Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba kızlar ben klomen kullandım iğnemi oldum bugun iğnemin 12. günü ve kontrolumde solda 2 yumurtamın oluştugunu söylemişti doktorum..

şimdi sol kasıgım ağrıyo arada batmalar oluyor eğildiğim zaman veya ani bir harekette ağrı oluyor bu ilaçtan kaynaklanan bir durummu yoksa hamilemiyim bilmiyorum adetime 8 gün var

nie kalamayacaksın canım napalımm her kadın anne olmak ıster ben esıme soluyorum ya hamıle hıc kalamazsam ne olucak dıye olsun dıyor napalım allahımızın taktırı dıyor benımde cok duzensız canım hatta 1 gun oluyorum ben dusunsene ne kadar stres sıkıntı yapıyor bana 1.ci gunumde bıtıyorum bıde kıst oldugunu dusun doktorum benı oyle tesellı edıyor 1 gun de olsan adett sayılıomus kıst olsa dahamı ıyı dedı 1 gun oluosun ve atamazsan ne olucak dıyor beterın beterı var strest yapma dıyemıyorum tabıykı bende cok yapıyorum ama olucak ınanmak lazım kendımızı oyle sartlandırmamız lazım olucak baska yolu yok ...öyle yada böleee bizlerde hepımız anne olucaz .....Eki Görüntüle 388798

canım ya ne güzel moral veriyosun inşallah sende sonuç alırsın şu aralar hep aklımdasın ikimizdeçok istekliyiz ve aceleciyiz .. bende kist var o yüzden düzensiz.. eşimde sorun yapmıyo olcak birgün deyip duruyor bende ahh nerde o bigün diyorumm

canım ya ne güzel moral veriyosun inşallah sende sonuç alırsın şu aralar hep aklımdasın ikimizdeçok istekliyiz ve aceleciyiz .. bende kist var o yüzden düzensiz.. eşimde sorun yapmıyo olcak birgün deyip duruyor bende ahh nerde o bigün diyorumm

evet canım sende aklımdasın ve aynı bende cok acelecıyımdır tez canlıyım cok ısım hemen bıtsın gıtsın istiyorum ama ne mumkunn. burda bırbırımıze moral vermesek olmaz valla naparız ozaman kımseyede anlatamıyoruz hemen cocukları olmuoo dıye laf cıkartıolar $hýh.gif bende 1 kere kıst oldu onuda attım gozumle gordum yanı cok parca parca dusurmustum. ne guzel bak eşinde guzel dusunuyor olucak yani başka yolu yok Eki Görüntüle 388811 klomen dıye yazmısın yumurta catladıgı zaman acı agrı olurmus bendede olmustu doktorumu aradım ıgneden kaynaklanan durum dedı yumurta catlarken agrı cok yapar dedı 1 hafta surmustu benımde agrı Eki Görüntüle 388812

evet canım sende aklımdasın ve aynı bende cok acelecıyımdır tez canlıyım cok ısım hemen bıtsın gıtsın istiyorum ama ne mumkunn. burda bırbırımıze moral vermesek olmaz valla naparız ozaman kımseyede anlatamıyoruz hemen cocukları olmuoo dıye laf cıkartıolar Eki Görüntüle 388808 bende 1 kere kıst oldu onuda attım gozumle gordum yanı cok parca parca dusurmustum. ne guzel bak eşinde guzel dusunuyor olucak yani başka yolu yok Eki Görüntüle 388811 klomen dıye yazmısın yumurta catladıgı zaman acı agrı olurmus bendede olmustu doktorumu aradım ıgneden kaynaklanan durum dedı yumurta catlarken agrı cok yapar dedı 1 hafta surmustu benımde agrı Eki Görüntüle 388812

evet burda olmaktan dolayı şanslıyım tek başıma mücadele etmiyorum hiç olmasa ve birçok kişi bana destek oldu sağolsunlar özellikle sen... evet etraf çok konusuyor ya bakışları bile bana yetiyor eve geliyorum ağlıyorum ama ne faydaa.. yaşadıgım yer doğu bölgesi o yüzden 15 yaşında anne olan var düşün artık benim durumumu bunların hepsini yaşıyorum.. burda 1 yıl içinde hamile kalınması gerekiyor canım yoksa ayy yazık diyolar o kadar zoruma gidiyorki anlatamam

