Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yeşilcim canım yumurtlama akıntısının 2-3 gün sürmesi normaldir...bende de öyle oluyor ....:KK9:
canım iyi belirtiler bunlar.... ne kadar yoğun akıntı o kadar iyi ... :KK9:

farkındayım canım yine de sana danışmak istedim.. ayy ne güzel yumurtladım bu ay... :KK52: avatarını değiştirmişsin eski resmine o kadar alışmıştım ki bu ilkin bi garip geldi :KK70: çok şirin olmuş

ben hayıtı çok oldu bırakalı 4 aydır metforminle şükürki düzenli adetler görmeye başladım canım önce 45 günde geldi sonra 43 40 ve bu ay daha da öne çekilmesini bekliyorum bakalım ne olacak? sen nasılsın? inşallah hep böyle işe yarar glifor bende...
ateş ölçmeyi de bıraktım canım takip etmeyince stres olmuyorsun ve daha kolay oluyor herşey akıntım bu gün geldi mesela yumurtlama akıntım... bunu takip ediyorum sadece canım :)

ben hayıtı ürtiker olduğumdan bıraktım.... hayıt tohumu mu içeceksin ben tohumunu kaynamış suyu bir bardağa aldım ve içinde 15 dk beklettikten sonra süzüp 1 fincan sabah 1 fincan akşam içtim ancak az yapmalısın çay kaşığı ölçüsü yeterli olacaktır...1 ay dene istersen işe yarar inşallah yumurtlama bozukluğun mu var?

Hayıt ın yan etkisi oluyormu canım :KK43:( Yumurtlama dan mı bilmiyorum tatlım, 7 ay önce erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim, 3 gün yaşayabildi sadece.. Yaklaşık 2 aydır adet düzensizlğim vardı, kanamalarım 22 gün 16 gün sürdü doktora gittim, probe kürtaj yapıldı, sonucunda da yüksek miktarda östrojenik aktivite gösteren endometrium çıktı, progesteron eksikliğim varmış.. Doktor progestan verdi, 10 gün kullandım ve bıraktım, şimdi adet oluyorum galiba 2 gündür lekelenmelerim başladı bugün biraz daha fazla.. Şimdi hayıt kullanıp hormonumu düzene sokmak istiyorum ama nasıl kullanılıyor bilmiyorum.. Ne zaman başlamalıyım adet dönemi kullnılıyormu hiç bilmiyorum.. Aktar a gitmek üzereydim bi sorayım dedim sana canım.. Aslında pko bende bekarken vardı uzun süre diana kullanmıştım..evlenmeden çok önce.. Evlendiğimde tedavi görmeden istediğim ay hamile kalmıştım.. Şimdi tekrar bebek istiyorum ama, ilk önce hormonlarımı düzeltmek istiyorum.. Hayıt işe yarıyor dimi canım, sen neden kullanmıştın??

iyiyim cnaım sgaol sen nasılsın

bugün öğleden sonra dersim yok eve geldim bende .. :KK3: biliyorsun bütün eşyalarımı yıkamıştım şimdi onları toplayıp ütüleyeceğim...(bicim kulakların çınlasın) ama biraz buraya takılayım dedim.. senin nasıl adet döngün hala kremsi mi geliyor akıntıların ? en son öyleydi diye hatırlıyorum

hıı analdım canım benım düzelmedi adetim yaa hem akıntıyıda göremiyorum ben yaa onun için hayıt hapı alayım diyorum belı dzüene girer adet ben niye beyaz şeffaf akıntıyı göremiyorum 3gündür böyle bembeyaz kremsı akıntım oluyorr her wc gittiğimde 1damla görüyorum valla :) bugun adetimin 19günü hayıt hapı başlasam sorun olmaz dimi çalıştıgım için kaynatması zor oluyorr bende ateş ölçmeye başaldım yinee belki ateşleryumurtladıgımı anlarım diyee hayırlısı resin süper olmus bende değiştirmek istiyorum resmi ama nasıl yapcam bilmiyorr
canım kullanıcı kontrol panalinde avatarını değiştir bölümü var bilgisayarındaki herhangi bir resimle değiştirebilirsin....
akıntı olmuyorsa yumurtlama henüz olmamıştır canım biraz sabır geliştirici ilaç demekki sende yetersiz kaldı belki direk iğneli tedaviye geçmen gerekebilir... dktora sormadan hayıt hapını alma bence içtiklerinle ters etki yapabilir....

