Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

iyiyim canım sen nasılsın ? sen yoktun bir kaç gün buralarda nerelerdeydin... ecrin ne zamndır bu beyaz akıntın var ? yumurtlamanın belirtisi olabilir mi acaba ?

hemen farketmişsin olmadığımı ilgin için sağol canım işler çok yoğunn onun için gelemıyorum 2-3gündür ama aklım sizde valla hep :) evet yaa nasıl bı akıntı anlamadım kloemnmı yaptı acaba

Son düzenleme:
hemen farketmişsin olmadığımı ilgin için sağol canım işler çok yoğunn onun için gelemıyorum 2-3gündür ama aklım sizde valla hep :) evet yaa nasıl bı akıntı anlamadım kloemnmı yaptı acaba
klomen yapmış olabilir canım hangi günler kullandın ? bu iyiye işaret inşallah güzel haberler alırız..:KK31:

klomen yapmış olabilir canım hangi günler kullandın ? bu iyiye işaret inşallah güzel haberler alırız..:KK31:

adetimin 4,günü 10.gününe kadar günde 1 tane içtim canım 7tane içtim 10lu pakettı 3kalmıstı doktor onumuzdekı ay sabah akşam içersin dedı ama sonra zayıfla gel dedi.iyi olmana sevindim canım görüşürz iyi tatıller :)

Son düzenleme:
Kızlar ben bugün regl gecikmesi şikayetiyle gittim dr.a ve multiover kist dedi,bu ne anlama geliyor bilen var mı?Bir de enfeksiyon için fitil verdi ama başka bir ilaç vermedi,bu kistlerin ilaçla tedavisi yok mu?siz nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz?

Kızlar ben bugün regl gecikmesi şikayetiyle gittim dr.a ve multiover kist dedi,bu ne anlama geliyor bilen var mı?Bir de enfeksiyon için fitil verdi ama başka bir ilaç vermedi,bu kistlerin ilaçla tedavisi yok mu?siz nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz?

multiover :çoksayıda yumurta , multiover kist çok sayıda kisstin var demek. Pko sendromu var canım sende de .. yumurtaların çatlamaması durumu yani normal yumurtlama döngüsü bazı nedenlerle engelleniyor. gelişip çatlayamayan yumurtalar içi sıvı şeklinde kalıp kist oluşturuyorlar. bunlar da adet gecikmlerine tüylenme saç dökülmelerine neden olabilir.. Bu hastalığın kesin bir tedavisi yok ancak kontrol altına alabiliyoruz. Şu anlık bilinen en önemli nedeni insilin direnci.. eğer insülin direnci kırılabilirse yumurtlama tekrardan sağlanıyor.İnsülin direncini kırmak için metformin kullanıyoruz. adetleri getirmek için de progesteron içerikli ilaçlar alıyoruz(Duphaston,Progestan,Tarlusal vb) . topik olarak doğum kontrol haplarının sürekli kullanımına karşıyız.. Genelde kilolu hanımlarda daha çok rastlanıyor ama zayıflarda da görülen bir durum. Kilolu hanımlarda kilo vermeleri halinde pkodan kurtulabiliyorlar. Kaç yaşındasın kilon kaç hormon sonuçların var mı ona göre biir yorum yapabilirm..

Son düzenleme:
kızlar merhaba.dün adetimin 11. günüydü.dr a gittim klomenle toplam 6 yumurtam olmuş.en büyüğü 12 mm.normal dedi dr.pazartesi yine çağırdı.çatlatma iğnesi verecekmiş.inş olur bu ay.sizce iyi mi peki?

kızlar merhaba.dün adetimin 11. günüydü.dr a gittim klomenle toplam 6 yumurtam olmuş.en büyüğü 12 mm.normal dedi dr.pazartesi yine çağırdı.çatlatma iğnesi verecekmiş.inş olur bu ay.sizce iyi mi peki?

Yumurtanın oluşması güzel bir gelişme de şimdi ne diyeceğimi şaşırdım...:KK31:canım çoğul gebelik olma durumu yaşayabilirsin oluşan yumurtalarının hepsi çatlarsa. Doktorun normal dediyse diğerleri çatlayacak boyutta değildir muhtemelen..İçini ferah tut ..doktorlar yumurta kontrolu yapar.. İnşalah güzel haberleri alırız hamiş haberi duymayalı çok oldu.. :KK43:

Son düzenleme:
inşallah cnm ya.ben de sevindim yumurtamın çok olmasına.ama hayırlısı artık.inşallah fazla büyümezler de kist oluşmaz.Rabbim herşeyin hayırlısını versin.

