Para mı yoksa sevdiğin insanlar mı?

Mutlak Butlan

İnanmak istemiyorum, bilmek istiyorum.- Carl Sagan
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2014
8.646
15.723
İyi akşamlar KK hatunları. Çok dertliyim. İş hayatında büyük bir dönemeçteyim. Kısaca anlatacağım. Ortağım var hem gelir hem gider. Çok iyi anlaşıyorum, çok huzurluyum onunla.
Şimdi yeni bir teklif aldım. Şuanda kazandığımın 2 katı para kazanacağım ama biraz zorlayıcı bir tip teklif getiren. Nasıl desem... Benden daha mükemmeliyetçi. Ki ben cidden saplantılı derecede takarım kafama işimi. Hata yapmamak için elimden geleni yaparım.
Şimdiki ortakla iş getirme konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Ben daha fazla emek koyuyorum, para konusunda daha az atılgan ve haliyle daha az kazanıyoruz. Yeni teklifte bulunan ise benden daha takıntılı ama yazdığım gibi daha çok para getirecek biri. Nasıl biri bilmiyorum çünkü hiç beraber çalışmadım. Kişiliği hakkında fikrim yok insanları iyi tanımadan verilen kararların doğru olmadığını çok net şekilde gördüm. Sonradan çıkıyor türlü şeyler. Ama yurt dışı bağlantıları var şimdiki ortağımdan çok daha kurumsal ve yerleşmiş bir ağı var. Büyük şirketlerle çalışıyor, ben müteahhitlerle çalışıyorum. Onun Dubai, İtalya bağlantıları çok kuvvetli. Durumu benden çok çok daha iyi.
Ama.. işte ama şuanki ortağım o kadar kafaki anlatamam bunu size. İnsan olarak çok nadir birini severim ve ben bu insanla 3 senedir aile gibi oldum. Hem yarı yolda onu bırakma duygusu hem geleceğin daha iyi olacağı ihtmali hepsi birbirini kovalıyor resmen.
Şimdikiyle devam etsem her şey olağan şekilde ilerleyecek, geçim sıkıntım olmayacak ama diğeriyle anlaşırsam çok daha erken emekli olabileceğim. Zaten kazancım iyi ama farklı hayallerim var benim.. Çok daha fazla para kazanmamı gerektiren hayaller.Ayrıca mesela atıyorum şimdi Türkiyede 3000 TL'lik tatile gidebileceksem yeni ortak sayesinde Barcelonaya lüks bir otele gideceğim öyle diyeyim aradaki fark olarak. Olmazsa ama anlaşamazsak, eski halimden daha kötü duruma düşerim çünkü hem eskisinden hem yenisinden olurum. Burada bir düzenim var. Gelirimin bir kısmı kesilir doğal olarak. Belli bir yaşam standartım var bunun altına bir süre düşerim ama toparlarım tekrar. Yani her şeyi tamamen kaybetmem.
Şimdi size soruyorum bu riski alır mıydınız? Ben risk alma konusunda resmen özürlüyümdür. Kara kara düşünüyorum 1 haftadır. Kendi yaptığınız işiniz için düşünün sorumu en azından. Şimdi çalıştığınız yerden çok daha iyi maaş veren bir yerden teklif var ama senelerdir alıştığınız, rahat ettiğiniz bir yer var. Yeni teklif eden şirket sizi çok istiyor. Hangisini seçersiniz? Çok önemli bir karar benim için pişman olmak istemiyorum.

Aynen boyle is kararlari cok onemli
Biri sevilen biri digeri iki kat para.Kisilik olarak kotu bir enerji almiyorsan deneyebilirsin gibi.Ama senin sartlarinda olmadigimiz icin burda iyi degerlendirme olnayacak onu diyeyim.

Istiareye yatsan bir de.Google den bakabilirsin.Ben olsam denerim.

Ben daha iyi paradansa daha iyi orta.i sectim işyerimde..ilk once pisman oldum ama alisiyorum gibi.Ortam iyi, ortam stresim daha az .

Ben olsam risk alirdim sanirim. Tamam huzur onemli ama olmazsa toparlama imkanim var diyosunuz. Belki de cok guzel olacak her sey. 2 kat az degil denemeye deger diyorum.
Ben de böyle düşünüyorum ama o kadar elit bir tabakadaki şaşırdım. Bildiğin ultra zengin insanlar kısmında. İşleri çok yoğun manyak gibi çalışacak birini aradığı için beni tercih etti. İstediği ivmeyi bulamamış kimsede. Ben ise manyağım bu konuda çünkü takıntılarım var her şey mükemmel olmalı. Ters bir şey olursa düzeltene kadar debeleniyorum.Tüm hayatım iş. Ama ya bu ona yetmezse? İlk defa yetersiz kalma hissi yaşıyorum yaaa. Özgüvenim dibe indi.

