Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Kizlar Meraba.. Bugun doktordan ogrendim bende PCO'S varmis.. cok uzuldum, moralim cok bozuldu... :KK50: ama merak ettigim bi sey var
yurtdisinda dogum hapi veriyorlar adet olmak icin, bu haplari ben hayatimda kulanmadim.. evli degilim iste anlayin:44:
bu haplari kulanip faydasini goren var mi?? Kilo yapar mi:44::44::44:

kusura bakmayın cevap yazmıssınız ya. sözlerimin hepsini geri alıyorum. canım bende adet düzensizligi var tabi ama üç 4 aydır klomen kullanıyorum ve düzene girmisti, hep 9 unda olurdum en gec 10 u. bu ay yumurtam cok büyümedi ve doktorum catlatma ignesi yapmadı. glukofewni devamlı kullan diye yazdı. yalnız bu ay kullandım işte ama cok gecikti. ben novalginde içsem adetimi cok etkiliyoda ondan sordum. hamile degilim habire test yapıyorum ama bişi yok. kanda yaptırdım o da negatif.klomene baslamadan önce bi adet olamamıstım doktor söktürücü yazmıstı ondan sonra hiç kullanmadım üç ay düzenli olmustum yine bozuldu düzenim ya.

burdaki arkadaşlarrr hepimiz elimizden geldiğince birbirimize yardımcı oluruzzzz...bundan emin olabilirsinnn...çünkü hepimizz aynı duygularr içindeyizzz birbirimizi anlayabiliyoruzzz....

bende aynı tedaviyi uyguladım.klomen artı glukofen ve progestann......klomen ve glukofen yumurtlamaya yarıdımcıı...progestanda bebek varsaaa onu koruyorrr..yoksa adet söktürüyorr.....klomen tadavim bitti şimdi ara verdimm progestan kullanarak adet görüyorumm....

senin anlattıkların doğrultusundaa tahminler yürütmeye çalışıcam arkadaşımmm elimden geldiğincee..

sen söktürücü içtinmi canım?? içmediysennn söktürücünü içç...yine olmassan dr gitt....hatta ilk dr gitt..klomen kullanmışsınn kist oluşmuş olabilirrr ki inş yoktur öyle bişii...o sana progestan yazarrr onu içer adetini olursunnn...

adet olamamana sebep ya gebesindir...değilim dedin...ya kist vardır ki bu dr kontrolüyle belli olurr...yada pkonun normal bi belirtisi olan adet olamama durumudurr....

valla canım hiç belli olmaz Allah verecekse veriyor.
ben bir doktora gitmiştim.
aile dostu dediği biri gelmiş muayeneye eşinin sperm sayısı çok düşükmüş.
doktor sizin çocuğunuz normal yolla olmaz tüp bebek yaptırın demiş.
ama kadın kendiliğinden hamile kalmış.
doktor diyordu ki adam neredeyse şüphe edecekmiş nasıl oldu diye
Allahtan eşine güveniyormuş:KK70:D

kaç pko lu tedavi görmeden hamile kalabiliyor biliyorsun bu da onun gibi birşey
oldu mu bizim çocuklar çok kıymetli olacaklar galba.
inşallah hepimizin tez vakitte hayırlı evlatları olur.
üzmezler bizi hiç bir zaman:nazar:

canim ilgilendiyin icin tesekkur ederim, umarim bizim bebislerde tez zamanda gelir..amin. Allah seni rahatlatsin ne guzel rahatladin beni..ama sonuclari bilirmisin bilmem , 25% uzeri olmasi gerekirken bizim hizli haraketli spermler 14 % cikdi, morfolojide 30 % uzeri olmasi gerkirken 22% cikdi..acaba cokmu kotu canim ??? bi fikri olan varmi ?

