Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

İyiakşamlar canım geçmiş olsun bunada şükür.Doktorun doğru demiş hiç olamayanlarda var.İnşallah şu adet düzensizliğmiz sona erer olmayınca strs yapıyoruz vücudumuzu etkiliyor her yönden

heheh keşke kız olsa cok istiorum bi kızımın olmasını bilmiorumki ama içimden hep erkekmiş gibi gecioo hayırlısı olsun saglıklı olsunda

Kız çocukları bir başka sevdiriyor kendini.Allah gönlüne göre versin canım en önemlisi sağlıklı hayırlı evlatlar olsun

Gyaman canım senin için önceki mesajlarıma baktım.
Bana pko tanısı koyulmadan önce yapılan hormon testim şöyle imiş :

Tsh : 0,46
Fsh : 2.8
Lh : 2.69
Prolaktin : 13.89

Bu dönemde daha korunmayı bırakmamıştık eşimle.Sadece adetlerim iyice düzensizleşip saç dökülmelerim ,kilo almam arttığı için doktora gitmiştim.O da bu tahlile göre pko yok demişti ama forumda kızlar görünce tsh çok düşük diye yorum yapmışlardı.

Bu da pko olduğumu öğrendikten sonra ki ay yapılan hormon tahlilim: (ilk tahlilden 3 ay kadar sonra yapılmıştı)

Lh : 4,96
Fsh : 4.93
Prolaktin : 10.26
Tsh : 0.827

Bu sonuca göre doktor yine hormonların gayet normal olduğunu söylemişti ama forumda kızlar yine tsh düşük diye yorumlamışlardı.
Bu tahlilden 2 ay sonra hamile kaldım zaten ben.
Açıkcası tsh düşüklüğü nedir ne değildir hiç bilmiyorum ama benim bu düşüklükle gebelik oluştuysa sende de mutlaka olur diye düşünüyorum canım.

Son düzenleme:

saol tatlım dualarını eksik etme bizden.kesinlikle katılıyorum canm sana aklından çıkarmak değil ama sürekli olumsuzu düşünüp strese girmemek önemli olan.bazen kızıyorum hastalığıma ama sonra senn gibi düşünüyorum sebepsiz olsaydı daha zor en azından biz olmayınca pko ya buluyoruz sebepsiz olunca insan kafayı yer Allah herkese sabır versin çok bekletmesin inşallah bizi.

kızlar bu fotoyu sizler için paylaşıyorummmm
Eki Görüntüle 310222

çok tatlı canm.sennde geleceğin için olsun:)

canm öncelikle geçmiş olsun depremi yaşamak kolay bişey deil.canm sen kaç kez serophene kullandın?iğneleremi geçecektin.canm ankara uzak olur yıpratıcı olur sizin için hem maddi hem manevi.vana yakın bi ilde gitsen doktora en azından ankaraya taşınana kadar eşinn değerlerine bakılır rahim filmi çekilmediysen o çekilir iğneli tedaviyi denersin.ankaraya gidince bide bunlarla zaman kaybetmezsin.o imkannda yoksa doğal şeyleride deneyebilirsin ozamana kadar.incir havuç kürü,soğan kürü ya da hayıt yapabilirsin.

dimi bende öyle dedim herhafta sinema mı olurmuş.yattım dinlendim sonra kalkıp pilatesimi yaptım.canm göğüsler adetinde de şişermi benm hiç göğüslerimde belirti olmaz olursa hemen hamileliğe yorarım kesin.kist deildir inşallah o ağrılar.

benm de öyle canm ultrasonda polikistik görünüm var hormonlar normal.

canm şimdiden doğum günün kutlu olsun yeni yaşın sana bebeğini getirsin hayırlısıyla inşallah.

kızlar metforminle 1 kilom daha gitmiş 53 e düştümmmmm

maşallah nazar değmesin yaa bende niye işe yaramadı bu metformin.iştahımı hiç bişey kesemez sanki.heyt be bende gençliğimde 53-55 tim nerde o günler.reklamda tolga çevik sen beni bide gençliğimde görcektin heyt civa gibiydim diyoya o geldi aklıma.

iyi geceler kıslar yarın görüşmek üzere...

