Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

slm kızlarr ben bugün kırmızı kartı yedim:2:

en azından günümde adet oldum için seviniyorum.demekki kilo başlı başına adete ve yumurtlamaya engelmiş.zayıflayınca adetimde düzene girdiii.
aşılama yaptırsammı yoksa aşılama zaman kaybımı şimdi onu düşünüyorummm:26:başarısız 1 aşılama 1 tüp bebek denemem var

Dediğine katılıyorum canım kilo sorunumu vardı sende?Bendede varda diyet ve spor yapıyorum.kilo verince adetlerinde degişiklik oldu değilmi?Bence kilolar verildimi pko hastalıgında değişimler oluyormuş.yumurtlama adet düzeni gibi.Aşılama yaptır derim önce kilonu verdiysen hamile kalman daha kolay olabilir.Allah hepimizin yardımcısı olsun:KK16:

merhaba arkadaşlar ateş tablosu hazırladım ama burada nasıl gösterebiliyorum

troid sonuçlarım çıktı kızlarr.triodlerde yumurtlamyı etkilermişşş doktor izne çıkmış haftaya cmrtsiine kadar izinlimiş.cmrtsine kadar çatlatırım.lütfen yorumlayınnn.

bugünki sonuçlarımmmm eskii sonuçlarım

tsh 0.01 ------------ --- 1.56

fsh 6.02 -------------- 5.67

lh 4.42 -------------- 2.80

glukoz(açlık) 96

glukoz(tokluk) 151

Son düzenleme:
bana da pko direk denmedi yumurtlama tembelliği ve yumurtlayamama sorunu dendi ben de 5 yıl doğum kontrol hapları kullandım ama bıraktım yine aynı geçmedi sonra pko dendi son gittiğim doktor beni iyi tanıyamadığı için bişey demedi yumurtlamada sorun var dedi...

tedaviyle çocuk olmasını beklemek çok zor bişeymiş ben tedavilerden bunu anladım şimdi sadece metformin içiyorum daha rahatım beklentim de az bakalım bu ay ne olacak...

Kafaya taktıkça iyi olmuyor canım.En iyisi zmana bırakıp sabretmek.Herşey Allah tan Allah nasip etmişse olur.inşllh güzel haberler alırsın:KK16:

Merhaba kızlar...
Hepinizede hayırlı ve güzel bir haftasonu diliyorum.
Dün doktoruma üçlü testimin sonucunu almaya gittim.Doktorum bi hata olduğunu düşünerek iki kez yapmıştı testi ama maalesef ikisindede yüksek risk çıktı.Doktorum bu sonuca göre kafamın rahat olması için amniyosentez istedi.
Burası ilçe olduğu için bu tarz işlemler burda yapılmıyormuş.Dolayısı ile kayseride(yani annemlerin oturduğu şehirde)iyi bir prof.tavsiye etti bana.Kendisiyle bi ön görüşme yapmamı,daha sonra doktor gerek görürse amniyosentez,gerek görmezse sadece detaylı ultrason yaptırmamızı önerdi.
Benin içim rahat,bir sorun olmadığını hissediyorum ama yinede doktorumun tavsiyesine uyarak pazartesi bu profesöre gideceğim.
Bana dua edin kızlar.

Allah yardımcın olsun canım geçmiş olsun.iyi haberler alırsın inşallah...:KK16:

troid sonuçlarım çıktı kızlarr.triodlerde yumurtlamyı etkilermişşş doktor izne çıkmış haftaya cmrtsiine kadar izinlimiş.cmrtsine kadar çatlatırım.lütfen yorumlayınnn.

bugünki sonuçlarımmmm eskii sonuçlarım

tsh 0.01 ------------ --- 1.56

fsh 6.02 -------------- 5.67

lh 4.42 -------------- 2.80

glukoz(açlık) 96

glukoz(tokluk) 151

Tsh ı doktoruna danış ben anlayamadım bir de hepsinde 2 değer girmişsin... tokluk şekerin yüksek metformin içiyorsun de mi?
Lh Fsh dengesi mükemmel
ama Tsh çok düşük 0,01 bence hatalı değer canım öyle değer olmaz normali 2.50 olması gereken

