Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

soğan kürü adetini getirmez canım.. düzenli kulnırsan yumurtalıklarını temizler.. bekle bakalım biraz daha gelmezse söktürücü kullanırsın sonra hormon tahlili yaptırırsın sorun olmaz merak etme..

anladım canım .. evet yaaa u hafta sonu güzel geçecek inşallah.. tabi ben bu gerginlikle bir gıcıklık yapmazsam :KK51:

yesilcim.ayy çok güzel erkek arkadaşın geliyor o duyguyu zamanında yaşadım süper birşey:KK52:.bak canım bir defasında bende aynen senin gibi adetimi bekliyodum çok gergindim,o zamanHakkari de görev yapıyodum. :KK14:haftasonuna nisanlım o zaman erkek arkadasımdı tabi gelicekti.geldiği gün okadar mutlu olmustum ki adet oldum ben o mutluluga baglıyorum sende takma,o fikirden uzaklas ,hafta sonuna gelir ins..adetin:KK76:

Merhabalar;
bende pcoluyum ve bebiş düşünüyoruz nette okuduğum kadarıyla soğan suyu kürü pco için çok iyi geliyormuş.geçmişi okuyamadım mutlaka konuşulmuştur ama deneyenleriniz varsa
bikaç bişi sorucam.bu kür kullanılırken baya bi kanama oluyormuş sanırım bide rahim incelmesine sebep oluyormuş bu doğru mu?bende kullanmayı düşünüyorum ama bunları okuyunca
ne yapcağımı bilemedim. :KK31:

canım inşallah adetin gelsin bu gece....
canım yumurta çatlamadan önce zaten ateş düşüktür 36.4 gibi çatladıktan sonra 36.9 lara çıkar.... bir de akıntı en güzel yol canım çamaşıra gelen akıntın varsa yumurta beyazıyla birebir benzeyen tabi pişmemiş yumurtanın beyazı :)) şeffaf ve kıvamlı hatta yapışkan akıntıdan sonraki gün yumurta çatlıyor bende.... demekki genelde böyle oluyor ben akıntıya bakıyorum ve sonrasında çatlamadan sonra göğüslerimde acı fazla oluyor ordan da anlıyorum.... her bünye farklı belirtiler verebilir ama akıntı ve ateş değişimi herkeste aynıdır....

yumurtlama olmaz zaten 13. günde ama mutlaka folükülün vardır gelişen canım o folükül 20mm ye geldiğinde çatlayarak içindeki hücreyi tüpe bırakacak buna yumurtlama denir. tüpte spermler buluşursa gebelik başlar buluşmazsa 1 hafta içinde rahme düşer ve adetle atılır....
özelden yazamadım 10 dk dolmamıştı buradan cevapladım canım....

teşekkürler canım çok sagol :)

canlarım...
bir sürü yazı yazılmış yine..
hepsini okuayamadım.. tek tek alıntılayamadım.. bana yazanlar beni düşünenler merak edenler kusuruma bakmayın..
bugün miskin miskin yatarken komşum çaya çağırdı.. sonrasında bana bi gaz geldi.. temizliğe başlayıverdim evime gelip.. iki odamı dip köşe temizledim perdeler yıkandı,camlar silindi filan.. baya coştum yani.. benim için mucize denecek davranışlar bunlar.. hep kadın çağırırdım.. ama bu sefer bi şevk geliverdi içime.. :KK9::KK9: yarında mutfak temizlenecek.. balkonun işi çok, cam balkonu temizlemek zulum gibi geliyor.. halılar yıkamaya verilecek yarın.. bi yandan çamaşır yıkamaya devam her zamanki gibi ve ütüler.. bilmiyorum hangi birine yetişebileceğim.. tabi bunları yapıyorum bu kadar sebebi ne işin özüne inmek lazım :KK9::KK9:
ben düşündüm düşündüm.. adet olmama sayılı gün var.. adetle birlikte doktora gideceğim sonrasında da muhtemelen aşılama yaptıracağız bu ay.. dedim olurda aşılama yapılırsa ortalık pis olmasın.. rahat rahat dinleneyim.. malum bahar geldi, ortalık şenlendi.. inşallah içimiz de şenlenir de minnoşlarımıza tez zamanda kavuşuruz..

