Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kafadan atma olayı yalan bence asla atamam kafamdan ben belki biraz daha sakinleşirim kendimi biraz daha alıştırabilirim ama bebeği düşünmeden edemem
ben mesela doktor pko yok diyor rahim filmi temiz birazcık tsh hormonum düşük ama çok vahim değil reglim zaman zaman sapıtıyor hala hamile kalamadım sanırım benimkide sebepsiz yada zamanım var

duphastonla adet oldum ve bugün 3. günüydü doktora gittim. Van da olduğum için malum tedavi gördügüm doktor değil de doktorumun önerdiği birine gittim. Vanda 2 tane özel hastane çalışıyor ve inanamazsınız gittiğim hastanede odaya hastaları dörder beşer aldılar. Neyse ben de aynı yöntemle girdim içeriye, doktor hikayemi dinlemedi bile hemen geç içeri bakalım dedi, ben öncesinde konuşmak istediğimi söyledim ama hem bakar hem konuşuruz dedi. Yattım, ultrasonla bakarken ben anlatmaya başladım pko yum dedim öyle görünüyor zaten dedi. Serophene ve klomen denedi doktorum fakat yumurta gelişmedi ardından puregona geçtik onunla da çok sayıda yumurta gelişti diye peşpeşe cümleler kurdum, çünkü adam o kadar seri hareket ediyor ki beni dinliyor mu dinlemiyor mu o bile belli değil. Glifor kullandığımı söyledim ona devam et dedi. Ne yaşımı söyleyebildim, ne eşime hiç bakılmadığını, ne önceki tahlil sonuçlarını gösterebildim. Serophene i 5 gün sabah akşam kullan ve pazartesi tekrar gel dedi, ben de ama bende serophene işe yaramadı neden tekrar kullanayım dedim. Yumurtanın gelişimine bakıp olmazsa puregonla devam edeceğini söyledi. Bu protokolü çoğu uygulamaz dedi, ne demek istedi anlamadım, yani bu da bir yöntem ve ben böylesini uyguluyorum mu demek istedi acaba.
Kızlar sizden yardım isteme nedenime gelince:
-14 aylık evliyim ve burdaki görevimiz eylül ayında bitecek ve ankaraya gitmeyi düşünüyoruz. Fakat gitmemize yaklaşık bir yıl var, bu bir yıl içerisinde hiçbir şey yapmadan beklemeli miyim, şayet beklersek evlilikte 2 yılı bitirmiş olacağız ve 30 yaşına girdim zaman aleyhime işliyor...
-Eğer tedaviye devam edersem şartlar çok zor van berbat durumda hastane yok doktor yok, gittiğim doktor da haklı ilgilenmemekte çünkü o kadar çok bekleyen hasta var ki kapıda, dörder beşer almazsa yetiştirmesi imkansız, hastaneye tam bir düzensizlik hakim... Başka doktor seçeneğim yok...
Halinize çok şükredin ki gidebilecek, sizinle ilgilenen bir doktorunuz var... İlçeden merkeze giderken maddi açıdan rahatız, arabamız var lakin gidebileceğimiz düzgün bir hastane yok. Ankara ya tedaviye gitsem diyorum, git geller çok olacak eşimin de gitmesi gerekecek, bu sefer maddi olarak kaldıramayız, izin almamız problem olacak...
SİZCE NE YAPMALIYIM? Ara mı vermeliyim, tedaviye zor şartlarda da olsa devam mı etmeliyim...

aynen canım kafadan atma olayı diye bişey yok... Hele ki tedavi yoluna girmişken ve bu kadar çok istiyorken... İnşallah en yakın zamanda gelir bebişin.

canım öncelikle geçmiş olsun bende 35e giriyorum yarın ve zaten 33 yaşında evlendim bir sürü geç anne olan var tabiki erken olması iyi bende onun için uğraşıyorum ama bir yıl beklemek o kadar kötü birşey değil belki bu zaman zarfında kendi kendine hamile kalırsın bitkisel şeyler dene metformin kullanıyorsun ne biliyim incir kürü yap soğan kürü bal çörek otu tarçın kürü dene eğer doktora güvenmiyorsan çünkü bu ilaçların belli bir kullanma süreleri var biliyorsun ki doğru bir tedaviyle bu kredini harca bence

Son düzenleme:

bende o şekilde kilo verdim.. metforminin katkısı da oldu tabii ki.. tatlıları kestim.. abur cuburu da.. ekmek de sadece kahvaltıda yiyorum. onun harici ekmek yok. akşamları genelde sebze pişiriyorum. çorba da yapıyorum muhakkak.. inşallah dilediğin gibi yani dal gibi olursun
dinlen canım evde oturup :))) öyle her hafta her hafta sinema olur mu aaaaa

benim de ağrı şiddeti çok azaldı.. doktor çağırdı ya korktu benim yumurtalık kesin.. ağrısı azaldı.. bende göğüsler feci şişti.. az önce eşim işten gelince bi büyümüşler sanki diyor.. o bile fark ettiğine göre bir anormallik var hayırlara gitsin inşallah.. bebek yoksa da zamanında adet gelsin de bi de onunla uğraşmayalım..

canım merhabalar.. bu şartlarda o stresle çocuk için tedavi görmek zordur.. bence bekle.. Ankara'ya tayin isteyeceksiniz ehh birşey kalmamış.. bir de birkaç ay içinde toparlanır ortalık Van'da.. bende 17 ağustos depremzedelerindenim.. birkaç ay geçince normale dönüyor hayat.. ortalık rahatladığında daha rahat tedavi olabilirsin..
Ankara'ya gidip gelmek çok yorucu ve ekonomik olarak da sıkıntı verici olur.. bence bu düşünceyi direk elemelisin..