Son düzenleme:
Kafaya taktıkça iyi olmuyor canım.En iyisi zmana bırakıp sabretmek.Herşey Allah tan Allah nasip etmişse olur.inşllh güzel haberler alırsın:KK16:

inşallah canım ya teşekkür ederim...

neredesiniz kızlar ya neyse ben çıktım öpüyorum :KK1:

Son düzenleme:
ilişki sırasında kuruluk yaşayanlar kullanmıyomu onu.aklıma gelseydi sorardım bugün dr.a.denemek lazım.

canım bunu hamile kalmak isteyenler kullanıyo sadece.. ilişki sırasında kuruluk yaşayanların kullanması için oldukça pahalı bi jel fiyatı 115 lira.. benimde kuruluk sorunum var hatta oldukça darlık sorunumda var 2.5 yıl oldu evleneli hala hiç alışamadım maalesef :KK17::KK17: onun için normal eczaneden aldığım bi jeli kullanıyorum :KK17::KK17::KK17: eğer sendede kuruluk sorunu varsa eczaneden bunun için başka bi jel alıp kullan bence..

yapabildin mi canım?

sen kendine yorma bunu şimdi :KK19: gayet normal siz isteyerek 2 yıl beklediniz de mi ben ondan bahsetmiyorum canım hemen isteyipde çok bekleyenler oluyor... senin olacak bebeğin korkma sakın :KK9:

canım öncesinde ilişki olacak ve o jeli alırsan öncesinde akıntı olmaz çünkü içerde spermler uzun yaşar böylece adet zamanındaki yumurtayı yakalama şansın olur sen bilirsin...

:):KK9:

evet canım 4 yılı geçkin evliyim son 1 yıldır bebk istiyoruz.ama böyle zor olacağını bilseydim önceden isterdim zaten.

Merhaba kızlar...
Hepinizede hayırlı ve güzel bir haftasonu diliyorum.
Dün doktoruma üçlü testimin sonucunu almaya gittim.Doktorum bi hata olduğunu düşünerek iki kez yapmıştı testi ama maalesef ikisindede yüksek risk çıktı.Doktorum bu sonuca göre kafamın rahat olması için amniyosentez istedi.
Burası ilçe olduğu için bu tarz işlemler burda yapılmıyormuş.Dolayısı ile kayseride(yani annemlerin oturduğu şehirde)iyi bir prof.tavsiye etti bana.Kendisiyle bi ön görüşme yapmamı,daha sonra doktor gerek görürse amniyosentez,gerek görmezse sadece detaylı ultrason yaptırmamızı önerdi.
Benin içim rahat,bir sorun olmadığını hissediyorum ama yinede doktorumun tavsiyesine uyarak pazartesi bu profesöre gideceğim.
Bana dua edin kızlar.
ne demek canım dualarımız seninle inşallah çok iyi sonuç alırsın ve bebeğini sağ salim sağlıklı bişekilde doğurursun tatlım.

canm ilk atandığımda bende geçtim o süreçlerden tek başına olmak çok zor gerçekten insan yemek yemek bile istemiyo.ama olsun canm güzel yanlarını düşün sende öğretmensin heralde atnamasaydın daha kötüydü bekleme süreci.evlendikten sonra bu günleri özlersin bak:))):KK1:

kötü düşünmemen çok iyi canm emin ol hissettiğin gibi çıkacak.ben çarşamba gün rahim filmi çekindim çekinirken bile ben niye çektiriyom bunu nasıl olsa bi sorunum yoktur diye hissediyodum öylede çıktı Allah'a çok şükür.hatta çıkınca sormuyorum bile nasıl diye.söylemeseler sormadan gelicem.canm dualarımız senle güzel haberlerle dön inşallah...
ne güzel ya ben niye korkuyorum,sanıyorumki tüplerimde sorun var diye...

