Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

hiç sormaa cvr aynen öle millet günü gününe dakik olurlar bazıları sıkılyır bile ya sinir oluyorum bizler ise zamanında adet görünce oynamadığımız kalıyor..

sağol bicimcim demekki benm hormon dengesizliğim tutmuşşş kusura bakma. aynen bicim evlenince hiç korunmayacağımmm amcamın kızı da pkolu idi evlenince o da korunmadı 3. ayında hamile kaldı nasıl oldu anllamadım gitti annesi bile gençliğinde üzülürdü kızım kısır diyee.. Allah verdiğine veriyor normalde ilaçsız adet gördüğünü bilmem.

hayatım böyle kendini strese sokarsan olmayacağı varsada olur germe kendini rahat ol

aynen gyaman . hormon dengesizliği hayatımı da dengesiz ediyor malesf :2:

canım geç gördüm mesajını burada lh fsh dan düşük olması gerekir. bir ay doğumkontrol kullanman faydalı olur bence ya da adetin bitince 15. gününde progesteron da alabilirsin ama biraz lh düşüröek için en az bir ay doğumkontrol hapını kullan derim. eğer kilon varsa hemen metformine başla derim doktoruna bi danış canımm. metformin insülin direnci kırar pko oluşumunun nedeni insülin direncidir. benm doktorum 3 ay kullanımın sonucunda detlerin düzene girer dedi hem de kilo verdiriyorr. dediklerimi bi düşün canımm geçmiş olsun

evet alttan bakmakla pko old anlaşılmaz. yuurtalıkara bir ultrason ve fsh ile lh değerlerine bakılması gerekir. canım öncelikle hormon değerlerini bilmek gerekiyor bu değerler dengesiz olunca yumurtlamak zor oluyor zaten ya da çok geç kalitesiz yumurta oluşuyor.
tunc bicim gyaman karabocuk 123m 12m yeşil87 adını hatırlayamadıklarım nerdesının bugun yaa

dersim çoktu bugün giremedim ecrnnn sen nasılsın canımmm neler yaptın bugün?

canım tek kelime ile sana METFORMİN TAVSİYE EDİYORM. hem pkolu hem de kilo veremiyorsan metformin iyi geliyor. ilk başladığımda metformine 60 kilodaydım ilk 2 ayda çok kilo verdim 6 kilo gibi. 3. aydayım bu ay 1 kilo verdim bir kilo daha versem iyi olacak . senin kilon kaç ?

sağolasın canım

melan özellikle sana mesaj yazmıştım sorduğun sorular a ama bu topiğe pek takılmıyorsun ondan görmedin sanırım. hatta bi topikte bile kızın için cevap yazdım. bi oku canım

sağ ol canım cevabın için,diğer topiğe yazdığım için buraya yazmamıştım...adetin metforminle mi geldi?yoksa başka bir ilaç mı kullandın...darısı olmıyanlara.....iyi misin bügün?

ooooh daim olsun platesin ve diyetin.. senin okul yok mu bugün? öğlenci misin yoksa?

canm bugün dersim yok evdeyim.inşallah devam ederim dal gibi olmak istiyorum artk.diyetim çok katı deil yemeklerde yağa dikkat edicem sadece bide hamur işi ve tatlılara.herşeyden yiycem ama az inşallah yapabilirim yani devam edebilirim.bugün öğleden sonra 30dk. yürüyüş yaptım akşamlarıda pilates.hatta dün eşimle yaptık ama tabi ona gülecem diye biraz zor yaptım ama eğlenceli olunca yapmakta zor gelmiyo.
canm prestiji bende çok beğenmiştim.akşam sinemaya gitcektik benm boğazım ağrıyo biraz hasta olcak gibiyim gitmedik dinleniyim gündüz hiç durmadım zaten.

inşallah canm yavaş olsun hızlı vermek sağlıklı deil zaten.sherlock holmes e gitcektik bizde bugün ben 1.sini çok beğenmiştim.

canım acele yamışsın ben o sıra girdm eşim geldi çıkmak zorunda kaldım yeni yazdım cevabını kusura bakma :)