Canım hoşgeldin aramıza yaşın daha çok genç ve şimdiden önlemini alman çok iyi sakın kontrollerini ihmal etme.Ben senin yaşlarında biraz ihmal etmiştim.Bİrde doğum kontrol ilacı ben çok tavsiye etmiyorum.Onun yerine adet söktürücüler kullanabilirsin.Adet düzensiziği çoğumuzda var emin ol. 29 yşındayım hala adetler düzensiz pokdan dolayı.Birde sade pko değil kilon varsa kilo ver tiroitlerine baktır tiroitte yavaş çalışıyorsa oda engelliyor haberin olsun.Endokrin bölümü bakıyor hormonlarla ilgili rahatsızlıklara endokrine görünüp hormon tahlili ve tiroit röntgeni çektir doktora pko olduğunu belirt.Bunlar kontrol amaçlı canım böylelikle tiroitle ilgi bir sorunun çıkarsa önlemini almış olursun ihmal etme sakın.Korkmana gerek yok şimdiden sağlıklı beslenip kilon varsa verirsen sporla beraber pkonun önüne geçersin çünkü yaşın daha çok genç senin avantajında bu gelişmlerden haberdar et bizide Allah şifa versin canım:KK16::KK34:

2 senedir iyi bir endokrin uzmanına gidiyorum kendisinin verdiği ilaçları da kullanıyorum bir de faydasını olcağını düşünerek akupuntura da başladım şuan için herşey iyi gidiyor çok şükür Allah hepimize şifa versin çünkü cidden oldukça zor bir hastalık yardımınız için de çok teşekkür ederim :)

ayy kıayamam canım. evet kilo vermen şart pkoyu kontrol altına alınca bütün saydıkların yok olur canım . yen tüyler çıkmaz ama çıkanlar da dökülmez... onun için lazer olacaksın.. saç dökülmesi duruyor benim bir kaç aydır yeniden bitenler oldu herkes farkettii. sivilcelenmler de geçer sıkma canını ama öncelikle kilo vermen şart.. spor yapmaya özen göster lifli yiyecekler tüket şekeri hayatından tamamıyle çıkar. bir de metformin alıyor muusn hemen başla derim. sende açık belli insülin direnci olduğu...

Şuan akupuntura gidiyorum düzenli sporumu yapıyorum 2 ay gibi bir sürede 5 6 kilo civarında kaybettim bu insülin direnci için güzel bir gidişat diyor doktorum da inş daha fazlasını da verip kontrol altına almak istiyorum. metformin de alıyorum evet ama ne kadar düzenli kullanırsam kullanayım benim mide bulantım hiç bir zaman geçmiyo alışamadım ilaca sizin bunun için bir çözüm öneriniz var mı yaşayıp da öğrendiğiniz? cevaplarınız için de çok teşekkür ederim inş forumdaki herkes bir an önce bu hastalığı yener :)

:KK43:of Allah fırsat vermesin sahtekarlara..
bugun moralim çok bozuk dayımla yengem 40 yaşında üçüncü kez tüp bebek yaptırdılar tutmamış. duyunca ağladım. önceki ilk ikisi tutmuştu ama düşmüştü. çektikleri acıyı anlayabiliyorum çok üzülüyorum çok.. zaten parayı zor denkleştiriyorlar. bizim ailede çok bebek bekleyen var, beni görüp üzülürler diye kaçıyorum bulundukları yerden. annem de buruk,üstümüzde bir üzüntü var. Allahım herkese de bize de sağlıklı hayırlı evlatlar versin. Rabbimin mucizeleri bitmez

evet tatlım Rabbim fırsat vermesin tabiki ama oluyor malesef yatacak yerleri yok bence
bak canım benim yengemde üç dört kez tüp bebek yaptı çok tedavilerden geçti sonunda rahim kanseri oldu rahmi alındı hastahanede bir kadınla tanıştım yeğeni yine böyle çok tüp bebek yaptırmış sonunda olmuş ama 11 yıl sonra karın bölgesinde büyük bir kitle olmuş bu tüp bebek çok yaptırdığı için kadın vefat etmiş bunları üzülmen için demiyorum ama çok dikkat etsin yengen çok zor bir durum Allah kimseye yaşatmasın ama sağlığından da olmasın Rabbimin vardır bir bildiği yengem çocuk esirgemeden aldı çocuğunu rahmi alınınca şimdi onunla çok mutlu kendi kızı gibi üç taneside tutmadıysa bence biraz düşünsün çünkü daha fazla yaptırırsa kendi sağlığından olmasın Allah korusun

canım biliyorum baban için gittiğini. o anlamda dememiştim ben :KK14: yani beklerken de olsa o kadar konuşma muhabbet kurma demek istemiştim. çok üzülüyorsun bak stres yapıyor sende farketmesende..

