Bu mesaj zina mı aldatma mı sizce ?

Yazdigimi anlamadan cevap verdigini dusunuyorum Sigrid.

Buna benzer hicbir sey yazmadim ben.

Akrabam (kadin) eşi tarafindan birkac kadinla aldatildi.

O aldatilmanin oznesi olan kadinlardan tazminat alinabildiginden bahsetmisti.

Ki ilk mesajimda da dedigim gibi konu hukuki oldugu icin ben yanlis yorumlamış olabilirim, belki zina suc sayilirken bile hic boyle birsey yoktur, bilemiyorum.

gayet iyi anladığım ama yanlışınızda direttiğiniz için yazdım bunları. zinanın suç kabul edilebilmesi durumu maalesef birçok anlamda cumhuriyet kadının yaşam pratikleri ve medeni kanun ile örtüşmüyor. bakınız bir alıntı veriyorum:
"Eski Türk Ceza Yasası’nın kadının zinasını düzenleyen 440. maddesine göre “evli kadının bir başka erkekle bir kez birlikte olması” zina için yeterliyken, erkeğin zinasını düzenleyen 441. maddeye göre “kocanın karısı ile oturduğu eve başka bir kadını getirmesi, ya da kocanın başka bir kadınla herkesçe bilinecek şekilde karı koca gibi yaşaması” gibi şartlar ancak erkek için zinaya gerekçe oluyordu. Aynı eski Ceza Yasası’nın 438. maddesi, iffetli ve iffetsiz kadın ayrımı yapıyor, eğer cinsel saldırı suçu yani tecavüz, fuhuşu meslek edinen iffetsiz bir kadına karşı yapılırsa, faile verilecek ceza 3’te 2’ye kadar indiriliyordu."
merak edenler hukukçu bir hanımın yazısına göz atabilir: Kadınların Geçiş Yaralarından Medeni Kanun’a Bakmak
üçüncü şahıslar, bu denklemde aldatmanın öznesi değil; subjesidir. evlilik birliği içerisinde sorumlu taraf olmadıkları için evlilik sonlanırken aldatılan kadına tazminat hakkı belirli koşullarda doğuyor. aldatılan kadını ciddi anlamda ve belgelenebilir şekilde maddi ve manevi zarara uğratmış olmak, onur ve haysiyete uğratmak, iftira, cana veya mala kasıt gibi belgelenmesi güç olmayan ağır kusurlu hareketler sergilemekten bahsediyorum.

ha işte zina suç olmaktan çıkınca o adamların gidip birkte olduğu diğer kadınlar için ortada suç olan bir durum kalmadı
o kadını dava edip bir şey alamıyorsun.
hatta eskiden hapis cezası bile vardı yanlış değilsem zina suçu işleyenler için. fakat oldukça saçma sapan bir yasaydı : aldatan erkek bir kadınla düzenli birlikteyse ona ev açmışsa ya da 2. eşim bu diye aynı eve gitirmişse o zina sayılmıyordu. otelde farklı farklı kadınlarla basman filan lazımdı. öyle enteresan bir kanundu. (o eski filmlerdeki olayların bir sebebi var yani). sonra zina önce erkek için suç olmaktan çıktı sonra e bu eşitlik meselesi için sorun oldu 2 sene filan sonra kadın için suç olmaktan çıktı ama yasa en başından beri errrrkek bir kafaya göre olan bir yasaydı yani. öyle suç olmaktan çıktı kadınlara dava açılamıyor kısmı gerçekten de o yasanın minnacık bir kısmı.

fakat evlilik için ağır kusur bu tarafların kendi arasındaki tazminat durumunu etkiliyor.
Cok teknik detaylari var, belli ki ben yanlis yorumlamisim, isin ozunde zaten boşanma durumunda tek muhatap evli olunan kisi olmali. Aksi durumda hem hic tanimadigi insanlarla muhatap olarak hem de daha fazla gercekle yuzleserek cani yanacak konu sahibinin zaten yeterince berbat bir adamla bosanmaya calisiyor.

Tesekkurler bilgilendirme icin💕

Cok teknik detaylari var, belli ki ben yanlis yorumlamisim, isin ozunde zaten boşanma durumunda tek muhatap evli olunan kisi olmali. Aksi durumda hem hic tanimadigi insanlarla muhatap olarak hem de daha fazla gercekle yuzleserek cani yanacak konu sahibinin zaten yeterince berbat bir adamla bosanmaya calisiyor.

