Pınar'ın Günlüğü

Sadece yürüyüş yaparak kilo verildiğinde göbek de erir mi?

• Evet göbek de erir ve karın sıkılaşır

• Hayır çok fazla erimiyor öylece kalıyor göbek

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Evet iki kaşık yoğurtla yapılan bir kürmüş açıkçası ben mideme dokunur diye yapmıyorum şimdilik

Zorlanmandaki temel sebep öğlen yumurtanın yanında ekmek yememiş olman dolayısıyla kendini triliçe ve yuvarlak tatlıdan yerken bulmanla sonuçlanmış şunu unutma ki aç karnına tatlı yemek geçici doyum sağlar sonrasında iyice acıktırır suyun güzel olmuş bu arada ama ben içemedim yine bugün ve yarın aöf sınavım var canım dualarını bekliyorum bugünkü oldu yarınkine gireceğiz bakalım
yulaf ezmesini yemedim hiç rezene suyu kaynqtıp içine atıyosun demlenmesini bekliyosun özellikle gaz söktütücü bi özelliği var elma sirkesini sabah aç karnına bir bardak suya birkaç damla katıyosun sakın direkt içme mideni delebilir mutlaka suyla karıştır
Rezeneye böcek ilacı sıkıyorlarmış içmesem mi arastırcam

14 Ocak menüm sabah 6-7 gibi iki haşlanmış yumurta iki dilim ekmek bir kibrit kutusundan büyük kaşar bir elma bir domates bir zeytin şekersiz yeşil çay
Ara 10-11 gibi bir kaşarlı sandviç şekersiz çay sütlü çikolata
İkindi 16-17 gibi 3-4 tane lokum 4,5 tane tavuk kebap biraz tavuk döner biraz kabak ekmek bölük pörçük tahmini 2-3 dilim gelir biraz çekirdek şekersiz çay biraz ceviz gece 23 suları biraz ceviz 3-4 tane çekirdekli siyah kuru üzüm su 1.5 lt ye yakın(tahmini)
Egzersiz bugün aöf sınavım vardı dışarda tahmini 15 dk civarı hareketli idim
Bence içtiğin bardak adetini yaz çünkü bir litreye dört bardak diyen de dört buçuk diyen de beş diyen de var ama bence beş ediyordur çünkü elli kurusa aldığımız şişe sudan bile iki buçuk bardak çıkıo bi litre beş olsa on beşle üç litreyi buluyorum bak senin de hedefin onbes olsun dediğin gibi sırf suyu arttırarak inan kilo veriliyo bu sayede fazla kaçırdıklarımızıbile telafi ederiz bence her aklına gelişte üç bardak içsen beş defada bitiyo öyle düşün ama bi oturuşta on içersen ciğerlere zararlı biliosunsur mesela ben işler işyerinde hep yoğun WC'ye bile gidemiyorum su içemiyorum iki anca mecbur evde içmeye çalışacam şimdi evdeyim die o kadar zorlanmıyorum baksana aklıma ne geliyo et tavuk balık yesek ekmek bi dilimi geçmez insan doyuyo ama hep Nası yicez buzlukta var akşama yicem biftek ayıptır söylemesi haftada bir iki defa yemek lazım

