Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

iyi tuncs birilerinde zamanında benimgibi olmasına sevindim. çok sıkılıyorum anlatamam sağı solu kurcalıyorum nette.. tv izlemeyi sevmiyorum hep buradayım onun için .. dua edin bana hemen evleneyim de buralarda dolaşmayayım kafasını ütülecek birileri olsun yanımda.. ev arkadaşımda yok tek tutmak durumunda kaldım.. benim halim ne olacak hiç bilmiyorum. sıkı bir eğitim hayatından sonra böyle bir boşluğa düşünce sıkıldım :KK37:

bu arada gerçekten her ay adet olabilmek inan şuan hayatımda istediğim en büyük dilek...

yanlış alıntı yapmıştım onu düzellttim tuncss

canım emin ol evde başının etini yicek bi koca da olsa yine de buralardaki arkadaşlığın yeri bambaşka.. bak benim koca var ama ben onu uyutup yine de gelip neler olmuş bitmiş diye bakınıyorum:KK9: ev arkadaşı riskli bi durum yaa.. bence yalnız olmak daha mantıklı ve rahat.. Allah gönlüne göre versin de burda bizim hamişliklerimizin telaşını yaşarken senin de düğün heyecanını paylaşalım..

bencedee nasipppp....dilerim senin nasibinde bu ayy bebiş vardırrr....hedi bakalım battaniyeni merakla bekliyorumm...bende bişiler yaptım kermes vardıı onun içinn ..az kaldı bitsin resim cekicem inş bende paylaşırımm ..hamaratt kızlarrr:):)

O haberi tunc ve bicimden bekliyorumm...bu ay umudum onlarrrrrr....hayırlısıylaaa....[/B]

ben daha birleştirmeye başlayamadım battaniyemi çıkıp ip almam lazım ama ona vakit bulamadım nedense.. kuzenimin kızının 3. yaş günü var pazartesi günü.. onun telaşı ile uğraşıyoruz. her sene bir konsept belirliyoruz ve kıyafetinden pastasına heryerde uyguluyoruz.. geçen sene uğur böceği olmuştu bu sene kelebek.. ilk yılında ise aklı daha ermiyor diye kutlama yapmadılar.. süper keyif alıyorum onunla zaman geçirmekten.. her sarılıp öpüşünde dua ediyorum hepimize.. Allah'ım hepimize bu güzelliği yaşatsın..
sen de yaptıklarını paylaş bakalım.. ben pek merak sardım bu aralar el işine:KK9:

amin canım aminnn... inşallah hep beraber pkoyu yeneceğiz.. bu topikte bebiş muhabbetleri olsun o kadar istiyorum ki anlatamam bngl33ünkü 22 haftalık olmuş yani bayadır hamiş haberimiz yok :2: gelsin artık yeni bebişlerimiz

dur yaaav bngl daha 11 haftalık.. bi anda ikiye katlamışsın.. bu şekilde olmasına en çok bngl sevinirdi herhalde yolun yarısını geçmiş olurdu ama daha çoook başlarda :KK9::KK9: Allah'ım sağlıkla kucağına da aldırsın, darısı bizlere olsun.. :KK16:

ayyyyyyy ağzından bal damlıyorrrr amin aminnnnnnnn cümlemiz inşallahhhhh :KK16:

inşallah ben haklı çıkarım meleğin annesine hiç umudum yok dediği anda gelsin gerçekten çok istiyor ve hakediyoruz tabiki Rabbim bilir en doğrusunu şimdi ne kadar kaldı belli olmasınaa yazdın sanırım ama aklımdan çıkıvermiş

canım valla durum hiç belli değil... bu ay hiç ilaç almadım ve adetin 20. gününde kontrole gittiğimde 18 mmlik bir yumoş vardı.. 21. günde iğne vuruldum ve şuan 30. günümdeyim.. beklemedeyim işte.. ne zaman gelir gider tahmin edemiyorum.. ama 22. günümde çatlamış olsa yumurta +14 gün dersek, 36. günümde adet olmam lazım ki bu da martın 3üne genk geliyor sanırsam.. daha 1 hafta gibi bi zamanım var yani..