Tesekkurler bilgilendirme icin💕
ben hukukçu değilim, ama bir film vardı, kadın tecavüze uğruyordu kadına o..ydu zaten diyip cezası azalıyordu failin filan . o filmden sonra bakmıştım yasalara filan.
o zamanlar böyle hukuktu, sosyal konulardı, örgütlü kadın mücadelesiydi filan ilgim yüksekti, şimdi anayasa reformu yapsalar yeni anayasayı açıp okumam. o zamanlar ilgim yüksekti...

film kötüydü ama konu ilginçti, ben de 90 sonu 2000lerin başında filan izlemiş olmalıyım, zaten zina yasası da o zamanlar değişti.

zaten konu sahibi de 3. kişilerle uğraşmak derdinde değil anladığım.

Ex: Günaydın bayan nasılsın
Kadın: Günaydın beyefendi
Ex: çiftleşemedik de😃
Kadın: nasip cnm
Ex: kovalamak lazım yavrum
Kadın: regl olcam yavrum kapatcam artık unut beni
Ex: F*** you

Bu kadın hayat kadını mı?
Neyi kapatıyor?
GÜnaydın bayan ne yaa bu ne kroluk böyle cevap veren de aynı seviyede...
AVukatınızı değiştirin

Zina olması için cinsel ilişkinin kanıtlanması şart. Mahkeme bu mesaj ve devamındakilerle de yetinebilir hayır zina için ispat yetersizde diyebilir

Çok üzüldüm ve endişelendim şu an. Anlaşmalı denedim kabul etmedi şimdi işin yoksa en az 5 yıl uğraş 🥺
Ailemde çok boşanma oldu, annem babam, ablam, kardeşim hepsi boşandı. Uzun yıllar sonunda gördüğüm şu ki açılan davalardan asla istenilen sonuçlar çıkmıyor. Öyle adamın donuna kadar alırsın falan hikaye. Ağzı burnu dağılan, kafa tası çatlayan, bir gözü görmeyen, bir kulağı sağır kalan kardeşim bu kadar ağır şiddete karşın 30 bin lira tazminat aldı ki o zaman bile çok komik bir paraydı. Adam uyguladığı şiddetten ötürü hiç bir ceza almadı karakolun ön kapısından girdi arkadan çıktı açtığımız davadan bile ceza almadı. En iyi avukatlara tonla para ödedik sonuç hiç. O yüzden anladım ki boşanmayı en kısa yoldan anlaşmalı kestirip atmak en iyisi. Hiç bir işe yaramayan nafakalardan, ziyan olan maldan mülkten, araya kaynayan altınlardan bahsetmiyorum bile ne kanıtlarsanız kanıtlayın fark etmiyor kadın hep zararda

Avukatını değiştirerek işe başla. Baksana adamın avukatı 2 milyonluk tazminat açıyor. Senin avukatında utanmasa seni suçlu çıkaracak

Otel kayıtları falan yok mu
Yine ben geldim hanımlar...
Kısa bi hatırlatma yapayım kendimle ilgili.. Eşimin wp görüşmelerinde beni 8-9 kişiyle birden aldattığını bunlardan biriyle (hemde iş arkadaşı) duygusal cinsel ve uzun soluklu bir ilişkisi olduğunu yakalayıp delileri toplayıp evden ayrılmıştım.. 74 gün olmuş bugün. Şahıs önce inkar etti sonra ağladı zırladı yalvardı sonra ise o da avukat tuttu demiştim.

Cevap dilekçesi dün geldi. O tuttuğu en kral avukat ortaokul kompozisyonundan hallice bir cevap yazmış. Herşeye soyuttur soyuttur demiş durmuş. Zavallı elimizde ne olduğunu bilmiyor çünkü ve biraz tanıyorsam 11 yıllık eşim açık açık anlatamamıştır o pis mesajları.

Her neyse bide benim hakaret ve küfürlerime karşı dava açmışlar.1milyon maddi 1milyon manevi tazminat vs. Ki onun da bana küfür ve hakaretleri var. Mesela altına yattığın amirlerine de göster bu mesajı gibi iftiraları iğrenç söylemleri var. Avukatım hiçbir şey olmaz en fazla mahsuplaşırız size vereceği tazminattan düşer dedi.

