Patron yılışık mı ben mi kuruyorum

Siz o enerjiyi alırsınız bence. Benim babam mesela ailesine çok düşkün, hani o taraklarda bezi yok ama güzel olan her şeyi sesli düşünür. Örneğin birisi karısını üzüyorsa " Ne güzel eşin var, niye canını sıkıyorsun?" Veya genç bir bayana/erkeğe, güzelsin/yakışıklısın der. Hayvana der, çiçeğe der, her şeye der yani bu tarz şeyler. Ama ses tonundan, bakışından, gülümsemesinden, karşıdakiler bu sapık mı? Demez.

Hani içindeki güzel düşünceleri, dışarıya aktarır. Yabancı bile olsa babama "Sağol amca" der gülerek.

Siz de bunu hissedersiniz muhakkak. Karakter olarak bilmeyince sapık mı? Bilemedim. Ama anlarsınız ya, hislerimize güvenin.
Sizin bahsettiğiniz durum gibi değil sanki bu biraz babanız tanımadığı birine karımı çok seviyorum karım benim için çok özel biri demez herhalde henüz tanıdığı birine demez yani

İşe başla durumu gözlemle baktın olmuyor adam sana yakınlaşmaya başlıyor hemen bırak işi hatta şikayet et öyle bırak senden sonrakilerede aynısını yapamasin

İş için görüşmeye gittim ofise. 53 yaşında evli, iki çocuğu var adamın. Tam 2 saate yakın benimle konuştu. İlk gördüğünde cvde ki fotoğrafıma bakıp “bu sen misin ya” yaptı güldü. Beğenemedi herhalde gerçekte beni :) İş dışında özel hayatını bile anlattı. Çocuklarıma çok bağlıyım. Eşimi çok seviyorum. Eşim benim için çok özel biri. Bana anlatması garip geldi. Dinledim ben de. Sonra şey dedi senden önce de biri geldi görüşmek için. Ama o kapalıydı dedi. Bunu belirtmesi ne alaka. Konuştuk işte işle ilgili. Sonra pencereyi açtı güneş vuruyordu. Akşam güneşi kime vuruyordu, güzele miydi dedi. Parayı konuştuk para da anlaştık. Ben yemek olayını sorunca da “ ben iş yoğunluğundan bazen yemeği unuturum ben yemezsem sen de yemezsin ama yemek paran vs verilecek zaten” dedi. Kabul etti aldı beni işe haftaya gel dedi. Ofiste 3 kişi var toplam benle birlikte ikisi de erkek. Yeni mezunum başka iş altarnatifim yok şu an. Ailem bi yandan baskı yapıyor çalış diye. O yüzden deneyim kazanmak amaçlı kabul ettim çalışmayı da yine de bilemedim. Sizce ne yapsam
Boyle yilisilmaz, adam gevsek agizli sadece

İş yerinde patronun karısını ve çocuğunu öğrenmek zorunda değil kimse. Bunları daha ilk görüşmeden öğreniyorsanız 1 ay sonra maaş alamayınca "ama biz aile gibiyiz" tatavalarını dinlersiniz
Benim başımdan geçti aslında. Daha atanamamıştım. Özel sektörde aynen böyle bir patronla karşılaşınca afallamıştım. Bundan patron mu olur ne alaka falan diye. Ama iş zamanı öyle disiplinliydi ki anlatamam çok güzrl iş öğrenmiştim ondan. Normale döndüğünde de çok merhametliydi. Ailesiyle personellere yemek organize eder sürekli moralleri yüksek tutardı. Tabi o kazanıyordu iyiliği karşısında ekstra emek verioduk işimize . Doktorum ☺️

Ön yargılı olmayın şuan için. Evet ofsaytları çok ama belki de konuşmayı, insanlara takılmayı seven bi tiptir. Bazı erkekler özellikle 50'sinden sonra konuşmayı, anlatmayı çok severler. Belki onlardandır patronunuz.
Siz bence mesafeyi koruyarak çalışmaya başlayın, ters bi sözünü hareketini görürseniz işi bırakırsınız. Yanlış bir davranışı olmazsa da tecrübe kazanıp, farklı bir iş bulana kadar devam edersiniz.

Benim başımdan geçti aslında. Daha atanamamıştım. Özel sektörde aynen böyle bir patronla karşılaşınca afallamıştım. Bundan patron mu olur ne alaka falan diye. Ama iş zamanı öyle disiplinliydi ki anlatamam çok güzrl iş öğrenmiştim ondan. Normale döndüğünde de çok merhametliydi. Ailesiyle personellere yemek organize eder sürekli moralleri yüksek tutardı. Tabi o kazanıyordu iyiliği karşısında ekstra emek verioduk işimize . Doktorum ☺️
Valla iş etiği farklı bi şey, akşam güneşi güzele mi vururmuş ehehe diye gevşeyen bi adamın disiplininden bi hayır gelmeyeceğini düşünüyorum ben ama sizin deneyiminiz pozitif yönde olmuş ne güzel

Bir kişi durup dururken konudan bağımsız bir şey söylediğinde o şey onda yoktur. Örneğin iş görüşmesinde eşini çok sevdiğini söylemesi gibi.