sonuçları aldık radyolojiden dr.a gösterdik bi sorun yok herşey normal dedi.yumurtalarıma baktı gelişmemiş.sende sadece yumurtlama sorunu var ilaçla gelişiyo ama ilaçsız gelişmiyo dedi.bu ay ara veriyoruz dedi klomen verdi adetin 5.günü başla 13.günü gel dedi.aslında bu ay bana klomen yine vemesi lazımdı ya da ben incir kürü felan yapsaydım pişman oldum açıkcası bu ayı boş geçirdiğime.neyse artk bugün adetimin 13.günü diğer detim gecikmese bari de bian önce klomene başlasam.demek ki metformin sadece yumurta gelişimi için etkili deil.günde 2taneye çıkarmalıyım bugünden sonra.işte böyle ha bide 3ay daha klomenle denicekmişiz.tabi ben buna sevindim iğneli tedaviye hiç geçmek istemiyodum.bu 3ayda olur zaten diyo nerden bilecek sanki Rabbim ol derse olur.eşimin spermiogram sonuçlarını da gösterdik dr.ma.harekliliğin az olması önemli bi sorun deil yemene içmene dikkat et fındık ceviz ye dedi eşime.ben bu ayın boş geçeceğine üzüldüm yaaaaa....
canım incir havuç kürü yapsana ne kaybedersinki.ki havuç zaten yumurtaların çatlamasını sağlıyor.bende rahim filmi çektirecem o yüzden hiç bişey içmiyorum yumurta şimdi gelişmesin diye.inşallah film temiz çıkarda hemen o geceden itibaren incir havuç kürünü yapacam.
aaaa şimdi aklıma geldi madem bu ay boşa gitti diye düşünüyorsun,hiç yapmadıysan bu ay soğan kürü denesene canım...
cvr ve kızlar iyiydim taki aşılama isteğimi dr a söyleyene kadar muyene etti ve bu ay sağ ve solda 22 cm lik yumurta var dedi nasıl oluyo ben adetliyim bazen klomen böyle tepki verebiliyo dedi bu ay klomen kullanırsak bunlar kiste dönüşür çok büyür dedi ara verdik yani dr böyle hamile kalan çok olyo kafandaki düşünceyi at keyfine bak dedi offfff bende bal çörekotu bide hayıta başladım bu ay gliforda kullanıyom zaten bakalım hayırlısı olsun bu ay hiççççç kafaya takmıycam kendime söz veriyorum unuttum gitti...

ya bendede yumurtalıklarımda ağrı var adetim bugün bitti gibi rahim filmi çektirecem ama korkuyorum ya seninki gibi adetten hemen sonra yumurta gelişti ise.
yardımına ihtiyacım var adetimin 3. günü dr gittim sağ ve solda 1 er tane 20 mm lük yumurta var dedi şimdi bu yumurtalar yeniden oluşup gelişmişmi yoksa iğne çatlatmamış mı adet günü neyin nesi bu anlamak istiyorum dr klomen bazen böyle tepki verebiliyo eğer bu ay da kullanırsa çok büyüyüp kiste çevirir bu ay boş geçecek dedi cevap yazabilirmisin canım öptüm :)

canım çatlasınlar diye bence hemen soğan iç.ben bi ay bilinçsizce klomen içerken soğan içtim 2-3 gün bi baktım yumurta akı gibi bişey geldi ve ilişkide olmadı.anlayacağın klomen boşa gitti yumurta gelişmeden soğan onu çatlattı.hatta bir ayda yumurtan çok büyük yapacak bişey yok demişti doktor ondada soğan yaptım ve oda yok oldu.sende hemen soğan yap çatlasınlar diye bide ilişkiye dikkat et soğan yaparken belki hamile kalursın.sonrada banada dua edersin hamile kalayım diyee:KK1::KK1:

Son düzenleme:
bugün kontrole gittim ,doktor değişik bi masaya geçirdi beni ışıkla baktı yara varmı diye.kanaman hala tam bitmemiş dedi ama yara yok dedi.yara var diyen doktordan sonra zaten 4-5 doktora gitmiştim farklı farklı hatta bi tanesi gene o değişik masada kontrol yapmıştı akıntın çok iltihabın var demiş fitil vermişti oda dememişti yaran var diye.bu doktorda yaran yok dedi anlayacağın benim yaram kaybolmuş sanırım.çok şükürrrrr.ama doktora dedimki bence iltihabım var dedim hani ilişkide ağrı ve kaşıntı olmuştu ya önceden kanama tam durmamış diye akıntıyı kontrol edemiyorum dedi.
rahim filmi çektirmeden önce bakarım dedi.benim korkumda şu şimdi ya iltihab varsa rahim filmi çektirirsem her yere yayılmazmı o iltihabbb.ama şu var ekimde fitil kullanmıştımm,kasımdada mantar için olan 2 li hap içmiştim.iltihabım varsada temizlemiştir o ilaçlar değilmii.
ha bu arada prolkatinim 24,6 idi dostinex aldım 2 hap şu an şükür ki 16 ya düşmüşş bi tane dertten kurtuludum şükür.
bide rahim filmi çektirip tüplerde sorun olmadığını görürüm inşallah o derdim de biter.

