Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

iyiyim canım çok teşekkürler mide bulantıları var sürekli o kadar.aslında hiç midem hassas değildir çok şaşırdım bu halde olmama. bir de kabızlık eklenince bi acayibim işte. sen nasılsın?:KK48:

bende iyiyiyim canım teşekkür ederim ama hala adet olamadım :KK43:metfomine başlayalı 2 ayımdayım. inşallah 3. ay normal olur. senin bebiş hızlı büyüyor desene mide bulabtısı yapıyr sende :) . canım hesapladın mı bebişin hangi burçta doğacak inşallah

benim 2. ayım metformin kullanımında ilk zamanlarda mide bulantısı yapıp iştahım kapanmıştı ama sonraları geçti.şimdi sanki hiç içmeden önceki gibiyim.Şuan gayet iştahım yerinde yani.yalnız dediğin gibi hamur işini çıkaramıyorum hayatımdan.anladığım kadarıyla sen yediklerinede çok dikkat etmişsin.ne güzel.
bende senin gibi sabak akşam 1 tane 850 mg alıyorum acaba 1000 mg mamı çıkarsam.

canım benmde sanki iştahım geri geldi gibi ama dikkat ediyorum . ne kadar kilo verdin azıcık dikkat ettiğinde baya kilo verdiriyor merak etme :KK70:

kızlar ya ben metformin kullanıyorum bu ay hala adet olmadım 28. günü geçeli 13 gün oluyor ama hiç olmadığım kadar akıntı var bende sizce nedeni nedir :KK43:

Merhaba kızlar...
Hepinizede hayırlı ve güzel bir haftasonu diliyorum.
Dün doktoruma üçlü testimin sonucunu almaya gittim.Doktorum bi hata olduğunu düşünerek iki kez yapmıştı testi ama maalesef ikisindede yüksek risk çıktı.Doktorum bu sonuca göre kafamın rahat olması için amniyosentez istedi.
Burası ilçe olduğu için bu tarz işlemler burda yapılmıyormuş.Dolayısı ile kayseride(yani annemlerin oturduğu şehirde)iyi bir prof.tavsiye etti bana.Kendisiyle bi ön görüşme yapmamı,daha sonra doktor gerek görürse amniyosentez,gerek görmezse sadece detaylı ultrason yaptırmamızı önerdi.
Benin içim rahat,bir sorun olmadığını hissediyorum ama yinede doktorumun tavsiyesine uyarak pazartesi bu profesöre gideceğim.
Bana dua edin kızlar.

kızlar ya ben metformin kullanıyorum bu ay hala adet olmadım 28. günü geçeli 13 gün oluyor ama hiç olmadığım kadar akıntı var bende sizce nedeni nedir :KK43:

bence test yap hayatım hamile olabilirsin

redy teşekkürler canım vallahi her zaman duamdasınız..çektiğimizi en iyi biz biliriz
yelkenlikiz yazdıklarını okuyunca gözlerim doldu canım Allah doğacak yavrunu analı babanı büyütsün
gyaman Allah şifa versin babacığına,acı göstermesin
maonyaa en azından adetin düzene giriyor canım bu olumlu bir olay
bicim yasmin nasılsınız?

canım çok tşk ederim Allah razı olsun

kızlar çok tşk ederim Allah razı olsun hepinizden ama güzel haberler veremiycem evet karaciğerinde birşey yok sadece lenf bezinde görülmüş aurt damarına yakın olan bir lenf bezi var orda çıktı gerçi daha doktoru görmedi ama yengem doktor o biraz anlattı bize bütün gün ağladım durdum ama şimdi biraz iyiyim ona söylemedik emarda taşta çıkmıştı onu söyledik çıkan şey taştı diye çok duygusaldır babam hemen etkileniyor hiç güçlü değil napıcaz bilmiyorum eğer bilse çıktığını hemen hayata küser pazartesi günü doktoruna göstericez bakalım ne diycek Allah büyüktür inşallah mucizesini gösterir düzelir babacım :KK14:

gyaman
canım çok haklısın Allah çok büyük dediğin gibi mucize olur ve babanla uzun yıllar beraber olursunuz inşallah.
bende ne zaman baba kelimesi duysam içim cız eder. ben babamı kaybedeli 6 yıl oluyor Allah kimseye yaşatmasın dualarım seninle hemencecik iyileşir canım tıp çok ilerledi sen kötü düşünme sakın...[/QUOTE]

çok saol canımcım inşallah babacım uzun yıllar yanımda olur inşallah torununu görebilir tek çocuğum ben daha torun yüzü görmedi hep bunun için dua ediyorum

ayy benim yemek yapmam gerekli annemdeydim tüm gün netim açık

yasmin nasılsın canım adet oldun mu?:KK9:

gyaman canım benim inşallah doktoru iyi şeyler diyecek baban bence de bilmesin...ama lütfen siz yanındasınız ve onun morale ihtiyacı varken sağlam durmaya çalış canım belkide tedavisi olacak her şey düzelecek önce bir doktoru dinleyin sıkılma lütfen çok geçmiş olsun canım çok zor gerçekten beklemek çok zor de mi?

