Eksiden çıkamayan adamla nereye kadar bilmiyorum ama üzülüyorum

Bemce idda yada kumar oynuyor sacma sapan para kaybediyor azicik borc varmis kredi cekmek bile gereksiz o durumda kredi cektigine gore para kaybetti kumarda acigi kapatmaya calisti sonra tekrar kaybetti vs vs guvenmeyin destek olmayin yada parayi size versin bosuna sizi yiyor bu adam
İnanın son 1 yılı didik didik ettim. O diğer çekilen 2 kredi maaş hesabına aktarılmıştı. Gelen para görünüyor. Dekontlarda da sorun yok yani. Maaş hesabında tek çekim yapılan harcama silinmesi gibi bir durum mi var acaba diye düşündüm. Kendim denemedim dokununca basılı tutunca falan olmadı yani öyle bir özellik. İnanın dünden beri yoruldum. Gece uyumadım sürekli ağladım. Sabah aynı şekilde. Akşam eve gelince tekrardan kontrol ettim. Benim de içimde bir yerde bir his buruk kaldı. Bana dedi ki sen istiyorsun ki aa parayla şöyle bir şey yapılmış onu bulmaya çalışıyorsun ama öyle bir şey yok Allah aşkına dedi ısrarla.

Benim ablamın kocası da polis.
Evin sadece fatura ve doğal gaz öder arada market alışverişi yapar.
Kıra derdı yok.
Yemekler annemden neredeyse.
Kumar vs de yok.
Hep geçinemiyorum diyor.
Para yetmiyor der.
Bir çocukları var özel okul masraf birazını karsıladı.
Çocuğun dershane Eğitim yeme içme kıyafet bakımı komple ablamda..
Ablam da bır garip öğretmen.
Bazı adamlarda var bu durum.

Daha rahat çalışmak istedi, psikolojik olarak dayanamıyorum artık demişti. Bu konuda karışmadım işini hangi koşullarda yapmak kararı ona ait. Ama bu kadar ekside olmasını mantıklı bulmuyorum. Evet zaman gidiyor direnmem bu şehirde kalmamak için.
Polisken memurluğa geçmiş sanki ben öyle anladım

Şimdi kayinvalidem bekar hasta olduğunda oğluma bakıyor. Çok az geliri var sadece kirasını ödeyebiliyor. Faturalarını eşim ödüyor ,kadin minimuma kullanmaya çalışıyordu daima. Yaklaşık 2 yıldır 6 şubat depremleriyle beraber yemekleri o yapmaya başladı. Oğlum 5 te kreşten alıyor babası ben 7 de eve dönüyorum.
Neyse sorun şu ki dün ve bugün farkettim daha çok. Pazar alışverişini alıp veriyoruz. Market alışverişi neyse alıp veriyoruz. Ya dün yaptığı böreği 3 bana 3 eşime 2 kendisine diye hesap ediyor. Ama görümcem kayinvalidemin kapıya geldi 4 böreği aldı gitti. 2 ben 2 eşim yedi.
Bugün de şimdi yemek yiyeceğiz damadı hasta olmuş. İşte çorba yaptım indirdim. Dedi. Yemekten de koymuş indirmiş.
Biz aslında 4 kişilik değil de 6 kişilik bir aile doyurmaya çalışıyor gibiyiz.
Görümcem cimri değil, kayinvalidem de elinden geleni yapıyor ama kim ne veriyor ne kadar fazla veriyor ben bilmiyorum.
Belki de eşimi sarsan da budur.
kayınvalide devamlı görümce ailesini doyurmaya çalışırsa para mı dayanır
kocanın evlat olarak dar gelirli annesine yardımcı olmasını anlarım
ama tek başına yaşayan bir kadının da öyle aman aman market pazar alışverişi olmaz
benim anneannem de tek yaşıyor, maksimum 3 tabaklık yemek yapıyor
daha fazla yapsa kalacak çöpe gidecek çünkü, ne gerek var daha fazla malzeme kullanmaya
elektriği suyu da az geliyor
tek kişinin pazar market alışverişi yüksek olamaz. ama devamlı görümce ailesine de böyle yemektir bilmem nedir veriyorsa yetmez asla
görümce destek olmuyor mu annesine?

X