Haklısın canım.
Benim sadece ultrasonda polikistik görüntü vardı ama hormon dengem gayet normaldi.
Bide benim tsh m ilk ölçtürdüğümde 0,4... küsür çıktı.
Ondan 2 ay sonra ölçtürdüğümde 0,627 falan çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Bana forumda çok düşük olduğu söylendiği halde doktorlar çok normal demişti.
Bu düşüklük değerlerini bende tam anlamıyorum doğrusu.

ayy bende aynı sen gibiyim.. inşallah sonumda sen gibi olur
ultrasonda kistik görünüm ama hormon değerlerim normal.. tshı filan hatırlamıyorum ama doktor değerlerimin çok normal olduğunu söylemişti.. hatta iyi bir hasta grubundasın demişti..
bebişinin hareketlerini hissediyormusun artık? yolu yarıladınız maşallah

sağol canım, tabi ki kural yok canım şu yaşta bu yaşta anne olunacak diye ama insan isteyince... soğan kürü denedim adet olmak için bende hiç etkisi olmadı, bu ay tarçın çörekotu bal yapmaya başladım... Doğru diyosun ilaçların da kullanım süreleri var, ya olumsuz etki yaratırsa usta olmayan ellerde diye de insan düşünmeden edemiyor

İnşaallah canım inşaallah.
Banada doktorlar hep değerlerimin çok normal olduğunu söylerdi.Sadece kilom fazlaydı görünürde.

Evet canım artık bebeğimi çok net hissedebiliyorum.Bazen içimden çıkarıp yiyesim geliyor.
Rabbim bu duyguyu en kısa zamanda tüm isteyenlere nasip eylesin inşaallah.

Dört gözle sizlerden gelecek güzel haberleri bekliyorum.

sağol canım... inşallah kimse yaşamaz böylesi felaketleri. Ankara'ya gidip gelme fikrini eşim de desteklemiyor zaten, ben istediğim iiçin kabul eder ederse de. İçimden tedaviye bu ay da devam etmek geçiyor, eğer olmazsa ara vermek... Ama bilemiyorum işte...

Maşallah... Ne güzeldir içinde hissetmek... Çok hoşuma gitti içimden çıkarıp yiyesim geliyor deyişin:)

yeşil 87 canım sagol ben 68 kilodan 3 ayda anca 65 kiloya indim bu metfomin nasıl bisey nasıl kullanicam kilo zor veriyorum evet dulphaston klomen gibi türlü türlü ilaçlar e vitamini takviyeler aldım kilo yüzünden bı adet gördüm sonra bı daha kesildi su uç aydır düzene girdi aslında ama kilo alırsam yine aynı olucak eminim inşallah dediğin ise yarar deniycem sagol canım resmen devaya ihtiyacım var evlenene kadar neden ortaya cikmadida bebek isteyince beni buldu bu dert bilmiyorum

Turuncu amin canım hayli olsun bı ömür kokusu sevgisi eksilmesin sağlıklı olsun en kısa zamanda kucana almayı nasibetsin inşallah

bayanların çoğunda dönem dönem bu oluşabilir bazılarında kalıcı bazılarında geçici inşallah seninkisi geçicidir canım. günde sabah akşam olmak üzere 2 kere alıyorsun ilacı 850mg metformin. yemekle beraber alman daha faydalı olur. bağırsaktan yağ emilimini azaltıp insülini dengeliyor. sadece kilo verdirmekle kalmıyor kaliteli yumurta da oluşturuyor. yalnız önerim bu ilaca başladığı ilk 10 gün vücüdünün yan etkierinden korumak için düşük dozlarla başlaman bana doktorum öle demişti. yani bi tableti böl sabah akşam onları kullan 10 . günden sonra normal olarak kullanımına devam edersin. ben çok faydasını gördüm doğum kontrol haplarıuyla aldığım kiloları neredyse hepsini verdim 3 aya yeni girdim. asıl etkisini 3 aydan sonra gösteriyormuş benim adetim daha düzene girmedi bu ay önemli benm için etkisini göreceğim bir ay. vücudumda sırtımda falan çok sivilce vardı onlar kayboldu. bu arada klomen duphaston kullanmışssın ya bunlar düzene sokmuştur seni canım ama bunların da etkisi sürekli olmuyormuşş

ayyy çıkacak bir gün içinden.. hep birlikte yiyelim minnoşu :)))
inşallah hepimiz bir gün hamiş olacağız..

amin. içinden geçeni yap o halde.. yoksa ilerde pişmanlık duyma ihtimalin olabilir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…