parasal konularda eşinizin mi sizin mi sözünüz geçer?

şu an çalışmıyorum ama çalışırkende aynıydı para benden sorulur tabikide sağolsun eşim para harcamayı pek sevmez bana teslim eder bende gönlümce harcarım büyük bi zevkle tabiki :teytey: :roflol:

ben çalışmıyorum ama ikimizde planlı harçama yaparız
yani para kimin elinde belli değil:roflol:

bende çalışmıyorum ama maaşımızı alınca ortak kararlar alırız hesaplar yaparız
bazende çok sıkılıyorum o işlerden eşime bırakırım yani belli olmuyor sırnaşık şey

çalışmıyorum ama maaşını aldıgında ortaya koyar odeneceklerın parası ayrılır eşimde harclıgını alır gerısı bende kalır...
ikimizde planlı harcama yaparız :KK66:

bizim evde para ayrımı yoktur harcamalar idarelidir senin benim param kavgası olmaz.hele bu zamanda fazla para harcamak ne mümkün

Benim aldigim maas evin masraflarina gider, esim sadece kirayi öder geri kalan maasini kenara koyuyoruz. Sonuçta ben idare ederim.

herseyi ben idare ederim masraflari cikip geri kalandan birikim yapilabilecekse yapiyrm az-cok.
hatta gecen gun heray belirli bi miktar biriktirmeye karar verdim boylece tatil masrafini cikaricam bunuda esime anlattim esim -aferin bnm akilli karim, diyo
ins. evdeki hesabim carsiya uyar

biz de maaşlarımızı alır ortak hesabımıza koyarız.ordan ödemeler otomatik talimatla ödenir.kalan da bizimdir.zaten idareli ve arttırmak kaydıyla harcama yaparız.ama eşimdedir para idaresi genel olarak..

maddi konularla ben ilgileniyorum.çünkü eşimin böyle bir becerisi yok.parayla ilgilenmeyi hiç sevmem ama mecburum çünkü ben planı daha düzgün yapıyormuşum..(eşim öyle diyor..)amaann allah can sağlığı versin..bazen çok para dağıtıyorum ben bile şaşıyorum bazende elimde çok para kalıyor..allah bereket versin..halimize şükrediyorumm...

ay başında maaşı alınca borçlarımızı öderiz ev masraflarını ayırırız kalanıda paylaşırız.bizim evde herşey ortaktır.kimin parası biterse diğerinden alır

Eşimin maaşı hesaba yatar her ay sonu.
Oradan faturalar için yeterli miktar diğer hesaba aktarılır otomatik ödemeler için. Senede iki defa alınan yüksek primlerle tatil planı yapılıp kenara koyulur.
Kredi kartları, araba taksidi,yatırım hesaplarına yatırılan paralar ödendikten sonra kalanını ben yönlendiririm diyebilirim. Benim ayrı bankada hesabım var. Çalıştığım dönemden beri orada para biriktiriyorum. Şimdi de bebek için bebek hesabı açtım her ay kredi kartımdan 200 lira oradaki fon hesabına aktarılıyor.
Kalan parayla da, genelde her hafta başı 200 lira çekerim onun bir hafta boyunca bize yetmesini sağlarım. :1rolleyes:

ödemelerimizi yaparız. geriye kalanıda ortak harcarız. ama hesap kitap işlerini eşim yapar. ben hiç ilgilenmem. gerektiği kadar harcar, hesabını kitabını bilir. ne kadar fatura geldiğini bile billmem ben. bana yetecek kadar ayırırım kendime. ekstra bişey çıkarsa eşimden alırım..:icecream:

bizde ayri gayri yoktur
hersey ortakdir bisey alinacaksa beraber karar veririz
ödemeler saten genelde otomatik hesabimizdan kesiliyor

Benim gelirim bankada kalir :)
Esim kazancinin bir bölümünü bankaya yattirir geri kalani
evde bir yerimiz var genelde vitrinde bardak icinde :) ici belli olmayan
ordan alir alir harcarim..
hatta alisveris falan yapmadigim zamanlar bayagi cok para oluyor orda
alip bankaya yatiriyorum :)
esim yine koyuyor oraya
az uyanik degilim dimi :)

X