Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

cvr ve kızlar iyiydim taki aşılama isteğimi dr a söyleyene kadar muyene etti ve bu ay sağ ve solda 22 cm lik yumurta var dedi nasıl oluyo ben adetliyim bazen klomen böyle tepki verebiliyo dedi bu ay klomen kullanırsak bunlar kiste dönüşür çok büyür dedi ara verdik yani dr böyle hamile kalan çok olyo kafandaki düşünceyi at keyfine bak dedi offfff bende bal çörekotu bide hayıta başladım bu ay gliforda kullanıyom zaten bakalım hayırlısı olsun bu ay hiççççç kafaya takmıycam kendime söz veriyorum unuttum gitti...

hıı analdım canım bzide varıkosel vardı amelıyat oldu eşim 1sene oluyor amelıyat olalı ileri hareketli %0 morfolojı %2 eşimin doktoru bu degerler cok iyi diyorr yanı noröal yolla olabılır dıyordu proxeed plusu eşim 3aydır içiyorr canım bu ay kontrolu var bakalım degerlerde yukselme varmı diye baktırcaz eşimin doktor iyi diyor ama benım doktorum eşimde ve bende sorun oldugu için aşılama diyor beklıuyorzu hayırlısı artık

inş. iyi çıkar sonucunuz canım.. benimde eşimde hareket sorunu var preseed jeli bi araştır istersen bende denemek istiyorum bu ay.. memnun kalan çok var.. spermleri daha fazla süre canlı tutup yumurtaya kolay ulaşmasını sağlıyomuş!!

canm aynı akıntıysa kullan ama idkkat et aynı olmasına yumurtlama akıntısı da olabilir.iltihapmı vardı sende?

intihap varmı yokmu bilmiyorum adetin 2,günü gitmiştim doktora olsa derdı ama çok afedersın sarı sapsarı su gibi akıntı anlamadım neyin nesi oldugunu

ikitellide batı bahat hastanesi var tatlım orayada bi bak.. tanıdıklarım var giden çok memnunlar.. hastanenin sahibide jinekolog bende gitmiştim çok iyi bi doktor

batı bahatıda duydum cok iyi diye galıba bütun kadın doğum doktorları erkemiş ve çok ilgiliymiş kadın doktor yok diye gidememiştim

jeli duydum canım bu ay alalam ama çnümüzdeki ay inş.alıp kullancam topiğini okudum ve birçok arkadaş tavsiye etti bide bunu deniyelim bakalım sagol canım inş.bizde meleklerimize kavusuruz :)

bende şaşırdım canım demekki yumurtan büyümüş çatlamamış mı oluyor? adetten sonra çatlasında hamile kalırsın inşallah. karışımlarına devam et klomenin etkisi diğer aylardada sürebiliyormuş kendiliğinden olabilir yani.

kızlar,bu ay bal,tarçın ,çörek otuna başlamayı düşünüyorum sanırım adetin 1. gününden 12. gününe kadar içiliyormuş. bu konuda bilgisi olan nasıl kullanıldığı ile ilgili acil cevap verebilirmi

selam kızlar,

dr kontrolum vardı bugğün yeni bi dr geçici olarak 2 aylık kullan at yapcam ama memnun kalmadım yarında memnun kalmazsam (yarın yine gidicem) değiştircem bakalım. Neeyseki tek güzel şey yumurtamın 16 mm olmasıydı yarın tekrar bakacak ona göre çat. iğnesi vercek sanırım. femarayı sevdim ben klomenden de nefret ettim :) bende işe yaramadı çünkü.

inşallah bebeklerimiz olsunda bizde acımızı onlarla azaltalım, Rabbim bebeğini sağlıklı olarak kucağına almayı nasip etsin inşallah sanada canım.

ikea gezisi nasıl geçti:) neler aldın bakalım evinizin herşeyinden :))

hayırlısı canım ya geçmiş ay için üzülmenin kimseye faydası yok umut önümüzdeki aya