Açıköğretim sınavlarını geçersin inşallah hayırlısıyla evet bnm arkadaslar da sınavdaydı
Amin inşALLAH :KK66: sağolasın
Rezeneye böcek ilacı sıkıyorlarmış içmesem mi arastırcam
İlk kez senden duydum ben sık tüketmiyorum rezeneyi en son içeli bir yıl olmuştur hiç yoksa...
Bence içtiğin bardak adetini yaz çünkü bir litreye dört bardak diyen de dört buçuk diyen de beş diyen de var ama bence beş ediyordur çünkü elli kurusa aldığımız şişe sudan bile iki buçuk bardak çıkıo bi litre beş olsa on beşle üç litreyi buluyorum bak senin de hedefin onbes olsun dediğin gibi sırf suyu arttırarak inan kilo veriliyo bu sayede fazla kaçırdıklarımızıbile telafi ederiz bence her aklına gelişte üç bardak içsen beş defada bitiyo öyle düşün ama bi oturuşta on içersen ciğerlere zararlı biliosunsur mesela ben işler işyerinde hep yoğun WC'ye bile gidemiyorum su içemiyorum iki anca mecbur evde içmeye çalışacam şimdi evdeyim die o kadar zorlanmıyorum baksana aklıma ne geliyo et tavuk balık yesek ekmek bi dilimi geçmez insan doyuyo ama hep Nası yicez buzlukta var akşama yicem biftek ayıptır söylemesi haftada bir iki defa yemek lazım
Ben de yazları 15 kışları 12,5 bardak hedeflemiştim önceki menülerimde de hep bardak hesabı yazdım geçmişe bakarsan çok su içtiğim dönemde iyi kilo vermiştim ama sürekli tuvalete gitmek böbreklerime zarar verir mi diye bi endişe düştü içime o zamandır çok içmiyorum ama normal de olmuyor az içtiğimi düşünüyorum o yüzden en son 11 bardakta karar kılmıştım eğer egzersiz yaparsam 15e çıkarırım diye düşündüm ama hala uygulayamıyorum ama yarın suya odaklanıcam hedefim 15 bardak olacak 50 dakika da yürüyüş yapacağım inşALLAH ekmek konusuna gelince ekmek sağlığımız için kesinlikle gerekli et grubunun yeri ayrı ekmek grubunun yeri ayrı ben ekmeği 3-6 dilim arası yiyorum zaten ekmek yememenin zaerarlarını nete bakarsan görürsün bütün her şeyden ye ama az ye ilkesini prensip edinmeni tavsiye ederim tok kalmak için ise yemeğin yanında yoğurt yemeni tavsiye ederim
Ayy çenem açıldı bişey daha dicem dün nar ekşisi aldım salatayı yavan yemekten iyidirmidene dokunmassa sen de yap
Ben salatayı tuzsuz limonsuz daha çok seven bi insanım yemeğin yanında yemiyorsam yağ da katarım tabi sık sık yapmadığımdan sebzeleri düzden ısırıp yemeyi tercih ediyorum
Son şunu dıcem yulaf ezmesi hayvanlara yediriliyo dedi forumdan bi arkadaş sence sorun mu bu
Hiç bilmiyorum ben hiç yemedim ama yiyip de sıkıntı yaşamayanlar var mıdır onu da bilemiyorum açıkçası

Bugünkü menüm iyi değildi ama yine de yazacağım
15 Ocak menüm sabah mantarlı menemen çeyrek ekmek'ten biraz fazla ekmek şekersiz çay akşama doğru 16-17 gibi bulgurlu ıspanak yemeği bir dilim ekmek yarım kase sütlaç akşam 21-22 gibi bir elma bir mandalina gece 23 ve sonrasında ceviz şekersiz çay su birlikte civarı egzersiz aöf sınavına git gel

@galatasaray-86 senin menün yok :KK66:

Ben
15 Ocak menüm sabah mantarlı menemen çeyrek ekmek'ten biraz fazla ekmek şekersiz çay akşama doğru 16-17 gibi bulgurlu ıspanak yemeği bir dilim ekmek yarım kase sütlaç akşam 21-22 gibi bir elma bir mandalina gece 23 ve sonrasında ceviz şekersiz çay su birlikte civarı egzersiz aöf sınavına git gel

şimdi geç kalıyorum akşam yazıcam inşallah tamam iş çıkışında öptümm

Yoo çok da kötü diil

Salata nın tuzuna limonuna yağına dikkat etmiyom ben şu aşamada yapamam belki daha sonralar,... zaten tüm yemeklerde kızartmalarda bile zeytinyağı kullanıyorum iki senedir falan bu böyle ama sadece sağlığından diil lezzetli kokusu bile güzel ,

Yoğurt aynen yiyorum su bi seferde ondan fazla içerse yoruyormuş herşeyin fazlası zararlı hepımızın bildiği gibi ama suyu dört beş litre içmiyoruz ki dört bile olabilir de üç-üç buçukta iyi ben diyete kadar haftada bir bardak içiyorumdur her içim yandığında meyve suyu içtim veya başka içecek

Ekmek konusu ise şöyle zaten aklımdaydı internetten araştıracaktım ekmeksiz olmuyo dediğim gibi anca et yumurta balık olcak devamlı da et yenmez ama bu aralar biraz daha et yiyim yaa başka yemekler ekmek siz zor doyuruyor ama deşiğin gibi ekmek yicem ben de şimdilik günde iki üç yiyim en azından bu arada bugün öğlen evde yemek sadece pirinç pilavı olduğundan aç kaldım onu yiyemezdim akşam da işten geç çıktım Allah'a şükür eşim ıspanak yapmış onu yedim gece uyumadan menümü atarım çünkü su bile bi bardak anca tamamlıcam