:) sağol canım geçde olsa yazdın yeter bana evet erkendı bılıyorum ama ıste denemek ıstedım alıcaz heralde ağzımızın payını yarın gorcez yada sonrakı gun nfazla daha sonrakı gun :))

sağ ol canım cevabın için,diğer topiğe yazdığım için buraya yazmamıştım...adetin metforminle mi geldi?yoksa başka bir ilaç mı kullandın...darısı olmıyanlara.....iyi misin bügün?

metformin 3. ayından sonra etksini gösteriyormuş ben bu ay 2. ayımdı gecikti duphoston aldım. inşaşlah bu ay normal olur çünkü bi yumurtalığımdaki kistle gitmiş doktor öle demişti

saoll canımmm iiim sen nasılsın

başım ağırıyor biraz yoruldum bugün karnım da ağırıyor öyle canımm

geçmş olsun canım yat dinlen birazzz

tunc bicim gyaman karabocuk 123m 12m yeşil87 adını hatırlayamadıklarım nerdesının bugun yaa
slm tatlım anca gelebeildikkk.tatlım sen gittinmi doktora aşılama yapacaktınnn sanırım.

ayyy inşallah kisttt değildir yarın gidersen mutlaka haber ver.yaaa bide kist mide bulantısı yaparmıki onu anlamadım.bu arada BU AY ümidi kesin bendennn sorma tatlım mide bulantım ve kasık ağrımmm kayboldu biredn.bırak onu çok sinirliyiiimm,canım hep tatlı istiyor ve sivilcelerim başladı yine anlayacağın adetim geliyorrr.metformin almama rağmennn deli gibi tatlı yiyorummm.

çok teşekkür ederim canım sağol...

yapma kız valla ben erken yaptımda noldu iğnenin etkisiyle hafif belirdi ben de havalara uçtum hamileyim galiba diye 2. de çıkmadı ve eeee kırmızı kart

1-2 ay önce duphaston al demişti progesteron içerikli olan ilaç hergün nasıl midem bulanıyordu ölecem sankiii annem bile korktu neyin var senin hergü hergün kötüsün dedi ben bi umut aldım testi yaptım o ay çatlatma iğnesi vurdurmamıştım gerçii haydi gördüm azıcık kırmızı çizgiyiii hayalet gibi ayyy ne mutlu oldummmm ne sevindimmm sorma.sonra gerçek kan testi ile yüzüme şakkkkkkkkkk diye patladıııı.ama ne anladım ben bi hamile kalsam ucacam havayaaaa..

nerdesin tatlımmmm.canım sorma ben adet olacam o kadar da pozitiftimmm üstelik sanki bu ay kesin hamile kalacakmışım gibi hissediyordum.mide bulantılarım kasık ağrılarım birden kaybollduu.metformine rağmen tatlı krizimmm başladı.sivilce çıktı ve geliyorrr yani bel ağrısı çabasıııı.
ya ne aklıma geliyor biçim bence benim yumurta dölleniyor mide bulantım filamn oluyor kasık ağrısı filan sonra rahim şeklim farklı diyeee hoppp gidiyor sence öyle bişey olabilirmi

SENDEN NE HABER BU ARADAateş tablon neydii öyle çok garipti vallahi.ya biçim bence kıy 90 tl ye sende al tükürük testindennn,yada lh ın yüksek değilse ovulasyon testlerinden al bence yumurtlama gününü daha rahat hesaplarsın benceeee.sadece ateşle zor anlayacaksın gibiii.
ha bu arada buda benim ateş tablommm hiç seninkine benzemiyor istikrarlı dümdüz gidiyorrr

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

arkadaşlar bi sorum olcak bu ay doktorum bana düzensizliğim için cyclo progynova verdi doğum kontrol hapı değil yanlız hamile kalmayı kolaylaştırıyo diyen doktorlar bile var herneyse ilacım bitti 4 gün oldu ama ben hala adet lmadım yanlız dün 2 damla rengi çok tuaf adet namasına benzemeyen kan geldi adet oluyorum herhalde dedim ama devamı gelmedi bugünde 1 damla kahverengii renkte geldi yerleşme kanaması diyolar herhalde sizce benimkide öyle olabilirmi

Turuncu, pko larda gebelikte şeker ortaya çıkabiliyormuş bu yüzden ilaç veriliyormuş.. sana doktorun böyle bir takviye yaptı mı?

busmai şeker yüklemesi 3-4 hafta sonra yapılacak bana.
Şeker çıkarsa eğer doktor ona göre bilgilendirecektir herhalde.
Birde benim dezavantajım hem pkolu olmam hem de annemde 4 çocukta hamilelik şekerinin çıkmış olması.
Hayırlısı bakalım
.