Bir de bu zina ve aldatma farklı şeylerdir zinayı ispat zordur demişti Avukatım tüm iğrenç mesajlara rağmen. Mahkeme söyleyecek son sözü ama dün bi savcıya tek bir mesaj göstermem yetti. Fikrini aldım.. Savcı bey bu tek başına zinaya ispattır bence dedi. Siz ne dersiniz? Haklarım daha çok olacak zina sayılırsa

Gösterdiğim mesaj şöyleydi

Bundan daha fazlası da var savcının gördüğü sadece bu. Mesela sevgilisi diyor ki benden başkasıyla sevisemezsin,karınla sevismene sinir oluyorum,ona yaklaşma gerekirse 31ç*k .... gibi gibi

Kısa bi hatırlatma yapayım kendimle ilgili.. Eşimin wp görüşmelerinde beni 8-9 kişiyle birden aldattığını bunlardan biriyle (hemde iş arkadaşı) duygusal cinsel ve uzun soluklu bir ilişkisi olduğunu yakalayıp delileri toplayıp evden ayrılmıştım.. 74 gün olmuş bugün. Şahıs önce inkar etti sonra ağladı zırladı yalvardı sonra ise o da avukat tuttu demiştim.

Cevap dilekçesi dün geldi. O tuttuğu en kral avukat ortaokul kompozisyonundan hallice bir cevap yazmış. Herşeye soyuttur soyuttur demiş durmuş. Zavallı elimizde ne olduğunu bilmiyor çünkü ve biraz tanıyorsam 11 yıllık eşim açık açık anlatamamıştır o pis mesajları.

Her neyse bide benim hakaret ve küfürlerime karşı dava açmışlar.1milyon maddi 1milyon manevi tazminat vs. Ki onun da bana küfür ve hakaretleri var. Mesela altına yattığın amirlerine de göster bu mesajı gibi iftiraları iğrenç söylemleri var. Avukatım hiçbir şey olmaz en fazla mahsuplaşırız size vereceği tazminattan düşer dedi.

Bir de bu zina ve aldatma farklı şeylerdir zinayı ispat zordur demişti Avukatım tüm iğrenç mesajlara rağmen. Mahkeme söyleyecek son sözü ama dün bi savcıya tek bir mesaj göstermem yetti. Fikrini aldım.. Savcı bey bu tek başına zinaya ispattır bence dedi. Siz ne dersiniz? Haklarım daha çok olacak zina sayılırsa

Bundan daha fazlası da var savcının gördüğü sadece bu. Mesela sevgilisi diyor ki benden başkasıyla sevisemezsin,karınla sevismene sinir oluyorum,ona yaklaşma gerekirse 31ç*k .... gibi gibi
Offf ne iğrenç şeyler bunlar.Umarim ne istiyorsaniz alırsınız vebundan sonra daha mutlu olursunuz

Ailemde çok boşanma oldu, annem babam, ablam, kardeşim hepsi boşandı. Uzun yıllar sonunda gördüğüm şu ki açılan davalardan asla istenilen sonuçlar çıkmıyor. Öyle adamın donuna kadar alırsın falan hikaye. Ağzı burnu dağılan, kafa tası çatlayan, bir gözü görmeyen, bir kulağı sağır kalan kardeşim bu kadar ağır şiddete karşın 30 bin lira tazminat aldı ki o zaman bile çok komik bir paraydı. Adam uyguladığı şiddetten ötürü hiç bir ceza almadı karakolun ön kapısından girdi arkadan çıktı açtığımız davadan bile ceza almadı. En iyi avukatlara tonla para ödedik sonuç hiç. O yüzden anladım ki boşanmayı en kısa yoldan anlaşmalı kestirip atmak en iyisi. Hiç bir işe yaramayan nafakalardan, ziyan olan maldan mülkten, araya kaynayan altınlardan bahsetmiyorum bile ne kanıtlarsanız kanıtlayın fark etmiyor kadın hep zararda
Çok üzülüyorum böyle konulara.Bu ülkede kadın ve çocuğun yeri yok.

Kusma emojisi olmalı artık ya ex iğrenç biri

X