Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

herkeslere günaydınlar..
bicim bu sabahta gelmedin.. nerelerdesin kuzum?

kızlar gelecek ay kimler aşılama yaptırcak inşh gerek kalmaz ama takip etmek istiyorum benim bildiğim
Tuncss,Bngl33,ecrin.. başka var mı yaptırcak olan ?

dur bakalım.. bende kist olma ihtimali söz konusu.. ağrılarım çoktu.. dün doktorumu aradım kist olabilir gel bakalım geçmezse ağrıların dedi.. ama bu sabah iyi uyandım.. ağrım çok çok az.. gitmedim bende doktora.. bakalım ne olacak.. 5-6 gün sonra adetim gelir inşallah.. gelmezse de inşallah bebekten olur.. :KK9: bebek yoksa da ben ocak ayında ara vereceğim.. şubat mart gibi duruma bakacağız.. yani önümüzdeki ay benden aşılama fikri çıkmaz gibi şimdilik..

günaydın kızlar bişey sorcam bugun benım adetimin 27,günü bugun progestana başlasam sabah akşam 5gün içsem olurmu sonr adet olup doktora gitcem :)

rica ederim canımmm

bubenimiste senin boyun kaç benim de ideal kilom 51dir :KK3: ne kadar zayıf olsamda iskelet gibi durmuyırum kaslarım sıkı biraz
1.60-1.63 civarı olması lazım dı :)
herkeslere günaydınlar..

dur bakalım.. bende kist olma ihtimali söz konusu.. ağrılarım çoktu.. dün doktorumu aradım kist olabilir gel bakalım geçmezse ağrıların dedi.. ama bu sabah iyi uyandım.. ağrım çok çok az.. gitmedim bende doktora.. bakalım ne olacak.. 5-6 gün sonra adetim gelir inşallah.. gelmezse de inşallah bebekten olur.. :KK9: bebek yoksa da ben ocak ayında ara vereceğim.. şubat mart gibi duruma bakacağız.. yani önümüzdeki ay benden aşılama fikri çıkmaz gibi şimdilik..

hımmm 5-6 gün daha bekle bakalım bu arada ağrın olursa kesin git adetini bekleme ne kadar erken gidersen o kadar iyiydr bence:) neyse hayırlısı olsun benim ki de kesin değil daha

sağol canım, tabi ki kural yok canım şu yaşta bu yaşta anne olunacak diye ama insan isteyince... soğan kürü denedim adet olmak için bende hiç etkisi olmadı, bu ay tarçın çörekotu bal yapmaya başladım... Doğru diyosun ilaçların da kullanım süreleri var, ya olumsuz etki yaratırsa usta olmayan ellerde diye de insan düşünmeden edemiyor

Bende onun için dedim tatlım usta olmayan ellerde bu kredini harcama tabiki çocuk istiyoruz hemen olsun hatta ama sonradan da keşke bir sene bekleseydim demememen için bu senin kararın içinden ne geçiyorsa onu yapmalısın malesefki bu ilaçların süreleri var
soğan kürünü kaç kez yaptın bir kere yapıp bırakmamalısın üç kez biliyorsun eğer onu tamamladıysan saraçoğluna mesaj atabilirsin durumunu anlatıp bence herşeyden önce senin reglini düzene sokman lazım diye düşünüyorum

Gyaman canım senin için önceki mesajlarıma baktım.
Bana pko tanısı koyulmadan önce yapılan hormon testim şöyle imiş :

Tsh : 0,46
Fsh : 2.8
Lh : 2.69
Prolaktin : 13.89

Bu dönemde daha korunmayı bırakmamıştık eşimle.Sadece adetlerim iyice düzensizleşip saç dökülmelerim ,kilo almam arttığı için doktora gitmiştim.O da bu tahlile göre pko yok demişti ama forumda kızlar görünce tsh çok düşük diye yorum yapmışlardı.

Bu da pko olduğumu öğrendikten sonra ki ay yapılan hormon tahlilim: (ilk tahlilden 3 ay kadar sonra yapılmıştı)

Lh : 4,96
Fsh : 4.93
Prolaktin : 10.26
Tsh : 0.827

Bu sonuca göre doktor yine hormonların gayet normal olduğunu söylemişti ama forumda kızlar yine tsh düşük diye yorumlamışlardı.
Bu tahlilden 2 ay sonra hamile kaldım zaten ben.
Açıkcası tsh düşüklüğü nedir ne değildir hiç bilmiyorum ama benim bu düşüklükle gebelik oluştuysa sende de mutlaka olur diye düşünüyorum canım.

ay canım çok saol benimde doktorum t1 t2 miydi neydi onları istedi 0,98 e birşey demem için onlarıda görmem lazım dedi doktora gitmeden tekrar yaptırcam testlerimi
tsh düşük olunca saç dökülmesi stres kilo problemi adet düzensizliği falan hepsini yapabiliyor canm

canm şimdiden doğum günün kutlu olsun yeni yaşın sana bebeğini getirsin hayırlısıyla inşallah.