biricik bebeğini gördüm.. mükemmel gözüküyor :KK9:

bicim, yeşil, cvr, bngl, ecrin, busmai... veee adını sayamadıklarım.. hepinizi özledim.. eski günlerdeki gibi çok yakın zamanda yeniden buralarda olacağım.. ama şimdi bir kaç gün daha müsade bana.. temizlik işleri ancak hallolur.. benim canım tatlı biraz öyle bi günde yapamıyorum her işi :KK9::KK9:

hepinize günaydın diyeyim şimdiden.. nasılsa yeni günde okuyacaksınız yazdıklarımı.. öpüyorummm :KK16::KK16::KK16::KK16:

canım benım yaa nerelerdesin sen özlettin kendini valla fazla yorm akendını bakk hasta falan olursun kafanada takma hadı aşılaman hayırlı olsun canım benım öptüm seni çok grş

evet topiğe geliyorum kimseler olmuyor.. bahar biliyor musun dün yumurtam kendiliğinden çatladı yani adetim 14 gün sonra gelecek demektir.. 2yıldır belki de böyle bir akıntı görmemiştim çok sevindim..

normalde kaç günde adet oluyordun canım.. çünkü şimdi duphastonu alınca 5 gün kullanacaksın sonrasında bıraktığın 4. gün gelir adetin yani toplam 9 gün beklemen gerekcek.. şimdi hesapla adetin normalde daha kısa sürede geliyorsa ilaç almana gerek yok.. yoksa hemen başla duphastona herkes böyle yapıyor ve bir zararı da yok..doktor da bunu verecektir gidersen zahmet etme.

lepi aslında insülin testine bile gerek yok pko=insülin direnci eşitlik aynen böyle.. aynı genler neden oluyo iki hastalıa da .. pko insülin direncinin sonucu sadece.. bende insülin direnci çıktı.. zaman geçtikçe bu direnç artıyor tedbir almak gerek lepicim.. dahiliye ya da endokoloji işini görür... pko hastasıyım insülin direnci var mı yok mu diye testlerini yapmak istiyorum dersin.. aç karına kan alacaklar sonra glukoz yükleyip tekrar kan alacaklar..

banada şeker yüklemesi yapmışlar ama o zaman çocuk düşünmüyordum doktora gdiememiştim sonuçalrımı almaya annem gitmiş degrelri iyi demişti doktor anneme ilaç flaanda vermemişti keşke ben gitseydim ama o zamanda pko oldugumu falanda bilmiyordum dokktor dememişti yanı pkosun diyee evlenenli 1yıl olmustu keşke biraz daha önemsesydim belki şimdiye bebeğim olurdu yada adetim düzene girerdi

yesilcim.ayy çok güzel erkek arkadaşın geliyor o duyguyu zamanında yaşadım süper birşey:KK52:.bak canım bir defasında bende aynen senin gibi adetimi bekliyodum çok gergindim,o zamanHakkari de görev yapıyodum. :KK14:haftasonuna nisanlım o zaman erkek arkadasımdı tabi gelicekti.geldiği gün okadar mutlu olmustum ki adet oldum ben o mutluluga baglıyorum sende takma,o fikirden uzaklas ,hafta sonuna gelir ins..adetin:KK76:
senin de az kaldı yelpaz mayısyadı düğünün di mi.. ne güzel Allah bir yastıkta kocasın.. tamamına da erdirir inşallah.. hakkari uwww çok doğuymuş canım.. şahsen ben tırsıyorum oralaara atamam çıkarsa ne yaparım diye.. benim dün yumurtlamam çatladı yani 13 gün daha var adetime .. o bile çok güzel çünkü yumurtalama belirtisini senlerdir görmüyordum..

