Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım hepimiz aynı şeyleri yaşadık yalnız değilsin üzülme. benim eşim de kızıyordu bana, "oluruna bırak" diyordu. en azından eşlerimiz bizi bunaltmıyor ne yapardık yoksa.
çevre konusunda haklısın insanlar çok insafsız çocuk yok diyorsun "korunuyor musunuz" diye soruyorlar. SANA NE! Ben de herkesten uzaklaşmıştım, işte şimdi de yapayalnız kaldım. keşke bunlar olmasaydı. bir de kayınvalidem her ay adetimi sorardı o da beni gıcık ederdi, zaten adetlerim düzensiz bir de ona ne cevap vereceğimi düşünürdüm. Aslında iyi bir insandır beni bu kadar bunalttığını bilseydi sormazdı ama ben hep içime attım. Beceremedim pozitif olmayı, kafama takmamayı. sanki biz kovaladıkça bebek de bizden kaçıyor. artık pes ettiğim zamanda geldi hamileliğim. inşallah sen de çok beklemezsin ama eşinle geçecek ömrünün temelleri bu yıllarda ,çocuk yokken atılıyor. herkese darıl ama eşinle sakın aranı bozma o yoksa bebeğin de anlamı yok. eşimi bunaltmamaya dikkat ettiğim halde o halimden üzüntü duyuyordu. şimdi hep bana onları söylüyor "çok bunalttın bizi" diyor.. bir de herşeyi yansıtsaydım, tüm sinirimi ondan çıkartsaydım,aramız bir daha düzelmezdi heralde. keşke daha sakin olsaymışım,ama geçti artık gelmez o günler.. en güzel yıllarımız heba oldu. zaten herkesten uzaklaştım tek arkadaşım,dostum o şimdi anlıyorum kıymetini:KK19:

hayır eşim çok çok anlayışlı kaynanamda öylee ama etraf çok berbatt bana hamilesin söylemiyosun diyolar o kadar üzülüyorumki..
sen hamile değilmisin peki kaç yıl oldu ne aşamalardan geçtin..eşini çok iyi anlattın benim eşime benziyor oda çok iyi anlayışlı tedavi için herşeyi yapıyo ama hep sonuçsuzzz bazen oda üzülüyor ama benim kadar değil..onu bunaltmamaya çalışıyorum bazen canımı sıkan herşeyi anlatıyorum bana böyle şeyler anlatma diyor susuyorum... napiyim başka çaremi var Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.. sen neden yalnız kaldın bakim benim yaptıgımımı yaptın yoksa

hayır eşim çok çok anlayışlı kaynanamda öylee ama etraf çok berbatt bana hamilesin söylemiyosun diyolar o kadar üzülüyorumki..
sen hamile değilmisin peki kaç yıl oldu ne aşamalardan geçtin..eşini çok iyi anlattın benim eşime benziyor oda çok iyi anlayışlı tedavi için herşeyi yapıyo ama hep sonuçsuzzz bazen oda üzülüyor ama benim kadar değil..onu bunaltmamaya çalışıyorum bazen canımı sıkan herşeyi anlatıyorum bana böyle şeyler anlatma diyor susuyorum... napiyim başka çaremi var Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.. sen neden yalnız kaldın bakim benim yaptıgımımı yaptın yoksa

Dicle bir şey soracağım belki daha önce konuşulmuştur ama ben forumda yeni olduğum için yabancı kalıyorum. Sen soğan kürünü denedin mi hiç?

Canım üzme kendini stres oldukça hormonların daha kötüye gider kendine dersin.Biraz rahat olmaya çlış.Glucophageyi bende kullanıyorum 2 yıl olucak nerdeyse ama bendede çok etki etmedi gibi.Kaç mglığını kullanıyorsun?Ben 850 mg kullnıyorum doktora gidecem nisan başı fakültede kontrolüm var 1000 mglık olmasını isticem bakalım nedicekler?Tedavinde hayırlı olur inşallah.Umarım Rabbim tez zamanda anne olmayı nasip etsin hepimize.Meryem suresini oku Hz.Zekeriyanın duasını:KK34:

canım 850 mg lık içiyorum mdozunu yükseltmesini istedim şu an değil dedi bakalım artık... bu ay rahat olmam gerekiyor hemde fazlasıyla sizlerle zamanımı geçirmek istiyorum kafam dağılıyor pek akıntı yapmıyorum tek başıma değilim çünkü..meryem suresini okuyorum her zaman ne diyim allah nasip etsin sen kaç yıldır tedavi görüyorsun