anladım tatlım seni ama sen kaçsanda muhabbetten insanlar geliyor yanına konuşmaya başlıyorlar kıramıyorsun onlarda konuşarak sanırım içindeki sıkıntıyı atıyorlar oralara gidip haline şükrediyorsun aslında ama eve dönünce insan külçe gibi oluyor sanki üstünde binlerce yük varmış eve gelince indirmişsin onları ölü gibi uyuyorsun saatlerce hastahane çok yoruyor insanı...

gyaman canım senin bu hastanede geçirdiğin günler orada gördüğün hastalar daha olumlu düşünmen için bir fırsat sebep tatlım.çünkü insan kendinden daha kötüleri gördükçe haline binlerce kez şükrediyor tatlım hiç bir şey tesadüf değil belkide babanla bu dönemi yaşaman senin kendi sürecini daha hafif atlatmanı sağlıyordur. Allah şifa versin canım.hiç bir şeyi takma kafana bak ne güzel baban için mücadele ediyorsun her evlada nasip olmaz.

evet hayatım çok şükrediyor insan gerçekten babam için bişiler yapmak inan rahatlatıyor aslında beni ne evlatlar var atmışlar ailelerini başından ne arıyor ne soruyorlar en azından elimden ne geliyorsa yapıyorum inşallah Rabbim beni evlatla mükafatlandırır herkes benim için dua ediyor hepsinden Allah razı olsun özellikle sizlerden en azından sizinle rahatlıyorum

hayırlıı cumalarrr kızzlarrrrr...nasılsınızzz...iyisinizdir inşallahh....bugün iyiyim şükürr diyerekk yazıma başladımkii o arada tv de müga anlıya takıldı kulagım gözümm...adamın on çocugu var yine olmuş internetten bi aile bulmuş vermiş onlaraa....çocuk pramatüre doğmuş sağ tarafı felçliii ailede çok çocuk istediği için almışlar bebeğii...şimdi adam çıkmışş vijdan azabı çekiyoruz diye...ayy çocuğu alann anne aradıı ağlaya ağlayaaaa:KK43::KK43:2 senedir hastanelerdeyimmm yinede of demedimm onu çuk seviyoruzz ırakamamm onu diyee nasıll ağlıyorrr bende başladım ağlamayaa ew dolusuncaaaa.....oooyyyy oyyyy rabbim büyük ondan merhametli olamammmm..çekemeyecegimizzz yükü vermesinnnn ..evladıı tatlı yapanda oo..cennet meyvesii...ama biz acizizzzz:KK43::KK43::KK43:.ne acı bi durummuşşş bebek hasretii ne kadarr düşünmücemm desendeee....görünürdeee bi hastalıkk değill acısıı olannnn....ama nasıl bi yürek yangınıdırrrrr....en azındann ümidimizz varrrr....ya hiç olmayacak olanlarrrr....

bende izledim o programı çok ağladım yaa o kadının telefonda konuşması bitirdi beni işte dedim evlat hasreti bu kendi çocuğu bile değilken ne mücadele veriyor onun için cennetlik bir kadın herşeyin var bir hikmeti eğer çocuğu olsaydı o çocuk belki anasının elinde helak olacaktı Rabbimde o kadına bir çocuk belki bu yüzden vermedi o yavruyu kurtarmak için Allahın hikmetinden sual olunmaz ancak o bilebilir

