Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba kızlar nasılsınız geçmişi okuyamadım dünden beri çok yazmışsınız herkes iyidir inşallah.

busmai tekrar teşekkürler canm çizelgemin yazılarını düzelttim resmi değiştirdim.oynar dururum ben bu çizelgeyi artk resimlerin hepsi çok tatlıya...

canım çizelgen çok güzel olmuş 11 haftalık mı oldu canım benim ya.. Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip eder inşallah..:nazar:

şu kafadan atma düşüncesi için neler yapılmalşı bir fikrin varmı.
ben her dakka düşünmüyorum işe gidiyorum filan ama iş dönüşü filan aklıma geliyor yani ne yapayım.yada iş çıkışı böyle bebek filan görünce aklıma geliyor yaniii elimde değil.
hani kafaya takmamak için ATEŞ TABLOSU FİLAN onlardan vazmı geçmek yapmamak mı lazım yaniii.KÜR filanda mı yapmamak lazım yanii
BNGL33 sen demiştin ya en umursamadığım zamanda oldu yani ne demek ateş tablosu filan yapmadın,hiç bebek fikrini düşünmedin öyle şeyler mi olduuu.

bide adetin geçmeden önceki 1 haftayı yani adete 1 hafta kala kısmını çok merak ediyorum neler oluyor.
kasıklar ağrıyor,göğüs şişiyor mide bulantısı halsizilik filan oluyormu yada hani ADETE 1 HAFTA KALA İNSANIN CANI DELİ GİBİ TATLI ÇEKER YA O HİSSS OLMUYORMUŞ DOĞRUMU.
ayyyy ne bileyim çok merak ettim işteeee Allah o günleride bana gösterir inşallahhhhhhhhhhh....ben var ya herşeyi her anı AYRINTILI AYRINTILI TEK TEK YAZACAMMM:KK1::KK1:
kıyamammm sana yaaaaa...inşallah bizde bigün tadıcazz bu duygularııııı....
selaaaam...
reyyan canım kardeşine acil şifalar diliyorum.. hepimiz farklı sınavlardan geçiyoruz.. Allah'ım yardımcımız olsun..

yeşil beni söylemiş birine ama şimdi adını bilemedim :)) o cm'lik kist olan benim.. ve ginera sayesinde kistim eridi gitti.. ama bende eridim bittim :))) sinir sistemim alt üst olmuştu.. hoş şimdilerde de çok farklı değilim ya neyse..

yumurtam ne alemde kim bilir.. doktor progestan başla demişti ama ben başlamadım hala.. iğnenin yan etkilerine bir de progestanı eklemek istemedim.. ilk defa progestanı içmiyorum ve bakalım adet olacakmıyım.. tam bir hafta oldu çatlatma iğnesini olalı.. 12 gün geçsin hele bakalım.. iğnenin etkileri yok olsun sonrasında 15-16. günlerde belki test yaparım.. :KK9: bak gene insanın içinde umudu hiç bitmiyo.. doğru düzgün çalışma da olmadı zaten.. öyle yat ayakları dik filan da yapmadım.. hemen kalkıp duşumu alıp rahat rahat uyudum.. ayy sağa mı yatsam ay sola mı dönsem demedim.. Allah'ım olacak zamanı sen biliyorsun ben sadece yapmam gereken işlemi yapıyorum dedim ve dua edip uyudum.. bakalım sonuç ne olacak :KK9: pek ihtimal vermiyorum ama olurda tutarsa hakkaten bu işi önemsememek gerekiyor diyeceğim..

herkesleri çok özledim.. kendinize dikkat edin.. bicim de pek gelmiyor sanırım.. hadi iyi haberlerle gelsin inşallah..