farkındayım canım yine de sana danışmak istedim.. ayy ne güzel yumurtladım bu ay... :KK52: avatarını değiştirmişsin eski resmine o kadar alışmıştım ki bu ilkin bi garip geldi :KK70: çok şirin olmuş

maşallah canım ikimize de inşallah hep böyle gidecek.....
ben bebek resmi hep koymak istemiştim ama vazgeçiyordum nedense artık dayanamadım bunu çok beğendim :)

Hayıt ın yan etkisi oluyormu canım :KK43:( Yumurtlama dan mı bilmiyorum tatlım, 7 ay önce erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim, 3 gün yaşayabildi sadece.. Yaklaşık 2 aydır adet düzensizlğim vardı, kanamalarım 22 gün 16 gün sürdü doktora gittim, probe kürtaj yapıldı, sonucunda da yüksek miktarda östrojenik aktivite gösteren endometrium çıktı, progesteron eksikliğim varmış.. Doktor progestan verdi, 10 gün kullandım ve bıraktım, şimdi adet oluyorum galiba 2 gündür lekelenmelerim başladı bugün biraz daha fazla.. Şimdi hayıt kullanıp hormonumu düzene sokmak istiyorum ama nasıl kullanılıyor bilmiyorum.. Ne zaman başlamalıyım adet dönemi kullnılıyormu hiç bilmiyorum.. Aktar a gitmek üzereydim bi sorayım dedim sana canım.. Aslında pko bende bekarken vardı uzun süre diana kullanmıştım..evlenmeden çok önce.. Evlendiğimde tedavi görmeden istediğim ay hamile kalmıştım.. Şimdi tekrar bebek istiyorum ama, ilk önce hormonlarımı düzeltmek istiyorum.. Hayıt işe yarıyor dimi canım, sen neden kullanmıştın??

canım çok üzüldüm inşallah tekrar yaşamazsın böyle bişeyi....adet dönemi başlayabilirsin anlattığım gibi 1 çay kaşığı sabah ve akşam demleyip içebilirsin bir ay dene işe yaramazsa doktora sorup hapını da yazdırabilirsin...
ben metformin tarzı glifor hapıyla çözdüm bu sorunu bende de progesteron salgılanmıyordu canım yumurtlamayı bu hap başlattı ve artık salgılanıyor şükür...
glifor ilacı, hayıt hapı ya da bitkisinden daha etkili pkosendromunda...

Son düzenleme:
muhabbete girdim kusura bakma canım...
sprin85 canım ya hala çok üzülüyorum bebişini kaybetmene..Rabbim başka acı yaşatmasın.. progesteron eksikliği pkolu hastaların genelinde var hatta hepsinde.. rahim bu hormondan eksik kalıyor östrojen arttıkça artıyor o da rahim duvarının kalınlaşmasına neden oluyor.. benzer durumlardayız.. bizler metformin kullnıyoruz sende başla derim...

Son düzenleme:
bugün öğleden sonra dersim yok eve geldim bende .. :KK3: biliyorsun bütün eşyalarımı yıkamıştım şimdi onları toplayıp ütüleyeceğim...(bicim kulakların çınlasın) ama biraz buraya takılayım dedim.. senin nasıl adet döngün hala kremsi mi geliyor akıntıların ? en son öyleydi diye hatırlıyorum

benım adet döngüm çok uzun 40-45 gün oluyorr ben tam bılmıyorum adet döngümü yanı hep ilaçla oluyorum sana kolay gelsin canım erkek arkadaşında gelıyormuss ohh ne güzel heyecan varmı beyaz akıntı 3gündür var ya

benim ütüler birikti bile birazdan ütüleyeceğim canım içine doğmuş :)) :KK52:

sohbet çok güzeldi yaaaa ama benim ütü için çıkmam gerekli :2: bitmiyor şu ütüler :KK43:(
görüşürüz :KK1:

