Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba canım ben bugün doktoruma sordum bunu adet düzensizliğim var kendimi bildim bileli yumurtlama düzensiz olduğu için dedi.bizde yumurtlama düzenli olsa zaten 14. gün yumurtlma olur adetimizde düzenli gelir.geç yumurtladığımız için adetimizde geç oluyor.
doktorum şükretki yine düzensizde olsa adet olabiliyorsun dedi bana .hiç olamayanlarda var dedi.

İyiakşamlar canım geçmiş olsun bunada şükür.Doktorun doğru demiş hiç olamayanlarda var.İnşallah şu adet düzensizliğmiz sona erer olmayınca strs yapıyoruz vücudumuzu etkiliyor her yönden:KK50:

heheh keşke kız olsa cok istiorum bi kızımın olmasını bilmiorumki ama içimden hep erkekmiş gibi gecioo hayırlısı olsun saglıklı olsunda :nazar::emir_bebek:

Kız çocukları bir başka sevdiriyor kendini.Allah gönlüne göre versin canım :nazar:en önemlisi sağlıklı hayırlı evlatlar olsun:KK16::emir_bebek:

Gyaman canım senin için önceki mesajlarıma baktım.
Bana pko tanısı koyulmadan önce yapılan hormon testim şöyle imiş :

Tsh : 0,46
Fsh : 2.8
Lh : 2.69
Prolaktin : 13.89

Bu dönemde daha korunmayı bırakmamıştık eşimle.Sadece adetlerim iyice düzensizleşip saç dökülmelerim ,kilo almam arttığı için doktora gitmiştim.O da bu tahlile göre pko yok demişti ama forumda kızlar görünce tsh çok düşük diye yorum yapmışlardı.

Bu da pko olduğumu öğrendikten sonra ki ay yapılan hormon tahlilim: (ilk tahlilden 3 ay kadar sonra yapılmıştı)

Lh : 4,96
Fsh : 4.93
Prolaktin : 10.26
Tsh : 0.827

Bu sonuca göre doktor yine hormonların gayet normal olduğunu söylemişti ama forumda kızlar yine tsh düşük diye yorumlamışlardı.
Bu tahlilden 2 ay sonra hamile kaldım zaten ben.
Açıkcası tsh düşüklüğü nedir ne değildir hiç bilmiyorum ama benim bu düşüklükle gebelik oluştuysa sende de mutlaka olur diye düşünüyorum canım.

Son düzenleme:
Valla tatlım bilmiyorum.
Ben de o süreci yaşadım,ben de kafandan çıkarırsan hamile kalırsın haberlerini okudum ama nedense hiç kafamdan çıkaramadım bu düşünceyi :44:
Eminim ki kafamdan çıkarıp attım diyenin bile aklının bir köşesinde o düşünce mutlaka vardır.
Sadece önerilen kendini aşırı yıpratmaman,çok üzülüp stres yapmaman.
Hani derler ya tedbiri al takdiri Allaha bırak diye.Aynen öyle.Adet olduktan sonra ki aya umutla bakabilmek önemli olan.
Sonuçta herşey rabbimin takdiri.Her zaman hayırlı zamanda hayırlı olanı dilemek lazım.

Birde şöyle düşünelim.Evet biz pkoluyuz ama en azından rahatsızlığımızın bir adı var değil mi ?
Şuan dünyada kaç milyon kişi var sebebsiz infertilite yüzünden çocuk sahibi olmak için savaşan.
Yani hastalıklarının bi adı yok,bi sebebi yok.Sadece rabbim henüz nasip etmediği için bekliyorlar öylece.