Dicle bir şey soracağım belki daha önce konuşulmuştur ama ben forumda yeni olduğum için yabancı kalıyorum. Sen soğan kürünü denedin mi hiç?

evet denedim çok oldu 1 yıl önce ve işe yaradı o ay kendiliğimden ilaçsız adet oldum.. sonra hep tedavi oldugum için kullanmaya korktum şimdi cvr adlı arkadaşa sorcaktım zaten klomen kullanınca soğan kürü yapılırmı diye yani yarın adetimin 1. haftası yapsam bişi olurmu klomen kullanıyorum çünkü

selam canlar..
ben iki gün temizlik yapayım dedim asta ettim kendimi.. sabaha kadar ateşten uyuyamadım bi de hiç durmak bilmeyen öksürük.. çok narin bünyem ya.. en ufak şeyde hemen hasta oluyorum..
ki daha 2 oda, mutfak, banyo temizlendi.. daha bir oda ve salonum var.. off offf.. artık içbi iş yapamam düzelene kadar..

işte bendeki durumlar böyle.. ilacım bitmek üzere, 4-5 güne gelir kırmızılar.. bakalım doktorcuğum ne diyecek.. bu ay hormon tahlili yaptırmak istiyorum.. herşeye eksiksiz bakılsın istiyorum.. inşallah sorun çıkmaz da hayırlısı ile kaldığımız yerden devam ederiz..
ama ben şimdi kafama taktım ben iç prolaktine filan baktırmadım.. hep fsh lh testesteron tiroitlere bakıldı.. bunlardan başka son yıllarda hiç bakılmadı diğer değerlere.. doktora özelikle bunu diyeceğim.. belki de benim prolaktinim yüksek.. bunun bir belirtisi var mı ki?

bu arada Allah kabul etsin, bugün meryem suresi okumaya başladım.. şimdi bilen arkadaşlar adetli iken başkasına mı okutmalı.? 40 gün okumak gerekmiş ya o nedenle sordum..

evet denedim çok oldu 1 yıl önce ve işe yaradı o ay kendiliğimden ilaçsız adet oldum.. sonra hep tedavi oldugum için kullanmaya korktum şimdi cvr adlı arkadaşa sorcaktım zaten klomen kullanınca soğan kürü yapılırmı diye yani yarın adetimin 1. haftası yapsam bişi olurmu klomen kullanıyorum çünkü

Saraçoğlunun sitesinde okudum, sanırım bir sakıncası yok ama yine de hekim kontrolünde olmalı. Doktoruna bir danış istersen. Ben de birazdan soğan haşlayacağım, bakalım hayırlısı... Ama ben sende hep umutsuzluk görüyorum, yapma böyle, bak gör Allah'ın izniyle burdan sesleneceğiz hepimiz: hamileyiiiiimmmm diyee :KK9:

canım üzme kendini senin yaşadklarının aynısını bizlerde yaşadık yaşayan anlar halden derler ya işte buymuşşş inan olucakkk sakın kafana takma başta buraya katıldığımda bende hep olumsuz şeyler etrafımda duyduğum şeyleri yazıyodummmm yanlış yapıyomuşuz sadece kendimizi yıpratıyoruzzz bunu kendimize yapmamamız lazımmm en azından anlayışlı üzülmemizi istemeyen eşlerimizz var inan bi gün sen de yazıcaksınnnn:KK52: inanamıyorummm hamileyimmm:KK52: diye yeterki moralini yüksek tut bende kendimi yeniyeni toparladımmm yapacak tek şeyyy ve en doğru olann şey moralini yüksek tutup bol bol dua etmek allah dualarımızı kabul etsin inşh...