şeker ilaçları yumurta gelişimi için verilmiyor aslında insülin direncini kırmak ve kistlerin erimesine yardımcı olarak adetin düzenlenmesine yardımcı olarak eeee birde kilo verdirmek için veriliyoır. yumurta geliştirmez ama yardımcı eleman olabilir diyebiliriz. spermde hareketliliğin düşük olması aslında önemli diye biliyorum çünkü en hareketli olanlar yumurtaya ulaşabiliyor benim eşminde hareketliliği biraz düşüktü dr sigarayı azlatsın demişti ben bıraktırdım hahahaha ne güzel sağlıklı yaşam. biz eşimle keçiboynuzunu çerez ve çekirdek yemeyi seviyoruz (hepside spermlere faydalı) ama hareketliliği yükselten birde e vitaminli ilaçlar varmış erkekler için araştırabilirsin.

canım bence de sorun çıkmaz ama doktorları da dinlemek gerekli sonuçta amniyosentez ile kesin sonuç alınıyor...
öptüm dua ederiz elbette sen de bizlere dua et canım çok bekletti benim ufalak :)) gelemiyor bir türlü...

canım öyle düşünme senin mutluluğunu görüyor bu da yetmez mi mutsuz bir evliliğin olabilirdi sağlıklı olmayabilirdin ama öyle değil şükürki her şey yolunda sakın böyle şeyler düşünüp üzme kendini...
canım çok sevindim herşeyin normal bu ay adetin ne zaman gelir sence belki sürpriz yapar bebeğin...

bence kullan canım madem iltihap var geçir onu...

Lh dışında hepsi normal canım....
Lh ın Fsh tan düşük olması gerekli bu nedenle yumurtlamamız olamıyor ya da geç oluyor Lh yüzünden...

Son düzenleme:
yelkenliiiiiiiiiiii ben geldım yıne sen yoksun.:44: sana ozelden msj atıcaktım fakat hala 100ü bulmamış yazdıklarım.Yumurtaların sana nur topu gıbı bebış olarak gerı dönsün inşallah, yenı doktorun ugur getırsın guzel havadıslerını beklıyorum

ay ne bilim canım yaaa çatlama sorunumu var acaba dr öyle bişi demedi ama yoksa başka yumurta mı gelişti çünki sonradan adet zamanına yakın karın ağrım olmuştu bende ondan şüpheleniyom çatlama sorunu olsaydı adet olamazdım tam zamanında olduu yaaa offf dr da bi sürü bişiler dedi gönderdi neyse bakalım takmıycam noluyosa olsun bıktım

canım 2.gün başlıyosun 12.gün bırakıyosun

yardımına ihtiyacım var adetimin 3. günü dr gittim sağ ve solda 1 er tane 20 mm lük yumurta var dedi şimdi bu yumurtalar yeniden oluşup gelişmişmi yoksa iğne çatlatmamış mı adet günü neyin nesi bu anlamak istiyorum dr klomen bazen böyle tepki verebiliyo eğer bu ay da kullanırsa çok büyüyüp kiste çevirir bu ay boş geçecek dedi cevap yazabilirmisin canım öptüm :)

yani bu ay yumurtan çatlamamış ve duruyomuymuş öyle.çatlatma iğnesi olmamışmıydın sen?belki adetden hemen sonra çatlarlar ve hamile olabilirsin.inşallah bu ay aşılamaya ihtiyaç kalmadan hamile kalırsın.sen neden hemen aşılama istiyosun gerçi ne kadar oldu tedavine başlıyalı?

ilişki sırasında kuruluk yaşayanlar kullanmıyomu onu.aklıma gelseydi sorardım bugün dr.a.denemek lazım.

intihap varmı yokmu bilmiyorum adetin 2,günü gitmiştim doktora olsa derdı ama çok afedersın sarı sapsarı su gibi akıntı anlamadım neyin nesi oldugunu

adetinle birliktemi geliyo bu akıntı ilginç.

canm bal tarçın çörektu polende koy.bu ne için yumurtalar içinmi?ben geçengün hasta olmuştum vücut direnci ve öksürük için yapmıştım bunu.yumurtaları geliştiriyosa yapayım.

bende öyle diye biliyodum orda değerler varya %olarak belkide çok düşük hareketli olmadığı için önemli görmediler.bizde sonucu ilk aldığımızda korkmuştuk anlamayınca üroloğa da gösterdik kendi dr.ma da çocuk için engel değil dedi ikiside.fındık-ceviz-harnup pekmezi önerdiler.bide ürolog proxeed yazdı onu kullanıyor şimdi eşim.demek ki bunlarla halledilecek kadar.sigarayı hemen sordu zaten ama eşim içmiyo.