Ben sizler için rabbimden daima hayırlısını diliyorum.Dilerim rabbim hepinizede sağlıklı sıhhatlı hayırlı evlatlar nasip eyler en kısa zamanda.

saol tatlım dualarını eksik etme bizden.kesinlikle katılıyorum canm sana aklından çıkarmak değil ama sürekli olumsuzu düşünüp strese girmemek önemli olan.bazen kızıyorum hastalığıma ama sonra senn gibi düşünüyorum sebepsiz olsaydı daha zor en azından biz olmayınca pko ya buluyoruz sebepsiz olunca insan kafayı yer Allah herkese sabır versin çok bekletmesin inşallah bizi.

kızlar bu fotoyu sizler için paylaşıyorummmm
Eki Görüntüle 310222

çok tatlı canm.sennde geleceğin için olsun:)

duphastonla adet oldum ve bugün 3. günüydü doktora gittim. Van da olduğum için malum tedavi gördügüm doktor değil de doktorumun önerdiği birine gittim. Vanda 2 tane özel hastane çalışıyor ve inanamazsınız gittiğim hastanede odaya hastaları dörder beşer aldılar. Neyse ben de aynı yöntemle girdim içeriye, doktor hikayemi dinlemedi bile hemen geç içeri bakalım dedi, ben öncesinde konuşmak istediğimi söyledim ama hem bakar hem konuşuruz dedi. Yattım, ultrasonla bakarken ben anlatmaya başladım pko yum dedim öyle görünüyor zaten dedi. Serophene ve klomen denedi doktorum fakat yumurta gelişmedi ardından puregona geçtik onunla da çok sayıda yumurta gelişti diye peşpeşe cümleler kurdum, çünkü adam o kadar seri hareket ediyor ki beni dinliyor mu dinlemiyor mu o bile belli değil. Glifor kullandığımı söyledim ona devam et dedi. Ne yaşımı söyleyebildim, ne eşime hiç bakılmadığını, ne önceki tahlil sonuçlarını gösterebildim. Serophene i 5 gün sabah akşam kullan ve pazartesi tekrar gel dedi, ben de ama bende serophene işe yaramadı neden tekrar kullanayım dedim. Yumurtanın gelişimine bakıp olmazsa puregonla devam edeceğini söyledi. Bu protokolü çoğu uygulamaz dedi, ne demek istedi anlamadım, yani bu da bir yöntem ve ben böylesini uyguluyorum mu demek istedi acaba.
Kızlar sizden yardım isteme nedenime gelince:
-14 aylık evliyim ve burdaki görevimiz eylül ayında bitecek ve ankaraya gitmeyi düşünüyoruz. Fakat gitmemize yaklaşık bir yıl var, bu bir yıl içerisinde hiçbir şey yapmadan beklemeli miyim, şayet beklersek evlilikte 2 yılı bitirmiş olacağız ve 30 yaşına girdim zaman aleyhime işliyor...
-Eğer tedaviye devam edersem şartlar çok zor van berbat durumda hastane yok doktor yok, gittiğim doktor da haklı ilgilenmemekte çünkü o kadar çok bekleyen hasta var ki kapıda, dörder beşer almazsa yetiştirmesi imkansız, hastaneye tam bir düzensizlik hakim... Başka doktor seçeneğim yok...
Halinize çok şükredin ki gidebilecek, sizinle ilgilenen bir doktorunuz var... İlçeden merkeze giderken maddi açıdan rahatız, arabamız var lakin gidebileceğimiz düzgün bir hastane yok. Ankara ya tedaviye gitsem diyorum, git geller çok olacak eşimin de gitmesi gerekecek, bu sefer maddi olarak kaldıramayız, izin almamız problem olacak...
SİZCE NE YAPMALIYIM? Ara mı vermeliyim, tedaviye zor şartlarda da olsa devam mı etmeliyim...

canm öncelikle geçmiş olsun depremi yaşamak kolay bişey deil.canm sen kaç kez serophene kullandın?iğneleremi geçecektin.canm ankara uzak olur yıpratıcı olur sizin için hem maddi hem manevi.vana yakın bi ilde gitsen doktora en azından ankaraya taşınana kadar eşinn değerlerine bakılır rahim filmi çekilmediysen o çekilir iğneli tedaviyi denersin.ankaraya gidince bide bunlarla zaman kaybetmezsin.o imkannda yoksa doğal şeyleride deneyebilirsin ozamana kadar.incir havuç kürü,soğan kürü ya da hayıt yapabilirsin.