hani orda menses var ya adetimizi giriyoz.
spotting:lekelenme
light:az anlamındaymış
ben lekelenme ile az arasındaki farkı tam anlamadım.bana biri bunu anlatırmı ona göre tabloya işaretleyecem çünkü.

hani orda menses var ya adetimizi giriyoz.
spotting:lekelenme
light:az anlamındaymış
ben lekelenme ile az arasındaki farkı tam anlamadım.bana biri bunu anlatırmı ona göre tabloya işaretleyecem çünkü.

spotting olan akıntı gibi gelen hafif kanlı akıntılı bişey
light olansa adetin sonuna doğru kesilen kanama pede geliyor ama çok az

bngl33 canım bu yumurtalar için aynı zamanda hormonlar ve adet düzensizliğine (yumurtaları erken olgunlaştırıp çatlamasını sağlıyor) iyi geliyormuş,birde bal,tarçına yedirilmiş sakız çiğnemek iyi geliyormuş bu çinde çocuğu olmayan bayanlara uygulanan bir yöntemmiş.alternatif tıp bölümünde BAL,TARÇIN,ÇÖREK otu diye açılmış konulara konulara baktım çok hamile kalan var bu karışımla senin dediğin gibi bazıları polen de karıştırmış.12 günden fazla tüketlmiyormuş yumurtalar fazla büyümesin diye.

oo çok iyi canm benm yumurtaların çabuk olgunlaşması gerekiyo şuan.yarın sabah başlıyım ben buna sabah akşammı yapcaz canm.şimdi yatmadanda yapabilirim aslında.sakızı bala sonra tarçına bulayıp çiğniycekmiyiz buda güzel.hem zaten balı ve tarçını çok severim ben denicem bunları.yumurtalarım gelişmemiş klomen içmediğimden bununla çabuk gelişirmi acaba.olmasa bile denicem zararı olacak deilya.zaten çörekotu birçok derde deva.peygamberimizin bi hadisi bile var onla ilgili.çörekotu ölümden başka her derde deva diye.sen nezaman başladın adetinn kaçıncı günü yani.

benim adetin 3. günü yumurtam 23mm di doktorum normaldir olabilir kendiliğinden çatlar dedi, ve kendiliğinden çatladı yani canım bu aralar ilişki olsun tabi

adet bittiyse....
kendiliğinden çatlar onlar benim çatlamıştı kist olmadı ama klomen kullanırsan evet daha da gelişip kist olurlar başa çıkamazsın .. o kadar şanslısın ki ilaçsız gelişen 2

güzel yumurta maşallah canım çatlatma iğnesi olabilirdin bu gün ama artık geçti doktorun neden vermedi çatlatma iğnelik 2 güzel yumurtan var sonuçta? pko da adetin kaçıncı
günü geliştiğine bakılmamalı doktorlar hep aynı hatayı yapıyorlar 3. günü diye iğne vermemiştir muhtemelen ben anlamıyorum ben bu doktorları zaten bizde zamanında gelişmezki aradaki farkı ayırt mı edemiyorlar bilmem? gelişme de zamansız olur bizde döllenmede... yani canım 2 güzel yumurtan var şu anda sen ilaç da içme bu ay ve değerlendir onları çatlayacakmış gibi

olumlu düşünce gönder beyne ben öyle yapmıştım ve çatlamıştı...5 gün sonra da kontrole git baktır 2 si de çatlamış mı diye tamam mı? ama üstten usgden baktır döllenme olursa diye alttan baktırma canım_

canım kür yapma artık ama incir ye günde 2 adet...

geçirdim dimi kür yapma vaktini zaten incir küründe birsürü incir boşa gidiyo gibi geliyo bana yesekde faydası olur yani.ara öğün yapayım incirle.