Canım Allah razı olsun güzel dileklerin için sonsuz tşkler...:KK16::KK16:

günaydın kızlar bişey sorcam bugun benım adetimin 27,günü bugun progestana başlasam sabah akşam 5gün içsem olurmu sonr adet olup doktora gitcem :)

ecrin 28 bekleseydin belki normal adetin gelir. hatta 1-2 gün de gecikme payı ver. gelmeze 5 gün sabah akşam içiersin o zman adet olursun

1.60-1.63 civarı olması lazım dı :)

hımm yaklaşık aynıyız canım benm 166. sende benm gibisin zayıf pko grubundan. bende senin kilondayken yine pkoluydum. garip iş ama sadece kilolular pko olmuyor.

canım selam nasılsın, umarım sende bebişin de iyisinizdir...
ben geçenlerde bir yazını okudum kansızlıkla ilgili o esnada cevap veremedım malüm işteyim...
benim kız kardeşim anemi ve doğum yaptı dünyalar güzeli güneşimiz oldu ama o çok fazla ilaç almadı mesela bazı şeyler var doktor onları yapmasını istedi ve baya düzeldi ben birkaçını biliyorum sende araştırırsan çok daha rahat edersin mesela et veya ıspanak gibi demirli ve proteinli şeylerle asla süt ürünü yememen gerekiyormuş örneğin yanında yoğurt ya da ayran çünkü onlar demirin emilimini azaltıyormuş o tarz yiyeceklerin yanında mesela portakal suyu fln içerdi bizimki... asla yemekten sonra çay içmezdi içsede 2 saat sonra içerdi, bu arada şeker problemi vardı ve onun için mesela elma yedi elmadaki şekeri vucutta emilimini en aza indirmek için arkasından süt içerdi daha bunun gibi küçük detaylarla atlattı en azından hamilelikte:)
bu arada ılık suya pekmez yaptı içti... birde o küçük siyah çekirdekli üzüm acı geldiği için komposto gibi kaynatıp şekersiz onu içti doktor bile baya şaşırdı kii bizimki kansızlıktan bayılırdı eminim sana da iyi gelir tatlım en azından ilk aylarında yapmaya çalış bence şimdilik benden bu kadar bebişine ve kendine iyi bak...

cok saol canım benim ama ben etten tiksindim eti hiç yiyemiorum ama onun dısında yogurdumu peynirimi balıgımı yiyorum pekmezi içemiorumda üzümü yiyebiliorum ya cevremdeki insanlar tedirgin edio be4ni sinir oluorum aaaa rengin nası solmuss ne kdar sararmıssın bilmem ne ister istemess insan tedirgin oluo gecen hafta doktora gittim cok şükür bebişim iyiydi gelişimi falan cok iyi demişti bi sorun olsa söylerdi sanırım

Kız çocukları bir başka sevdiriyor kendini.Allah gönlüne göre versin canım :nazar:en önemlisi sağlıklı hayırlı evlatlar olsun:KK16::emir_bebek:

ewet canm kı cocugunun her bişeyi ayrı bi tatlı ya bayılıorum magzaya gittigimde onlarn elbiselerine inş hayırlısıyla saglıklı olsunda cinsiyeti farketmes ama gönlümde yatan bi kızımın olması :KK37:

kızlar gelecek ay kimler aşılama yaptırcak inşh gerek kalmaz ama takip etmek istiyorum benim bildiğim
Tuncss,Bngl33,ecrin.. başka var mı yaptırcak olan ?

canım ben bır yada 2 ay sonra dusunuyorum yanı bu ay hsg cektırcm sonrakı ayda korunmasız olsa falan 2 ay sonra ancak yani

herkeslere günaydınlar..

inşallah kist falan değildir o bir mercimektir :))

canım vet bu sekılde adet olabılırsın bebek varsada duphaston bır sorun cıkarmaz gecıkmesın dıyorsan baslayabılırsın bencede.

cok saol canım benim ama ben etten tiksindim eti hiç yiyemiorum ama onun dısında yogurdumu peynirimi balıgımı yiyorum pekmezi içemiorumda üzümü yiyebiliorum ya cevremdeki insanlar tedirgin edio be4ni sinir oluorum aaaa rengin nası solmuss ne kdar sararmıssın bilmem ne ister istemess insan tedirgin oluo gecen hafta doktora gittim cok şükür bebişim iyiydi gelişimi falan cok iyi demişti bi sorun olsa söylerdi sanırım

canım pekmez yıyemıyorsan tavsıyem su bende sevmem pek pekmezi bn pestil yıyorum içinede tazecık kırdığım cevizi koyuyorum hem tok tutuyor hem besleyıcı dut pestılı uzum pestılı falan yapılıyor çokda pahalı değiller sar ıcıne cevızı ye :KK66: bebişine yarasın inşallah.