evet burda olmaktan dolayı şanslıyım tek başıma mücadele etmiyorum hiç olmasa ve birçok kişi bana destek oldu sağolsunlar özellikle sen... evet etraf çok konusuyor ya bakışları bile bana yetiyor eve geliyorum ağlıyorum ama ne faydaa.. yaşadıgım yer doğu bölgesi o yüzden 15 yaşında anne olan var düşün artık benim durumumu bunların hepsini yaşıyorum.. burda 1 yıl içinde hamile kalınması gerekiyor canım yoksa ayy yazık diyolar o kadar zoruma gidiyorki anlatamam

tahmın edebılıyorum canımm yakınımızdakıler yanlıs dusunurken elalemın yanlıs dusunmesı cok normal ..helekı dogu bolgesınde evet cok kucuk yasta anne olanlar var ben onları cok yanlıs buluyorum 15 yasında daha kendısı cocuk en az 23 yasında ideal .. buarada bende cok aglıyordum ınan hıc bısey degısmıyor sadece ısyan edıyoruz ALLAH OLMAYACAGI SEYIN HAYALINI KURDURMAZMIS .. aglama uzulme ne yaparsan kendıne yaparsın ve eşine sen umutlu ol kı bebişin gelsın canım zaten bılıosun pko ıcın en baş sey stres uzak durmak lazım sen kürlerine devam et bekle sabret canım mutlaka gelıcekk hepımızınn $baby01.gif Eki Görüntüle 388841

bak filmde cektırmısssın sen ben daha onu bıle cektırmedım korkudan fılmden sonra 3 4 ay sonra hamıle kalan cokmus ama sen strest yapmaki gelsin bebişinn

tahmın edebılıyorum canımm yakınımızdakıler yanlıs dusunurken elalemın yanlıs dusunmesı cok normal ..helekı dogu bolgesınde evet cok kucuk yasta anne olanlar var ben onları cok yanlıs buluyorum 15 yasında daha kendısı cocuk en az 23 yasında ideal .. buarada bende cok aglıyordum ınan hıc bısey degısmıyor sadece ısyan edıyoruz ALLAH OLMAYACAGI SEYIN HAYALINI KURDURMAZMIS .. aglama uzulme ne yaparsan kendıne yaparsın ve eşine sen umutlu ol kı bebişin gelsın canım zaten bılıosun pko ıcın en baş sey stres uzak durmak lazım sen kürlerine devam et bekle sabret canım mutlaka gelıcekk hepımızınn Eki Görüntüle 388839 Eki Görüntüle 388841

bak filmde cektırmısssın sen ben daha onu bıle cektırmedım korkudan fılmden sonra 3 4 ay sonra hamıle kalan cokmus ama sen strest yapmaki gelsin bebişinn

evet en zor olan filmdi zaten ondan kurtuldum.. çok şükürki başka sorunum kalmadı tüpümde açldı şimdi tek sorunum kist sitrese gelince bazen çok çok iyiyim bazen çok kötü oluyorum anlayacağn denge işi benimde dengem bozulmuş

Canım benim yaşım 27 prolaktin yüksekliğini bende yaşamadım. Ama bende kilo ve tüylenme hat safhada diyebilirim. İlk aşılamamda bende Tuncs gibi gonal-f iğne kullandım.. Eşimde sorun yok hiç pekmez felan içmedi bugüne kadar. İlk gebeliğim kayıpla sonuçlanınca doktor bana kilo vermeden gelme dedi. Bende hırsla 30 kilo verdim o dönem sonra klomenle 2. aşılamamı yaptırdım o da tuttu. Belki acele etmesem doğalda bile olabilirdi. Pkoda vücut ağırlının büyük önemi var yumurtlama açısından. Fazlan varsa vermeye çalış..

Canım bende ankarada yaşıyorum her iki aşılamamıda Ank. Ünv. tıp fakültesi cebeci hast. yaptırmıştım. Poliklinik hastasıydım nasip olunca asistan doktorda olsa oluyor. Allah ol desin yeterki. Şimdi yavaş yavaş kardeş düşünüyorum,eğer kendiliğinden olmazsa yine bi aşılama yolu görünür bana.Artık kızımla polikliniklerde beklemek çok zor olacak senin bu bahsettiğin klinik nerde canım biraz bilgi verebilirmisin?