bicimdende sende güsel haberlerle gelirsinizz inşallahh arkadaşımmm....herşeyin hayırlısı olsun vaktiyse seninledir inş bebeğinn....
bulantı falan kalmadı canım şuan en rahat aylardayım, 4 bitti. minnoşa dokundum ve dedim ki cennetle hala iletişimdeyse diğer bebişlere söylesin acele etsinler anneleri sabırsızlıkla onları bekliyor:KK5: bizim ailede de çok bebek bekleyen var ,çok üzülüyorum ..önceden bebek var mı diye sormasınlar bana diye kaçardım şimdi de ortalarda görünüp kimseye iç çektirmemek için kaçıyorum of of

inan okuyunca tüğlerim diken dikemm olduu..dilerim minnoşun iletmiştirr bizim bıdıklaraaaaa....ayyyy slmımızı sölesinn onlaraaa....dikkat ett canımmm kendineee...çook düşüncelisinnn rabbim karşınada hep senin gibi düşünceli insanları çıkarsınn...

canım annem 42 yaşında polikistik over teşhisi koyulmuş yaklaşık 48 çarpı 42 mm gibi (umarım boyutunu yanlış yazmamışımdır) bir kisti olduğunu söylemişler annemde kist denilince korktu tabi kanser olduğunu falan sanmış bir sürü doktora gitti. kimi doktor iki ay bekleyelim dedi kimisi hemen ameliyat edelim dedi. bayanlar bu riskli bir hastalık mı yani annem artık çocuk falan istemiyor. ama ne bilim hayati tehlike arzeden bir hastalık mı ne olur bilgilendirin. bende sizin söylediklerinizi anneme ileticem doktorada telaştan pek bişey soramamış. birde bende yanında yokum şu anda evlilik sebebiyle ona göre gidip doktora bide ben götüreceğim :KK43:

Ocean canım progestan her zaman getirmeyebiliyor. ama duphaston getirir. aynen bende senin gibiyim duphastonla adet görüyorum bu ay o da bir kaç gün şaşırdı .. yeni doktora gitmen iiyi olmuş canım.. bir de sen metformin alıyormuydun ?

ben de önümüzdeki ay duphaston alayım yine yaa, progestan söktürmedi.
metformin içmiyorum canım, doktora sorucam, bir an önce başlicam içmeye.
14 martta randevum..

bugün hormon tahlili yaptırdım değerlerden anlar mısınız kızlar yazsam buraya yorum yapar mısınız?
anlamadım ben hiiiç:KK14:

canım annem 42 yaşında polikistik over teşhisi koyulmuş yaklaşık 48 çarpı 42 mm gibi (umarım boyutunu yanlış yazmamışımdır) bir kisti olduğunu söylemişler annemde kist denilince korktu tabi kanser olduğunu falan sanmış bir sürü doktora gitti. kimi doktor iki ay bekleyelim dedi kimisi hemen ameliyat edelim dedi. bayanlar bu riskli bir hastalık mı yani annem artık çocuk falan istemiyor. ama ne bilim hayati tehlike arzeden bir hastalık mı ne olur bilgilendirin. bende sizin söylediklerinizi anneme ileticem doktorada telaştan pek bişey soramamış. birde bende yanında yokum şu anda evlilik sebebiyle ona göre gidip doktora bide ben götüreceğim :KK43:
meraba arkadaşımmm...annene geçmiş olsunnn..eger teşhis polikistik overse bizz hepimizz polikistikoverizzz..şükür sağlıklıyızz annene söyleeöyle kanser kisti değilll...rahimde yumurtlama bozukluğuna sebep oluyorr bizlere en büyük zararı bebek bekliyoruzz..gebe kalmakta zorlanıyoruzzz...ama annen ihmal etmesinn yinede dr kontrolünde olsunnn ve dr ne derse onu yapsın..ilaç tedavisi verir sanırım adetiyle o kisti giderr...ama pko su devam ederrr...elimden geldiğince anlattmaya çalıştımmm..tekrar geçmiş olsunn....

canım topikte denk gelemedim sana nasılsın bakayım yumoşların nasıl ?

gündüz sana yazmıstım sanırım görmedin :))
ben iyiyim.. yumoşu ise bilmiyorum nasıl :)) beklemedeyiz bakalım ne çıkarsa bahtımıza artık..

herkeslere iyi geceler diliyorum..