Kizlar Meraba.. Bugun doktordan ogrendim bende PCO'S varmis.. cok uzuldum, moralim cok bozuldu... :KK50: ama merak ettigim bi sey var
yurtdisinda dogum hapi veriyorlar adet olmak icin, bu haplari ben hayatimda kulanmadim.. evli degilim iste anlayin:44:
bu haplari kulanip faydasini goren var mi?? Kilo yapar mi:44::44::44:
bende bekarım canım.. pcos teşhisi konulmuş direkt de fatura gibi doğum kontrol hapları yazar geleneksel doktorlar bu böyledir.. bu geçici çözümdür canım benim ben 9 ay dkh kullandım11 kilo aldım ve bıraktığım ay adetim yine düzensiz... bazı sorular sormam gerek sana kilolumusun boy yaş bel çevresi kalça çevresi ölçülerini yollar mıısn .. bu hastalığın asıl nedeni gizli insülin idirenci ona yönelik ilaçlar almalısın adetlerini de progesteron içerikli ilaçlarla getirmeye çalış biir zararı yok. dkh yumurtalıklarına baskın yapıyor ve yumurtlamıyorsun..

Şuan akupuntura gidiyorum düzenli sporumu yapıyorum 2 ay gibi bir sürede 5 6 kilo civarında kaybettim bu insülin direnci için güzel bir gidişat diyor doktorum da inş daha fazlasını da verip kontrol altına almak istiyorum. metformin de alıyorum evet ama ne kadar düzenli kullanırsam kullanayım benim mide bulantım hiç bir zaman geçmiyo alışamadım ilaca sizin bunun için bir çözüm öneriniz var mı yaşayıp da öğrendiğiniz? cevaplarınız için de çok teşekkür ederim inş forumdaki herkes bir an önce bu hastalığı yener :)
çok iyimiş canım bak ne güzel uygun tedavini bulmuşssun helal sana ben ünivdeyken öğrenmiştim pkolu olduğumu.. metformin kaç mglık alıyorsun. bende de öyle oluyordu tavsiyem aynı saatlerde almaya dikkat et ve yemekte son lokma ile bu ilacı al ozman bu kadar yan etki görmezsin bir de bol su iç bunu sakın ama sakın ihmal etme geçmiş olsun tatlım..

arkasaslar merhaba bende pkoluyum bu ay yarım yarım günde 1 tane 100mg glukofen kullanıyorum . yalnız adetim 13 gün kadar gecikti ve hamile degilim. sizce bu hap benim adetimi geciktiriyo olabilirmi.lütfen arkadaslar dünde sordum bu soroyu biri ceaplarsa sevinirim.

kıslar sizin topiginiz hep böylemi iki gündür bişi soruyorum cevay veren yok ya. yeni gelenleri kailemi almıyosunuz nedir.
hem arkadaşlarım adına hem kendim adına böyle yazmana üzüldüm.. topiğimiz elinden gelen her şeyi yapar birbirimize destek olmaya çalışırız çünkü hepimiz aynı dertten muzdaribiz.. bazı zamanlar topikte kimse olmayabilir öyle br ana denk gellmiş olabilirsin...

şimdi sorununa gelirsek metformin adetlerini geciktirmez bu yanlış bir düşünce.. hatta yumurtlamayı sağlar ama sabretmeliisn biraz en az 3 ay kullanmalıısn... kilolu musun ? bende metformin kullanıyorum 850mg sabah akşam alıyorum. adetlerim gecikince progestan içerikli ilaçlar alıyorum. test yapmışssın hamile değilmişsin o zman duphaston alabilirsin 5 gün sabah akşam bir tablet al ilaç bittikten sonra 3.günden sonra gelir.. hamile isende bir zararı olmaz..

teşekkürler canım ilgine ,evet bu sene çok stresli bir seneydi benim için belki o da etkilidir.Dr demişti ultrason görüntüsü çok az diye ama yine olmadı 7 aydır. Dr mart bası gidicem mutlaka yazarım.
tamam canım sıkma canını .. tahlilerin kötü değil merak etme..

