydan önce hissetmemiştim her iki gebeliğimde de. Doktora o haftalarda bu konuyu sorunca gülerek bağırsak hareketi deyip geçiyordu..:KK9:
diloş ne demek canım tabiki yap .. hatta gebeliliğin dönemleriyle ilgili hiç fikrim yok desem yeridir.. sizlerden öğreniyorum.. ben pko adına çok araştırma yaptım uzmanlarla görüştüm.. şimdilik bekarım ama evlenince emin ol bebişlerinde gün gün ne yaptığını öğrenirim ...::KK34:

alıntı yapmıştım ama gelmemiş.. smileylerine bayıldım .. bugün 3.gün sesi çıkmıyor artistin .. hıhh ben de aramayacağıım haklı sanıyor kendini:KK34::KK34::KK34:

şafak 13 tuncss

Yeşilcim yardımların için çok saol sana kan değerlerimi yazayım;

tsh: 3.080
lh :13.66
fsh:6.22
prolaktin:20.02 // 424.42
e2 : 59.76 //219.32

adetimin 3. Günü yaptırdık canım bunları.

Yeşilcim yardımların için çok saol sana kan değerlerimi yazayım;

tsh: 3.080
lh :13.66
fsh:6.22
prolaktin:20.02 // 424.42
e2 : 59.76 //219.32

adetimin 3. Günü yaptırdık canım bunları.
evet canım lh değerin oldukça yüksek çıkmış.. diğer değerlerin normal hormon testin de glukoz , FT4, FT3 gibi değerlerine de bakılmış mı ? lh ın yüksek olduğu için adetin düzenli değil.. yani bu durum bizde geç adet görmeye sen de erken adet görmeye neden oluyor .. tiroid (tsh) hormonun iyi ft3 ft4 de olsa daha iyi anlardık. yani tiriodinle ilgili bir sorunun gözükmüyor.. şu an aklıma takılan glukoz değerin nasıl acaba.. doktor metformin vermiş sana o zman sende de insülin direnci var diye düşünüyorum.. seda şu da bir gerçek yumurtalıklarının işlevinin bozluması erken ya da geç adet görme ile baş göösteriyor bu durumlar insülin direncinden kaynaklanıyor.. kilolu isen kilo vermeye zayıf isen de şekerden uzak durmaya çalışacaksın.. ani kilo alımları da insülin direnini artıran en önemli etkendir .. metformini bırakma en az 3 .aydan sonra etkisini görmeye başlarsın..

Yeşilcim doktorumda bahsetti insilün diresncimden şimdi kilo vermeye çalışıyorum işte yürüyüş falan yapmaya başladım ama havalar kötüleşti biraz ara verdim.yediklerimi dikkat ediyorum. Ama ne kadar zamanda bu sorunu aşıcam diye düşün düşün düşünüyorum....:-)

X