Patron yılışık mı ben mi kuruyorum

merveicx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
1.389
161
26
İş için görüşmeye gittim ofise. 53 yaşında evli, iki çocuğu var adamın. Tam 2 saate yakın benimle konuştu. İlk gördüğünde cvde ki fotoğrafıma bakıp “bu sen misin ya” yaptı güldü. Beğenemedi herhalde gerçekte beni :) İş dışında özel hayatını bile anlattı. Çocuklarıma çok bağlıyım. Eşimi çok seviyorum. Eşim benim için çok özel biri. Bana anlatması garip geldi. Dinledim ben de. Sonra şey dedi senden önce de biri geldi görüşmek için. Ama o kapalıydı dedi. Bunu belirtmesi ne alaka. Konuştuk işte işle ilgili. Sonra pencereyi açtı güneş vuruyordu. Akşam güneşi kime vuruyordu, güzele miydi dedi. Parayı konuştuk para da anlaştık. Ben yemek olayını sorunca da “ ben iş yoğunluğundan bazen yemeği unuturum ben yemezsem sen de yemezsin ama yemek paran vs verilecek zaten” dedi. Kabul etti aldı beni işe haftaya gel dedi. Ofiste 3 kişi var toplam benle birlikte ikisi de erkek. Yeni mezunum başka iş altarnatifim yok şu an. Ailem bi yandan baskı yapıyor çalış diye. O yüzden deneyim kazanmak amaçlı kabul ettim çalışmayı da yine de bilemedim. Sizce ne yapsam

Kurmuyorsunuz, patron dediğiniz amca bildiğiniz sapık. İşi kabul etmişsin ama umarım diğer çalışan kişi dışarıda dolaşan birisi değildir, ikinizin baş başa kaldığını düşünemiyorum bile. Bu tarif ettiğiniz kişilikte birisiyle 1 ay çalıştım ve kaçtım yoksa bir köşede taciz edilecektim netti yani. Kendinize dikkat edin.

Verilen işi yap, mesafeli davran. İş dışındaki muhabbete cevap vermemeye calis.

Korktum zaten ben de ama gitmesem mi

3 kişi var dedim ya. O şu an izinde 15 gün sonra gelecek. Sadece ikimiz varız ofiste biraz tedirginim açıkçası

Pek benim hoşuma gitmedi.Adamin tavrı
Birincisi yemek molası vermek zorunda.
İkincisi güzel çirkin muhabbetleri daha tanımadan yapıyorsa ve sen tepki vermiyorsan herşeyi yapabilir.Git marketlerde vs çalış.

Pek benim hoşuma gitmedi.Adamin tavrı
Birincisi yemek molası vermek zorunda.
İkincisi güzel çirkin muhabbetleri daha tanımadan yapıyorsa ve sen tepki vermiyorsan herşeyi yapabilir.Git marketlerde vs çalış.
Ben bi başlayıp deneyim dedim. Çok önyargılı da olmak istemiyorum

Belki ağzı gevşek bir tiptır. Ben hiç hoşlanmam, bence ağırbaşlılık her zaman daha iyi ama işe ihtiyacınız varmış. Bu tip insanlarla hayatta karşılaşacaksınız, bunların karşısında da ağırbaşlı ortamı kurup korumayı öğrenmek açısından deneyim olur size de. Olumsuz bir şey olursa ayrılırsınız.

Patronun yaşlı bir sapık. Başka iş imkanın yoksa yeni bir iş bulana kadar devam et, ama çok dikkatli ve mesafeli davranın.
Eski staj yerim var. Orayla görüşmedim aslında ama orayla da çok iyi ayrılmadık ama patronum cidden düzgün bi insandı. Hiç bu tarz bi sorun yaşamadım. Acaba onlara mı yazsam tepkisi ne olur bilemiyorum

Aynen ben de böyle düşündüm 1 hafta denerim zaten kendini az çok belli eder orda. Benim amacımda deneyim kazanmak zaten yeni mezunum iş hayatını bilmiyorum

Siz o enerjiyi alırsınız bence. Benim babam mesela ailesine çok düşkün, hani o taraklarda bezi yok ama güzel olan her şeyi sesli düşünür. Örneğin birisi karısını üzüyorsa " Ne güzel eşin var, niye canını sıkıyorsun?" Veya genç bir bayana/erkeğe, güzelsin/yakışıklısın der. Hayvana der, çiçeğe der, her şeye der yani bu tarz şeyler. Ama ses tonundan, bakışından, gülümsemesinden, karşıdakiler bu sapık mı? Demez.

Hani içindeki güzel düşünceleri, dışarıya aktarır. Yabancı bile olsa babama "Sağol amca" der gülerek.

Siz de bunu hissedersiniz muhakkak. Karakter olarak bilmeyince sapık mı? Bilemedim. Ama anlarsınız ya, hislerimize güvenin.

Mesafeni koru. Kesinlikle sizli konuşmaktan vazgeçme sakın. Verilen işi yap muhabbet kısmına sakın girme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…