anladım canım.. sonuçların sende de bulunsun bir örneğini al merak ettim değerlerini..

yok canım burası Türkiye.. bende öss tercihlerimde mimarlık diye bir ara tutturmuştum amcamın oğlu vazgeçirmişti öyle öğretmenlik nasıl yazdım hatırlamıyorum.. şimdi mennunum hayatımdan.. bana mimarlık hala çok karizmatik bir meslek gelir :KK31:
evet canım bende zevkle okudum meseğimi yapsam daha iyiydi ama dediğin gibi burası türkiye evlendikten sonra keşke öğretmen olsaydım dediğimde çok olmuştur evli bir bayan için öğretmenlik çok iyi.sen devlettemi çalışıyorsun

nette araştırma yapıyordum pko nedenlerini falan birde tiroid sorunu olan bayanlarda da pko oluyormuş hem de çoğu belirtisi bende var . var olan belirtileri koyu ile yazacağım .. gidip tiroid hormonlarıma da mı baktırsam ..

Yorgunluk
Kabızlık

Kalpte yavaşlama
Üşüme, soğuğa tahmmülsüzlük
Hareketlerde ve zihinsel hızda yavaşlama
Adet düzensizliği ve kısırlık

Cilt ve cilt altındaödem ile kilo alma
Metabolizma hızında yavaşlama
İştah azalması
Ses kalınlaşması
Uykuya eğilim ve uyku apne sendromu
Gözlerde şişme
İleri dönemde koma hali ve solunum durması

bu belirtiler hipotiridi hastalığına aitmiş :KK43:
canım bendede vardı belirtiler troid mi diye özellikle test yaptırdım ama çıkmadı bir şey ,kilo vermekte zorlaşır troidde ama sen çok güzel kilo verdin.

Çaresi var canım tüylerin okadar çok kafana takma.Allah bağışlasın kızını inşllh yine anne olursun stres baş düşman oyüzden takmamaya çalış canım hepimizde aynı sorun var sabırla bekleyip mücadele etmek lazım.Amin canım inşşlh hepimiz kavuşuruz bebklere:KK34::KK49:

Canım bugünlerde bende sürekli bu konuyu okuyup durdum.Ben diyetisyene gidiyorum kilo veriyordum biran yavaşladı kilo vermem diyetisyenimde pkolu olduğum için tiroitlerine baktırmanda fayda var dedi randevu aldım gidip baktırıcm.Aynı zamanda tiroit röntgenide varmış onu bilmiyordum ben.Valla canım her bayanın bu kontrolleri yaptırması lazım benden sana tavsiye en kısa zamanda git baktır tiroitine herşeyi kontrol altına almak en iyisi.İnşllh birşey çıkmaz canım ama git derim bende gideceğim haftaya salı günü randevu aldım:KK31:
canım inşallah güzel haberlerle gelirsin troid prolaktinin yükselmesindede etkili olduğu için özellikle baktırmıştım ben ama benimki PKO danmış.

dün acilen bişiler yazıp çıktım kasıklarıma ağrı girdi diye amaaaan sabah oldu geçti yok bişi bende sevindim yarın garanti adet olcam diye gaz sancısıymış :KK1: :KK1: :KK52:
evet canım yaaa bi tanışsak sabahlarız :KK1: ben bahsetmiştim ya kocakarı yöntrmiyle hamile kalan arkadaş hatice onla sabahlara kadar tlf konuşurduk eşim kızardı kapat şunu diye ama o şimdi hamile kaldı konuşmak istiyo arıyo ama ben pek yanaşamıyorum tlf nu kapatıyorum neden se onu rahatsız ediyomuşum gibi geliyo neyse canım sen şu hayıt hapını araştırdın mı bi zararı falan yokturdur inşah ne kadar süre kullanılıcak ve nerden alıyosun bide fiyatı nedir canım çok soru sordum canım senin adetlerin en azından düzenli gibi ben söktürtmesem 2 ayıbuluyo gelmez 35-40- güne razıyım :KK1:inşh hakkımız da hayırlısı olsun tatlım özel soracağın bişiler olursa yada konuşmak istersen özelden de konuşuruz :KK1::KK54:
evet canım ben doktora sordum hormon seviyelerini dengeliyor hatta hamile kalmaya yardımcı tamamen bitkisel bir hap.fiyatı 9,50 TL en az 3 ay kullanılacak.