banada şeker yüklemesi yapmışlar ama o zaman çocuk düşünmüyordum doktora gdiememiştim sonuçalrımı almaya annem gitmiş degrelri iyi demişti doktor anneme ilaç flaanda vermemişti keşke ben gitseydim ama o zamanda pko oldugumu falanda bilmiyordum dokktor dememişti yanı pkosun diyee evlenenli 1yıl olmustu keşke biraz daha önemsesydim belki şimdiye bebeğim olurdu yada adetim düzene girerdi

olsun ecrin daha gençsin merak etme.. daha farkında olmayan nice hanımlar var emin ol.. ne derler zamanın neresinden dönersen kardır bu söz benim hayat felsefemdir.. böyle düşün ve içini ferah tut.. bir gün de bebişin gelecektir..

senin de az kaldı yelpaz mayısyadı düğünün di mi.. ne güzel Allah bir yastıkta kocasın.. tamamına da erdirir inşallah.. hakkari uwww çok doğuymuş canım.. şahsen ben tırsıyorum oralaara atamam çıkarsa ne yaparım diye.. benim dün yumurtlamam çatladı yani 13 gün daha var adetime .. o bile çok güzel çünkü yumurtalama belirtisini senlerdir görmüyordum..

olsun ecrin daha gençsin merak etme.. daha farkında olmayan nice hanımlar var emin ol.. ne derler zamanın neresinden dönersen kardır bu söz benim hayat felsefemdir.. böyle düşün ve içini ferah tut.. bir gün de bebişin gelecektir..

evet canım sonucda gencim tek avantajım bu ve erkenden farkına varmam :))))

günaydın kızlar ateşim yükselişe geçti dün ve bugun beyaz kremsı akıntım oluyorrr ateş tabloma bunu eggwhite diye işaretlesem mi

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ecrin genelde iki parmak arasında uzayan akıntı ise yumurtlama akıntısı diyorlar.

Merhabalar;
bende pcoluyum ve bebiş düşünüyoruz nette okuduğum kadarıyla soğan suyu kürü pco için çok iyi geliyormuş.geçmişi okuyamadım mutlaka konuşulmuştur ama deneyenleriniz varsa
bikaç bişi sorucam.bu kür kullanılırken baya bi kanama oluyormuş sanırım bide rahim incelmesine sebep oluyormuş bu doğru mu?bende kullanmayı düşünüyorum ama bunları okuyunca

tatlım soğan kürünü en çok yapan benim herhalde bu topikte ben 3 kürüde yaptım.ilk kürde 10 gün gecikti benden sonra yapan arkadaşlardada gecikme olmuş sanırım ilk kür geciktiriyor ama sonra bir geldi pir geldi çok ama çok yoğun geldi ve ağrılıydıı resmen.ilk kürü yaparkende feci akıntım olmuştu günde 2-3 kere iççamaşırı değiştirmiştim ki bende hiç akıntıda olmaz yani.2 kür de gecikme az oldu 4-5 gün ama şiddeti yoğunluğu daha azdı.3 kürde ise hiç bişey olmadı gecikme 2-3 gün oldu hiç akıntı olmadı herhalde rahim temizlenmişti ondan sanırım.
bu arada İ.SARAÇOĞLU ylda en fazla 3 kere yapın rahmi inceltiyor demişti.o yüzden ben kürümü bitirdim 4.cüyü yapamıyorum.ama her sene yapacam artıkk.normal kadınlar bile yılda 1 kere yapması çok iyi demişti i.saraçoğlu.biz pkoluyuz her yıl yapmamız lazım bence.ben çok memnun kaldım ama hamile kalamadım o ayrı mesele yani.

nerelerdesin tatlım nasıl odun.o söz ettiğin ebeye gidecektin ne yaptın çok merak ettim.

yazdıklarım saçma gelecek belki sana ama yinede yazayım dedim.tatlım perde ince bir aletle kesiyorlarmış yaa.hani sen soğan kürü yapmıştın sende parçalar gelmişti ki rahim filmine bakılırsa perde senin boydan boya değil bir kısmı açık diyorumki soğan kürü acaba o perdeye zarar verip atılmasınımı sağladı sende.ben senden başka kimsede soğan yaparken parça geldiğini okumadımm.ki soğan kürü sayfalarını baştan sona okudumm.acaba bu ay 2 defa da olsa soğan kürü yapmayımı denesen acaba.