ben daha birleştirmeye başlayamadım battaniyemi çıkıp ip almam lazım ama ona vakit bulamadım nedense.. kuzenimin kızının 3. yaş günü var pazartesi günü.. onun telaşı ile uğraşıyoruz. her sene bir konsept belirliyoruz ve kıyafetinden pastasına heryerde uyguluyoruz.. geçen sene uğur böceği olmuştu bu sene kelebek.. ilk yılında ise aklı daha ermiyor diye kutlama yapmadılar.. süper keyif alıyorum onunla zaman geçirmekten.. her sarılıp öpüşünde dua ediyorum hepimize.. Allah'ım hepimize bu güzelliği yaşatsın..
sen de yaptıklarını paylaş bakalım.. ben pek merak sardım bu aralar el işine:KK9:

.

sormaa bende aştımm kendimi el işi konusunda ben bile bilmiyordumm yapabildiğimiii:KK1::KK1:....doğumgünü partiside güsel olurr anlattığına göree...portakal ağacı diye bi site varr bende ona bakıyorumm oda böle şeylerr yapıyorrr konsepte uygunnnn...bizde yaparız inşallahhh çocuklarımızaa...

canım valla durum hiç belli değil... bu ay hiç ilaç almadım ve adetin 20. gününde kontrole gittiğimde 18 mmlik bir yumoş vardı.. 21. günde iğne vuruldum ve şuan 30. günümdeyim.. beklemedeyim işte.. ne zaman gelir gider tahmin edemiyorum.. ama 22. günümde çatlamış olsa yumurta +14 gün dersek, 36. günümde adet olmam lazım ki bu da martın 3üne genk geliyor sanırsam.. daha 1 hafta gibi bi zamanım var yani..

benimde hemen hemen bir hafta sonra regli günüm cnm aynı zamanlarda belli olcak sanırım hadi bakalım hakkımızda hayırlısı...

demiştim ya çaprazıma bir jinekolog taşındı diye bugün onunla ayak üstü konuştum. benden hormonlarımın değerlerini istedi bende tahlillerimi gösterdim. pko nun bilinen değer yüksekliği olan lh ı yüksek buldu. metforminden haberin var mı dedi bende 5 aydır kullanıyorum dedim. 6. ayı da doldur gel bi kan tahlili ver dedi. cvr canım seninde 5.ayındı dimi..

bir de dün yaptırdığım tiroid bezi hormon sonuçlarımı da göstedim . meğer eskiden de yaplmış bu test bana.. buradan onunla ilgili bilgi vereyim hormon sonuçlarında TSH , serbest T4 (FT4), Serbest T3 (FT3 ) ve prolaktin hormon değerleri tiroid beziyle ilgili hormonlar.. bununla ilgili sınırları dışında değerler varsa çok önemliymiş kızlar..
bunlarla ilgili bir anormalliğim olmadığı için metformine devam et dedi. dkh da önermedi progesteron içerikli ilaçlarla adetlerini getir bir müddet daha dedi..

benim de 5 ay oldu demin değerlere baktım o dediklerinin hepsi normal değerlerr içinde yırttım ozaman :KK1: teşekkürler bu güzel bilgiler için :KK9:

$200747533A000000_R_1.jpg
canım şuan dahiliye doktoruna gittiğim için lh ve fsh değerlerime bakılmadı. jinekolg bakabilir dedi. cuma günü de jinekolga sıra alamadım.
yazacağım ve doktora gösterdiğim değerler 5 ay öncesine ait değerlerim :
lh:11.01
prolaktin:15.75
fsh:5.42

bir dahaki ay jinekolaga gideceğim çünkü metforminle 6. ayım olacak ve bu süre zarfında 7 kilo verdim şuan 53 kilodayım 2 kilo daha verebilsem çok iyi olacak..
vayyyy süper gidiyosun tatlım :KK1:
amin canım aminnn... inşallah hep beraber pkoyu yeneceğiz.. bu topikte bebiş muhabbetleri olsun o kadar istiyorum ki anlatamam bngl33ünkü 22 haftalık olmuş yani bayadır hamiş haberimiz yok :2: gelsin artık yeni bebişlerimiz
ayyyy gerçekten okadar olmuş mu bngl e ya hiç konuşamadık kızlada ben pek sık giremiyorum
benimde hemen hemen bir hafta sonra regli günüm cnm aynı zamanlarda belli olcak sanırım hadi bakalım hakkımızda hayırlısı...
hadi bakalım inşh güzel haberler alacaz inanıyorum:KK1::KK9:
sormaa bende aştımm kendimi el işi konusunda ben bile bilmiyordumm yapabildiğimiii:KK1::KK1:....doğumgünü partiside güsel olurr anlattığına göree...portakal ağacı diye bi site varr bende ona bakıyorumm oda böle şeylerr yapıyorrr konsepte uygunnnn...bizde yaparız inşallahhh çocuklarımızaa...
el işi derken dantel mi yapıyosun canım bak ben ahşap. seramik süsleme ,kurdela nakışı.takı tasarımı yani el sanatları kurslarına gitmiştim geçen yıl hala evde yapıyorum çok eğlenceli dantel de yaparım havlu falan ama en çok istediğim şey örgü yapmak bebek hırka yelekleri patikleri yapıyolar ya deli oluyorum hele de pelerin yapıyolar kızlara örgüden bayılıyorum ama örgü yapamıyorum ben:KK50: bak sana çok beğendiğim bebeğim olursa yaptırmak istediğim örgüleri ekliyeyim:KK52::KK9::KK1::KK3:
ara kanamadır,önemseme. oluyor bazen. ilacı almayı unuttuysan ondan da olur.