sağol canımmmmmmm benimmmmm bende öyle yapacağım iyiki burdayımmm asla kendimi üzmicemm artık hep olumlu düşüneceğim inşallahhh

Saraçoğlunun sitesinde okudum, sanırım bir sakıncası yok ama yine de hekim kontrolünde olmalı. Doktoruna bir danış istersen. Ben de birazdan soğan haşlayacağım, bakalım hayırlısı... Ama ben sende hep umutsuzluk görüyorum, yapma böyle, bak gör Allah'ın izniyle burdan sesleneceğiz hepimiz: hamileyiiiiimmmm diyee :KK9:

ya umutsuzluk demeyelimde kırgınlık var bide hayal kırıklığı .. kullanayımmı diyorsun soğan suyunu yarın yapmaya başliyimmmm

ya umutsuzluk demeyelimde kırgınlık var bide hayal kırıklığı .. kullanayımmı diyorsun soğan suyunu yarın yapmaya başliyimmmm

Bence doktoruna danış, Saraçoğlu'nun sayfasındaki tüm yorumları okuyorum sabahtan beri, sırfı soğan kürünü iyi anlamak için :KK52: verdiği cevaplarda bazı ilaç isimlerine "evet birlikte kullanılabilir" yazmış ama inan hangileri olduğunu ve klomen de var mıydı hatırlamıyorum. Dur bi araştıralım internetten, veya doktoruna danış, sakıncası yoksa başla tatlım.

diyorum ya canım tam pes ettiğim anda geldi hamileliğim şimdi devam ediyor çok şükür yarıladık yolu. ama önceki günlerim keşke daha güzel geçseydi. evet ben de tüm çocuklu ortamlardan kaçtım ve sonunda yalnız kaldım

amin canım sagol nasılsın :)
iyiyim canım sağol evde kışlık kıyafetleri kaldırmaya çalışıyorum kayboldum kıyafetlerin arasında ev zaten küçücük :KK52:

sağol canım yaaa inan çok gerildim bi nedeni bulunsa iyi olucak nedeni belli olmayan düşükler de varmışşş oda kötüdür heralde kan pıhtılaşması çıksa da var çözümü zaten
sen neler yaptın bebek hazırlıklar :KK34: ne güzel yaaaa allahım inşallah bize de nasip eder busmai bugün içinözel dua isteyebilirmiyim senden namaz kılıyosan namazda yoksa da normalde özellikle dua edermisin benim için bugün :):KK1:
kılıyorum canım tabi ki ederim. nedeni belli olmayan düşüklerde kalitesiz sperm ya da yumurtaya rastlamışsa sağlıksız gebelik olacağı için düşüyor. bu da Allahın hikmeti canım, sağlıksız olmasındansa böyle olması daha iyi. yediğimiz hormonlu gıdalar, radyasyon vs etkiliyor spermleri
şu an erken ,bebek için hazırlık pek yok, son aylarda düşünüyoruz inşallah herşey yolunda gider de. sadece kayınvalidem birşeyler örme telaşına girişti. ben de kışlıkları kaldırıyorum hem de bebeğin kıyafetlerini koymak için yer açmaya çalışıyorum. hayırlısıyla sağlıklısıyla gelsin de bebiş inşallah herşey olur

selam canlar..
ben iki gün temizlik yapayım dedim asta ettim kendimi.. sabaha kadar ateşten uyuyamadım bi de hiç durmak bilmeyen öksürük.. çok narin bünyem ya.. en ufak şeyde hemen hasta oluyorum..
ki daha 2 oda, mutfak, banyo temizlendi.. daha bir oda ve salonum var.. off offf.. artık içbi iş yapamam düzelene kadar..

işte bendeki durumlar böyle.. ilacım bitmek üzere, 4-5 güne gelir kırmızılar.. bakalım doktorcuğum ne diyecek.. bu ay hormon tahlili yaptırmak istiyorum.. herşeye eksiksiz bakılsın istiyorum.. inşallah sorun çıkmaz da hayırlısı ile kaldığımız yerden devam ederiz..
ama ben şimdi kafama taktım ben iç prolaktine filan baktırmadım.. hep fsh lh testesteron tiroitlere bakıldı.. bunlardan başka son yıllarda hiç bakılmadı diğer değerlere.. doktora özelikle bunu diyeceğim.. belki de benim prolaktinim yüksek.. bunun bir belirtisi var mı ki?