çok merak ettim hani yeni yumurtam çatladı dedin ya akıntıdan anlamışsın.akıntı nasıl yoğunmu az bişey iççamaşırındamı var yani.benim az oluyor bazen w.cye çıkarken bir bakıyorum orda upuzun yapışmış bişey var.ama bazende sadece iççamşırımda azıcık bişey varr.

kızlar bugün pko olduğumu kesin olarak öğrendim
sonuçlar; LH:6.5 Estradiol:25 Prolaktin:17.12 TSH:1.63 FSH:4.82 Serbest T3:3.26 Serbest T4:1.15

T3 ve T4 yüksek çıktı diğer değerler normalmiş herhalde. bu sonuca göre bana doğum kontrol hapı diane mi bişi verdi bende kullanmak istemiyorum. sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bir fikir verin. başka farklı hormonlarımada baktırmak gerekirmi DHEA-SO4 ve serbest testeronuma bakılmadı bu ne kadar etki edebilir sizce?
hoşgeldin canım burası doğru adres çünkü değerlerine bakılırsa sende PKOlusun ama fsh ve lh orantın çok da yüksek değil yani işin daha kolay diye düşünüyorum .troid yüksek onun için acil bir dahiliye iç hastalıkları yada endokronoloji bölümünden randevu alman lazım .ilaç verecekler ve bir kaç ay arasında bu hormonunda düzelir ,sakın bebek istiyorsan sakın stres yapma çünkü stres hormonları dahada bozuyor.doğum kontrol hapı değilde kesinlikle metformin kullanmalısın. dokoturna bunu mutlaka sor.PKO da en işe yarayan ilaç .

Merhabalar;
ben soğan kürünü bir kere denedim 2. kürü yaparken hamile kaldım bebeğimi kaybettim.bebek olmasa bile soğan kürünü PKO lu bir kadının kesinlikle yapması gerektiğini düşünüyorum. saraçoğlu sadece PKO değil sağlıklı bir kadının bile senede 1 kere bu kürü uygulaması gerektiğini savunuyor.Soğanın kadınların Rahim ve yumurtalıkları için yarataıldığını şiddetle dile getiriyor.kanama filan olmuyor sadece bol akıntı olabilir. veya hafif kahverengi akıntı korkmana gerek yok.

çok merak ettim hani yeni yumurtam çatladı dedin ya akıntıdan anlamışsın.akıntı nasıl yoğunmu az bişey iççamaşırındamı var yani.benim az oluyor bazen w.cye çıkarken bir bakıyorum orda upuzun yapışmış bişey var.ama bazende sadece iççamşırımda azıcık bişey varr.
canım bunu en iyi taharet alırken anlarsın eline geliyor zaten yoğunluğu zaten aydan aya değişiyor yani hep aynı uzunlukta değil.

lepi aslında insülin testine bile gerek yok pko=insülin direnci eşitlik aynen böyle.. aynı genler neden oluyo iki hastalıa da .. pko insülin direncinin sonucu sadece.. bende insülin direnci çıktı.. zaman geçtikçe bu direnç artıyor tedbir almak gerek lepicim.. dahiliye ya da endokoloji işini görür... pko hastasıyım insülin direnci var mı yok mu diye testlerini yapmak istiyorum dersin.. aç karına kan alacaklar sonra glukoz yükleyip tekrar kan alacaklar..

yarın için randevu aldım canım yaptırcam testleri emin olcam olup olmadığından.
psikolojikmidir nedir bilmiyorum ama buaralar doymuyorum hiç sürekli bişeyler yiyesim var karbonhidrata doymuyorum ve kilo alıyorum galba :KK43:
günaydın kızlar ateşim yükselişe geçti dün ve bugun beyaz kremsı akıntım oluyorrr ateş tabloma bunu eggwhite diye işaretlesem mi