inşallah canım tek temennim o şimdi yanıma geliyorlar ziyarete onları bekliyorum doya doya sarılıcam of ne zor şeymiş Allah kimseye yaşatmasın saolasın canım

Merhaba kızlar...
Dün doktoruma üçlü testimin sonucunu almaya gittim.Doktorum bi hata olduğunu düşünerek iki kez yapmıştı testi ama maalesef ikisindede yüksek risk çıktı.Doktorum bu sonuca göre kafamın rahat olması için amniyosentez istedi.
Burası ilçe olduğu için bu tarz işlemler burda yapılmıyormuş.Dolayısı ile kayseride(yani annemlerin oturduğu şehirde)iyi bir prof.tavsiye etti bana.Kendisiyle bi ön görüşme yapmamı,daha sonra doktor gerek görürse amniyosentez,gerek görmezse sadece detaylı ultrason yaptırmamızı önerdi.
Benin içim rahat,bir sorun olmadığını hissediyorum ama yinede doktorumun tavsiyesine uyarak pazartesi bu profesöre gideceğim.
Bana dua edin kızlar.

canım merhabalar.. içinin rahat olması çok iyi.. sakın stres yapıp da bebişini de üzme.. :KK34:
tam emin değilim ama sanırım ''nediyim''in bebeği içinde risk çıkmış ve amniyosentez yapılmıştı.. hiçbirşey çıkmamıştı.. hem bak çok şükür ki iyi bir prof. da bulmuşsunuz.. inşallah hayırlı haberlerle gelirsin pazartesi günü.. öpüyorum seni de minnoşunu da :KK16::KK16:

**hepinize mutlu hafta sonları kızlar.. ben miskinlik günümdeyim yine.. bu hafta her gün dışardaydık.. feci yoğun bir hafta ve bu akşam da bir arkadaşa davetliyiz yarın da başkasına.. vallahi maşallahımız var.. kociş sana doğum günü haftası yaşatıyorum işte daha ne istiyosun diyor.. kesinlikle süper ne yemek yapsam derdinden kurtulmuş oluyorum :KK9::KK9:
hepiniz iyisiniz inşallah.. öpüyorum çok çok herkesi :KK16::KK16:

KIZLAR BEN DE KIRMIZI KART GÖRMEK İSTİYORUM :KK43:(( ne garip bir istek di mi??? kaç gün oldu.. Yumurtlama şansım az diye düşünüyorum :KK43:((

canm hoşgeldin aramıza.reyyan ve busmai hamile ama ben deilim.inşallah Allah söyletmiştir bu ay öyle bi haber veririm size.
.

İnşallah cnm! dediğin gibi Allah söyletti herhalde :))) En güzel zamanda inşallah! Hepimize nasip etsin!

redy teşekkürler canım vallahi her zaman duamdasınız..çektiğimizi en iyi biz biliriz

Sağol cnm Allah razı olsun.. Darısı tez zamanda hepimizin başına :) Sen de sağlıkla kucağına al bebişini inşallah!

ama yanma benim gün boyu dewam ediyo yaa nabcamı şaşırdm walla krakeri falan denemedim bi deneyeyim canm ewet kistim gitmişti :KK1: adet olmayı beklerken adet olp kistim gitsin derken i baktm hamileyimmm :KK37:

canım kraker herkese iyi gelmeyebilir mesela benim mideme çok yaramaz (hamile olmasam da hem reflü hem bulantı yaşarım ben), sana mentolü öneririm! mentollü şekerlerden yemeye çalış, mentol kokla arada, bir de içebilirsen ayran! bulantıya çok iyi gelir.
Mavi yeşilin mısır patlakları var ya, onlar mide sıvısını da tuttuğu için hem bulantına hem yanmana iyi gelebilir. Bunları tavsiye edebilirim sana.

