Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

desene kıramadığımız bir nokta var bende 54 ü kıramadım bayadır.. ama sen maşallah iyi veriyorsun canım :nazar: nazar değmesin. hiç sorma waw hala adet olamadım duphaston aldıydım bu ay normalde 4.gün sabahı oluyordum. bugün 7.gün ilacı bırakalı yok.. ibr tavsiyen olur mu bana ?

üzgünümm bi tavsiyemm yok amaa biraz daha bekle doktora git bakalımmm...acaba sendede kist olma ihtimali varmıı...allah korusundaa...bi aklıma o geliyorr..bende bekarkenn farlutal diye bi ilaç içiyordummm o çok iyiydiii...şimdi progestann içiyorumm ama çook acayipp...

kızlarr bi sorum olacakkk...ben progestanı bitirdim adet oluyorumm ama yinee siyahh bişi gelmeye başladııııı....aradada acık pembe akıntıı:26::26: ben böle yazıyorum utanıyorum ama napam soracak başka kimsemde yokk...özür dileyerek anlatıyorumm...siyah olanda pembe olandaa acıkk peçeteye geliyor:26 sorum şuu..bu durumdaaa namazz kılmayayımmı adet başlamışmı oluyorrrrr..bilgisi olanlardannn yardım bekliyorum böle arada kaldımm....

ben evlenmeden önce farlutal içerek adet oluyordumm güsel 5 6 günn sürüyorduu...şimdi bu progestanlaa böle acayip bişi oluyorr...siyah bişi geliyorr..sadece bi günn kanamamm oluyorr sonrası damla damla 2 gün dahaa....ooyy oyyyyyyhepsi ayrı bi sorunnnnnnnnnn:KK43::KK43::KK43:

inan ben de 5 doktora gittim ilk 2 si pko olduğumu söylemedi sadece kilona dikkat etdediler 57 kilo ve 1,67 olmama rağmen. Sonraki 3 doktor da aynı şeyi söyledi. Sonuçlarımı da hemen yazıyorum;

17 OH Progesteron 0,313
İnsülin 2
Dehidroepiandrosteron sulfat 387
estradiol 28
Fsh 5,44
Glukoz 89
lh 7,07
Progesteron 0,3
serbest t3 3,02
serbest t4 1,71
tsh 1,39
total testeron 0,96

ve daha birçoktahlil var da uzatmıyım şimdi :) endokrin uzmanı yaptrdı devlet hastanesinde yapıldı ama daha göstermeye gidemedim çalıştığımdan dolayı

canım benimde boyum 1.67 kilom 60 olmuştu doğum kontrollerle doktor vereceksin dedi. bazıları için bu kilo normal ama bizim genetiğimizde pko eğilimi old için vermen gerekiyıor.. 54 e düştüm metforminin sayesinde.. lh değerin fazla yüksek değil düşürebilirsin.. adetlerini geciktirmmemeye çalış gecikince hemen söktürücü kullan yoksa lh değerin daha da yükselir...

canım tahlilerinde de açıkça belli lh fsh dan yüksek pko hastası olduğunun hormanel boyutu..

üzgünümm bi tavsiyemm yok amaa biraz daha bekle doktora git bakalımmm...acaba sendede kist olma ihtimali varmıı...allah korusundaa...bi aklıma o geliyorr..bende bekarkenn farlutal diye bi ilaç içiyordummm o çok iyiydiii...şimdi progestann içiyorumm ama çook acayipp...

kızlarr bi sorum olacakkk...ben progestanı bitirdim adet oluyorumm ama yinee siyahh bişi gelmeye başladııııı....aradada acık pembe akıntıı:26::26: ben böle yazıyorum utanıyorum ama napam soracak başka kimsemde yokk...özür dileyerek anlatıyorumm...siyah olanda pembe olandaa acıkk peçeteye geliyor:26 sorum şuu..bu durumdaaa namazz kılmayayımmı adet başlamışmı oluyorrrrr..bilgisi olanlardannn yardım bekliyorum böle arada kaldımm....

ben evlenmeden önce farlutal içerek adet oluyordumm güsel 5 6 günn sürüyorduu...şimdi bu progestanlaa böle acayip bişi oluyorr...siyah bişi geliyorr..sadece bi günn kanamamm oluyorr sonrası damla damla 2 gün dahaa....ooyy oyyyyyyhepsi ayrı bi sorunnnnnnnnnn:KK43::KK43::KK43:

bilmiyorum waw korkmaya başladım. karnımda az bir ağrı var ama gelmiyor ... :2:

normalde adet günü ise azda gelse adetten sayılıyor canım namaz kılamazsın.. bende çok araştırmıştım bu durumu..