bu arada Allah kabul etsin, bugün meryem suresi okumaya başladım.. şimdi bilen arkadaşlar adetli iken başkasına mı okutmalı.? 40 gün okumak gerekmiş ya o nedenle sordum..

prolaktinin belirtisi yok canım benim yüksek incir havuç ve maden suyu soda içmiyorum bu sebepten....
ilaçsız hallediyorum bunlara dikkat ediyorum... anne sütünü arttıran tüm besinler prolaktini arttırır sen de dikkat et yüksek çıkarsa....
geçmiş olsun dikkat et canım ya çok yordun sen kendini ondan böyle oldu.....

diyorum ya canım tam pes ettiğim anda geldi hamileliğim şimdi devam ediyor çok şükür yarıladık yolu. ama önceki günlerim keşke daha güzel geçseydi. evet ben de tüm çocuklu ortamlardan kaçtım ve sonunda yalnız kaldım

iyiyim canım sağol evde kışlık kıyafetleri kaldırmaya çalışıyorum kayboldum kıyafetlerin arasında ev zaten küçücük :KK52:

ooh ne güzel güneşi gördün çıkar bakalım yazlıkları bende bu hafta sonu toparlarım artık kolay gelsin fazla yorma kendını

nasılsın canım benım ne var ne yok ateş ölçüyormusun sen hayıtı bıraktın dımı

bicim mrb bi kaç arkadaşa sordum ama senin daha iyi bildiğiniz söylemişlerdi.. Bende östrojen yüksekliği var yani progesteron eksikliği ve hayıt kullanmak istiyorum, sende kullanmışsın, nasıl kullanılıyor bilgi verirmisin canım, ne zaman başlamalıyım ve ne kadar kullanmalıyım?

nasılsın canım benım ne var ne yok ateş ölçüyormusun sen hayıtı bıraktın dımı
ben hayıtı çok oldu bırakalı 4 aydır metforminle şükürki düzenli adetler görmeye başladım canım önce 45 günde geldi sonra 43 40 ve bu ay daha da öne çekilmesini bekliyorum bakalım ne olacak? sen nasılsın? inşallah hep böyle işe yarar glifor bende...
ateş ölçmeyi de bıraktım canım takip etmeyince stres olmuyorsun ve daha kolay oluyor herşey akıntım bu gün geldi mesela yumurtlama akıntım... bunu takip ediyorum sadece canım :)
bicim mrb bi kaç arkadaşa sordum ama senin daha iyi bildiğiniz söylemişlerdi.. Bende östrojen yüksekliği var yani progesteron eksikliği ve hayıt kullanmak istiyorum, sende kullanmışsın, nasıl kullanılıyor bilgi verirmisin canım, ne zaman başlamalıyım ve ne kadar kullanmalıyım?

ben hayıtı ürtiker olduğumdan bıraktım.... hayıt tohumu mu içeceksin ben tohumunu kaynamış suyu bir bardağa aldım ve içinde 15 dk beklettikten sonra süzüp 1 fincan sabah 1 fincan akşam içtim ancak az yapmalısın çay kaşığı ölçüsü yeterli olacaktır...1 ay dene istersen işe yarar inşallah yumurtlama bozukluğun mu var?