Merhaba kızlar...
Bana dua edin kızlar.

hakkında hayırlısı olsun cnm! güzel haberlerini bekliyoruz..

canım yani benim pko hala ileri düzeyde olsaydı o yumurtayı göremeyecektim dimi gördüğüme göre hamiş kalabilirmiyim yüzümde sürekli çıban gibi sivilceler çıkıyor tüylenme oldu çenemde zaten bu şikayetlerle gittiğimde öğrenmiştim ozamanlar çok fena demişti doktor hatta bisürü ilaç verdi onlarda beni mahfetti ya 1 ay hiç adet olamadım yada 1 ay adetim hiç kesilmedi psikolojimde alt üst olmuştu attım bütün ilaçları 3 haftadır kekik çayına başladım hem kilo veriyorum hem aklımı kistten falan arındırıyorum kimbilir belki kekiğin bile faydası olmuştur

evet canım yumurta oluşuyorsa çok şanslısın! hamile kalmanın esas barajını geçmiş bulunuyorsun :)) darısı bebiş aşamasına inşallah!!

canım hayatından muz , pilav , bide hamur işlerini çıkart. aç karına şekerli meyve türlerinden yememeye gayret et bi de bol bol su tüket bu daha çok böbreklerin için bi öneri. ilacın saatleri aynı olmasına dikkat et bi de yemek yedikten hemen sonra alki yediğin yemeğin yağlarını şekerlerini almasın vücut.
ben 850mg metformin kullanıyorum sabah akşam bi tane .zaten iştahın eskisi gibi olmuyor göreceksin doktoruma bu konuda güveniyorum rastgeldğim bi iki hastasıyla da konuştum hamile kalanı da vardı araalrında.
inancını kaybetme kilo vereceğini ve bu hastalığı yeneceğini düşün.

canım yine eşin bi ailen var yanında ben ne yapayım bi başıma :KK43: sevgilim hala öğrenci uzattı okulu ben uzaktayım söylemsi ayıp sap gibi tek başımayım

canm ilk atandığımda bende geçtim o süreçlerden tek başına olmak çok zor gerçekten insan yemek yemek bile istemiyo.ama olsun canm güzel yanlarını düşün sende öğretmensin heralde atnamasaydın daha kötüydü bekleme süreci.evlendikten sonra bu günleri özlersin bak:))):KK1:

Merhaba kızlar...
Bana dua edin kızlar.

kötü düşünmemen çok iyi canm emin ol hissettiğin gibi çıkacak.ben çarşamba gün rahim filmi çekindim çekinirken bile ben niye çektiriyom bunu nasıl olsa bi sorunum yoktur diye hissediyodum öylede çıktı Allah'a çok şükür.hatta çıkınca sormuyorum bile nasıl diye.söylemeseler sormadan gelicem.canm dualarımız senle güzel haberlerle dön inşallah...

sonuçları aldık radyolojiden dr.a gösterdik bi sorun yok herşey normal dedi.yumurtalarıma baktı gelişmemiş.sende sadece yumurtlama sorunu var ilaçla gelişiyo ama ilaçsız gelişmiyo dedi.bu ay ara veriyoruz dedi klomen verdi adetin 5.günü başla 13.günü gel dedi.aslında bu ay bana klomen yine vemesi lazımdı ya da ben incir kürü felan yapsaydım pişman oldum açıkcası bu ayı boş geçirdiğime.neyse artk bugün adetimin 13.günü diğer detim gecikmese bari de bian önce klomene başlasam.demek ki metformin sadece yumurta gelişimi için etkili deil.günde 2taneye çıkarmalıyım bugünden sonra.işte böyle ha bide 3ay daha klomenle denicekmişiz.tabi ben buna sevindim iğneli tedaviye hiç geçmek istemiyodum.bu 3ayda olur zaten diyo nerden bilecek sanki Rabbim ol derse olur.eşimin spermiogram sonuçlarını da gösterdik dr.ma.harekliliğin az olması önemli bi sorun deil yemene içmene dikkat et fındık ceviz ye dedi eşime.ben bu ayın boş geçeceğine üzüldüm yaaaaa....

Merhaba kızlar...
Bana dua edin kızlar.

canım dualrımız senınlee inş.herşey güzel olacak bol bol dua et iyi doktor bulmanda çok güzel :)

sonuçları aldık radyolojiden dr.a gösterdik bi sorun yok herşey normal dedi.yumurtalarıma baktı gelişmemiş.sende sadece yumurtlama sorunu var ilaçla gelişiyo ama ilaçsız gelişmiyo dedi.bu ay ara veriyoruz dedi klomen verdi adetin 5.günü başla 13.günü gel dedi.aslında bu ay bana klomen yine vemesi lazımdı ya da ben incir kürü felan yapsaydım pişman oldum açıkcası bu ayı boş geçirdiğime.neyse artk bugün adetimin 13.günü diğer detim gecikmese bari de bian önce klomene başlasam.demek ki metformin sadece yumurta gelişimi için etkili deil.günde 2taneye çıkarmalıyım bugünden sonra.işte böyle ha bide 3ay daha klomenle denicekmişiz.tabi ben buna sevindim iğneli tedaviye hiç geçmek istemiyodum.bu 3ayda olur zaten diyo nerden bilecek sanki Rabbim ol derse olur.eşimin spermiogram sonuçlarını da gösterdik dr.ma.harekliliğin az olması önemli bi sorun deil yemene içmene dikkat et fındık ceviz ye dedi eşime.ben bu ayın boş geçeceğine üzüldüm yaaaaa....

