Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım adet olunca yarana baktıracaktın donduracaktın adetten sonra... gidemedin mi doktora? benim de geç oldu yumurtlama yani olmayacak demek değil sen çalışmalarını yap canım...

iyiyim sen ve miniğin nasılsınız yerim ben onu ya maşallah büyüse de resmine baksak annesi...

saol canm iiim bulntılrmda dewam edıo ama öle cok aşırı degil çok şükürr

hep az olsun bulantın canım ya üzmesin seni... kıyamam ben ona... hızlı büyüyor demek ki bu sırada da bulantı yapıyor ufağın...2 cm oldu mu acep senin ufağın,cücüğün,bücürün ?

aaa buldum canım bak burada yazıyor...

8 HAFTALIK HAMİLELİK: Bebeğinizin el ve ayak parmakları, birbirlerine yapışık olsalar da, şekillenmeye başlarlar. Kol ve bacaklar daha uzun ve tanınabilir görünümdedir. Pençe şeklindeki el ve ayaklar belirginleşir. Dizler, dirsekler ve bilekler açıkça görülebilir. Hatta diz ve dirseklerini bükebilir.
Bu haftada göz kapakları da oluşmaya başlar. Göz kapakları oluşuncaya kadar bebeğinizin gözleri açıktır. Ek olarak, bu haftada üst dudak, burun ve kulaklar belirginleşir.
Sindirim kanalı, özellikle barsaklar, gelişimini sürdürür. Kalp fonksiyonları ve dolaşım artık tam gelişim göstermektedir. Bu dönemde bebeğinizin kalbi dakikada 150 kez atar(bir yetişkinin yaklaşık iki katı).
Gebeliğin 8. haftasında bebeğiniz yaklaşık 12.5 mm dir.

Son düzenleme:

canım benımm cok saol :)) büyüyoo benim cücüğümm aslında tam olarak midemde neler oldunu bilmiorm :44: böle yanma gibi bulantı gibi değişik bişi ya :26:

sağol canım inşallah..tek iyi yanı, artık hamile olmak için savaşmadığımı bilmek.. onun dışında sağlıkla doğurmadan tam huzura eremiyor insan. Allahım size de yaşatacak bu mucizeyi canım

iyiyim sen ve miniğin nasılsınız yerim ben onu ya maşallah büyüse de resmine baksak annesi...
çok bulantım oluyor canım kokular beni öldürüyor ama şikayet edemem sağlıklı olsun da her şeye razıyız değil mi

canım benımm cok saol :)) büyüyoo benim cücüğümm aslında tam olarak midemde neler oldunu bilmiorm :44: böle yanma gibi bulantı gibi değişik bişi ya :26:

canım hamileliğine çok sevindim rabbim sağ sağlim eline almayı da nasip eder inş.. benim bulnatılarım 4 ay sürdü 5 kilo vermiştim şimdi 6 kilo aldım

seni hatırlamaya çalıştım da acaba her ay kisti olan arkadaşssın değil mi kistim gitmedi diye üzülüyordun... karıştırıyorsam kusura bakma...

saol canım sennde midende yanma oluyomuyduu :44: ewet ewet o kistli kişi bendimmm

saol canım sennde midende yanma oluyomuyduu :44: ewet ewet o kistli kişi bendimmm

evet canım oluyordu tabiki... sana tavsiyem kendini aç bırakma sakın...mideni bulandıran şeyleri de yiyip tiksindirme kendini... mesela çubuk kraker susamlı bisküviler çok olmamamk şartı ile yeee

ben yatağım yanındaki komidine bir paket çubuk kraker koyuyordum yataktan kalkmadan onu yiyiordum.. midemi tutuyordu..ama gene de çok sıkıntılı geçti 4 ayım...inş seninkisi öle olmaz.. bünyeden bünyeyey değişiyor tabiki

peki senin kistin gittti mi gebelik oluşunca

lh fsh den yüksek olduğu için pko oluyo canım prolaktin fazla yüksek değil düşürülebilir ilaçla.

yeşil_87 canım sen nasıl kilo verdin yemenden bir şey kııstladınmı,yoksa sadece metforminlemii inşallah bende veririm ama iştahımda hiç azalma yok.

3 nü birlikte yaptın yani hangi ay yaptın ve negibi değişiklik yaptı sende ? canım bi masuru yoksa öğrenebilirmiyim
nasılsın bubenimsite bu ay yapmayı düşündüğün bir kür varmı canım.inşallah aralık ayı bizim en mutlu ayımız olur.

merhaba hanımlar iyi günler.ben kasım ayında 50.günde adet oldum.dün progesterona baktırdım 9 çıkmış.bu değer ne demek oluyor yumurtlamamışmıyım gebe kalamazmıyım bu değerle biliyor musunuz
canım merhaba,bende yaptırmıştım 21. gün 9,85 çıkmıştı. doktor yumurtlamışsın fakat 10 ve üzeri olunca kaliteli yumurta demektir dedi.10 un altı kaliteli değildir dedi.yani bu demekki yumurtluyoruz ama yumurtalar kaliteli değil.

evet canm sonunda atlattm içim rahatladı.sen napıyosun çok gelemiyosun heralde ne aşamadasın şimdi?