Aynen öyle oldu canım abileri bana prensesimizi yolladı. Ama keşke hep birlikte olsaydık.:KK43::KK50: Eğer sağlıklı zamanında doğsalardı iki oğlum bir kızım olcaktı.Hayırlısı ama kızım nedense erkek çocuklarını nasıl seviyor - abii - abii diye peşinde nerde bir çocuk görse..Bu tarifi çok zor bi durum. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. En güzeli belirti aramamak zaten canım rahat bırak bedeninide kafanıda boşver gitsin :)

Lütfen bu konudaki tecrübeme dayanarak yorum yapmak istiyorum nacizane yeşilcim :KK34: gerçi eminimki sen araştırmacı yönünle bu konuya göz atmışsındır nette ama olsun :KK1::KK9:
Henüz 10. haftada bebek hareketleri hissedilmiyor.. Bazı anne adayları 12. haftadan sonra seğrime şeklinde kıpırdadıklarını söylermiş. Ben 4 aydan önce hissetmemiştim her iki gebeliğimde de. Doktora o haftalarda bu konuyu sorunca gülerek bağırsak hareketi deyip geçiyordu..:KK9:

diloş ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ya ne güzel anlatmışsın yüreğime su serptin inan bu durumu yalnızca yaşayanlar bilir.ne cektiğimi bir ben birde rabim biliyor.ama bana öyle bir umut actın ki .....bu ay aşılama yapacagım. benim ohss olmuş yani dozaj fazla olunca coook fazla yumurta va kalitesiz oluşmuş o yuzden tedavimi uzun bir süre erteledim .dr den ağzım yanıncada (prof diye gittim üstelik)şimdi iii bir dr arıyorum konyaya en yakın ankara var oraya gideyim dedim ben calışıyorum o yüzden fiat konusunu takmıyorum yeterki dr iii olsun)bir sürü dr gezerken aynı parayı zaten ödüyorsun.Sağol ya benim gibilerin oldugunu duymak banada ümit veriyor.rabbim nasip ederde gözlerimiz yaşla ıslanmaz artık......

merhaba kızlar ben klomen kullandım iğnemi oldum bugun iğnemin 12. Günü ve kontrolumde solda 2 yumurtamın oluştugunu söylemişti doktorum..

şimdi sol kasıgım ağrıyo arada batmalar oluyor eğildiğim zaman veya ani bir harekette ağrı oluyor bu ilaçtan kaynaklanan bir durummu yoksa hamilemiyim bilmiyorum adetime 8 gün var

inşallah hamilesindir.inşallah.

kızlar bugün doktorA gittim ve pko olduğumu öğrendim bende. 4 aylık kullanmam için bir ilaç verdi yarın alıcam ilaçları

fhs 3,16
lh 17,17
prolaktin 17,19
ths 2,91

bunların ne anlama geldiğini bana açıklayabilrmisiniz? Doktorum pek ilgili değildi öğrenemedim hiç bir şeyi sadece pko olduumu söledi ilaç yazdı gönderdi beni hızlı hızlı konuştu zaten:KK31:

ooo bir Ankaralı daha buldum :KK9::KK9:
o hastanede kuzenim doğum yapmıştı çok da memnundu.. gebelik takibini de orda yaptırmıştı.. ben de belki devlete gitmem gerekirse orayı tercih edebilirim.. bilmiyorum gelecek bana ne getirecek.. ama eşimde ben de doktorumu çok seviyoruz ve güveniyoruz. devlet hastanelerinde git gel yapıp günlerce oralarda sürüneceğimize 3yüz 5yüz fazla verir iyi muamele görürüz dedik.. ama bu süreç eğer uzun sürecekse o kadarını kaldıramayız..
gittiğim klinik yenimahallede. hmm çok da bilmiyorum Ankarayı ama ivedik caddesi orası sanırım, yenimahalle metro durağı civarında. ana cadde üzerinde zaten.. sitelerinde adres var. benim doktorum Sema Yıldırım. benim doktor harici 3-4 doktor daha var ama diğerleri hakkında hiçbirşey söylemem.. bu doktor işi göreceli bişey zaten.. ama en azından bir kez gidip görüşebilirsin.. sonuçta muayene ücreti 20 tl.. :KK34: sormak istediğin bişey olursa he daim cevaplarım..

aaaaa:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36: duymuyorum seni duymuyorum :KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:
şafak mafak yok :KK51:
bol bol heyecan var.. ne olacaksa olsun modundayım bi an önce.. işin en zor kısmı burası.. beklemek..!!! Allah'ım kimseleri bekletme..