Son düzenleme:

cnm klomen bana yarıyo yumurtam büyüyo ama olmadı bugune kadar işte geçen ay rahim filmi çektim tüpüm 1 tanesi kapalıydı açtılar fakat bundan sonra nolcak bilmiyorum.. rumuzun altındaki sözcüğü değiştirmicem valla gerçekten öldürdü beni dertten sıkıntıdan bunaldım artık pcosss öldürcem senii yakında

hmm evet glucophage kullanıyorum yaklaşık 9 aydır valla bendemi bi terslik var hiçbir ilaç bana yaramıyor :44::44::44:
eşimde bi sorun yok bende sadece kist var ama 5 defa klomen kullandım hiçç işe yaramadııı bu sefer iğne istedim doktordan valla zorla verdi vermiyodu yaaaa
canım benim de metforminle 6 aya gireceğim .. yavaş yavaş ama etksiisni gösteriyor. bir de bünyeni kendi haline bırakman da önemli . doktorum demişti kendi vucudunuz hep dengeyi kurmaya çalışır.. yani klomen ve adet söktürücüler de bir yere kadar kullanılması gerekiyor.. bir kaç ay sadece metformin al bakalım nasıl olacaksın olmadı dozunu artırırsız doktoruna durumunu anlatıp.. bana doktorum 6 ile 1 yıl içinde metformin sonuç vermezse dozunu artıtırız demişti.. ben yavaş yavaş etkisini görmeye başladım.. 850mg kaç kere alıyorsun günde.. pko hastalarının dozu 850mglık günde 2 kere olmalı(başalngıç dozu).. yeterli gelmediğinde dozu artırılabilirmiş.. bir de stresden uzak durmaya çalış.. salla biraz dünyayı senden kıymetli mi :KK3:

bırakmaya hiç niyetim yokk.bizim için mücize ilaçmış.benim de 2,5 ay oldu başlayalı o akıntıyı gördüm.3 güne kadar bende bekliyorum kırmızıları..:KK8:
çookkk ama çook şanslısın trabzon gibi gzl bir yere atandığın için.doğasına hayranım oraların..:KK16:
sevindim canım senin pko direncin benimkisi kadar dirençli çıkmadı ne güzel.. ben ancak ancak etkisini göremye başladım buna da çok şükür..

kızlar çok giremiyorum baya yazmışınız geçmişi okuyamadımneler yaptınız
er ca tebrik ederim canımmm mervecik senide tebrik ederimm başka vrmı hamile kalan ? allahım arttırsın inşallah
kızlar nasılsınz ? ben dr gitim troidlerde sotun yok görünürde kan pıhtılaşması da yok ama detaylı araştırma için araştırmaya yönlendirdi genetik ve kan pıhtılaşması için pazartesi gizli şeker falan varmı diye baktırcam 3 ay dinlenin dedi oluruna bıraktı :) bakalım hayırlısı inşallah bu ay soğanın 2 . kürüne ve hayıt hapına başlıycam hayırlısı olsun inşallah bende durumlar böyle siz neler yaptınız ?

aynen farkındayız bubenimiste yoksun.. düşük yaptıktan sonra iyice çekildin kabuğuna..gizli şeker ebaktırman çok yerinde bir karar.. ama sen metfrormin alıyordun zaten.. şu da olabilri doktorun düşüncesi gizli şekeri bulunanlarda hamile old öğrenilse bile bıraktırmıyorlar.. ya da dozunu artıtırlar.. 3 ay kafanı dinle illa olacak diye uğraşma.. böyle salıverdiğin zaman merhaba anne diyor bebiş..:KK16: çok öptüm canım seni sıkma canını..

Canım çok sevindim yumurtlamana nasıl anladın peki?Bende anlayamıyorum pek bu yumurtalama işini anlamıyorum yani yumurtalama varmı yokmu diye?Bahsetti kızlar dijital termometre yoluyla yada akıntı yoluyla.Ovulasyon testleride var aslında.Ama kaçıncı günü başlayabilir bu yumurtlama olayı acaba.Herkezte değişik oluyor çünkü.Adetin neoldu geldimi canım?:KK16::KK54:
canım normal siklusu olan hanımların 12. gününde başlıyor yumurtlama belirtileri 2-3 gün sürer bu günler hamilelik için verimli günler oluyor... ben bu ay ciddi ciddi gördüm.. aynen denildiği gibi yumurta akı kıvamında rengi de öyle uzayan bir akıntı.. ve gözden kaçırman imkansın böyle bir şeyi baya var yani.. ben adetimi bekliyordum ya çatlama gerçekleşti ve çatlamadan 14 gün sonra mutlaka adet geliyor andan yaklaşık 4 nisan da adet olacağım demektir. bizim sorunumuz zaten yumurtanın zamanında çatlayamaması yoksa çatlarsa 14 gün sonra adet olabiliyoruz.. yumurta çatlamadan da tüplerden çıkmadığı için hamile de kalamıyoruz.
selam canlar..