canım bunu hamile kalmak isteyenler kullanıyo sadece.. ilişki sırasında kuruluk yaşayanların kullanması için oldukça pahalı bi jel fiyatı 115 lira.. benimde kuruluk sorunum var hatta oldukça darlık sorunumda var 2.5 yıl oldu evleneli hala hiç alışamadım maalesef :KK17::KK17: onun için normal eczaneden aldığım bi jeli kullanıyorum :KK17::KK17::KK17: eğer sendede kuruluk sorunu varsa eczaneden bunun için başka bi jel alıp kullan bence..

yok canm kuruluk sorunum yok.ama kuruluk sorunu yaşayanlarında kullandığını duydum.bu spermleri uzun süre canlı tutuyo ozaman.

evet canım 4 yılı geçkin evliyim son 1 yıldır bebk istiyoruz.ama böyle zor olacağını bilseydim önceden isterdim zaten.

ne demek canım dualarımız seninle inşallah çok iyi sonuç alırsın ve bebeğini sağ salim sağlıklı bişekilde doğurursun tatlım.

canım incir havuç kürü yapsana ne kaybedersinki.ki havuç zaten yumurtaların çatlamasını sağlıyor.bende rahim filmi çektirecem o yüzden hiç bişey içmiyorum yumurta şimdi gelişmesin diye.inşallah film temiz çıkarda hemen o geceden itibaren incir havuç kürünü yapacam.
aaaa şimdi aklıma geldi madem bu ay boşa gitti diye düşünüyorsun,hiç yapmadıysan bu ay soğan kürü denesene canım...

ya bendede yumurtalıklarımda ağrı var adetim bugün bitti gibi rahim filmi çektirecem ama korkuyorum ya seninki gibi adetten hemen sonra yumurta gelişti ise.

canım çatlasınlar diye bence hemen soğan iç.ben bi ay bilinçsizce klomen içerken soğan içtim 2-3 gün bi baktım yumurta akı gibi bişey geldi ve ilişkide olmadı.anlayacağın klomen boşa gitti yumurta gelişmeden soğan onu çatlattı.hatta bir ayda yumurtan çok büyük yapacak bişey yok demişti doktor ondada soğan yaptım ve oda yok oldu.sende hemen soğan yap çatlasınlar diye bide ilişkiye dikkat et soğan yaparken belki hamile kalursın.sonrada banada dua edersin hamile kalayım diyee:KK1::KK1:

canm incir ve havuç kürüne adetle başlamam lazımdı şimdi 13.günüm geç kaldım yani.canm bence adetin 5.günü klomen içmeye başlasaydın şimdi kaçıncı günün?rahim filmi çekilirken yumurtan olsa ne olur ki?zaten 7,8,9.günler çekiliyo ben 10.gün çekilmiştim gerçi dr.13.güne kadar çekilir demişti.neyse diyeceğim 9.gün çekilse yumurtan küçük olur büyümüş olsada film sırasında bi zararı olurmu?hem 9.günden başlasan incir kürüne kaçıncı günü geliştircekki yumurtanı.bende bugün dr.ma sormadım niye bana klomen kullandırmadınız bu ay diye.soğan kürünü denedim canmya yine de bi ay daha yapabilirim adetime 10gün kala dur onu yapıyım.şimdi bal tarçın çörekotuna başlıcam o bitsin soğan kürü yapıym.
canm sen dr.nla konuştunmu gün verdimi rahim filmi için ben adet bitince aramıştım gün vermişti.korkma canm temiz çıkacak diye düşün ve öyle olsun.yaranda yokmuş hadi gözünaydın bian önce rahim filmini çıkar aradan.sen kaça çekileceksin aslında çok paraya ben 250ye çekindim ama hiç okadarlık bi işlem deil.insanı maddi ve manevi olarak yıpratan bi süreçteyiz Allah sabır versin bizlere.daha çok bekleyip yıpranmadan gelir inşallah meleklerimiz.

yelkenliiiiiiiiiiii ben geldım yıne sen yoksun.:44: sana ozelden msj atıcaktım fakat hala 100ü bulmamış yazdıklarım.Yumurtaların sana nur topu gıbı bebış olarak gerı dönsün inşallah, yenı doktorun ugur getırsın guzel havadıslerını beklıyorum

mesaj yazdım sana milasis :KK66: aminnnnnn inşallah

yani bu ay yumurtan çatlamamış ve duruyomuymuş öyle.çatlatma iğnesi olmamışmıydın sen?belki adetden hemen sonra çatlarlar ve hamile olabilirsin.inşallah bu ay aşılamaya ihtiyaç kalmadan hamile kalırsın.sen neden hemen aşılama istiyosun gerçi ne kadar oldu tedavine başlıyalı?