kızlar bu saatte burada değilsiniz muhtemelen yarında ben giremem şimdi sizinle çok güzel bir haberi paylaşıyorumm :)))

geçen hafta 6 şubat pazartesi ben aşılama yaptırmıştım. birçoğunuz biliyor.

bugün 13 şubat pazartesii dr.a gittim. vee beta hcg baktırdım sonuç 10,44 çıktı. dr. büyük ihtimalle gebelik olduğunu söyledi..:)

Allahım inşallah tuttu. 2 gün sonra tekrar bakılacak. ve inşallah sonuç daha da artmış olucak.. :)

:KK52::21::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK76:

canm hadi gözünaydın.beta hcg artmış olacak inşallah 2gün sonra canm güzel düşün güzel şeyler olsun.

bngll33 canım ya duphaston bitince 4. gün adet oluyordum şimdi biteli 7.gündeyim olamadım hala :2:

sabah sabah beni mutlu edebilecek haber sonunda.. evet biraz daha değerlerin artarsa hamişssin canım.. hadi inşallah :nazar:

canm 10gün beklemen gerek gecikme demen için 10günde olmazsa dr.na sorarsın.

sevgililer gününüz kutlu olsun kızlar :KK16: :KK9:

sennde kutlu olsun canm.

cevap için çok teşekkür ederim. Ama ne kilom var ne insülin direncim hormonlar da normal. Endokrin uzmanına tahlil yaptırdık ama adetler düzensiz ve ultrason görünümü pko diyor :KK43:

canm metformin kullanıyomusun bilmiyorum ama bence o doğum kontrol hapından çok daha faydalı kilon yoksa günde 1tane içebilirsin.tabi dr.na sorarak.doğum kontrol hapları çözüm deil canm.

valla iyi diyelim iyi olsunnnn...bu 1 haftadırr takıldı sanki hiç kıpırdamıyorr...101 dim başladım...şimdi 93 te takılı kaldım sankii onu kırmaya çalışıyorumm sen nasılsınn??adet olabildinmiii...??

kıyamammmm yaaa rabbimm ismiylebüyütsünn...adı gibi güsel olsun kaderideee....bizii bırakma yazz böle aradaa biliyorsunn çölde sususzz kalmışş gibiii bazen sizden gelen bi haber o susuzluğu gideriyorr.. sizlerin bişi yazmasııı bizee..en azından banaa umutt oluyorrr....raabbim sanada evladınadaa sağlıklı günler versinn...iyi bak kendinee...

canımmm seni öyle iyi anlıyorumm ki benim eşimde aynıı...ozaman sonuç nee bütün erkekler aynııııı kendimii parçalıyorummm dişlerimi sıkıyorumm bi konuyu anlatmak içinn güzel dille anlasın diye yeri geliyorr kırk takla atıyorumm ama yokk...tınnn...sonuçç yine susuyorumm...dahada kendimi sinir edeceğimeee...sende kendine yapmaaa...bebeğini düşünn...o kadar geriliyorsann gitmee ogün rahatsızım de hastayım dee gitmeee...ama kendini daha fazla üzmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

canımmmm benimm yaaa inşallahhhh..innşallahhh gebeliktrrrrr..ve bence öyledeee....inş geliyor bebişinnn....bu ilk aşılamanmıydııııı??

şşşşşşşşş noluyor ecrinn...hemenn asmaa suratınııı du bakalımm dahaa...biz hep sabırlı olmayııı öğrenicezzzz...sabırr sakinlikk getircek inşallahhh...sakinlikdeee bebeklerimizi getirecekkkk....bende yumurtlamıyorum galibaaa...bi ara klomen kullandım ama dr azizliğine uğradımm takip yapmadı bende bilmiyordumm...amaaa benim tahminim olmuyor yumurtlamaaa...bende tedaviye başlamaya korkuyorumm...ama sende sabırlıı oll...rabbimm kolaylaştırsıınnn..yüreğine su serpsin sakinleştirsinnn...iş yerindekilerininde dilini bağlasınnn hiçbişi diyemesinlerr sanaaaa....üzme kendini...

haklısın canm değmiyecek insanlar için kendimi özellikle bebişimi üzmeye gerek yok hamilelik süresince gitmeyi düşünmüyorum zaten.

canm niye utanacaksın burda birbirimize yardımcı olmak için varız.canm eğer bu adet başlangıcı ise namaz kılma.progestanla böyle oluyosa farlutal iç.

selam millet..
hızlıca geçmişe baktım..
yellow'un bebişi doğmuş.. ohh ne güzel.. maşallah her ikinize de..

herkes iyidir umarım..
kendinize dikkat edin.. ben yarın doktora gidiyorum.. bakalım nasıl bir savunması olacak.. doktordan gelince paylaşırım sizinle de..
öpüyorum çok çok görüşürüz..