Ben kurumsal şirket ortamında büyüdüm. Oradaki kültür o kadar başka ki. O yüzden bu yazdıklarınız beni benden aldı.

Patron vasıfları olmadığı kesin ama eğer bu işi kabul ederseniz bu adamdan her şeyi bekleyin. O kadar diyeyim.

Sizin bahsettiğiniz durum gibi değil sanki bu biraz babanız tanımadığı birine karımı çok seviyorum karım benim için çok özel biri demez herhalde henüz tanıdığı birine demez yani
Yani doğru, konu açılmamışsa bodoslama dalmaz. Babam kız çocuklarını çok sever, el üstünde tutar. Hep iyi dileklerde bulunuyor mesela sizin gözleriniz çok güzeldir "Kızım gözlerin çok güzel, Allah yaş akıtmasın bu gözlerden" gibi şeyler söyler. Veya güzel giyinmiştir "Kızım çok yakışmış" falan. Karşıdaki babamın saf enerjisini alıyor, hatta mutlu oluyorlar. ☺️

Şimdi bu adamı ben de bilemedim. Genel olarak nasıl birisi acaba? Mesela diğer erkeklere, benzer ifadeleri varsa genel yapısı güzeli sesli düşünmek olabilir. Ama sadece bu arkadaşa böyleyse bir gariplik var muhakkak.

Valla iş etiği farklı bi şey, akşam güneşi güzele mi vururmuş ehehe diye gevşeyen bi adamın disiplininden bi hayır gelmeyeceğini düşünüyorum ben ama sizin deneyiminiz pozitif yönde olmuş ne güzel
Tabi orası fazlaca abartı olmuş . Ama deneyimim fazlaca iyi olduğu için tuhaf gelmedi. Tabi konu sahibi bu hissiyatı anlayabilir ancak.

İş için görüşmeye gittim ofise. 53 yaşında evli, iki çocuğu var adamın. Tam 2 saate yakın benimle konuştu. İlk gördüğünde cvde ki fotoğrafıma bakıp “bu sen misin ya” yaptı güldü. Beğenemedi herhalde gerçekte beni :) İş dışında özel hayatını bile anlattı. Çocuklarıma çok bağlıyım. Eşimi çok seviyorum. Eşim benim için çok özel biri. Bana anlatması garip geldi. Dinledim ben de. Sonra şey dedi senden önce de biri geldi görüşmek için. Ama o kapalıydı dedi. Bunu belirtmesi ne alaka. Konuştuk işte işle ilgili. Sonra pencereyi açtı güneş vuruyordu. Akşam güneşi kime vuruyordu, güzele miydi dedi. Parayı konuştuk para da anlaştık. Ben yemek olayını sorunca da “ ben iş yoğunluğundan bazen yemeği unuturum ben yemezsem sen de yemezsin ama yemek paran vs verilecek zaten” dedi. Kabul etti aldı beni işe haftaya gel dedi. Ofiste 3 kişi var toplam benle birlikte ikisi de erkek. Yeni mezunum başka iş altarnatifim yok şu an. Ailem bi yandan baskı yapıyor çalış diye. O yüzden deneyim kazanmak amaçlı kabul ettim çalışmayı da yine de bilemedim. Sizce ne yapsam
nasıl bir firma bilmiyorum ama yaşı ne olursa olsun bu sen misin diye diyaloga giren biri ile çalışılmaz

lakayatlik en başından belli oluyor çünkü.

özel hayatını anlatmasına zaten şok oldum

tek bayan olman
personel sayısının azlığı
illa yemek vaktimizin olmadığı zamanlar oldu çalışırken ama daha en başından ben yemek yemezsem sen de yemezsin falan demesi, sizin uzun saatler ek mesaili çalışacağınızı bile gösteriyor. böyle bir ortamda , geç saate kadar çalışmak da huzur edecektir sizi.

işsizlik durumunu anlıyorum ama yine de düşünün derim.

adam özelini anlatıyor, espiriler yapıyor güneş vs falan hiç sevmedim üslubunu.

41 yaşındayım, şehir şehir ve özel sektörde çalışan biriyim. 50-60 iş görüşmesine gittim belki daha fazla. 8-9 işyerinde çalıştım. ama bu adamın tarzını, doğru bulmuyorum.

nasıl bir firma bilmiyorum ama yaşı ne olursa olsun bu sen misin diye diyaloga giren biri ile çalışılmaz

lakayatlik en başından belli oluyor çünkü.

özel hayatını anlatmasına zaten şok oldum
Bu sen misin demesinde ki amaç ne orda ben de sinir oldum zaten. Sonra başladı aile hayatını anlatmaya

X