inşallah cnm ya.ben de sevindim yumurtamın çok olmasına.ama hayırlısı artık.inşallah fazla büyümezler de kist oluşmaz.Rabbim herşeyin hayırlısını versin.
amin canım .. bu olasılıkta var.. dua et bol bol canım.. ama şimdi olumsuz düşünme güzel olacağını düşün . pozitif düüşünmek iyidir..

yukarıdaki seçeneklerde hesaplamalar diye bir eklenti gelmiş yeni farkettim. ovulasyon zamanını da hesaplayan bölüm var ama bize uymuyor çünkü maksimum 35 güne kadar döngüleri hesaplıyor. Ne ayrıcılıklı bayanlarız...:KK31::KK52:

bu arada kimseler yok .. sanıırm en boş vakti bulunan benim kimin evli kimin bekar olduğu o kadar belli ki
:nazar:

Son düzenleme:
hoşgeldin merhaba canım,benim metforminden sonra saç dökülmelerim azaldı ama tüylenmeye hala bir çare bulamadım doğum kontrol hapını ben tavsiye etmiyorum ama bekar olanlara doktor hemen d.k.hapı veriyor.yazmamışsın ama bekarmısın*

evet canım bekarım bana da başta doktor doğum kontrol hapı vermişti ama temmuzdan bu yana kullanmıyorum bi sene içinde kaç ay olacak gözlemlemek istedik şuan bekar olduğum için bir sene de 8 9 ay kadar adet görürsen doğum kontrol hapına ihtiyaç duymazsın demişti şu ana kadar sadece kasım da olamadım o da sanırım sınav stresinden olsa gerek diye düşünüyorum çok şükür şuan düzenli gidiyo kilo da veriyorum şu bir sene de iyice toparlamaya kontrol altına almaya çalışcam inş :)

canım dünyada iyilik yapacaksan annene yap derlerr. çok iyi yapmışsın sevabını almışsındır. şuan düşünüyorumda beni kimse annem kadar sevemez..

evet canım insan evlenince daha bir düşkün oluyor ailesine birde ben biraz uzağım onlara iyice aklım kalıyor valla elimden geldiğince yapıyorum birşeyler işte bir de bel ağrısı var anamda sorma gitsin büyük temizliği yapıyorum geldikçe

dur yae ben gazla çalışıyorum :))) hemencecik havaya girme potansiyeline de sahibim.. ama bu ağrı acı iğnenin etkisi.. çünki bak iğneden sonraki 10. günüm ve ağrılar azaldı.. şimdi sadece uçlara doğru acı oluyor o da sıkıştırınca :)) yani bu etki de bir iki güne geçer.. bu arada ben progestan içmedim yaa.. içim bi tuhaf içsem mi içmesem mi arasında gidip geliyorum.. bekleyeceğim iğneden sonra 15 gün olsun eğer adet olmamışsam doktoru ararım bi.. belki gel kanda bakalım der :)) progestanı içmediğimi duyunca çok kızıcak biliyorum ama onun yan etkilerini kaldırcak psikolojide değilim.. progestan resmen hamile etkisi yaratıyor bende :KK9::KK9:

gaz vereyim diye demedim ki tatlım öyle düşündüğüm için söyledim göğüs ağrın illa iğneden olmaz olsa benim olurdu ağrım biraz olumlu düşün hayatım inşallah meleğin seninledir ama değilsede üzülme Allah büyük eninde sonunda olacak Allahın izniyle bebeklerimiz nazlılar napalım bizim minikler :KK1:
doktorunun dediklerini yap diycem ama biz artık kendi doktorumuz olmuşuz kendi konumuzda doktora yaptık :KK1::KK1:

bende klomen kullanırken 5 tane yumurtam olmuştu dördü çatladı biri çatlamamıştı kendi kendine reglide gitmişti benim tutmamıştı ama inşallah seninki tutar hayırlısı...

ben trabzon foruma doğru gidiyorum hepiniizi öpüyorum kızlar....

bu aralar indirim zamanı değerlendir canm.burdaki forumda da indirim var ama eskisi gibi çok gezemiyorum hemen yoruluyorum.

canm normali kaliteli 1tane yumurtann oluşmasıdır ama böylede çoğul gebelik olabilir.ikiz istiyosan kısmet belkide ikizlerin üçüzlerin olur.hakkında hayırlısı olsun.