bende o şekilde kilo verdim.. metforminin katkısı da oldu tabii ki.. tatlıları kestim.. abur cuburu da.. ekmek de sadece kahvaltıda yiyorum. onun harici ekmek yok. akşamları genelde sebze pişiriyorum. çorba da yapıyorum muhakkak.. inşallah dilediğin gibi yani dal gibi olursun :KK9:
dinlen canım evde oturup :))) öyle her hafta her hafta sinema olur mu aaaaa :KK9:

benim de ağrı şiddeti çok azaldı.. doktor çağırdı ya korktu benim yumurtalık kesin.. ağrısı azaldı.. :KK9: bende göğüsler feci şişti.. az önce eşim işten gelince bi büyümüşler sanki diyor.. o bile fark ettiğine göre bir anormallik var :KK9: hayırlara gitsin inşallah.. bebek yoksa da zamanında adet gelsin de bi de onunla uğraşmayalım..

canım merhabalar.. bu şartlarda o stresle çocuk için tedavi görmek zordur.. bence bekle.. Ankara'ya tayin isteyeceksiniz ehh birşey kalmamış.. bir de birkaç ay içinde toparlanır ortalık Van'da.. bende 17 ağustos depremzedelerindenim.. birkaç ay geçince normale dönüyor hayat.. ortalık rahatladığında daha rahat tedavi olabilirsin..
Ankara'ya gidip gelmek çok yorucu ve ekonomik olarak da sıkıntı verici olur.. bence bu düşünceyi direk elemelisin..

dimi bende öyle dedim herhafta sinema mı olurmuş.yattım dinlendim sonra kalkıp pilatesimi yaptım.canm göğüsler adetinde de şişermi benm hiç göğüslerimde belirti olmaz olursa hemen hamileliğe yorarım kesin.kist deildir inşallah o ağrılar.

Haklısın canım.
Benim sadece ultrasonda polikistik görüntü vardı ama hormon dengem gayet normaldi.
Bide benim tsh m ilk ölçtürdüğümde 0,4... küsür çıktı.
Ondan 2 ay sonra ölçtürdüğümde 0,627 falan çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Bana forumda çok düşük olduğu söylendiği halde doktorlar çok normal demişti.
Bu düşüklük değerlerini bende tam anlamıyorum doğrusu.

benm de öyle canm ultrasonda polikistik görünüm var hormonlar normal.

canım öncelikle geçmiş olsun bende 35e giriyorum yarın ve zaten 33 yaşında evlendim bir sürü geç anne olan var tabiki erken olması iyi bende onun için uğraşıyorum ama bir yıl beklemek o kadar kötü birşey değil belki bu zaman zarfında kendi kendine hamile kalırsın bitkisel şeyler dene metformin kullanıyorsun ne biliyim incir kürü yap soğan kürü bal çörek otu tarçın kürü dene eğer doktora güvenmiyorsan çünkü bu ilaçların belli bir kullanma süreleri var biliyorsun ki doğru bir tedaviyle bu kredini harca bence :KK34:

canm şimdiden doğum günün kutlu olsun yeni yaşın sana bebeğini getirsin hayırlısıyla inşallah.

kızlar metforminle 1 kilom daha gitmiş 53 e düştümmmmm

maşallah nazar değmesin yaa bende niye işe yaramadı bu metformin.iştahımı hiç bişey kesemez sanki.heyt be bende gençliğimde 53-55 tim nerde o günler.reklamda tolga çevik sen beni bide gençliğimde görcektin heyt civa gibiydim diyoya o geldi aklıma.

iyi geceler kıslar yarın görüşmek üzere...