canm 10gün beklemen gerek gecikme demen için 10günde olmazsa dr.na sorarsın.

bngll33 canım normlde 10 gün beklemek gerektiğini biliyorum yanlız bu sefer gecikti ondan böye içimi korku saldı .. olmazsa cuma gideceğim doktora :2:

selam millet..
hızlıca geçmişe baktım..
yellow'un bebişi doğmuş.. ohh ne güzel.. maşallah her ikinize de..

herkes iyidir umarım..
kendinize dikkat edin.. ben yarın doktora gidiyorum.. bakalım nasıl bir savunması olacak.. doktordan gelince paylaşırım sizinle de..
öpüyorum çok çok görüşürüz..

hadi güzel haberlerle gel tuncss:KK16:

sagol canım benım benım zaten canım sıkılıyr yumurtlama yk dıye birde işyerindekıler canımı sıkıyor nasıl izin alcam diye düşünüyorum sagol canım sgaol

sabah sabah beni mutlu edebilecek haber sonunda.. evet biraz daha değerlerin artarsa hamişssin canım.. hadi inşallah :nazar:
inşallaah amiiiinnn...

canım benım senın adına çok sevındım hadı ıns degerın kat kat artar çok iyi valla darısı biizm başımıza inş.
amiiin canım tüm isteyen tüm emek harcayanların başına.. yarın testimi yeniliycez :)) inşallah yine sevinçle yazarım..

tbr ederim canım inş değerlerin kat kat artar:nazar::nazar::nazar:
amiiin canım inşalllahhhh...

canımmmm benimm yaaa inşallahhhh..innşallahhh gebeliktrrrrr..ve bence öyledeee....inş geliyor bebişinnn....bu ilk aşılamanmıydııııı??

ammmiiinnn :nazar::nazar:evet canım ilk aşılamaa

canm hadi gözünaydın.beta hcg artmış olacak inşallah 2gün sonra canm güzel düşün güzel şeyler olsun.

.
evet hep güzel şeyler düşünüyorumm inşallah hamileyim hatta ikiz falan:KK49::KK49::KK52::KK52: :KK31:

Allahım tüm dileyenleree çifter çifter versiiiinnn :)
hiçbirimizin kucağı boş kalmasın. çok heyecanlıyım...
inşallah yarında güzel sonuçlar alırım.:nazar::emir_bebek:

bilmiyorum waw korkmaya başladım. karnımda az bir ağrı var ama gelmiyor ... :2:

normalde adet günü ise azda gelse adetten sayılıyor canım namaz kılamazsın.. bende çok araştırmıştım bu durumu..

sağol canımm ...doktoraa git bence arkadaşımmm bu pko acayip bişi cünküü ....

haklısın canm değmiyecek insanlar için kendimi özellikle bebişimi üzmeye gerek yok hamilelik süresince gitmeyi düşünmüyorum zaten.

.
bencede en iyisi canım dikkat et kendinee....

günaydın kızlar dün kontrolum vardı ve yumurtlamma hala olmamıs doktorum yarın tekrar cagırdı benı iş yerinden izin almam problem olmaya başladı durumumu anlattım ama yine surat yapıyorlar napcamı bılmıyorum hem yumurtalıkları stres yapıyorum hemde iş problem oldu napcam ben bilmiyorum yaa ne zormuş bu işlerr :KK43: 13günde insan yumurtlamazmı yaa

kloemn mi kullanıyodun canım. benim klomen biteli 2 gün oldu bugün gittim yumurta yok dei doktor cumaya gene çağırdı.
benim de bugün 11. günümdü.

canm metformin kullanıyomusun bilmiyorum ama bence o doğum kontrol hapından çok daha faydalı kilon yoksa günde 1tane içebilirsin.tabi dr.na sorarak.doğum kontrol hapları çözüm deil canm.QUOTE .!.:
kullanmıyorum canım. Doktorların tek çözümü doğum kontrol hapı son gittiğim doktor sağolsun bıraktırdı ahpı ama yerine başka ilaç vermedi ki hiçbişeyden haberimiz olmyacak araştırmasak sadece hapı bırakmamı bunun tedavide etkili olmadığını söyledi sen zaten gecikmeli de olsa adet oluyorsun dedi ve gönderdi beni. Bu metformin ne işe yarıyor ?

canım benimde boyum 1.67 kilom 60 olmuştu doğum kontrollerle doktor vereceksin dedi. bazıları için bu kilo normal ama bizim genetiğimizde pko eğilimi old için vermen gerekiyıor.. 54 e düştüm metforminin sayesinde.. lh değerin fazla yüksek değil düşürebilirsin.. adetlerini geciktirmmemeye çalış gecikince hemen söktürücü kullan yoksa lh değerin daha da yükselir...