Benim doktorumda 11.haftamda progestanı kesti.
Folik asiti ise hamileliğimin başında multivitamin vermişti,onun içerisinde folik asitte varmış.
11.haftaya kadar o multivitamini kullandım sonra doktor onuda bıraktırıp sadece demir ilacı verdi.
Ben folik asit verip vermeyeceğini sordum ama zaten kullandığım demir hapının içerisinde folik asitte varmış.(ferrum fort)
Eminim senin kullandığının içinde de vardır.
Bu arada umarım en kısa zamanda süt içmeyede başlarsın.Çünkü bir bardak süt iki bardak ayrana eşdeğermiş.

Merhaba canım...evet benim hamile kalışım çok ilginçti hakkaten.
4 ay denedikten sonra eylül ayında hamile kalacağıma inandırmıştım kendimi.Tabi bu inancımı en çok destekleyen yumurtladığıma dair akıntıyı görmüş olmamdı.
Hamile kaldığım ay ilk defa son adetimden sonra 21.günde tekrar 3-4 gün süren kahverengimsi lekelenmem oldu.
Ben tabi o lekeyi görünce hamile olduğuma iyice inandırmıştım kendimi ama bide doktora gitmek gerekiyordu tabi.
Doktorda sen hamile falan değilsin,bu pkonun belirtisidir sadece diyip şutlamıştı beni.
O tarihten bi 10 gün kadar sonra ramazan bayramında normal adet tarihimde çantamda duran testi yaptım ve pozitif çizgiyi gördüm.Ertesi gün tekrar bi test aldım ve o da pozitif çıkınca bayram dönüşü doktora gittik ve ultrasonda keseyi gördük çok şükür.

Çok teşekkür ederim canım.
Belirtilerini okuyunca bende umutlandım bak şimdi.İnşaallah hayırlı haberler verirsin canım bizlere.

Son düzenleme:

turuncu ne güzzell anlatmışssın hamile oluş sürecini.. tüm isteyenlere Rabbim nasip eder inşallah

canım iyiki yazdınnn bana umut oluyorsun sen.çünküüü herkes diyorki kafandan at unut stres yapma ancak ozaman gelirr bende deli oluyorum buna gel kafadan at atabilirsennn.bende senin gibi o aya umutla bakmak istiyorummm.ayy bide kahverengi lekelenme bende gelirse sen gibi tam inandıracam kendimi.bu ay adet belirtileri başladı gelecek ay.tüpleri tıkalı olanlar için bir kür varmış onu yapacam tüpüm tıkalımı bilmiyorum ama genede yapacammmm.ve kendimi inandıracammmm bende sen gibiiii.

olabilir canım bence yarın ilk idrarınla test yappp .

Valla tatlım bilmiyorum.
Ben de o süreci yaşadım,ben de kafandan çıkarırsan hamile kalırsın haberlerini okudum ama nedense hiç kafamdan çıkaramadım bu düşünceyi :44:
Eminim ki kafamdan çıkarıp attım diyenin bile aklının bir köşesinde o düşünce mutlaka vardır.
Sadece önerilen kendini aşırı yıpratmaman,çok üzülüp stres yapmaman.
Hani derler ya tedbiri al takdiri Allaha bırak diye.Aynen öyle.Adet olduktan sonra ki aya umutla bakabilmek önemli olan.
Sonuçta herşey rabbimin takdiri.Her zaman hayırlı zamanda hayırlı olanı dilemek lazım.

Birde şöyle düşünelim.Evet biz pkoluyuz ama en azından rahatsızlığımızın bir adı var değil mi ?
Şuan dünyada kaç milyon kişi var sebebsiz infertilite yüzünden çocuk sahibi olmak için savaşan.
Yani hastalıklarının bi adı yok,bi sebebi yok.Sadece rabbim henüz nasip etmediği için bekliyorlar öylece.

Ben sizler için rabbimden daima hayırlısını diliyorum.Dilerim rabbim hepinizede sağlıklı sıhhatlı hayırlı evlatlar nasip eyler en kısa zamanda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…