canım üzme canını inş.. herşey güzel olacak bak ne güzel klomenle yumurtalıklarında cvp veriyormuss.benim eşimde hareke sorunu var ama bunun çok önemsiz bişey oldugunu senden duydum eşim ceviz yemez ama fındık yedireyim bari uamrım mönümüzdeki aay kavusursun meleğine canm

daha önce akıntım var diye doktora gittiğimde doktorum bana fitil vermişti böyle koyu sarı renk akıntı var diyee ama ben o zmaan kullanmamıstım şimdi yine aynı akıntım var suan kullansam bişey olurmu bugun adetimin 10günü :KK43:

güzel hafta sonlarıı güzellerrr
TURUNCU bebişini sorunsuz kucağına alırsın inşallah bi hamileliği beklemekbide hamileyken beklemek ne zor Rabbim güzel sonuçlar almayı nasıp etsin
sizllere bişey sorucam istanbulda fiyatları oldukça makul özel hastaneye giden varmı karşıda bir hastane duydum yani anadolu yakasında 1 muayene 25 tl die ama bana uzak avrupa yakasında bile varmı muayenelerime orda devam edip doğumuda özelde yapmak istiyorum ama tabisi kimseyede soramıyorum etrafımda kimse bilmediği için bi orta yollu bişey bulamadım gitti

TURUNCU bebişini sorunsuz kucağına alırsın inşallah bi hamileliği beklemekbide hamileyken beklemek ne zor Rabbim güzel sonuçlar almayı nasıp etsin
sizllere bişey sorucam istanbulda fiyatları oldukça makul özel hastaneye giden varmı karşıda bir hastane duydum yani anadolu yakasında 1 muayene 25 tl die ama bana uzak avrupa yakasında bile varmı muayenelerime orda devam edip doğumuda özelde yapmak istiyorum ama tabisi kimseyede soramıyorum etrafımda kimse bilmediği için bi orta yollu bişey bulamadım gitti

mrb canım avrupa yakasında yenibosna nisa hastanesi duydum memnun kalan çok var araşrır istersen canım

bunlar hangi güne ait canım öyle daha iyi yorumlayabilirim adetinin kaçıncı günü yada regl bitiminden kaç gün sonra ? lh yüksek gelmiş direkt onu diyebilirim

Mrb kızlar ben pkolu bir hastayım bugün tahlillerimi yaptırdım
serbest t3 :3.12
serbest t4 :1.23
tsh :2.57
fsh :3.03
lh :10.69
prolaktin :13.07

bilgisi olan varmı değerlerden kızlar :KK43:
bu tahlillerimi adetimin 5 günü yaptırdım

canım üzme canını inş.. herşey güzel olacak bak ne güzel klomenle yumurtalıklarında cvp veriyormuss.benim eşimde hareke sorunu var ama bunun çok önemsiz bişey oldugunu senden duydum eşim ceviz yemez ama fındık yedireyim bari uamrım mönümüzdeki aay kavusursun meleğine canm

inşallah canm evet çok şükür ki klomenle gelişiyo yumurtalarım.canm sayıda felan sorun yok hareket yavaşmış üroloğa da gitmiştik önce ben yinede dr.ma da göstereyim sonucu dedim.ürologda sizin çocuğunuz olur dedi.fındık ceviz ve harnup pekmezi ye demişti oda bide proxeed diye bi ilaç önercem ama devlet ödemiyo 119tl dedi olsun dedik aldk sabahları aç karna iç dedi.ama alabilirsen al dedi illede içecen bu ilacı demedi.senn eşinde de sadece hareketlilik sorunumu vardı canm.

daha önce akıntım var diye doktora gittiğimde doktorum bana fitil vermişti böyle koyu sarı renk akıntı var diyee ama ben o zmaan kullanmamıstım şimdi yine aynı akıntım var suan kullansam bişey olurmu bugun adetimin 10günü :KK43:

canm aynı akıntıysa kullan ama idkkat et aynı olmasına yumurtlama akıntısı da olabilir.iltihapmı vardı sende?

iyiyim canım çok teşekkürler mide bulantıları var sürekli o kadar.aslında hiç midem hassas değildir çok şaşırdım bu halde olmama. bir de kabızlık eklenince bi acayibim işte. sen nasılsın?:KK48:

benim ne kuvvetli midem varmış anamm ya bende yaşayaydım bi mide bulantısı filmlerde felan görünce pek heves ederdim (çok komik bir heves ama)hiç olmadı.inşallah tez zamanda geçercanım kabızada benim önerim armut severse tüket bağırsakları çok yumuşatıyor

ikitellide batı bahat hastanesi var tatlım orayada bi bak.. tanıdıklarım var giden çok memnunlar.. hastanenin sahibide jinekolog bende gitmiştim çok iyi bi doktor

X