canım tahlilerinde de açıkça belli lh fsh dan yüksek pko hastası olduğunun hormanel boyutu..

evet lh yüksek biraz ama 3 katı olması gerekmiyor mu ? bir de nasıl düşürebilirim canım

mrb kızlar nasılsınızzzz herkes ıyımı hamişler yokmuuuu busmai cnm gözün aydn cnm saglıkla gelsın oğlunn oğğllumaa arkadas cıktı :KK1: kızlar siznle bişey paylşmk istıorummm bizim burda bi komsu war hamile 2.5 ay kaldı doguma we duruları yok :KK43:( hiçbişey alamamış çocuguna beşik bile alamamış bugun görüştük çok üzülüo :KK43:( bnde cok üzüldüm açıkçası eger sizlerden yardım etmek isteyen olursa bana özelden ulaşabilirmi kızlar hem hamile bir annenin hayır duasını almış olcaksınız hemde dogcak bir bebege yardım etmiş olcaksınız ben sadece kendi içimden geldigi için yazdım sizlere gerisi herkesin gönlüne kalmıs arkdaslr yardım etmek isteyenden etmeyenden de allah razı olsn :KK16:
canım bence bunu çocuğu olanların topiğine yaz ellerinde fazla kıyafet falan varsa verirler
senin cinsiyet kesinleşti mi ayrıntılı ultrasona girdin mi

kızlar bu saatte burada değilsiniz muhtemelen yarında ben giremem şimdi sizinle çok güzel bir haberi paylaşıyorumm :)))

geçen hafta 6 şubat pazartesi ben aşılama yaptırmıştım. birçoğunuz biliyor.

bugün 13 şubat pazartesii dr.a gittim. vee beta hcg baktırdım sonuç 10,44 çıktı. dr. büyük ihtimalle gebelik olduğunu söyledi..:)

Allahım inşallah tuttu. 2 gün sonra tekrar bakılacak. ve inşallah sonuç daha da artmış olucak.. :)

:KK52::21::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK76:
inşallah artar canım :emir_bebek:

adet zamanın olduğuna göre adet sayılır canım, namaz kılma
adeti beklemediğin bir zamanda gelseydi özür sayılırdı

günaydın kızlar dün kontrolum vardı ve yumurtlamma hala olmamıs doktorum yarın tekrar cagırdı benı iş yerinden izin almam problem olmaya başladı durumumu anlattım ama yine surat yapıyorlar napcamı bılmıyorum hem yumurtalıkları stres yapıyorum hemde iş problem oldu napcam ben bilmiyorum yaa ne zormuş bu işlerr :KK43: 13günde insan yumurtlamazmı yaa

yumurtlamayabilir canım kafana takma herkese oluyor bazen vucut geç cevap veriyor. doktor dozu arttırır eğer yumurtlamazsan.

sagol canım benım benım zaten canım sıkılıyr yumurtlama yk dıye birde işyerindekıler canımı sıkıyor nasıl izin alcam diye düşünüyorum sagol canım sgaol
ecrin canım bende klomen tedavisi görürken aynı sorunları yaşadım doktorum hastaneye bağlı olduğu için akşam iş çıkışı gidemiyordum 2 kere klomen tedavisi gördüm yumurtalar hemen büyümediği için 1 ayda 3 kere çağırmıştı.2 ay sonra baktı yumurtalar büyümüyor iğne tedavisine geçelimmi dedi işten zor izin alıp geldiğimi biliyordu .iğneli tedavide daha çok geleceksin belki 2-3 günde bir çağırıcam seni dedi.tabi ben gündüz bu kadar çok izin alıp gelemeyeceğim için istemedim.bekleyelim demiştim.şimdi seni çok iyi anlıyorum canım anladığım kadarıyla sen tedavine sonuna kadar devam etmeye karar verdin .bu sebeple özel muayenanesi olan bir doktor seçersen akşam saat 8-9 a kadar çalışan doktorlar var iş çıkışı daha rahat gidebilirisin canım.bu süreç malesef zor işyerindekilere söylesen bir sürü dedikodu, acıyan gözler..vs.söylemesen çok dikkat çekiyor .bizim psikolojimiz zaten bu konuda hassas tabiki en iyisi canım her bir kafadan laf duymadan yoluna devam etmek için söylememek.tabiki en doğru karar senin canım Allahım seni inşallah bu yolda çok aratmasın.

Son düzenleme:

canım ben kılınmaz diye biliyorum adet başladıktan 10 gün sonra hala devam ediyorsa özür oluyor .bu durumda sen adetli sayılırsın çünkü başlamıi ama tam sökülemiyorsun demekki bir kaç güne gelir.

X