evet ya benim arkadaşım da bana söylememişti ben başkasından öğrendim. o zaman çok bozulmuştum sanki arkandan gülüyorlar gibi geliyor insana. halbuki öyle değil gerçekten canım ben şimdi hamile kalınca söyleyemedim bebek bekleyenlere. sanki müjde verir gibi ben hamileyim mi diyecektim zaten acı çekiyorlar. dayım işte abim gibidir tüp bebek yaptırdı üç kez çocuğu yok hala, o başkasından duymuş. "en son ben duydum" diye darılmış bana hayırlı olsun demedi. olsun, ben de benden gizlendiğinde aynısını hissettiğim için anlıyorum ona kızmadım. ama inan insan söyleyemiyor ne diyeceğini bilemiyor. sen de kızma arkadaşına
evet canım yaa bu konuda bende çok muzdarip olmuşlardanım.söylemeseler kötü oluyosun söyleseler bir türlü acır gibi yazık der gibi bakışlar karşında kalıyorsun.kıskançlık değil aslında bizimkisi.bunun bir kıskançlık olmadığını ancak arkadaşlarımız yani bizler birbirimizi anlayabiliriz.ama hamile görünce bende çok kötü oluyorum hani çok beğendiği bir elbiseyi alamayan boynu bükük çocuklar vardırya onlar gibi dakikalarca bakıyorum ,içindeki yavruyu düşünüp annesine ne mutlu diyorum :KK5:

çok güzel bir karar canım benimde kafamda var hazirana kadar hamile kalamazsam laparoskopi filan yaptırırm artık.hatta aşılama bile düşünüyorum.mart nisan mayıs ta hiç bişey yapmayacam metformşn dışında.canımm ben hep pozitif düşünüyorum o yüzden yıpranıyorum 6 aralıkta rahim filmi çektirmiştim o günden beri hep bebek var diye düşünüyorum sonra adet oluyorumm ve çok üzülüyorumm.
üzülme canım benim yalnız değilsin her adet oluşumda o gün bende çok üzülüyorum sonra geçiyor bekle sende dediğin tarihe kadar tıp çok ilerledi inşallah Allahın izniyle olacak bu sene bebeklerimiz.

merhaba kızlar nasılsınız geçmişi okuyamadım dünden beri çok yazmışsınız herkes iyidir inşallah.

busmai tekrar teşekkürler canm çizelgemin yazılarını düzelttim resmi değiştirdim.oynar dururum ben bu çizelgeyi artk resimlerin hepsi çok tatlıya...
merhaba canım takvimin çok güzel olmuş canım.Allah bizede böyle nasip etsin.

canım benim yaaa.. içimi cızırdattın.. inşallah dualarımız kabul olur.. bizde de bir ben kaldım evli olup da bebek bekleyen.. benden önce sonra evlenen herkes hamiş ya da doğurdu.. hayırlısı diyorum..
elbet bir gün bize de sıra gelecek :KK9: bende sen gibi olurum herhalde hamiş olsam.. sağda solda asla söyleyemem.. hatta göbiş belirmeden birileri sormadan asla hamileyim diyemem..

bahar canım nasılsın? umudumuzu yitirmek yok.. durmak yok yola devam misali boş geçen aylar bize vız gelir tırıs gider.. şöyle bir an durup düşündüm de tam 2 yıl olmuş korunmayı bırakalı.. ve tam 1 yıldır da tedavi aşamasındayım.. artık aşılama tüp bebek yolu bize yavaş yavaş açılıyor.. Rabbim hayırlısı ne ise onu nasip etsin.. mart nisan gibi olmamışsa hala bebeğimiz aşılama yaptıracağım.. sonra da eğer yine olmazsa yaza tüp bebek..
Merhaba canım teşkler iyi olmaya çalışıyorum seninde iyi olmana sevindim.Haklısın canım hamile olduğumuzda yeniyken denmez zaten öyle hemen.Bende olsam demezdim hemen.Allah nasip eder inşallh canım hepimizede
bende bir zamanlar bebe şampuanı ile yıkıyordum canım o da iyi geliyor. ama bazıları kimyasal old için birazcık yakıyor yine..