öncelikle tuncss çok haklısın ya ben neden 22 haftalık yazdım anlamıyorum şimdi baktım da 11 yazacağıma 22 yazmışım.. heralde bastığım tuşu görmemişim
Öncelikle teşekkürler canım sorularıma hep sen yanıt veriyorsun=)29 yaşındayım canım 52 kiloyum kiloyla alakalı değil sanırım benimki,küçük bir ilçede yaşıyorum hormon testi her yerde yapılmıyor ama bu reglimin 3.günü başka bir ilçeye gidicem artık inşallah hormon testine de.işin garip tarafı dr bana hiçbir ilaç yazmadı...polikistikten iyi seninki dedi,ne açıdan söyledi bilmiyorum.Bir de kistlerin büyüklüğünü sordum ölçülecek kadar değilmiş,bu hastalığın özelliği mi acaba bu küçük ve çok sayıda kist,yoksa büyük de olabiliyor mu?
iyimiş canım kilo sorununun olmaması benimde yok bende bir ay sonra kontrola gideceğim çünkü metformin ile 6. ayım olacak.. aynen bende ilçedeyim izin alıp giidyorum başka bir ilçeye çok zor oluyor. bu hastalığın özellikleri küçük ve çok sayıda kist ama bazen arada büyük kistler de olabiliyor.bazı kistleri çok küçük olduğu için miilimetriklik. klomen de bazen kist yapabiliyor. hormon tahlilleri de yaptır bakalım sonuçların nasıl çıkacak.. ilaç olarak da insülin direnci için metformin adetleri düzene koyabilmek için progesteron içerikli ilaçlar alıyoruz.. amacıımız insülin direncini kırmak. doktoruna bir sorarsın metformin alabilir miyim diye?

ay inşallah canım, doktor kendisi söyleyecek mi diye bekleyeceğim.
eğer söylemezse ben yazmasını isterim. kendisi önerirse de anlarım ki iyi bir doktormuş.
bakalım canım inş. zayıflamaya da başlarım metformin ile beraber.
söylemezse de sen başla canım gerçekten ihtiyacın olan bir ilaç. çoğu diyetisyen bile veriyor bu ilacı kilolu hanımlara..sadece pko içn değil yani. sende çok kilonun getirdiği bir sonuç pko kilolarını verdikçe kurtulacaksın inşallah...

canım emin ol evde başının etini yicek bi koca da olsa yine de buralardaki arkadaşlığın yeri bambaşka.. bak benim koca var ama ben onu uyutup yine de gelip neler olmuş bitmiş diye bakınıyorum:KK9: ev arkadaşı riskli bi durum yaa.. bence yalnız olmak daha mantıklı ve rahat.. Allah gönlüne göre versin de burda bizim hamişliklerimizin telaşını yaşarken senin de düğün heyecanını paylaşalım..