çalışanlar hep aynı desene durumumuz bugün boş günümdü iyi bi dinleniyorum . neler yaptın bakalım bu akşam merak ettim

canm bişey yapmak istemiyodu canm dışardan söyledik tembellik yaptım bugün.aslında sorun yapmak deil o saatten sonra ne yapcam diye düşünmek.

yeşil_87 canım sen nasıl kilo verdin yemenden bir şey kııstladınmı,yoksa sadece metforminlemii inşallah bende veririm ama iştahımda hiç azalma yok

canım hayatından muz , pilav , bide hamur işlerini çıkart. aç karına şekerli meyve türlerinden yememeye gayret et bi de bol bol su tüket bu daha çok böbreklerin için bi öneri. ilacın saatleri aynı olmasına dikkat et bi de yemek yedikten hemen sonra alki yediğin yemeğin yağlarını şekerlerini almasın vücut.
ben 850mg metformin kullanıyorum sabah akşam bi tane .zaten iştahın eskisi gibi olmuyor göreceksin doktoruma bu konuda güveniyorum rastgeldğim bi iki hastasıyla da konuştum hamile kalanı da vardı araalrında.
inancını kaybetme kilo vereceğini ve bu hastalığı yeneceğini düşün.

canm bişey yapmak istemiyodu canm dışardan söyledik tembellik yaptım bugün.aslında sorun yapmak deil o saatten sonra ne yapcam diye düşünmek.

canım yine eşin bi ailen var yanında ben ne yapayım bi başıma sevgilim hala öğrenci uzattı okulu ben uzaktayım söylemsi ayıp sap gibi tek başımayım

ama yanma benim gün boyu dewam ediyo yaa nabcamı şaşırdm walla krakeri falan denemedim bi deneyeyim canm ewet kistim gitmişti adet olmayı beklerken adet olp kistim gitsin derken i baktm hamileyimmm

İnsülin Rezistansı ve Polikistik Over (PKO) Arasındaki İlişki Nedir?

Polikistik over sendromu ile insülin rezistansı sıklıkla bir arada görüldüğünden Polikistik over sendromu tedavisinde yeni yaklaşımlardan biri de insülin duyarlılığını arttıran ilaçların kullanımıdır. Bu konuda yeterli sayıda çalışma olmamakla birlikte ilk sonuçlar başarı oranlarının oldukça yüksek olduğu yönündedir. Insüline duyarlılığını artıran ilaçlar ( metformin), barsaktan şeker emilimini azaltan ilaçlar (acarbose) bu amaçla kullanılmaktadır. Çocuk isteyen kadınlara yumurta gelişimini sağlayan ilaçların(klomifen sitrat,rec-FSH) uygun şekilde ve dozda uygulanması ile büyük oranda gebelik elde edilmektedir.

Metformin Kullanımın Polikistik Over Sendromu Üzerindeki Etkisi Nedir?

Metformin şeker hastalığının tedavisinde uygulanan bir ilaç olmakla birlikte, kadınlarda en sık infertilite nedenlerinden biri olan polikistik yumurtalık sendromunda da insülin duyarlılığını arttırmak amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu hastalarda yüksek kan insülin düzeyleri, artmış insülin direnci,aşırı tüylenmeye yol açan yüksek androgen hormonları bu ilacın ortalama 2 aylık kullanımı sonrası düzelmekte ; hastaların düzenli adet görmesi ve normal yolla hamile kalması da mümkün olabilmektedir. Metformin insülin direncini hedef alır. Karaciğerden glikoz çıkışını azaltır ve böylece, açlık plazma glikozunun düşmesini sağlar. Metformin ayrıca periferik dokuların insülin karşısındaki duyarlılığını artırır

cvr sen nasıl kullnaıyorsun metformini bi de ne kadar süre oldu

benim 2. ayım metformin kullanımında ilk zamanlarda mide bulantısı yapıp iştahım kapanmıştı ama sonraları geçti.şimdi sanki hiç içmeden önceki gibiyim.Şuan gayet iştahım yerinde yani.yalnız dediğin gibi hamur işini çıkaramıyorum hayatımdan.anladığım kadarıyla sen yediklerinede çok dikkat etmişsin.ne güzel.
bende senin gibi sabak akşam 1 tane 850 mg alıyorum acaba 1000 mg mamı çıkarsam.

maonyaa ne güzel canım adetin zamanındsa gelmesi çok güzel.metformin mi kullanıyordun,nasıl kilo verdin.bence biçimin dediği gibi düzene girdiyse şansın artmış demektir.kendiliğinden olmasını bekle derim.inşallah olur.

nasılsın canım nasıl gidiyor hamileliğin?
iyiyim canım çok teşekkürler mide bulantıları var sürekli o kadar.aslında hiç midem hassas değildir çok şaşırdım bu halde olmama. bir de kabızlık eklenince bi acayibim işte. sen nasılsın?

miğde yanması şikayeti hamilelerde hep olur ve eczaneye gidip sor ya da doktoruna canım bunun için hamilelerin kullanabilecekleri ilaçlar var onlar bilirler al kullan da reflüye çevirmesin sonra sıkıntısını çekersin...

çok bulantım oluyor canım kokular beni öldürüyor ama şikayet edemem sağlıklı olsun da her şeye razıyız değil mi
canım bulantı ise bir derece ama miğde yanması ise karaböcüğünki gibi o zaman bunun için ilaçlar var ona da yazdım hamilelikte içilebilen eczacıya ya da doktorunuza danışıp içebilirsiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…