canım değerlerin süper senin.. bir git bakalım doktoruna tahlil değerlerini yazarsın son durumunun.. hormon değerlerinde iyiydi stres mi var acaba sende? biliyorsun değilmi hanımlar stresli ortamlarda yaşayınca ilk etkilenen organımız yumurtalıklar...:KK50: canım sana bende şuan metformin kullan diyemem ama doktoruna şunu söyle sana insülin testi yapsın..

bubenimiste söyle bakayım kim kızdırmış arkadaşımı bu kadar..kulaklarını çekelim:KK53:
bu arada gliforu bırakmaman iyi olmuş canım.. şimdi aklıma gelmiyor bu topiktendi 1 yıl sonra yumurtlaması geri dönmüştü ve hamile kalmıştı hafızamı çok zorladım ama rumuzu aklıma gelmedi..

tamam canım inşallah bir sorunum yoktur içimde kalacak yoksa :KK17: lh ve fsh hormonlarıma da baktıracağım gitmişken bakayım metformin faydalı olmuş mu ? katoloğu bi incele canım avondan bıktık artık :KK52: üniversite zamanı orfilameden alırdım bir kaç bi şeyy:KK12:
İnşallah canım olumlu düşün kontrol amaçlı gidiyorsun zaten :KK16:.Katoloğu inceliyorum parfüm hediye geldi kokusu harika katalogda var hatta beğendim ürünlerini birde satış yapabilsem bu konuda tecrübem çok bu meslekte kendim için aldım ürünleri bakalım alan olursada yardımcı olurum.:KK34:

Canım çizelgen hayırlı olsun zaman hızla geçiyor değilmi?Darısıda doğumuna inşallah:KK34::KK16::nazar:

Canım çok geçmiş olsun okadar korkulacak birşey yok aklınıza kötü şeyler getirmeyin bizlerdede pko var canım Allah sabrını veriyor.Bu hastalığın kesin bir tedavisi yok ama ilaçlarla ilerlemeyi engelliyor genelde metformin veriliyor şeker ilaçları.Çünkü pkoda insülin direncini artırdığı için bu ilaçlar engelliyor.Adet düzensizliği gebe kalamama vs gibi sorunlar oluşturuyor.Doğum kontrol ialçalrı yada adet söktürücü ilaçları veriyorlar genelde .Kist derken yumurtalıkta küçük kistler yani yumurtalama oluşamıyor onu yerine kist oluşuyor adet düzensizliği varmı annende?Kilo sorunu ?Kilosu varsa kilo vermeye çalışsın kilo vermekte olumlu gelişmler sağlıyor.Allah hepmize şifa versin annende tedavisini ihmal etmesin kontrollerine gitsin:KK34::KK16:Kadın hastalıkları doktoruna gittiğinizde bütün hormon tahlillerinide yaptırın Allah şifa versin canım:KK16:

ben de şu değerlerimi yazayım da yorum yapın kızlar.. adetin 3. günü yani bugün yapıldı.