:KK34: vakit imkan istek aşk şevk varsa bol bol çalışın :KK9::KK9::KK9:

inşallah bir gün hamile kalabilirsem başka bir doktorda da hamile kalsam kesinlikle gideceğim tek doktor Sema hanım olur.. bir arkadaşım onunla doğum yaptı ve öyle memnun ki.. sezeryan yapacağım deyip durmuştu ama son dakika da doktorun gazı ile normal doğuruverdi.. o bile inanamıyor nasıl doğurduğuna :KK9:
bu işte motivasyon çok önemli ve bunu da doktorum çok şükür sağlıyor..
belirti sormuşsun.. canım dur daha :KK9::KK9: eğer yumurtacık döllendi ise daha yoldadır herhalde ya da rahime tutunma aşamalarında..
progestan kullanıyorum, sabah1 akşam 2 tane.. midemi bulandırıyor o hap hiç sevmiyorum ama içiyorum mecburen.. bi de sürekli uyutuyor.. belirtilere takılmayacağım.. kendime söz verdim dinlemek yok her ağrıyı sancıyı yorumlamak, göğüslere bakıp bakıp rengi mi değişmiş ayy acıyo mu ki demek yok.. bu arada sanırım çatlatma iğnesinin etkisi ile dün göğüslerim iyice dolgunlaşıp ağrılı bir hal aldı.. bu benim en büyük adet belirtimdir aynı zamanda.. göğüslerim dolgunlaşıp dokununca acı verir.. bu belirti adetime yakın yok olursa belki umutlanabilirim.. ama onun haricinde hiçbir şeyi düşünmeyeceğim:KK9::KK9: inşallah Allah'ım bu konuda bana yardımcı olur da ben bu bekleme sürecini rahat atlatırım..

merhabalar.. bir yanlış bilgi olmuş düzeltmek istedim...
morfoloji dünya sağlık örgütü kriterlerinde %5 ila %14 normal kabul ediliyor, %5den aşağısı aşılama tüp bebek önerilir diyor. %14den yukarısı da iyi kabul ediliyor.
bizim morfoloji %9 çıkmıştı ben çok üzülmüştüm o dönemde yaptığım araştırmalarda bunu da öğrenmiştim.. :KK34:

arkadaşım senin gittiğin kliniğin adı ne yazarsan sevinirim.

yan etkisi filan mı acaba? okudun mu içeriğini hiç?
benim gonal f 'in prospektüsünde yazıyordu kilo değişimi ve gerçekten de kiloda değişiklik oldu ama başka bişey olmadı.. peki sen bu durumu doktoruna söyledin mi yani bu şişliği? madem öyle şişmeye başladın keşke iğneleri kesse idi.. bu arada sen 1 kez mi iğne oldun anlayamadım ben şimdi? pregon da doz doz her gün vurulan iğne değil mi?
valla arkadaşım ben öyle klinik yer mer öneremem.. bende çok bilmiyorum buraları.. ama netten iyi bir araştırma yap gelmeden önce bence.. hrs hastanesi var prof. Tarık Aksu var orda onun başarılı olduğunu söylüyor benim doktorum hep ve tüp bebek olacak olursa takibimi şimdiki doktor yapacak ama yumurta toplama ve transfer işlemlerini Tarık bey yapıyormuş.. birlikte çalışıyorlar yani bir nevi.. onun haricinde birde Akay hastanesinde Tolga Ecemiş var onun da kendi muayenehanesi var direk infertil çiftlerle ilgileniyo özellikle.. bi araştırırsın işte.. hangisi uygun gelirse size.. ekonomi de çok önemli hele bir de git gel yapacaksanız daha da önemli.. Allah'ım inşallah gerek kalmadan göbişini doldurur..
ben 28 yaşındayım eşim 33 yaşında.. 2 yılı geçkin süredir korunmuyoruz ve 14 aydır da tedavi sürecindeyiz.. Allah'ım dualarımızı kabul etsin inşallah.. :KK16:

teşekkür ederim cevapların icin.günlük yapıldı pregon dr (prof hic arada kontrol etmedi bende ne bileyim daha bir şeyden haberim yooook kendimi hamile sandım aman allahım ne umutlanmıştım.böyle oluyor sanıyordum şimdi bu siteyi buldumda bayağı bir bilgileniyorum ALLAH HERKEZDEN RAZI OLSUNsenin gittiginhastanenin adı nedin şimdiden tşk (ben 1 temmuzda anca gidebilirim)

fhs 3,16
lh 17,17
prolaktin 17,19
ths 2,91

bunların ne anlama geldiğini bana açıklayabilrmisiniz? Doktorum pek ilgili değildi öğrenemedim hiç bir şeyi sadece pko olduumu söledi ilaç yazdı gönderdi beni hızlı hızlı konuştu zaten:KK31:

fsh lh den daha yuksek olması gerekıyormus normalınde canım .östrojen hormonuyla alakalı bıldıgım kadarıyla... benımde bu sekılde sadece prolaktınım 57 lerde

merhaba kızlar ben klomen kullandım iğnemi oldum bugun iğnemin 12. günü ve kontrolumde solda 2 yumurtamın oluştugunu söylemişti doktorum..

ilaçtan kaynaklanan bır durum, normal merak etme canım. ben öksururken bıle, hatta adım atarken bıle acırdı. ama hıc bellı olmaz belkı de hamıle olabılırsın.Olmasan da bu agrı normal :KK34:

teşekkür ederim cevapların icin.günlük yapıldı pregon dr (prof hic arada kontrol etmedi bende ne bileyim daha bir şeyden haberim yooook kendimi hamile sandım aman allahım ne umutlanmıştım.böyle oluyor sanıyordum şimdi bu siteyi buldumda bayağı bir bilgileniyorum ALLAH HERKEZDEN RAZI OLSUNsenin gittiginhastanenin adı nedin şimdiden tşk (ben 1 temmuzda anca gidebilirim)

benim gittiğim klinik Lina Kadın Sağlığı Merkezi diye geçiyor.. ama bence sen dediğim gibi tüp bebek merkezlerine gitmelisin.. sonuçta sizde yaş faktörü de var.. benim acelem yok die ağırdan ağırdan gidiyorum.. ama tüp bebek yaptıracaksam eğer dediğim gibi HRS hastanesi Prof. Tarık Aksu ya da Akay Hastanesi Tolga Ecemiş'e giderim.. bu isimleri araştırmanı öneririm sana.. iyice bilmeden öğrenmeden telefonda ön görüşme filan da yapmadan sakın çıkıp Ankaralara gelmeyin derim..
aslında Konya da büyük bir şehir muhakkak orda da iyi klinikler vardır.. forumda ilgili yere başlık açarak da Konya'lı arkadaşlardan yardım alabilirsin aslında..

ben 2. aşılamamı da yaptırdım bugün.. doktorla istatiksel veriler hakkında konuştuk.. ayda genel olarak 4 ila 6 aşılama yapıyorum ve bunlarda 1 kişi kesin hamile oluyor dedi.. yani 4te 1 şansım varmış :KK9::KK9:
Allah'ım inşallah bu ayın şanslısı ben olurum demekten kendimi alamadım :KK16:
aşılama sonrası resmen tepe taklak vaziyette yarım saat kırk dakika kadar yattım orda.. sonra kalkıp geldik.. progestana başlıyorum bu gece.. ve doktor en erken 25 nisana kadar beklemelisin dedi.. ondan önce arama beni sakın adet olmadım diye dedi :KK9::KK9::KK9::KK9: bekle sabırla tadını çıkar bugünlerin dedi.. bir de eşime dönüp tuncss çok pozitif çok yaklaştı bebeğe artık dedi.. bekleme salonuna girdiğim anda gülümseyen gözleri ile beni de mutlu ediyor her daim umutla yanıma geliyor dedi.. canım doktorum benim çok seviyorum bu kadını yaaaa :KK16::KK16: şimdi bana en zor kısım kaldı bakalım.. 15 koca gün ve gece beklemek :KK9::KK9:
inşallah hayırlısı olur herşeyin ve sağlıkla bebeğime kavuşabilirim.. bekleme sürecinde destek ve dua bekliyorum..
hepinizi çok çok öpüyorum :KK54:
bu ayın şanslısı sen olacan canımmm inşallahhhhhhh

ben şahsen hastayım ecrın, dayak yemış gıbı hıssedıyorum, sen nasılsın?