ilişki sırasında kuruluk yaşayanlar kullanmıyomu onu.aklıma gelseydi sorardım bugün dr.a.denemek lazım.

adetinle birliktemi geliyo bu akıntı ilginç.

canm bal tarçın çörektu polende koy.bu ne için yumurtalar içinmi?ben geçengün hasta olmuştum vücut direnci ve öksürük için yapmıştım bunu.yumurtaları geliştiriyosa yapayım.

bende öyle diye biliyodum orda değerler varya %olarak belkide çok düşük hareketli olmadığı için önemli görmediler.bizde sonucu ilk aldığımızda korkmuştuk anlamayınca üroloğa da gösterdik kendi dr.ma da çocuk için engel değil dedi ikiside.fındık-ceviz-harnup pekmezi önerdiler.bide ürolog proxeed yazdı onu kullanıyor şimdi eşim.demek ki bunlarla halledilecek kadar.sigarayı hemen sordu zaten ama eşim içmiyo.

canm geçen ayda önceki ayda 21nde olmuştum artk bu ayda inşallah 21nde olurum çünkü söktürücü içmeyi hiç sevmiyom.şimdi incir kürü yapsam yumurtam gelişirmi acaba.yoksa geçmi kaldım.

Dediğine katılıyorum canım kilo sorunumu vardı sende?Bendede varda diyet ve spor yapıyorum.kilo verince adetlerinde degişiklik oldu değilmi?Bence kilolar verildimi pko hastalıgında değişimler oluyormuş.yumurtlama adet düzeni gibi.Aşılama yaptır derim önce kilonu verdiysen hamile kalman daha kolay olabilir.Allah hepimizin yardımcısı olsun:KK16:

o kadarcık olsun sorun daha fazlası kimsede olmasın inşallah.

inşallah canım ya teşekkür ederim...

neredesiniz kızlar ya neyse ben çıktım öpüyorum :KK1:

ben geldima ama geç olmuş :) bende yatcam birazdan.

kuruluk menapoz belirtisi diye duymuştum doğru olabilir mi acaba? keyf almamak mı var yoksa işin içinde? yada bu bi hastalık mı? bilemedim :44:

yani bu ay yumurtan çatlamamış ve duruyomuymuş öyle.çatlatma iğnesi olmamışmıydın sen?belki adetden hemen sonra çatlarlar ve hamile olabilirsin.inşallah bu ay aşılamaya ihtiyaç kalmadan hamile kalırsın.sen neden hemen aşılama istiyosun gerçi ne kadar oldu tedavine başlıyalı?
çatlamış çatlamasa adet olamazdım zamanında bunlar gelişen başka yumurtalar kafam çok karıştı bngl inşh dediğin gibi bu ay kendiliğimden kalırım neyse çok fazla takmıycam hayırlısı olsun bu aydan pek umudum yok açıkcası ben yaklaşık 1.5 yıldır tedavi görüyom ama çok dr hatası yaşadım tam anlamıyla 7-8 aydır tedevi tam ilerliyo 1 dr da çatlatmayla denedik olmuyo bende aşılama yapmak istiyodum eşim istemiyodu ama ben ikna etmiştim en son ama duyunca bak gördünmü hiç bişiyi çok fazla isteme herşey rabbimin elinde dedi allaha şükür eşim çok inançlı birisi allah onun yüzüne baksın inşh....

canm bal tarçın çörektu polende koy.bu ne için yumurtalar içinmi?ben geçengün hasta olmuştum vücut direnci ve öksürük için yapmıştım bunu.yumurtaları geliştiriyosa yapayım.

bende öyle diye biliyodum orda değerler varya %olarak belkide çok düşük hareketli olmadığı için önemli görmediler.bizde sonucu ilk aldığımızda korkmuştuk anlamayınca üroloğa da gösterdik kendi dr.ma da çocuk için engel değil dedi ikiside.fındık-ceviz-harnup pekmezi önerdiler.bide ürolog proxeed yazdı onu kullanıyor şimdi eşim.demek ki bunlarla halledilecek kadar.sigarayı hemen sordu zaten ama eşim içmiyo.