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

kremsi akıntı ymurtlama akıntısı değil canım ya:KK43:
yumurtalama için klomen kullanmıştın dimi sen de bu ay.
benimde 17. günüm ama akıntı yok klomenden sanırım
birdaha kullanmıcam bende etkisi iyi olmadı bu klomenin
canım kırmızı çizgiyi çekmesi için akıntı zamanlarını yazman çok önemli ben yazdım ama hala çizgiyi çekmedi ateşimde oldukça yükseldi

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

senin ateşin yarında bu şekilde yüksek olursa çizgini 20 marttan çekecek bence şeker:))
3 gün yüksek devam etmeden çizgiyi çekmiyor chart.

analdım canımda bende sefaf akıntı olmuyor beyaz kremsi oluyor o zaman işaretliyeyim hiç akıntımı işaretlemediğim için çizgi çekmiyorrr

akıntıdan değil bence canım.
ben geçen ay işaretlemedim ama ateşim 3 gün üst üste yüksek olunca çizgiyi çekmişti.

Canım şöyle gelen akıntıyı elime alsam avucumun aya bölümü dolar..daha anlatırsam en azından bir çorba kaşığı olur .. nasıl tarif edeceğimi bilemedim.. bende uzun yıllardır yumurtamın çatladığını görmemiştim.. eskiden de gelen bu akının ne anlama geldiğini de bilmezdim.. olduğunca şeffaf ve uzayan.. genelde çamaşırında olmaz canım bende tuvaletteyken geldi uzayan şekilde.. baya açık yazdım :KK17: aklına takılan bir şey kalmasın diye.. çamaşırın aglese hissedersin ve rahatsız olursun bence.. bende durum bu...

yarın için randevu aldım canım yaptırcam testleri emin olcam olup olmadığından.
psikolojikmidir nedir bilmiyorum ama buaralar doymuyorum hiç sürekli bişeyler yiyesim var karbonhidrata doymuyorum ve kilo alıyorum galba :KK43:

olabilir canım ama bu belirti pkodan da oluşuyor.. yarın haberlerini bekliyor olacağım bende merak ediyorumm...

Son düzenleme:
hoşgeldin canım burası doğru adres çünkü değerlerine bakılırsa sende PKOlusun ama fsh ve lh orantın çok da yüksek değil yani işin daha kolay diye düşünüyorum .troid yüksek onun için acil bir dahiliye iç hastalıkları yada endokronoloji bölümünden randevu alman lazım .ilaç verecekler ve bir kaç ay arasında bu hormonunda düzelir ,sakın bebek istiyorsan sakın stres yapma çünkü stres hormonları dahada bozuyor.doğum kontrol hapı değilde kesinlikle metformin kullanmalısın. dokoturna bunu mutlaka sor.PKO da en işe yarayan ilaç .

ben soğan kürünü bir kere denedim 2. kürü yaparken hamile kaldım bebeğimi kaybettim.bebek olmasa bile soğan kürünü PKO lu bir kadının kesinlikle yapması gerektiğini düşünüyorum. saraçoğlu sadece PKO değil sağlıklı bir kadının bile senede 1 kere bu kürü uygulaması gerektiğini savunuyor.Soğanın kadınların Rahim ve yumurtalıkları için yarataıldığını şiddetle dile getiriyor.kanama filan olmuyor sadece bol akıntı olabilir. veya hafif kahverengi akıntı korkmana gerek yok.

canım bunu en iyi taharet alırken anlarsın eline geliyor zaten yoğunluğu zaten aydan aya değişiyor yani hep aynı uzunlukta değil.

hoşgeldin canım bende dün senden bahsediyordum .. mesajım doğru adrese ulaşmış :KK3: sen nasılsın bakalım.. dün yoktun..

Son düzenleme:
X