dur yaaav bngl daha 11 haftalık.. bi anda ikiye katlamışsın.. bu şekilde olmasına en çok bngl sevinirdi herhalde yolun yarısını geçmiş olurdu ama daha çoook başlarda :KK9::KK9: Allah'ım sağlıkla kucağına da aldırsın, darısı bizlere olsun.. :KK16:
haklısın tuncss bak sabah sabah merak ettim attım kendimi buraya.. bngl33 de yanlış tuşlara basmışım şimdi okkuyunca gördüm :KK3: :KK37:
benim de 5 ay oldu demin değerlere baktım o dediklerinin hepsi normal değerlerr içinde yırttım ozaman :KK1: teşekkürler bu güzel bilgiler için :KK9:
iyi canım çok sevindim .. tiroidler sorunun yok ozman metformine devam :KK3::KK34:

canım bende pek öyle aşma durumları yok.. bi motif öğrendim işte onu yaptım.. bi de ben dümdüz örgü örebiliyorum, ama öyle eksiltme artırma işleri işin içine girdimi aklım basmıyor :KK9:
portakal ağacına bende pek sık bakarım.. bizim de kuzenle blogumuz var.. daha çok yeni ama.. eğer ilgileniyorsan özelden yaz bana link vereyim bakarsın.. yemek tarifleri ve yaptığımız el işlerini paylaşıyoruz orda..

ayy regl olayım da gerisi yalan valla.. ben ona bile razıyım.. ama benimki kesin geliyor çünki öyle gerginim ki anlatamam.. ben her regl öncesi böyle oluyorum.. yanıma yanaşanı ısırıyorum resmen :KK9:

Eki Görüntüle 354807
vayyyy süper gidiyosun tatlım :KK1:

ayyyy gerçekten okadar olmuş mu bngl e ya hiç konuşamadık kızlada ben pek sık giremiyorum

hadi bakalım inşh güzel haberler alacaz inanıyorum:KK1::KK9:

el işi derken dantel mi yapıyosun canım bak ben ahşap. seramik süsleme ,kurdela nakışı.takı tasarımı yani el sanatları kurslarına gitmiştim geçen yıl hala evde yapıyorum çok eğlenceli dantel de yaparım havlu falan ama en çok istediğim şey örgü yapmak bebek hırka yelekleri patikleri yapıyolar ya deli oluyorum hele de pelerin yapıyolar kızlara örgüden bayılıyorum ama örgü yapamıyorum ben:KK50: bak sana çok beğendiğim bebeğim olursa yaptırmak istediğim örgüleri ekliyeyim:KK52::KK9::KK1::KK3:

canım bu pançoya bayıldım.. hemen kuzenin kızına yapacağım bi tane.. hemde çok basitmiş.. 4 tane kare parça örüp birleştirdinmiydi işlem tamamdır.. ne güzel kursa da gitmişsin.. bende çok istemiştim geçen yıl gitmeyi ama ekonomi uygun değildi.. oraya ayıracak bütçemiz yoktu.. bu sene de başvuruları kaçırmışım kaldı öyle.. artık seneye inşallah bende ahşap boyamaya ve kurdele nakışına gitmek istiyorum.. bakalım nasip.. eğer bebek olmazsa o zamana kadar boş vakit bol olur bende..

bu sarı civciv patik çok kolay bir modelmiş.. bende yeni öğrendim.. ve hatta şimdilerde kendime yapmak arifesindeyim..

ayy kızlar pko başlığını el işi başlığına çeviricez bu gidişle :KK9::KK9:

evet pko dan kurtulursak artık paylaşımlarımız bu yöönde olur bende yaptıklarımı ekleyeyim yeğenime örmüştüm bakayım fotoları duruyor mu ?:KK8:

canm normali kaliteli 1tane yumurtann oluşmasıdır ama böylede çoğul gebelik olabilir.ikiz istiyosan kısmet belkide ikizlerin üçüzlerin olur.hakkında hayırlısı olsun.

Rabbim hepimiz için hayırlısını versin :) bence de ikiz olma ihtimali var :) bakalım artık :)

hmm yumurtalar günde ortalama 2 mm büyürler.. bu da pazartesi gününe en büyük yumurtanın 18 mmye ulaşacağı demek olur.. diğerleri muhtemelen daha küçüktür ve belki aradan bir iki tane daha yetişen olabilir.. bu durumda şansın artar.. umarım kolaylıkla hamiş kalırsın.. doktorun çatlatma iğnesi yapmayalım filan derse de kist ihtimalini gündeme getirip muhakkak bilgi al. ben 3 ay önce 10 cmlik bir kist ile karşı karşıya kaldım.. aklının bir köşesinde olsun derim.. muhakkak iğne vurulmanı tavsiye ederim..
güzel haberlerini bekliyor olacağım..
:KK51:

zaten doktorum da pazartesi duruma göre iğne yapıcaz dedi.geçen sen e başka doktorda tedavi görüyordum.takibe çağırmıyordu hiç.benim de 3 cm kistim olmuştu. :KK47: hakkımızda hayırlısı olur inşallah canım :KK54:

Eki Görüntüle 354915

bunu bulabildim bir tulum örmüştüm . pek güzel çıkmamış ama üzerinde harika duruyor.

waaaaauuuuwww süpersin canım yaa.. içimizde ne cevherler varmış :KK9: ben böyle şeyler beceremiyorum.. bana dümdüz olcak.. atkı filan deli gibi örebilirim ama şapkaları örer asla dikme işlemini yapamam.. şimdi battaniyemi de örerek birleştircem yoksa böyle dikiş işlerini beceremiyorum..
blog açtık kuzenle.. yaptıklarımızı paylaşıyoruz orda işte..

zaten doktorum da pazartesi duruma göre iğne yapıcaz dedi.geçen sen e başka doktorda tedavi görüyordum.takibe çağırmıyordu hiç.benim de 3 cm kistim olmuştu. :KK47: hakkımızda hayırlısı olur inşallah canım :KK54:

hmmm.. doktor gibin hissettim kendimi :KK9: hastayı görmeden tedavi yöntemi belirliyorum artık aştım kendimi :KK9::KK9:
doktor denen illet insanların her biri başka havada.. Allah iyi doktorlarla içinde insan sevgisi vicdan duygusu gelişmiş olanlarla karşılaştırsın.. klomen kullanıp kontrol olmamak çok büyük risk.. bu arada aklında olsun 4den fazla klomen kullanımı sakıncalı.. ben 5 kez kullandım.. prospektüste 6ya kadar kullanılabilir diyor ama genellikle 4den fazla kullandırmıyor doktorlar.. yarın ve yarından sonraki bir hafta senin için önemli dönem.. iğneni ol ve bol bol çalış bakalım.. Allah gönlüne göre versin.. inşallah hemen hamiş kalırsın bizler gibi uğraşmazsın.. ben tam 2 senedir beklemedeyim.. 1 yıldır da tedavi aşamasındayım.. bakalım daha ne kadar dayanacağım bu sürece..

hmmm.. doktor gibin hissettim kendimi :KK9: hastayı görmeden tedavi yöntemi belirliyorum artık aştım kendimi :KK9::KK9:
doktor denen illet insanların her biri başka havada.. Allah iyi doktorlarla içinde insan sevgisi vicdan duygusu gelişmiş olanlarla karşılaştırsın.. klomen kullanıp kontrol olmamak çok büyük risk.. bu arada aklında olsun 4den fazla klomen kullanımı sakıncalı.. ben 5 kez kullandım.. prospektüste 6ya kadar kullanılabilir diyor ama genellikle 4den fazla kullandırmıyor doktorlar.. yarın ve yarından sonraki bir hafta senin için önemli dönem.. iğneni ol ve bol bol çalış bakalım.. Allah gönlüne göre versin.. inşallah hemen hamiş kalırsın bizler gibi uğraşmazsın.. ben tam 2 senedir beklemedeyim.. 1 yıldır da tedavi aşamasındayım.. bakalım daha ne kadar dayanacağım bu sürece..

ben de 22 aylık evliyim evlendiğimden beri istiyorum ama olmayınca olmuyor işte :KK43: sen şimdi hangi aşamadasın cnm?klomen tedavisinden sonra ne uygulanıyor acaba?Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah :KK43:

waaaaauuuuwww süpersin canım yaa.. içimizde ne cevherler varmış :KK9: ben böyle şeyler beceremiyorum.. bana dümdüz olcak.. atkı filan deli gibi örebilirim ama şapkaları örer asla dikme işlemini yapamam.. şimdi battaniyemi de örerek birleştircem yoksa böyle dikiş işlerini beceremiyorum..
blog açtık kuzenle.. yaptıklarımızı paylaşıyoruz orda işte..
burcumdan dolayı bu iş nakışlara yatkınlığım var sanırım.. bazen ders çalışmam gerekirdi ben karakalem resim çizerdim ya da böyle incik boncuk işler işte.. aklımda bu topiğin bebişlerine de örgü örmek var ilk talipli bngll33 görünüyor bir cinsiyeti belli olsun hele ona göre renk ve modelller bulurum ya da onun istediği bir şey örerim.. sonra sıra sen ve diğerlerinde tuncsscumm :KK34:

X