Bunlar normal mi? Kırmadan dökmeden nasıl hallolur?

Amin, hepimizinkini. Gitmeme ciddi anlamda karışamaz, eşim de onu bu konuda dinlemez ama öyle kaynanalik yapmak istedi herhalde ne bileyim.

Maalesef hayır. Ben de inanamıyorum ama bunlar yaşandı. Belki sadece olumsuz durumları anlattım çok problemli gibi görünüyor

İnanın belki memnun olurlar gelmelerine. Zaten sürekli davet ediyorlar. Ve bana karşı da bunun dışında iyiler ama misafir konusunda sınırı fazla aştılar o süreçte.
Peki hala bu misafir konusu aynen devam mı? Siz eskiyi düşünüp mü sinirleniyorsunuz

Ama ne olmasını bekliyordunuz ki?
Aile gelenekselci, baktınız koca evlenince o şehir vs diyor, orada bitmesi gerekiyordu. Zira kabul etmezseniz eşiniz de bitirirdi.
Yanlarına göstermelik, çocuk doğuracak, arada maddi değeri olan vediye verilince gönlü olacak gelin arıyorlar ve süpriz bunun gönüllüsü var.
Haksızsınız. Adamlar kartlarını açık oynamış düzen ona göre kurulmuş. Bu aile şey de diyordur, ananın babanın evinden çıktın bizim kızımızsın. Yav he he.
Düzen baştan aşağı yanlış ama son 1 ayın konusu değil.
Buradan dönmez, dönmesi için en az 3 küslük 8 kavga gerekir bunun yarısı da ev içinde olur.

Ben insanların kendi evinde vakit geçirmek için başkalarını ikna etme kısmına deli oluyorum
Arkadaşım ev senin de evin neden kayın aile evinde gibi sessizsin kocana de burası senin kadar benim de evim ben İSTEMİYORUM anan baban ben müsait olduğum zaman gelsinler ama tanımadığım insanlar benim iznim olmadan giremez de. Neden hep erkeklerin gönlünü yapmak zorunda gibi davranıyorsunuz.

Peki hala bu misafir konusu aynen devam mı? Siz eskiyi düşünüp mü sinirleniyorsunuz
Hayır, bu olayın üstünden seneler geçti bir daha yasanmadı. Ama işte ailenin yapısı beni tedirgin ediyor sonrası için.

Aile gelenekselci, baktınız koca evlenince o şehir vs diyor, orada bitmesi gerekiyordu. Zira kabul etmezseniz eşiniz de bitirirdi.
Yanlarına göstermelik, çocuk doğuracak, arada maddi değeri olan vediye verilince gönlü olacak gelin arıyorlar ve süpriz bunun gönüllüsü var.
Haksızsınız. Adamlar kartlarını açık oynamış düzen ona göre kurulmuş. Bu aile şey de diyordur, ananın babanın evinden çıktın bizim kızımızsın. Yav he he.
Buradan dönmez, dönmesi için en az 3 küslük 8 kavga gerekir bunun yarısı da ev içinde olur.
Bunu sordum. Bitirmezdim ama ailemle çok priblem
Haksız olduğumu görüyorum. Kendi ailemden farklı bi kültür, herkes buna benzer şeyler yaşıyor zannettim o dönem.
Eşim hak veriyor diyorsun da bildiğin karımın psikolojisi bozuk demiş. Kendi fikrini bile söyleyemiyor bu nasıl hak verme?
Lohusaliğımdan dolayı hem de şehir değiştirme, bu misafir olaylarından dolayı psikoloğa gidiyordum. Ama çözemedi ve kaçtı, bu doğru.

eşiniz baştan kabul etmemeliydi, ailesinden kopamayan erkekler evlenmemeli. hangi hakla size memleketine gitme diyor ben anlamıyorum? ne bu cüretkarlık! ben olsam inadına gider normalden daha fazla kalıp dönerdim. saçmalıklar silsilesi
Öyle yapacağım ama içim soğumuyor ya 😅 Zaten belki çok kaldığım için söylüyor.

Burayı okudukça daha iyi farkediyorum . Evlilik için sevmek asla yeterli değil . Ailesi kültürü bu adam benim yanıma yakışır mı , konuşması muhabbeti nasıl bunlar sevmekten daha önemli . Allah yardımcınız olsun

Kendi ailemden farklı bi kültür, herkes buna benzer şeyler yaşıyor zannettim o dönem.

Hala tam olarak sorunu görmüyorsunuz aslında.
Sorunun temeli farklı kültür olsa da sorunun kaynağı eşiniz.
Havadan konuşmuyorum eşim doğulu ben göçmenim. 10 senedir evliyiz, bu tarz sorunlar yaşamadık. Adam en başından sizin bu düzende mutlu olmayacağınızı bilip teklif bile etmemeliydi. Hadi etti boşluğunuza geldi ailesi at koştururken sizden önce buna dur demeliydi.

Bunu sordum. Bitirmezdim ama ailemle çok priblem

Haksız olduğumu görüyorum. Kendi ailemden farklı bi kültür, herkes buna benzer şeyler yaşıyor zannettim o dönem.

Lohusaliğımdan dolayı hem de şehir değiştirme, bu misafir olaylarından dolayı psikoloğa gidiyordum. Ama çözemedi ve kaçtı, bu doğru.
Olay söylediğinin doğru olup olmaması değil ki. Eşiniz sizin özelinizi ailesine açmış. Bu mentalitedeki insanlar bizim gelin deli doktoruna gitmiş der.
Asıl mesele eşinizin açık açık rahatsızlığını söylemeyip de sorun eden kişinin sadece siz gibi göstermesi

Kendi ailemde çok görmediğim için başta anlayamadım bunun ilerde de sorun olacağını. Eşime sordum ben kabul etmesem biter miydi diye. Bitiremezdim, ailemle ne olurdu bilmem dedi. Beni ikna etmek için çok çabaladı çok peşimde koştu ve zaten öyle ikna etti.

Hala tam olarak sorunu görmüyorsunuz aslında.
Sorunun temeli farklı kültür olsa da sorunun kaynağı eşiniz.
Havadan konuşmuyorum eşim doğulu ben göçmenim. 10 senedir evliyiz, bu tarz sorunlar yaşamadık. Adam en başından sizin bu düzende mutlu olmayacağınızı bilip teklif bile etmemeliydi. Hadi etti boşluğunuza geldi ailesi at koştururken sizden önce buna dur demeliydi.
Anladım. Ben o dönem öyle düşündüm. Yoksa haklısınız her aile böyle degil, olamaz, olmamalı😁

Burayı okudukça daha iyi farkediyorum . Evlilik için sevmek asla yeterli değil . Ailesi kültürü bu adam benim yanıma yakışır mı , konuşması muhabbeti nasıl bunlar sevmekten daha önemli . Allah yardımcınız olsun
Haklısınız. İnanın konuşmasından da anlaşılmaz. Bir yandan doktora yapıyor şu an üniye geçme hedefi var. Belki de ben fazla toleranslı davrandım.

Hayır, bu olayın üstünden seneler geçti bir daha yasanmadı. Ama işte ailenin yapısı beni tedirgin ediyor sonrası için.
Tamam yıllardır olmadıysa laftan anlamışlar tekrarlamamışlar demek ki. O yüzden kendinizi çok doldurmayın. Olmuş ama geçmiş ve bir şekilde istediğiniz gibi sonuçlanmış. Biliyorum özellikle lohusalıkta yapılanlar unutulmuyor ama artık önünüze bakın. Bundan sonrası için de istemediğiniz birşey yaparlarsa tepkinizi düzgünce ortaya koyarsınız

X