Evet bunu deneyebilirim. Ya hayallerim insanlar için bir şeyler yapmak, kadınlar için. Yani kendi adıma hayalim yok. Sığınma evi gibi bir yer açmayı düşünüyorum. Çok para gerek bunun için. Ben zaten mütevazi yaşıyorum lüksü sevmem. Tek isteğim bu dileğimi gerçekleştirmek. Bunun içinde çok para gerekli, sağlam bağlantılar gerekli.

Valla canım bu devirde hatırda yok bakilik de yok. Karnım nerde doyuyorsa orası önemli benim için. Tabi ki de parayı secerim. Para varsa huzur var. Manevîyat bir yere kadar
Haklısın, ortağım olsa düşünmeden giderdi belki. Onu sevdiğimden duygusal bakıyorum profesyonellik kenara atıldı resmen. Risk alacağım ben de.

Eski ortağına ihanet ediyomusum gibi hissederim gidemem. Ama siz böyle yapmayın ben hep bundan kaybediyorum.Ortaginiza böyle teklif gelmiş olsa giderdi muhtemelen siz de öyle yapın.

Azıcık aşım kaygısız başımcılardanım ben...
Vallahi bu da var. Şu an çok rahatım. İş yüküm ×3 olacak. Akşam kendime ayırdığım 2 saat 30 dakikaya inecek. Sürekli toplantı toplantı. Yurt dışlarına git gel. Özveride bulunmazsam ama yerimde sayacağım

Sonucta her seyi hesaplayip girmeniz lazim bu ise. Olmazsa toparlarim diyosunuz bu onemli. Ya olursa?

bir is ortak oldu mu bence kolay kolay yurumez sen ilkiyle anlasiyirsan dewam et kendin mukkemmeliytciyim diyon 2. ortak daha mukemmeliytci diyon kavga edersiniz surekli ..

Eşimin çalıştığı 2 insan var. Biri gayet normal,babacan, yükselmene pek imkan tanımaz, az para verir ama bir ihtiyacın olsun evini de arabasını da verecek cinsten. Bugün gelme yağmur çok diye aradı geçen mesela.
Bir diğeri de tam bir manyak, gece 12'de arar, tatile gideriz ama yanımızda bilgisayar vs götürmek zorundayız tatil falan dinlemez, sürekli bir dürtme halinde. Bir çocuğu oldu, eşime "o çocuk da nasıl oldu bilmiyorum eşimi pek görmüyorum bile" demiş. Böyle bir adam. Şimdi eşim sadece birine kanalize olmak istiyor ve yüksek ihtimal 2.yi seçecek, o zaman belki daha çok parası olacak ama o parayla tatil yapacak vakti olmayacak.

Zor bir soru, arkadaşlık olarak baktığımda duygusal yanım ağır basar ama iş sektöründe hedeflerim söz konusuysa risksiz kazanç olmayacağına inananlardanım, iş hayatı duygusallığı kaldırmaz, ortağınız iyi biri, anlaşıyorsunuz ama hedefleriniz, idealleriniz var.

Yeni kişiyle ortaklığı kabul ederseniz çok zorlanacaksınız, stres, belki anlaşmazlıklar, karşılıklı restleşmeler olacak, ceketi alıp çıkma noktasına gelebilirsiniz lakin o arada belki iş hayatınızı olumlu etkileyecek, sıfırdan başlasanızda yeni kişi sayesinde tanıyacağınız bağlantılar size iş imkanları olarak geri dönebilir, ortağınızla devam ederseniz sakin, zahmetsiz, risksiz ve yeteri kadar kazanç cepte olmaya devam edecek.
Asıl soru şu, siz iş hayatında başarılı, yükselmeyi hedefleyen, işi için hırsı ve azmi olan biri misiniz? Cevabınız evetse yeni ortağa yeşil ışık yakmalısınız.

Hukukçu muydun? Ortağın güvenilir olması önemli, o tipler bir ay geçmeden tekrar kapıya koyuyor gördüğüm karadarıyla. Işsizliği göze alabiliyorsan kabul et, ben etmezdim doğrusu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…