evet tatlım Rabbim fırsat vermesin tabiki ama oluyor malesef yatacak yerleri yok bence
bak canım benim yengemde üç dört kez tüp bebek yaptı çok tedavilerden geçti sonunda rahim kanseri oldu rahmi alındı hastahanede bir kadınla tanıştım yeğeni yine böyle çok tüp bebek yaptırmış sonunda olmuş ama 11 yıl sonra karın bölgesinde büyük bir kitle olmuş bu tüp bebek çok yaptırdığı için kadın vefat etmiş bunları üzülmen için demiyorum ama çok dikkat etsin yengen çok zor bir durum Allah kimseye yaşatmasın ama sağlığından da olmasın Rabbimin vardır bir bildiği yengem çocuk esirgemeden aldı çocuğunu rahmi alınınca şimdi onunla çok mutlu kendi kızı gibi üç taneside tutmadıysa bence biraz düşünsün çünkü daha fazla yaptırırsa kendi sağlığından olmasın Allah korusun
evet canım sen bundan bahsetmiştin hatırlıyorum ama tercih onun tabi, bir ümit işte. tekrar yaptırır mı bilmiyorum ama çok yıprandı inşallah öyle bir sıkıntı gelmez başına:KK50:

hayırlıı cumalarrr kızzlarrrrr...nasılsınızzz...iyisinizdir inşallahh....bugün iyiyim şükürr diyerekk yazıma başladımkii o arada tv de müga anlıya takıldı kulagım gözümm...adamın on çocugu var yine olmuş internetten bi aile bulmuş vermiş onlaraa....çocuk pramatüre doğmuş sağ tarafı felçliii ailede çok çocuk istediği için almışlar bebeğii...şimdi adam çıkmışş vijdan azabı çekiyoruz diye...ayy çocuğu alann anne aradıı ağlaya ağlayaaaa:KK43::KK43:2 senedir hastanelerdeyimmm yinede of demedimm onu çuk seviyoruzz ırakamamm onu diyee nasıll ağlıyorrr bende başladım ağlamayaa ew dolusuncaaaa.....oooyyyy oyyyy rabbim büyük ondan merhametli olamammmm..çekemeyecegimizzz yükü vermesinnnn ..evladıı tatlı yapanda oo..cennet meyvesii...ama biz acizizzzz:KK43::KK43::KK43:.ne acı bi durummuşşş bebek hasretii ne kadarr düşünmücemm desendeee....görünürdeee bi hastalıkk değill acısıı olannnn....ama nasıl bi yürek yangınıdırrrrr....en azındann ümidimizz varrrr....ya hiç olmayacak olanlarrrr....
ben de izledim canım.ama dayanamadım hepsini izlemeye çok fena oldum.. nasıl bir duygudur bu, kimisi çok yoğun yaşıyor kiminin de umrunda değil. Allahım isteyen herkese versin, istemeyenlere vermesin diyorum ama işte..

Evet bende de pko çıktı ne yazık ki ne yapacağımı bilmiyorum yasmin adlı bir ilaç verdi henüz başlamadım kararsızım sizce ne yapmalıyım?
bir de ve diğer adetimde de yaptırmam için testler verdi.
Siz ablalarım sayılırsınız daha 17 yaşındayım ben bu hastalığın bir tedavisi yok mu benim adetlerim düzenli sayılır en azından son beş aydır düzenli oluyorum ama tüylenme ve sivilcelenme var sizde anlarsınız ki benim yaşımdaki biri için tüylenme ve sivilcelenme depresyona sokuyor.
Kilo verirsem pko geçer mi yoksa ömür boyu pko olmaya mahkum muyum?

Son düzenleme:
bugün hastanedeydim tiroid bezimde bir sorun var mı diye muyane oldum ... bir kan tahlili yaptırdım çok şükür bir şeyim çıkmadı... bunu kontrool amaçlı yaptırdım çünkü pko tirpid bezi bozukluğundan da kaynaklanabiliyormuş diye..