FSH: 7.1 (2.5___10.2 foliküler aralık)

LH: 17.3 (foliküler ve ovulatuvar aralıkları var hangisine bakcam ki? foliküler 1.9__12.5, ovulatuvar 3.4__76.3)

PROGESTERON:0.82 (0.15__1.40 aralık foliküler)

PROLAKTİN:7.6 (2.8___29.2 aralık foliküler)

TSH: 2.58 (0.35__5,50 aralık)

kızlar nasılsınız bakalım giremedim nete uzun zamandır internette sıkıntı vardı.kızlar adet oldum sadece 3 geçikti.neyse 2 gün değerlerim şöyle fsh:7.58 lh:8.16 kızlar doktor değeRlerimin çok iyi olduğunu styledi. bu ayda klomen kullanıgacm ama fsh nin lh den büyük olması gerekmiyormuydu benmi yanlış biliyorum yoksa hatta şaşırdım sordum hayır çok güzel değerlerin dedi anlamadım kızlar

evet canım bende zevkle okudum meseğimi yapsam daha iyiydi ama dediğin gibi burası türkiye evlendikten sonra keşke öğretmen olsaydım dediğimde çok olmuştur evli bir bayan için öğretmenlik çok iyi.sen devlettemi çalışıyorsun

canım bendede vardı belirtiler troid mi diye özellikle test yaptırdım ama çıkmadı bir şey ,kilo vermekte zorlaşır troidde ama sen çok güzel kilo verdin.

canım inşallah güzel haberlerle gelirsin troid prolaktinin yükselmesindede etkili olduğu için özellikle baktırmıştım ben ama benimki PKO danmış.

evet canım ben doktora sordum hormon seviyelerini dengeliyor hatta hamile kalmaya yardımcı tamamen bitkisel bir hap.fiyatı 9,50 TL en az 3 ay kullanılacak.

evet canım yaa bu konuda bende çok muzdarip olmuşlardanım.söylemeseler kötü oluyosun söyleseler bir türlü acır gibi yazık der gibi bakışlar karşında kalıyorsun.kıskançlık değil aslında bizimkisi.bunun bir kıskançlık olmadığını ancak arkadaşlarımız yani bizler birbirimizi anlayabiliriz.ama hamile görünce bende çok kötü oluyorum hani çok beğendiği bir elbiseyi alamayan boynu bükük çocuklar vardırya onlar gibi dakikalarca bakıyorum ,içindeki yavruyu düşünüp annesine ne mutlu diyorum :KK5:

üzülme canım benim yalnız değilsin her adet oluşumda o gün bende çok üzülüyorum sonra geçiyor bekle sende dediğin tarihe kadar tıp çok ilerledi inşallah Allahın izniyle olacak bu sene bebeklerimiz.

merhaba canım takvimin çok güzel olmuş canım.Allah bizede böyle nasip etsin.
Canım merhaba inşallh metabolizmamı hızlandırıcı bir şeyler verirler haksızlık yani yeme spor yap az az ver:KK50:Rabbim beterinden korusunda inşllh iyi geçer randevum:KK31:Sen nasılsın bu arada nasıl gidiyor?:KK34::KK16:

selaaaam...
reyyan canım kardeşine acil şifalar diliyorum.. hepimiz farklı sınavlardan geçiyoruz.. Allah'ım yardımcımız olsun..

yeşil beni söylemiş birine ama şimdi adını bilemedim :)) o cm'lik kist olan benim.. ve ginera sayesinde kistim eridi gitti.. ama bende eridim bittim :))) sinir sistemim alt üst olmuştu.. hoş şimdilerde de çok farklı değilim ya neyse..

yumurtam ne alemde kim bilir.. doktor progestan başla demişti ama ben başlamadım hala.. iğnenin yan etkilerine bir de progestanı eklemek istemedim.. ilk defa progestanı içmiyorum ve bakalım adet olacakmıyım.. tam bir hafta oldu çatlatma iğnesini olalı.. 12 gün geçsin hele bakalım.. iğnenin etkileri yok olsun sonrasında 15-16. günlerde belki test yaparım.. :KK9: bak gene insanın içinde umudu hiç bitmiyo.. doğru düzgün çalışma da olmadı zaten.. öyle yat ayakları dik filan da yapmadım.. hemen kalkıp duşumu alıp rahat rahat uyudum.. ayy sağa mı yatsam ay sola mı dönsem demedim.. Allah'ım olacak zamanı sen biliyorsun ben sadece yapmam gereken işlemi yapıyorum dedim ve dua edip uyudum.. bakalım sonuç ne olacak :KK9: pek ihtimal vermiyorum ama olurda tutarsa hakkaten bu işi önemsememek gerekiyor diyeceğim..