bayanların çoğunda dönem dönem bu oluşabilir bazılarında kalıcı bazılarında geçici inşallah seninkisi geçicidir canım. günde sabah akşam olmak üzere 2 kere alıyorsun ilacı 850mg metformin. yemekle beraber alman daha faydalı olur. bağırsaktan yağ emilimini azaltıp insülini dengeliyor. sadece kilo verdirmekle kalmıyor kaliteli yumurta da oluşturuyor. yalnız önerim bu ilaca başladığı ilk 10 gün vücüdünün yan etkierinden korumak için düşük dozlarla başlaman bana doktorum öle demişti. yani bi tableti böl sabah akşam onları kullan 10 . günden sonra normal olarak kullanımına devam edersin. ben çok faydasını gördüm doğum kontrol haplarıuyla aldığım kiloları neredyse hepsini verdim 3 aya yeni girdim. asıl etkisini 3 aydan sonra gösteriyormuş benim adetim daha düzene girmedi bu ay önemli benm için etkisini göreceğim bir ay. vücudumda sırtımda falan çok sivilce vardı onlar kayboldu. bu arada klomen duphaston kullanmışssın ya bunlar düzene sokmuştur seni canım ama bunların da etkisi sürekli olmuyormuşş

Sagol canım deniycem Sende çok iyi etkisi olmuş elma sirkesi hapından iyidir heralde o kadar midemi yaktı ki benim kullandığım adet sokturuculer 1ay etki yaptı sonra kesildi inşallah gecer benim bu durumum

herkese günaydınlar...

kızlar doktoruma yasminden bıktığımı başka bir ilaç vermesini istediğimi söyledim.
progestanı önerdi. ama reçeteye yazmamış salak kadın sinir etti beni..
ben de eczaneden satın aldım ama nasıl kullanmam lazım? 15, 25. gün kullanılır gibi bir şey dedi.
adetlerimi düzenlemesi için içicem, henüz bebek düşünmüyoruz.
kullananlar yardımcı olursa sevinirim..

herkese günaydınlar...

kızlar doktoruma yasminden bıktığımı başka bir ilaç vermesini istediğimi söyledim.
progestanı önerdi. ama reçeteye yazmamış salak kadın sinir etti beni..
ben de eczaneden satın aldım ama nasıl kullanmam lazım? 15, 25. gün kullanılır gibi bir şey dedi.
adetlerimi düzenlemesi için içicem, henüz bebek düşünmüyoruz.
kullananlar yardımcı olursa sevinirim..

canım 15. ile 25 günü arası kullanırsan hamile kalma ihtimalin var.

Sagol canım deniycem Sende çok iyi etkisi olmuş elma sirkesi hapından iyidir heralde o kadar midemi yaktı ki benim kullandığım adet sokturuculer 1ay etki yaptı sonra kesildi inşallah gecer benim bu durumum

iştahın giidyor birazcık sende bazı şeylerden kendini uzaktutabilirsen verirsin canım mesala çaylar şekersiz hatta şekeri hayatından çıkar amabalajlı ürün yeme. meyveleri yoğurtla beraber aralarda ye. o kadar yaptığım farklı bişey yapmadım

valla hi düşünmediğim aklımda olmayan bi isim :))) tabiki saglıklı olsunda gerisi önemli deil.banyoda üşütmüş olablrm banyom cok soguktu dün cunkii :18:

canım selam nasılsın, umarım sende bebişin de iyisinizdir...
ben geçenlerde bir yazını okudum kansızlıkla ilgili o esnada cevap veremedım malüm işteyim...
benim kız kardeşim anemi ve doğum yaptı dünyalar güzeli güneşimiz oldu ama o çok fazla ilaç almadı mesela bazı şeyler var doktor onları yapmasını istedi ve baya düzeldi ben birkaçını biliyorum sende araştırırsan çok daha rahat edersin mesela et veya ıspanak gibi demirli ve proteinli şeylerle asla süt ürünü yememen gerekiyormuş örneğin yanında yoğurt ya da ayran çünkü onlar demirin emilimini azaltıyormuş o tarz yiyeceklerin yanında mesela portakal suyu fln içerdi bizimki... asla yemekten sonra çay içmezdi içsede 2 saat sonra içerdi, bu arada şeker problemi vardı ve onun için mesela elma yedi elmadaki şekeri vucutta emilimini en aza indirmek için arkasından süt içerdi daha bunun gibi küçük detaylarla atlattı en azından hamilelikte:)
bu arada ılık suya pekmez yaptı içti... birde o küçük siyah çekirdekli üzüm acı geldiği için komposto gibi kaynatıp şekersiz onu içti doktor bile baya şaşırdı kii bizimki kansızlıktan bayılırdı eminim sana da iyi gelir tatlım en azından ilk aylarında yapmaya çalış bence şimdilik benden bu kadar bebişine ve kendine iyi bak...