Son düzenleme:
canım kullanıcı kontrol panalinde avatarını değiştir bölümü var bilgisayarındaki herhangi bir resimle değiştirebilirsin....
akıntı olmuyorsa yumurtlama henüz olmamıştır canım biraz sabır geliştirici ilaç demekki sende yetersiz kaldı belki direk iğneli tedaviye geçmen gerekebilir... dktora sormadan hayıt hapını alma bence içtiklerinle ters etki yapabilir....

maşallah canım ikimize de inşallah hep böyle gidecek.....
ben bebek resmi hep koymak istemiştim ama vazgeçiyordum nedense artık dayanamadım bunu çok beğendim :)

resim uzun zamandır var bir türlü değiştiremedim dur bende değiştireyim hemen :))) adetle başlarım bende hayıta doktora sorayımda sagol canım ateşe göre yumurtlama olmamıs zaten canım

resim uzun zamandır var bir türlü değiştiremedim dur bende değiştireyim hemen :))) adetle başlarım bende hayıta doktora sorayımda sagol canım ateşe göre yumurtlama olmamıs zaten canım
evet canım yumurtlama olmamış görünüyor senin geç oluyordu bildiğim kadarıyla ve yumurtlama olmasını bekleyemiyordun söktürücü içiyordun öyle hatırlıyorum....
inşallah hayıt hapı işe yarar.....

görüşürüz kızlar ben çıkıyorum....
:KK9:

Son düzenleme:
benım adet döngüm çok uzun 40-45 gün oluyorr ben tam bılmıyorum adet döngümü yanı hep ilaçla oluyorum sana kolay gelsin canım erkek arkadaşında gelıyormuss ohh ne güzel heyecan varmı beyaz akıntı 3gündür var ya
benimde son zamanlar adet döngüm ilaçsız 3 ayı buluyordu .. bu ay kendiliğine bıraktım normal gününde adet olamayacağım belkiş ama bu ay hesaplama göre 49 günde adet olacağım neredeyse 1 ay geri çektim günü... tabiki metformin sayesinde..

heyecan olmaz mı canım .. her yeri ayrı bir temizlemem gerek ilk defa gelecek buraya .. hafta sonu toipiğe gelemem sanırım :KK3: :KK3:

benim ütüler birikti bile birazdan ütüleyeceğim canım içine doğmuş :)) :KK52:

sohbet çok güzeldi yaaaa ama benim ütü için çıkmam gerekli :2: bitmiyor şu ütüler :KK43:(
görüşürüz :KK1:

aynen biçim benimde kalkmam gerek yarın beklenen bir misafirim var ... sana da kolay gelsin..

evet canım yumurtlama olmamış görünüyor senin geç oluyordu bildiğim kadarıyla ve yumurtlama olmasını bekleyemiyordun söktürücü içiyordun öyle hatırlıyorum....
inşallah hayıt hapı işe yarar.....

doğru hatırlıyorun canım benim :)

görüşürüz kızlar ben çıkıyorum....
:KK9:

görüşürüz canım öptüm arada gel

bicim söyledi deniyecem şimdi olmazsa sorarım tekrar :)

canım ya bu avatarın beni resmen üniversite sıralarıma götürdü.. çok duygulandımm.. çok sevdiğim bir arkadaşım bu resmi facebokk profili yapardı bizde çok eğlenirdik onunla.. her projesine bu resmi koyardı... kulakların çınlasın Mehtap....sayeden de onu anımsattın bana...

canım çok üzüldüm inşallah tekrar yaşamazsın böyle bişeyi....adet dönemi başlayabilirsin anlattığım gibi 1 çay kaşığı sabah ve akşam demleyip içebilirsin bir ay dene işe yaramazsa doktora sorup hapını da yazdırabilirsin...
ben metformin tarzı glifor hapıyla çözdüm bu sorunu bende de progesteron salgılanmıyordu canım yumurtlamayı bu hap başlattı ve artık salgılanıyor şükür...
glifor ilacı, hayıt hapı ya da bitkisinden daha etkili pkosendromunda...

Sağol canımm amiin.. RABBİM kimseye yaşatmasın inşALLAH.. Canım glifor hapını reçetesiz alabiliyormuyuz.. Çok şükür senin düzelmiş.. Bebiş varmı?

X