Eki Görüntüle 387788
Sağ tarafta goruluyor zaten, acık renk orası. ama fılme baktıgımızda solu kapkaranlık bırsey yok. spekulumun buyuklugune bak ya, kocamanmış:KK14:

yanlışlık yaptım fılmı 123m gormek ıstemıştı, pardon..
evet tatlım benimkine benziyor .ama ben tam yorumlayamadım hangisi tüp hangisi rahim anlamadım ya karışık geldi sanki.yeşillll sen iyi anlamışsın paintte sana göre görünen şekli çizermisin tatlımmm işin olmadığı zaman

tahmın edebılıyorum canımm yakınımızdakıler yanlıs dusunurken elalemın yanlıs dusunmesı cok normal ..helekı dogu bolgesınde evet cok kucuk yasta anne olanlar var ben onları cok yanlıs buluyorum 15 yasında daha kendısı cocuk en az 23 yasında ideal .. buarada bende cok aglıyordum ınan hıc bısey degısmıyor sadece ısyan edıyoruz ALLAH OLMAYACAGI SEYIN HAYALINI KURDURMAZMIS .. aglama uzulme ne yaparsan kendıne yaparsın ve eşine sen umutlu ol kı bebişin gelsın canım zaten bılıosun pko ıcın en baş sey stres uzak durmak lazım sen kürlerine devam et bekle sabret canım mutlaka gelıcekk hepımızınn Eki Görüntüle 388839 Eki Görüntüle 388841

filiz doğru diyor dicle ben aralıkta çektirdim filmi.martta biliyon kan değerim pozitifti.keseyi bir görelim hamileyim diyecem inşallahhh.

sizlerde ben yokken ne kaynatmışsınız yahuuuu maşşallah size oku oku bitmedi.GELELİM BANA YARIN keseyi görmeye gidecez ayyy YARABBİM İNŞALLAH GÜZEL SONUÇLARLA DÖNERİM.hep şöyle dua ediyorum en umutsuz dönemimde bebİşimi gönderdin YARABBİM ne olur bana sağlıkla kucağımada almayı nasip eyle diyorum.öyle korkuyorummmmmmmm ki sormayın.testi pozitif gördükten sonra beklemek çok zormuş kızlarrrrrr.inşşallah hepiniz bunları tez zamanda yaşayacaksınız.
benim son 2 gündür başladı gibi belirtiler midem çalkalanıyor filannnnn.ayy hala hamileyim diyemiyorummm inşallah yarından sonra hamileyim diyecem

sizlerde ben yokken ne kaynatmışsınız yahuuuu maşşallah size oku oku bitmedi.GELELİM BANA YARIN keseyi görmeye gidecez ayyy YARABBİM İNŞALLAH GÜZEL SONUÇLARLA DÖNERİM.hep şöyle dua ediyorum en umutsuz dönemimde bebİşimi gönderdin YARABBİM ne olur bana sağlıkla kucağımada almayı nasip eyle diyorum.öyle korkuyorummmmmmmm ki sormayın.testi pozitif gördükten sonra beklemek çok zormuş kızlarrrrrr.inşşallah hepiniz bunları tez zamanda yaşayacaksınız.
benim son 2 gündür başladı gibi belirtiler midem çalkalanıyor filannnnn.ayy hala hamileyim diyemiyorummm inşallah yarından sonra hamileyim diyecem

hg canım Eki Görüntüle 389070 Eki Görüntüle 389070 evet ne sen varsın ne bicimm yeşilde arada geliooo ayyyyyy cok guzell canım yaa keseyı gormeye gıdıceksın emınım guzel seylerle donuceksınnn korkma sakın canımm.. cok guzel gelecek senı beklyor bebişinlee inşallahh bizlerede nasıp eder .. rabbim saglıgıyla kucagına almayı nasıp etsın inşallahhh gelınce bıze yazmayı unutmaaaaEki Görüntüle 389078

X