Evet bende de pko çıktı ne yazık ki ne yapacağımı bilmiyorum yasmin adlı bir ilaç verdi henüz başlamadım kararsızım sizce ne yapmalıyım?
Siz ablalarım sayılırsınız daha 17 yaşındayım ben bu hastalığın bir tedavisi yok mu benim adetlerim düzenli sayılır en azından son beş aydır düzenli oluyorum ama tüylenme ve sivilcelenme var sizde anlarsınız ki benim yaşımdaki biri için tüylenme ve sivilcelenme depresyona sokuyor.

canım eeebry hoş geldin aramıza.. evet bizde yıllardır uğraşıyoruz. kilolusun anladığım kadarıyla bu da insülin direncine neden oluyor. yani kilo verdiğin zman her şey düzene girecek korkma canım sen.. şuan tek yapman şekeri hayatından çıkar.. yaşın küçükmüş ondan bizim insüline karşı kullandığımız metformini öneremem sana.. daha yeni yeni bu sorunlarla karşılıyorsan hemen kilo verme çabalarına gir derim bir diyetisyenden yardım al canım okul çağında olduğun için enerji de gerekli sana.. kilo verirsen söylediklerinden kurtlursun merak etme..:KK34:
yasmini kullanma derim canım o kilo vermeni engeller hatta kilo aldırır... onun yerine adetlerin geciktiği zamn duphaston kullanmanı tavsiye ederim..kilo vermeye başlayınca her şey düzelirr

bu arada kilon ve boyun hangi değerlerde?

bi,ri istremez olur biri yanıp kavrulur bir türlü gelemk bilmez.
E Allah onlardan da soracak bunun hesabını nasıl evlat ana
babanın değerini bilmeliyse ana baba da evladın değerini bilmelidir.

Yeşil canım valla bilmiyorum nekadar
değerlendirdim doktor ne dediyse o işte:KK70:

ummuuman hiç bilmiyorum canım ben ama
Allahtan umut kesilmez ozaman eşin bişiler yapsın artık sadece kadın uğrasınca yoruluyor insan.

mahkummuyum demişsinn..böle düşünme canımmm...onunla birlikte yaşamayı öğreneceksin sadeceee...pko geçmiyorr onun sevmediği şeyleri yaparsann sadece hayatı zorlaştırıyor sanaa sivilce tüğ gibi...bu konudada sakın depresyona felanda girmee..pko suzlardada sivilce varr...

pkonun en sevmediği şeyy kiloo.....senin kilon kaç...??bak sen şanslısın 17 yaşında pkonun farkındasınn..

sevmediği şeylerden biri..şekerr...pirinç pilavı..makarnaaa:):)

fazla kilon varsa diyetisyene başla canımm pkon olduğunuda söylee...ve glukofen adındaki ilacıda sor uygun görürse o sana verir zatenn...merak ettiğin bişiler olursada sorarsınn biz buradayızzzz:KK34::KK34::KK34:

bende bir zamanlar bebe şampuanı ile yıkıyordum canım o da iyi geliyor. ama bazıları kimyasal old için birazcık yakıyor yine..

bubenimiste söyle bakayım kim kızdırmış arkadaşımı bu kadar..kulaklarını çekelim:KK53:
bu arada gliforu bırakmaman iyi olmuş canım.. şimdi aklıma gelmiyor bu topiktendi 1 yıl sonra yumurtlaması geri dönmüştü ve hamile kalmıştı hafızamı çok zorladım ama rumuzu aklıma gelmedi..

tamam canım inşallah bir sorunum yoktur içimde kalacak yoksa :KK17: lh ve fsh hormonlarıma da baktıracağım gitmişken bakayım metformin faydalı olmuş mu ? katoloğu bi incele canım avondan bıktık artık :KK52: üniversite zamanı orfilameden alırdım bir kaç bi şeyy:KK12:

yeşil sen metforminin yararlarını tam biliyorsun sana sorayım.hani demişsin ya gidip hormonlarıma baktıracam metformin işe yaramışmı diye bunu soracam metformin işe yaramışsa hangi hormonları düzeltir yani normal bir insanın hormon değerleri nasıl olmalıdır.fsh mı yükseltir metmorfinn.mesela bana sadece 1 tane doktor metformin önerdi oda günde 1 tane 850 mg dedi ben onu 2 ye mi çıkarmalıyım buna kim karar vermeli doktormu.

merhaba kızlar nasılsınız geçmişi okuyamadım dünden beri çok yazmışsınız herkes iyidir inşallah.