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ya ben bu ateş işinden bişi anlamadım şimdi yumurtlama gününü 18. güne çekmiş anlamadım birşey benim bildiğiim yumurtalama ateş düşünce olur değilmi 15. gün bayağı düştü ateşim sonra çıkmaya başladı o zaman değil de daha sonra :44:

canım site akıntı durumuna göre çizgiyi en uygun yere koyuyor. bence sen yumurtlama akıntısını bu ay tam anlayamadın.. çünki bu kadar çok uzun süre olmaz bu akıntı.. akıntıları silsen sadece o ateşinin düştüğü güne koysan eskisi gibi olur çizgin..

benim içim bulanıyor bugün çok.. anlamadım progestan beni bu ay beni mafetti sanırım.. wc gitsem iki öğürsem kesin çıkarırım içimdekileri.. hayır ola inşallah.. kasığımdaki ağrı da oldukça azaldı bugün.. uyumak istiyorum her dakika.. inşallah bebek vardır bebek.. bunlar da ondandır.. herşeye razıyım.. mide bulantıları, istifra etmeler, uyku halleri.. hepsi hepsi.. hepsini istiyorum yeter ki sonunda bebeğimiz sağlıkla gelsin..

canım ben bır yada 2 ay sonra dusunuyorum yanı bu ay hsg cektırcm sonrakı ayda korunmasız olsa falan 2 ay sonra ancak yani

inşallah kist falan değildir o bir mercimektir :))

canım vet bu sekılde adet olabılırsın bebek varsada duphaston bır sorun cıkarmaz gecıkmesın dıyorsan baslayabılırsın bencede.

canım pekmez yıyemıyorsan tavsıyem su bende sevmem pek pekmezi bn pestil yıyorum içinede tazecık kırdığım cevizi koyuyorum hem tok tutuyor hem besleyıcı dut pestılı uzum pestılı falan yapılıyor çokda pahalı değiller sar ıcıne cevızı ye :KK66: bebişine yarasın inşallah.

cok saolun kızlarr ya gercekten hepinize ayrı ayrı tşk ederim inş allahım bu duyguyu en kısa zamanda sizlerede yasatsın inanın bunu gercekten yurekten istiorum inş hepiniz hepimiz bebişlerimizi en kısa zamanda kucaklarımıza alırızzz :KK16:

inşallah arkadaşım inşallah..
sende durumlar nedir? başka bir topicte okudum hala gelen giden olmamış.. eeee test ne zaman yapıyoruz :KK9:

evet diğer topicde arkadaşlarla konusuyoruz ben o topic sayesınde buraya takılmaya basladım denbılır burayıda kendım ararken buldum :)

adet yok daha gelmedı ama bakalım test ne zaman!!!!! yakında bu ekranda flash flash :KK70:

kızlar dişlerim 2 gündürçok feci ağrıyo 20 lik dişler çekilcekti çakilmedi ne zamandır kesilmişti ama dün bugün feci yaaa şişmiş damaklara vurmuş ağrısı offffff baş ağrımda geçmedi zonkluyo başım töbe töbe yaaa sağlam bi yerim kalmadı yaaa

slm kızlar bugün hsg mi çektirdim sağ tarafta hafif tıkanıklık var gibi dedi ama rapor yarın çıkıcak iinş doktor sade bunu söyledi ama ordaki tekniker ilaçla oda açıldı gibi geldi bana dedi inş açılmıştır...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
nerdesiniz kuzucuklarım..
bugün kimseler yok.. bicim iki gündür yok.. gel bicim gel.. sensiz buraların tadı tuzu yok.. özledim seni çok :KK16:
anneciğim bende.. yarın aşure yapacağız inşallah.. koşturmacası bugünden başladı..

canlarrrrrrrr

arkadaşın baskısıyla gittim test yaptırdım sonuç malumunuz 0.05 yanı iğnenin etkisi başlarda test yaptırmamak daha iyiymiş, neyseee içim rahat reglımı beklıyorum muhtemelende yarın gelcek, hadı bakalım daha adet olmayanlara umutlarımız.

slm kızlar bugün hsg mi çektirdim sağ tarafta hafif tıkanıklık var gibi dedi ama rapor yarın çıkıcak iinş doktor sade bunu söyledi ama ordaki tekniker ilaçla oda açıldı gibi geldi bana dedi inş açılmıştır...

canım ankaradaydın sen sanırım nerde cektırdın ne kadar anestezi falan varmıydı merak etttım bende bu ay cektırcemde.

X