herkesleri çok özledim.. kendinize dikkat edin.. bicim de pek gelmiyor sanırım.. hadi iyi haberlerle gelsin inşallah..
canım iyi yapmışsın sen üstüne düşen görevi yaptıktan sonra zaten gerisi Allaha emanet.ayaklarımızı dikip beklediğimiz günler olmadı mı, olmayınca olmuyor işte kaderde varsa olacak zaten bu ay.bende senin gibi bu ay akıntı filan takip etmedim umrumdada değil artık gerçekten onun peşinden koşturmaktan yoruldum.geçen ay takip etmiştim 2-3 günde bir ilişkide olmuştu ama yine yıkılmıştım.İnşallah Allah gönlüne göre verir.

Arkadaşlar hepinize merhaba, pko olduğumu önceki ay öğrendim.6 ay bebek olmayınca dr gittim
ultrasonda baktığında 16. günde 18 mm yumurta gördü kendiliğinden oluşan ama o ay hamile kalamadım 21.gün progesteronum 12 çıktı.
Rahim filmi çektirdim herşey normal . Bu ay bekliyoruz martta başlıyacaz tedavilere anlamadığım dr bana neden metformin
vermediği. Bu arada kilo yok ,tüylenme az ve adetlerim düzenli durumum ne kadar vahim acaba:26:
inşallah herkes biran önce kavuşur bebeğine teşekkürler.:KK16:
3.gün test
Lh:8,15
Fsh:6,40
E2:20
Tsh:1,52
prl:12,9
merhaba, lh ve fsh oranın çok yüksek değil adetlerinde düzenliymiş,yani PKO çok şiddetli değil. bence kendiliğinden hamile kalabilme ihtimalin çok yüksek inşallah kalbine göre olur.

ben de inanıyorum aslında güzel şeyler olacak...ama hep adet söktürmekten bıktım, kendiliğinden olsa keşke.
ah canım evet malesef gebe kalabilmenin dışında birde adet söktürmeye çalışıyoruz tabi gecikince gebe kalabileceğimiz günlerde daha uzamış oluyor ,ne yapalım kaderimiz bu en azından adet olabiliyoruz düşünsene birde hiç olamayanlar var. buna da şükür.

kızlar nasılsınız bakalım giremedim nete uzun zamandır internette sıkıntı vardı.kızlar adet oldum sadece 3 geçikti.neyse 2 gün değerlerim şöyle fsh:7.58 lh:8.16 kızlar doktor değeRlerimin çok iyi olduğunu styledi. bu ayda klomen kullanıgacm ama fsh nin lh den büyük olması gerekmiyormuydu benmi yanlış biliyorum yoksa hatta şaşırdım sordum hayır çok güzel değerlerin dedi anlamadım kızlar

Hoşgeldin canım geçmiş olsun sevindim sonuçlarnın güzel olmasına.İnşllh güzel haberler verirsin bizlerede:KK16:.FSH ve LSH arasında çok bir fark yok değerin iyi fakat FSH nın LH dan biraz daha fazla olması lazım canım düzelir oda inşallh bakalım bizimki nasıl çıkıcak?:KK31:

Canım merhaba inşallh metabolizmamı hızlandırıcı bir şeyler verirler haksızlık yani yeme spor yap az az ver:KK50:Rabbim beterinden korusunda inşllh iyi geçer randevum:KK31:Sen nasılsın bu arada nasıl gidiyor?:KK34::KK16:
inşallah canım.gelişmeleri yazarsın.bende martın 17 sine randevu alabildim . benim doktorum çok yoğun önümüzdeki 2 hafta doluymuş bende ctsi gitmek istediğim için mart 17 ye randevu aldım. geçen hafta içi işten izin alıp gittim kadın doğuma girmiş 1 saatten önce çıkmaz dediler ,bu yüzden özellikle cts gideyim dedim bakalım bende prolaktin ölçtürcem.kadın okadar yoğunki adetin 3. günü randevu almak istiyorum hep dolu. E ne zaman adet göreceğimiz de belli olmadığı için çok önceden de randevu alamıyorum yani 3. günü bir türlü denk getiremiyorum bu yüzden.