canm geçen ayda önceki ayda 21nde olmuştum artk bu ayda inşallah 21nde olurum çünkü söktürücü içmeyi hiç sevmiyom.şimdi incir kürü yapsam yumurtam gelişirmi acaba.yoksa geçmi kaldım.

benim adetin 3. günü yumurtam 23mm di doktorum normaldir olabilir kendiliğinden çatlar dedi, ve kendiliğinden çatladı yani canım bu aralar ilişki olsun tabi

adet bittiyse....
kendiliğinden çatlar onlar benim çatlamıştı kist olmadı ama klomen kullanırsan evet daha da gelişip kist olurlar başa çıkamazsın .. o kadar şanslısın ki ilaçsız gelişen 2

güzel yumurta maşallah canım çatlatma iğnesi olabilirdin bu gün ama artık geçti doktorun neden vermedi çatlatma iğnelik 2 güzel yumurtan var sonuçta? pko da adetin kaçıncı
günü geliştiğine bakılmamalı doktorlar hep aynı hatayı yapıyorlar 3. günü diye iğne vermemiştir muhtemelen ben anlamıyorum ben bu doktorları zaten bizde zamanında gelişmezki aradaki farkı ayırt mı edemiyorlar bilmem? gelişme de zamansız olur bizde döllenmede... yani canım 2 güzel yumurtan var şu anda sen ilaç da içme bu ay ve değerlendir onları çatlayacakmış gibi

olumlu düşünce gönder beyne ben öyle yapmıştım ve çatlamıştı...5 gün sonra da kontrole git baktır 2 si de çatlamış mı diye tamam mı? ama üstten usgden baktır döllenme olursa diye alttan baktırma canım_

hımmm oluruna bırakcam benim bu ay pek umnudum kalmadı yumurtalar 18 mm 20mm civarı çatlarmış inşh çatlar ama ben bunun çatlamışmı çatlamamışmı diye düşünmüycem çok acayip yaaa adetliyim ve yumurta var çatlamayan neyse cnm çokk sağol allah bi an önce seni de benide tüm isteyenleride minik yavrularına kavuştursun inşh

olabilir karın bölgesinde çok ağrı oluyo... ya bu ne zor iş yaaa ne yumurtayı biliyoz ne çatladı ne gelişti offff yarabbi şükür :)

canım hayıt içiyom günde 1 bardak hormonları dengeler belki kendilinden çatlarmetmorfin de içiyom bal çörekotu da şimdi soğanıda içersem ben fırlar giderim :)

adet bittiyse....

teşekkür ederim canımvermedi artık napim beklim kendiğilinden çatlar inşh... sen naptın adet olmadın demi ?

çatlamış çatlamasa adet olamazdım zamanında bunlar gelişen başka yumurtalar kafam çok karıştı bngl inşh dediğin gibi bu ay kendiliğimden kalırım neyse çok fazla takmıycam hayırlısı olsun bu aydan pek umudum yok açıkcası ben yaklaşık 1.5 yıldır tedavi görüyom ama çok dr hatası yaşadım tam anlamıyla 7-8 aydır tedevi tam ilerliyo 1 dr da çatlatmayla denedik olmuyo bende aşılama yapmak istiyodum eşim istemiyodu ama ben ikna etmiştim en son ama duyunca bak gördünmü hiç bişiyi çok fazla isteme herşey rabbimin elinde dedi allaha şükür eşim çok inançlı birisi allah onun yüzüne baksın inşh....

olabilir karın bölgesinde çok ağrı oluyo... ya bu ne zor iş yaaa ne yumurtayı biliyoz ne çatladı ne gelişti offff yarabbi şükür :)
canım çatlasınlar diye bence hemen soğan iç.ben bi ay bilinçsizce klomen içerken soğan içtim 2-3 gün bi baktım yumurta akı gibi bişey geldi ve ilişkide olmadı.anlayacağın klomen boşa gitti yumurta gelişmeden soğan onu çatlattı.hatta bir ayda yumurtan çok büyük yapacak bişey yok demişti doktor ondada soğan yaptım ve oda yok oldu.sende hemen soğan yap çatlasınlar diye bide

X