canım durdukça bir şeylerden şüpheleniyoruz.. prolaktin yüksekliği doğrudan tiroid bezini ilgilendiren bir durum.. tiroidlerinde bir sorun çıkmamış neden kendi kendine o da var mı acaba diye strese giriyorsun... sıkma canını metformine devam .. sabır canım dua ile...:KK16:

bak biraz araştırdım senin için bu linkte faydalı olacak bilgiler var..

http://www.hormonlar.com/tiroid.html

hatta şöyle bir not var :TRH, TSH hormonu salgısı yanında yine hipofizden Prolaktin hormonu salgısını da yönetir. Bu nedenle TRH hormonunun artmasına neden olan durumlar (hipotiroidi, yani tiroid hormon salgı yetersizlikleri) Prolaktin hormonu artışına da neden olabilmektedirler. Prolaktin hormonu salgı bozukluğundan şüphelenilen her durumda bu nedenle kan prolaktin hormonu seviyesi yanında TSH seviyesi de bakılır r

Son düzenleme:
evet canım gördüm mesajını nasılsın yeşilcim geçtimi rahatsızlığın ? ya sorma canım ben geliyorum kimse kalmıyor geceye :KK1: herkes gündüz döktürüyor ,gece yalnız kalıyorum:44:

cvr bak yine seni alıntıya almayı unutmuşum.. unutmak değil de alıntı yap bölümüne geliyorum o sırada bebişinin gelişimini okuyorum sonra utuyorum işte... :KK3: ilaçları kullandım evde ne var yoksa yıkdaım daha bir şey görmedim kontrol amaçlı 15 gün sonra da o tablerden içeceğim bitecek inşallah.... sende yavaş yavaş neti bırak canım radyasyonu yüksek bakma bende bağımlılık ... bir bilgisayarcıdan tavsiye.. sen nasılsın nasıl gidiyor hamiellik?

yeşilcim canım yumurtlama akıntısının 2-3 gün sürmesi normaldir...bende de öyle oluyor ....:KK9:
canım iyi belirtiler bunlar.... ne kadar yoğun akıntı o kadar iyi ... :KK9:

ben hayıtı çok oldu bırakalı 4 aydır metforminle şükürki düzenli adetler görmeye başladım canım önce 45 günde geldi sonra 43 40 ve bu ay daha da öne çekilmesini bekliyorum bakalım ne olacak? sen nasılsın? inşallah hep böyle işe yarar glifor bende...
ateş ölçmeyi de bıraktım canım takip etmeyince stres olmuyorsun ve daha kolay oluyor herşey akıntım bu gün geldi mesela yumurtlama akıntım... bunu takip ediyorum sadece canım :)

ben hayıtı ürtiker olduğumdan bıraktım.... hayıt tohumu mu içeceksin ben tohumunu kaynamış suyu bir bardağa aldım ve içinde 15 dk beklettikten sonra süzüp 1 fincan sabah 1 fincan akşam içtim ancak az yapmalısın çay kaşığı ölçüsü yeterli olacaktır...1 ay dene istersen işe yarar inşallah yumurtlama bozukluğun mu var?

hıı analdım canım benım düzelmedi adetim yaa hem akıntıyıda göremiyorum ben yaa onun için hayıt hapı alayım diyorum belı dzüene girer adet ben niye beyaz şeffaf akıntıyı göremiyorum 3gündür böyle bembeyaz kremsı akıntım oluyorr her wc gittiğimde 1damla görüyorum valla :) bugun adetimin 19günü hayıt hapı başlasam sorun olmaz dimi çalıştıgım için kaynatması zor oluyorr bende ateş ölçmeye başaldım yinee belki ateşleryumurtladıgımı anlarım diyee hayırlısı resin süper olmus bende değiştirmek istiyorum resmi ama nasıl yapcam bilmiyorr

X