evet canım insan evlenince daha bir düşkün oluyor ailesine birde ben biraz uzağım onlara iyice aklım kalıyor valla elimden geldiğince yapıyorum birşeyler işte bir de bel ağrısı var anamda sorma gitsin büyük temizliği yapıyorum geldikçe
katılıyorum gyaman.. :KK3: umarım sende çok tatlı bir anne olursun :KK49:

bu aralar indirim zamanı değerlendir canm.burdaki forumda da indirim var ama eskisi gibi çok gezemiyorum hemen yoruluyorum.
şimdi senin ayakların çocuk reyonlarına doğru kayıyordur :KK24: bende fazla gezemedim arkadaşalrım hemen yoruldu ilçeye döndük.. :44:

hmm yumurtalar günde ortalama 2 mm büyürler.. bu da pazartesi gününe en büyük yumurtanın 18 mmye ulaşacağı demek olur.. diğerleri muhtemelen daha küçüktür ve belki aradan bir iki tane daha yetişen olabilir.. bu durumda şansın artar.. umarım kolaylıkla hamiş kalırsın.. doktorun çatlatma iğnesi yapmayalım filan derse de kist ihtimalini gündeme getirip muhakkak bilgi al. ben 3 ay önce 10 cmlik bir kist ile karşı karşıya kaldım.. aklının bir köşesinde olsun derim.. muhakkak iğne vurulmanı tavsiye ederim..
güzel haberlerini bekliyor olacağım..

yukarıdaki seçeneklerde hesaplamalar diye bir eklenti gelmiş yeni farkettim. ovulasyon zamanını da hesaplayan bölüm var ama bize uymuyor çünkü maksimum 35 güne kadar döngüleri hesaplıyor. Ne ayrıcılıklı bayanlarız...:KK31::KK52:

bu arada kimseler yok .. sanıırm en boş vakti bulunan benim kimin evli kimin bekar olduğu o kadar belli ki
:nazar:

ayy çok güldüm yaa.. bende bir aralar böyleydim.. sürekli burdaydım.. hemde nerdeyse 5-6 ay boyunca sürekli.. ama şimdilerde bu konulardan uzak olmaya çok ihtiyacım var.. gerçi son günlerde yine bi kuvvet beni buraya itiyor :KK9:
benim son 1 yıldır en uzun döngüm 38 gün oldu.. ilaçlarla da olsa her ay adet olmak mükemmel bir şey..

gaz vereyim diye demedim ki tatlım öyle düşündüğüm için söyledim göğüs ağrın illa iğneden olmaz olsa benim olurdu ağrım biraz olumlu düşün hayatım inşallah meleğin seninledir ama değilsede üzülme Allah büyük eninde sonunda olacak Allahın izniyle bebeklerimiz nazlılar napalım bizim minikler :KK1:
doktorunun dediklerini yap diycem ama biz artık kendi doktorumuz olmuşuz kendi konumuzda doktora yaptık :KK1::KK1:

valla dediğin gibi bazen doktordan daha bilgili olduğumu düşünüyorum bu konuda..
inşallah kavuşuruz miniklerimize.. hepimiz bunu çok hakediyoruz.. benim göğüs ağrım klasikleşmiş adet belirtimdir.. bu ay iğnenin etkisi olduğunu düşünüyorum.. bakalım belki de sen haklı çıkarsın.. ama benim gerçekten hiç ama hiç umudum yok.. :KK51:

ayy çok güldüm yaa.. bende bir aralar böyleydim.. sürekli burdaydım.. hemde nerdeyse 5-6 ay boyunca sürekli.. ama şimdilerde bu konulardan uzak olmaya çok ihtiyacım var.. gerçi son günlerde yine bi kuvvet beni buraya itiyor
benim son 1 yıldır en uzun döngüm 38 gün oldu.. ilaçlarla da olsa her ay adet olmak mükemmel bir şey..
iyi tuncs birilerinde zamanında benimgibi olmasına sevindim. çok sıkılıyorum anlatamam sağı solu kurcalıyorum nette.. tv izlemeyi sevmiyorum hep buradayım onun için .. dua edin bana hemen evleneyim de buralarda dolaşmayayım kafasını ütülecek birileri olsun yanımda.. ev arkadaşımda yok tek tutmak durumunda kaldım.. benim halim ne olacak hiç bilmiyorum. sıkı bir eğitim hayatından sonra böyle bir boşluğa düşünce sıkıldım :KK37:

bu arada gerçekten her ay adet olabilmek inan şuan hayatımda istediğim en büyük dilek...

yanlış alıntı yapmıştım onu düzellttim tuncss

Son düzenleme:
dün reglimin 1. günüydü. klomenı kullandıktan sonra kacıncı gunu yumurta takıbıne gıdıyorduk :44: 14 veya 15.günü müydü?

Son düzenleme:
X