Eklentiler

• IMG_0229.JPG
    IMG_0229.JPG
    64,5 KB · Görüntüleme: 30
ReZeneyi o zaman içiyim gitsin ben de forumdakılere sormuştum dua etmiştim sana Nası geçti .videona da bakıcam

Salata nın tuzuna limonuna yağına dikkat etmiyom ben şu aşamada yapamam belki daha sonralar,... zaten tüm yemeklerde kızartmalarda bile zeytinyağı kullanıyorum iki senedir falan bu böyle ama sadece sağlığından diil lezzetli kokusu bile güzel ,
Emin değilim ama zeytinyağının kızartmada kullanılması sakıncalı diye duydum yemeklere de inmesine yakın konması gerekiyormuş diye duydum
Yoğurt aynen yiyorum su bi seferde ondan fazla içerse yoruyormuş herşeyin fazlası zararlı hepımızın bildiği gibi ama suyu dört beş litre içmiyoruz ki dört bile olabilir de üç-üç buçukta iyi ben diyete kadar haftada bir bardak içiyorumdur her içim yandığında meyve suyu içtim veya başka içecek
Su sana baya iyi gelecek desemine bak hiç senin dediğin gibi düşünmemiştim bu arada bu gün 2,5 lt fazla su içmeyi başarabildim elhamdülillah :KK66:
Ekmek konusu ise şöyle zaten aklımdaydı internetten araştıracaktım ekmeksiz olmuyo dediğim gibi anca et yumurta balık olcak devamlı da et yenmez ama bu aralar biraz daha et yiyim yaa başka yemekler ekmek siz zor doyuruyor ama deşiğin gibi ekmek yicem ben de şimdilik günde iki üç yiyim en azından bu arada bugün öğlen evde yemek sadece pirinç pilavı olduğundan aç kaldım onu yiyemezdim akşam da işten geç çıktım Allah'a şükür eşim ıspanak yapmış onu yedim gece uyumadan menümü atarım çünkü su bile bi bardak anca tamamlıcam
Bi daha önceden hazırlıklı bulunmanı tavsiye ederim bir kk peynir bir dilim ekmek domates yeseydin hiç yememenden daha iyi olurdu bence
Bu videoyu pek beğenmedim açıkçası
Neden ki?

:işsiz: Attım menüyü de

Bence de dünkü menün harikaydı maşALLAH sana :KK66: zamanla bu beslenme düzenine alışınca miden rayına oturacak ve açlık hissetmeyeceksin bu arada uykuna da dikkat et eğer uykunu alamazsan bu gün boyu aç hissetmemize sebep olabiliyormuş

16 Ocak menim
öğlen Çok az pişmiş yumurta dört kaşık civarı yemek Bir dilim civarı ekmek şekersiz çay İki kaşık gelir sütlaç
İkindi vakti 4.05 kaşık yemek sanırım bir dilim ekmek
akşam bir kase çorba biraz Çekirdek şekersiz çay
su 2 litreden fazla(12 bardak tahmini) egzersiz yok

Emin değilim ama zeytinyağının kızartmada kullanılması sakıncalı diye duydum yemeklere de inmesine yakın konması gerekiyormuş diye duydum

Su sana baya iyi gelecek desemine bak hiç senin dediğin gibi düşünmemiştim bu arada bu gün 2,5 lt fazla su içmeyi başarabildim elhamdülillah :KK66:

Bi daha önceden hazırlıklı bulunmanı tavsiye ederim bir kk peynir bir dilim ekmek domates yeseydin hiç yememenden daha iyi olurdu bence

Neden ki?

Bence de dünkü menün harikaydı maşALLAH sana :KK66: zamanla bu beslenme düzenine alışınca miden rayına oturacak ve açlık hissetmeyeceksin bu arada uykuna da dikkat et eğer uykunu alamazsan bu gün boyu aç hissetmemize sebep olabiliyormuş
Video beni motive etmedi aman boşver bak suyu iyi içmişsin Allah'a şükür ben anca ona tamamlıcam işyerinde kafamı kaldıramadım

X