canm geçen ayda önceki ayda 21nde olmuştum artk bu ayda inşallah 21nde olurum çünkü söktürücü içmeyi hiç sevmiyom.şimdi incir kürü yapsam yumurtam gelişirmi acaba.yoksa geçmi kaldım.

bngl33 canım bu yumurtalar için aynı zamanda hormonlar ve adet düzensizliğine (yumurtaları erken olgunlaştırıp çatlamasını sağlıyor) iyi geliyormuş,birde bal,tarçına yedirilmiş sakız çiğnemek iyi geliyormuş bu çinde çocuğu olmayan bayanlara uygulanan bir yöntemmiş.alternatif tıp bölümünde BAL,TARÇIN,ÇÖREK otu diye açılmış konulara konulara baktım çok hamile kalan var bu karışımla senin dediğin gibi bazıları polen de karıştırmış.12 günden fazla tüketlmiyormuş yumurtalar fazla büyümesin diye.

Son düzenleme:

8 yıldır falan kullanıyorum canım, o zamandan bu yana da bayağı kilo aldım ama bunu yasmin mi yaptı bilmiyorum.
16-17 yaşındaydım hapa başlayalı. henüz doktora gitmedim gidince durumu izah edicem, bakalım o ne verecek?

ya aslında doktor bana direk pkosun demedi.adet düzensizliğim vardı benim..
erkenden ilaç kullanmaya başladım işte. doktorum en iyi tedavi doğum yapman dedi.
1,5 yıllık evliyim ama çocuk düşünmüyoruz henüz, o yüzden korunmaya devam.
tam olarak neyim ben de bilmiyorum ama kendi kendime pko olduğumu düşündüm ben..
ay bir an önce doktora gitmem lazım ben yaw..

benim adetin 3. günü yumurtam 23mm di doktorum normaldir olabilir kendiliğinden çatlar dedi, ve kendiliğinden çatladı yani canım bu aralar ilişki olsun tabi

adet bittiyse....
kendiliğinden çatlar onlar benim çatlamıştı kist olmadı ama klomen kullanırsan evet daha da gelişip kist olurlar başa çıkamazsın .. o kadar şanslısın ki ilaçsız gelişen 2

güzel yumurta maşallah canım çatlatma iğnesi olabilirdin bu gün ama artık geçti doktorun neden vermedi çatlatma iğnelik 2 güzel yumurtan var sonuçta? pko da adetin kaçıncı
günü geliştiğine bakılmamalı doktorlar hep aynı hatayı yapıyorlar 3. günü diye iğne vermemiştir muhtemelen ben anlamıyorum ben bu doktorları zaten bizde zamanında gelişmezki aradaki farkı ayırt mı edemiyorlar bilmem? gelişme de zamansız olur bizde döllenmede... yani canım 2 güzel yumurtan var şu anda sen ilaç da içme bu ay ve değerlendir onları çatlayacakmış gibi

olumlu düşünce gönder beyne ben öyle yapmıştım ve çatlamıştı...5 gün sonra da kontrole git baktır 2 si de çatlamış mı diye tamam mı? ama üstten usgden baktır döllenme olursa diye alttan baktırma canım_

canm geçen ayda önceki ayda 21nde olmuştum artk bu ayda inşallah 21nde olurum çünkü söktürücü içmeyi hiç sevmiyom.şimdi incir kürü yapsam yumurtam gelişirmi acaba.yoksa geçmi kaldım.

canım kür yapma artık ama incir ye günde 2 adet...

Son düzenleme:

bana da pko direk denmedi yumurtlama tembelliği ve yumurtlayamama sorunu dendi ben de 5 yıl doğum kontrol hapları kullandım ama bıraktım yine aynı geçmedi sonra pko dendi son gittiğim doktor beni iyi tanıyamadığı için bişey demedi yumurtlamada sorun var dedi...

tedaviyle çocuk olmasını beklemek çok zor bişeymiş ben tedavilerden bunu anladım şimdi sadece metformin içiyorum daha rahatım beklentim de az bakalım bu ay ne olacak...

Evet reyyancım söylediklerin çok doğru.Allah nasip etmişse hiçbirşey engel olmuyor olmaması için.İnşllh canım aminnnnnnn.Allahım sanada sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…