:) sağol canım geçde olsa yazdın yeter bana evet erkendı bılıyorum ama ıste denemek ıstedım :KK70: alıcaz heralde ağzımızın payını yarın gorcez yada sonrakı gun nfazla daha sonrakı gun :))
bişi değil canım inşh hamilesindir...
slm tatlım anca gelebeildikkk.tatlım sen gittinmi doktora aşılama yapacaktınnn sanırım.

ayyy inşallah kisttt değildir yarın gidersen mutlaka haber ver.yaaa bide kist mide bulantısı yaparmıki onu anlamadım.bu arada BU AY ümidi kesin bendennn sorma tatlım mide bulantım ve kasık ağrımmm kayboldu biredn.bırak onu çok sinirliyiiimm,canım hep tatlı istiyor ve sivilcelerim başladı yine anlayacağın adetim geliyorrr.metformin almama rağmennn deli gibi tatlı yiyorummm.

1-2 ay önce duphaston al demişti progesteron içerikli olan ilaç hergün nasıl midem bulanıyordu ölecem sankiii annem bile korktu neyin var senin hergü hergün kötüsün dedi ben bi umut aldım testi yaptım o ay çatlatma iğnesi vurdurmamıştım gerçii haydi gördüm azıcık kırmızı çizgiyiii hayalet gibi ayyy ne mutlu oldummmm ne sevindimmm sorma.sonra gerçek kan testi ile yüzüme şakkkkkkkkkk diye patladıııı.ama ne anladım ben bi hamile kalsam ucacam havayaaaa..
evet yaaa kanada çok az miktardada olsa olabiliyormuş...bundan sonra günüm geçmeden test falan yapmıycam
kızlar metforminle 1 kilom daha gitmiş 53 e düştümmmmm
süper bana 2 kilo kalmış :) ama çok zayıflık ta hiç hoş bişi değil...ben biraz etine dolgun olmayı seviyorum ama alamıyorum inşh hamile kalınca alırım güzel kilo :)

kızlar gelecek ay kimler aşılama yaptırcak inşh gerek kalmaz ama takip etmek istiyorum benim bildiğim
Tuncss,Bngl33,ecrin.. başka var mı yaptırcak olan ?

maşallah nazar değmesin yaa bende niye işe yaramadı bu metformin.iştahımı hiç bişey kesemez sanki.heyt be bende gençliğimde 53-55 tim nerde o günler.reklamda tolga çevik sen beni bide gençliğimde görcektin heyt civa gibiydim diyoya o geldi aklıma.

iyi geceler kıslar yarın görüşmek üzere...

bngl senin kilon kaç? bende normalde 49dum dkh ları yüzünden 11 kilo almıştım şimdi metforminle verebiliyorum . heralde yer etmediler ki çabuk gidiyıorlarrr.bende ilk 2 ay iyi etkisni gösterdi metformin 6 kilo vermiştim bu ay 1 kilo verdim bakalım nereye kadar devam edecek

Supersin ya 53 kilo bede bı gün o kiloya inicemmi bu arada msj için Tessekkur çok sagol canım

rica ederim canımmm

süper bana 2 kilo kalmış :) ama çok zayıflık ta hiç hoş bişi değil...ben biraz etine dolgun olmayı seviyorum ama alamıyorum inşh hamile kalınca alırım güzel kilo :)

bubenimiste senin boyun kaç benim de ideal kilom 51dir :KK3: ne kadar zayıf olsamda iskelet gibi durmuyırum kaslarım sıkı biraz

X