busmai tekrar teşekkürler canm çizelgemin yazılarını düzelttim resmi değiştirdim.oynar dururum ben bu çizelgeyi artk resimlerin hepsi çok tatlıya...

vayyyyyyy tatlım ne çabuk geçmiş zaman sanki daha yeni hamile haberini almıştıkkk.

kıyamammm sana yaaaaa...inşallah bizde bigün tadıcazz bu duygularııııı....
aminnnnnnnnnnnn canım inşallahhhhhhhhhhhhhhhhh tadarız bu duyguyu

aynen benim de kına saçım harikaydı gelin başım berbattı sanki sarılmış da öyle bırakılmış açılmamış gibi çok çirkin bir topuz yapmışlardı....

metformin bizlerde mucize ilaç günde bir le başlayıp sonradan 2 ye çıkartıp devam etmelisin elbette....

kafadan atmak öyle basit değil canım ama ben bunun için foruma az geliyorum, kendimi oyalayacak bişeyler buluyorum.... sen de böyle yap ateş de bakmıyorum zaten glifor baya mucize gösteriyor... bize de düşünmemek kalıyor tabi en zoru... mesela ben 2. çıbanı çıkarttım baş ağrısı, göğüs hassasiyeti bulantılar var adet belirtileri gösteriyorum...başlayacak yakındır....
sen nasılsın?

tatlım bende artık ateş ölçmeyecem zaten ne işe yarıyor onuda anlamadım çigiyi çekiyor 14 gün sonra adet olmam lazım ben daha erken adet oluyorum demmekki doğru günlerde çekmiyor çizgiyi..doktor kuzenimede sordum her insan yumurtladıktan 14 gün sonra kesin adet olurmuş hatta buna luteal faz deniliyormuş.ateş tablosu benim luteal fazlarımı 10-11 diyorr.yüksek ateşli iken bir bakayorum adet olmuşum hani ateş düşer adet olurduk bu ne yani.bu ateş tablosu benim hiç işime yaramadı gerçekten.
bu arada adet olacam bende başladı belirtilerrrrrrrrrrr.canım deli gibi tatlı çekiyor ve çok ama çok gerginimm.adetimin ayak sesleridir bu işaretler...

tatlımmmmmmmm canım benim ne güzel ne yürekten yazmışsınnnn.Allah bir an önce bebeklerimizi gönderir inşallahhhhhhhhhhh.

Son düzenleme:
canım sorma benim bu ayda yok oldu umutlarımmm.ben adet öncesi çok ama çok gergin olurum şu an ölüyorum gerginlikten en ufak şey kızdırabiliyor beni.bide canım çok tatlı çeker.hamile olan insanlarda bu 2 belirti olmazmışşş hiç.anlayacağın bu ayda adet olacamm.:KK5::KK5::2::2::KK43::KK43:

Yeşil canım valla bilmiyorum nekadar
değerlendirdim doktor ne dediyse o işte:KK70:

hadi inşallah diyelim canım bekleyelim bakalım :KK34:
yeşil sen metforminin yararlarını tam biliyorsun sana sorayım.hani demişsin ya gidip hormonlarıma baktıracam metformin işe yaramışmı diye bunu soracam metformin işe yaramışsa hangi hormonları düzeltir yani normal bir insanın hormon değerleri nasıl olmalıdır.fsh mı yükseltir metmorfinn.mesela bana sadece 1 tane doktor metformin önerdi oda günde 1 tane 850 mg dedi ben onu 2 ye mi çıkarmalıyım buna kim karar vermeli doktormu.

canım metforminn etkisini lh değerinin düşmüş olmasından anlayabilirsin etkili oluyor mu diye.. sana doktorumun bana vermiş olduğu bir döküman var metformin ile ilgili olan bölümünü aynen yazıyorum... nette de olabilir aynısı bunu acıbadem hastanesinin inferlite bölümünden almıştım..