sağol canım .lh ve fsh arasında çok fark olmadığı için çoğu doktor buna iyi diyebiliyor banada gittiğim bir sürü doktor hep iyi deyip yollamıştı.meğersem ben PKO mişim. ama senin değerlerin bencede güzel.arada çok fark olmaması PKO nun şiddetinin az olduğunu gösterir.

Hoşgeldin canım geçmiş olsun sevindim sonuçlarnın güzel olmasına.İnşllh güzel haberler verirsin bizlerede:KK16:.FSH ve LSH arasında çok bir fark yok değerin iyi fakat FSH nın LH dan biraz daha fazla olması lazım canım düzelir oda inşallh bakalım bizimki nasıl çıkıcak?:KK31:

hoşbuldum canım bende şaşırdım ama doktor çok iyi sabitlemişiz Değerlerini dedi benimi kandırıyor anlamadım inşallah senin değerlerin iyi çıkar canım hamişler gelmiş hastaneye imreniyorum inşallah bizimde olur

slm arkadaşlar,aranıza az önce katıldım.pcoslu olduğumu yaz sonunda öğrendim aslında ama bebek istemediğimizden pek tınlamamıştık.ancak şimdi biz de bebiş istiyoruz....forumu çok beğendim,sabahtan beri aradığım herşeyi bulabildim.tabii sayenizde :))))

inşallah canım.gelişmeleri yazarsın.bende martın 17 sine randevu alabildim . benim doktorum çok yoğun önümüzdeki 2 hafta doluymuş bende ctsi gitmek istediğim için mart 17 ye randevu aldım. geçen hafta içi işten izin alıp gittim kadın doğuma girmiş 1 saatten önce çıkmaz dediler ,bu yüzden özellikle cts gideyim dedim bakalım bende prolaktin ölçtürcem.kadın okadar yoğunki adetin 3. günü randevu almak istiyorum hep dolu. E ne zaman adet göreceğimiz de belli olmadığı için çok önceden de randevu alamıyorum yani 3. günü bir türlü denk getiremiyorum bu yüzden.
Yazarım canım Seninkide iyi geçer inşallh randevun.Evet bizlerde adet düzeni olmadığı için böyle durumlarda zorda kalıyoruz.İnşllh uygun güne denk getirirsin canım Allah şifa versin hepimizede:KK16:
hoşbuldum canım bende şaşırdım ama doktor çok iyi sabitlemişiz Değerlerini dedi benimi kandırıyor anlamadım inşallah senin değerlerin iyi çıkar canım hamişler gelmiş hastaneye imreniyorum inşallah bizimde olur

Canım iyi olabilir tabiki kötü olsa kötü derdi.Hiç stres yapma kendine inşllh hamile olursun değerlerin kötü değil yani sadece biraz sabır canım hormonlarındaki gelişmler devam eederse yakın zmanda hamile kalırsın inşallh:KK34::KK49:

slm arkadaşlar,aranıza az önce katıldım.pcoslu olduğumu yaz sonunda öğrendim aslında ama bebek istemediğimizden pek tınlamamıştık.ancak şimdi biz de bebiş istiyoruz....forumu çok beğendim,sabahtan beri aradığım herşeyi bulabildim.tabii sayenizde :))))

A.s canım hoşgeldin aramıza.Bizde istemedik hemen bebek şuanda kilo fazlalılığım olduğu için onları verip öyle tedaviye geçmek istiyorum.Evet forumdaki arkadşlarımızla sorunumuz ortak olduğu için birbirimzi daha iyi anlıyor tecrübelerimizi paylaşıyoruz canım.Senide bekleriz sık sık buraya.İnşallah Allah gönlüne görede verir bebeğin olur canım:KK34::KK16:

X