Sagol canım deniycem Sende çok iyi etkisi olmuş elma sirkesi hapından iyidir heralde o kadar midemi yaktı ki benim kullandığım adet sokturuculer 1ay etki yaptı sonra kesildi inşallah gecer benim bu durumum

herkese günaydınlar...

kızlar doktoruma yasminden bıktığımı başka bir ilaç vermesini istediğimi söyledim.
progestanı önerdi. ama reçeteye yazmamış salak kadın sinir etti beni..
ben de eczaneden satın aldım ama nasıl kullanmam lazım? 15, 25. gün kullanılır gibi bir şey dedi.
adetlerimi düzenlemesi için içicem, henüz bebek düşünmüyoruz.
kullananlar yardımcı olursa sevinirim..

canım 15. ile 25 günü arası kullanırsan hamile kalma ihtimalin var.

Sagol canım deniycem Sende çok iyi etkisi olmuş elma sirkesi hapından iyidir heralde o kadar midemi yaktı ki benim kullandığım adet sokturuculer 1ay etki yaptı sonra kesildi inşallah gecer benim bu durumum

iştahın giidyor birazcık sende bazı şeylerden kendini uzaktutabilirsen verirsin canım mesala çaylar şekersiz hatta şekeri hayatından çıkar amabalajlı ürün yeme. meyveleri yoğurtla beraber aralarda ye. o kadar yaptığım farklı bişey yapmadım

valla hi düşünmediğim aklımda olmayan bi isim :))) tabiki saglıklı olsunda gerisi önemli deil.banyoda üşütmüş olablrm banyom cok soguktu dün cunkii :18:

canım selam nasılsın, umarım sende bebişin de iyisinizdir...
ben geçenlerde bir yazını okudum kansızlıkla ilgili o esnada cevap veremedım malüm işteyim...
benim kız kardeşim anemi ve doğum yaptı dünyalar güzeli güneşimiz oldu ama o çok fazla ilaç almadı mesela bazı şeyler var doktor onları yapmasını istedi ve baya düzeldi ben birkaçını biliyorum sende araştırırsan çok daha rahat edersin mesela et veya ıspanak gibi demirli ve proteinli şeylerle asla süt ürünü yememen gerekiyormuş örneğin yanında yoğurt ya da ayran çünkü onlar demirin emilimini azaltıyormuş o tarz yiyeceklerin yanında mesela portakal suyu fln içerdi bizimki... asla yemekten sonra çay içmezdi içsede 2 saat sonra içerdi, bu arada şeker problemi vardı ve onun için mesela elma yedi elmadaki şekeri vucutta emilimini en aza indirmek için arkasından süt içerdi daha bunun gibi küçük detaylarla atlattı en azından hamilelikte:)
bu arada ılık suya pekmez yaptı içti... birde o küçük siyah çekirdekli üzüm acı geldiği için komposto gibi kaynatıp şekersiz onu içti doktor bile baya şaşırdı kii bizimki kansızlıktan bayılırdı eminim sana da iyi gelir tatlım en azından ilk aylarında yapmaya çalış bence şimdilik benden bu kadar bebişine ve kendine iyi bak...

:) sağol canım geçde olsa yazdın yeter bana evet erkendı bılıyorum ama ıste denemek ıstedım alıcaz heralde ağzımızın payını yarın gorcez yada sonrakı gun nfazla daha sonrakı gun :))
bişi değil canım inşh hamilesindir...
evet yaaa kanada çok az miktardada olsa olabiliyormuş...bundan sonra günüm geçmeden test falan yapmıycam
kızlar metforminle 1 kilom daha gitmiş 53 e düştümmmmm
süper bana 2 kilo kalmış :) ama çok zayıflık ta hiç hoş bişi değil...ben biraz etine dolgun olmayı seviyorum ama alamıyorum inşh hamile kalınca alırım güzel kilo :)

kızlar gelecek ay kimler aşılama yaptırcak inşh gerek kalmaz ama takip etmek istiyorum benim bildiğim
Tuncss,Bngl33,ecrin.. başka var mı yaptırcak olan ?

bngl senin kilon kaç? bende normalde 49dum dkh ları yüzünden 11 kilo almıştım şimdi metforminle verebiliyorum . heralde yer etmediler ki çabuk gidiyıorlarrr.bende ilk 2 ay iyi etkisni gösterdi metformin 6 kilo vermiştim bu ay 1 kilo verdim bakalım nereye kadar devam edecek

Supersin ya 53 kilo bede bı gün o kiloya inicemmi bu arada msj için Tessekkur çok sagol canım

rica ederim canımmm

süper bana 2 kilo kalmış :) ama çok zayıflık ta hiç hoş bişi değil...ben biraz etine dolgun olmayı seviyorum ama alamıyorum inşh hamile kalınca alırım güzel kilo :)

bubenimiste senin boyun kaç benim de ideal kilom 51dir ne kadar zayıf olsamda iskelet gibi durmuyırum kaslarım sıkı biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…