Metformin:
Metformin, insülinden bağımsız Diabetus Mellitusun tedavsinde kullanılan hipoglisemiye yol açmayan , insulin duyarlılığını arttıran biguanid türevidir. Metformin tedavisi ile FSH ya yanıt olarak aromataz aktivitesinde azalma görülür. PKOS’u olan hastalarda metformin ile hiperinsülinemi ve hiperandrojenemide azalma izlenirken adetler düzene girer, gebelik oluşur. PKOS’u olan obez hastalarda metformin kullanımı ile kısa dönemde bile insülin düzeyinde ve androjen seviyelerinde azalma gözlenir. Günümüzde arttırılan dozlarda kullanılan metformin tedavisi sıkça kullanılmaktadır. İlk hafta 500mg metformin günde bir kez yemeklerle birlikte 14 gün kullanılır. Metformine cevap vermeyenlerde ise 500mg lık doz ilk önce günde iki kez olarak arttırılarak bir hafta boyunca kullanılır sonra günde iki kez 850mg a çıkılarak 3 ay boyunca kullanılır.

canım sorma benim bu ayda yok oldu umutlarımmm.ben adet öncesi çok ama çok gergin olurum şu an ölüyorum gerginlikten en ufak şey kızdırabiliyor beni.bide canım çok tatlı çeker.hamile olan insanlarda bu 2 belirti olmazmışşş hiç.anlayacağın bu ayda adet olacamm.:KK5::KK5::2::2::KK43::KK43:
canım hemen kesin sınırlar koyma kendine bekle bakalım ümitsiz olma...:KK16:

hadi inşallah diyelim canım bekleyelim bakalım :KK34:

canım metforminn etkisini lh değerinin düşmüş olmasından anlayabilirsin etkili oluyor mu diye.. sana doktorumun bana vermiş olduğu bir döküman var metformin ile ilgili olan bölümünü aynen yazıyorum... nette de olabilir aynısı bunu acıbadem hastanesinin inferlite bölümünden almıştım..

Metformin:
Metformin, insülinden bağımsız Diabetus Mellitusun tedavsinde kullanılan hipoglisemiye yol açmayan , insulin duyarlılığını arttıran biguanid türevidir. Metformin tedavisi ile FSH ya yanıt olarak aromataz aktivitesinde azalma görülür. PKOS’u olan hastalarda metformin ile hiperinsülinemi ve hiperandrojenemide azalma izlenirken adetler düzene girer, gebelik oluşur. PKOS’u olan obez hastalarda metformin kullanımı ile kısa dönemde bile insülin düzeyinde ve androjen seviyelerinde azalma gözlenir. Günümüzde arttırılan dozlarda kullanılan metformin tedavisi sıkça kullanılmaktadır. İlk hafta 500mg metformin günde bir kez yemeklerle birlikte 14 gün kullanılır. Metformine cevap vermeyenlerde ise 500mg lık doz ilk önce günde iki kez olarak arttırılarak bir hafta boyunca kullanılır sonra günde iki kez 850mg a çıkılarak 3 ay boyunca kullanılır.

canım hemen kesin sınırlar koyma kendine bekle bakalım ümitsiz olma...:KK16:

ne güzel bilgiler bunlar böyle çok sağol tatlımm.bende mi 2 ye çıkarsam acaba.bende soğan yaptım ya lh pek düşmemiş ama fsh yükselmiş hemen hemen aynı seviyeye gelmiş.soğandada 3. ayımı bitirdim artık yapmayacam bakalım lh ım tam düşecekmi şu metmorfinle.

bugün hipofiz bezi tahlilleri için kan verdirdim :KK76:çok yorgun hissediyorum kendimi kızlar bu akşam daha gelemeyebilirim :KK14:

ne güzel bilgiler bunlar böyle çok sağol tatlımm.bende mi 2 ye çıkarsam acaba.bende soğan yaptım ya lh pek düşmemiş ama fsh yükselmiş hemen hemen aynı seviyeye gelmiş.soğandada 3. ayımı bitirdim artık yapmayacam bakalım lh ım tam düşecekmi şu metmorfinle.

canım fsh hormonun da yükselmesi olumlu bir gelişme ... çok sevindim buna devam et canım:KK31:

X