Evlat olsa sevilmeyecek biri miyim?

evet işte bunların bir tanesi ile epey bir dertleştik ve bu sürece girmeden önce ve başlarında benim en büyük destekçim gibi bir şeydi bana hak veriyordu falan
İşte bizim toplumumuzun ikiyüzlülüğü.
Boşanan kadın olunca yüzüne bakılmaz, iletişim yavaş yavaş kesilir. Erkek olunca da etrafından ayrılmazlar.

Çünkü kadın onlar için tehlike arzeder.

O zaman aynen hiçbir şey olmamış gibi devam ederler beni "sevmeye". Aramızda kötü bir şey geçmedi, sadece beni aramıyorlar, aramalarıma dönmüyorlar ama eşimi arıyorlar. Benim de "ben yalnızken eşimi aradınız ama beni aramadınız" diyecek halim yok. Desem de inkar ederler "olur mu öyle şey, yoğunduk şu oldu bu oldu" derler.
Ben olsaydın dönerdim mesela, barışırsanız tekrar aynı ortama girmeye yüzüm olsun diye. Bazı insanlar sanırım sadece anı yaşıyorlar.

Eşimin arkadaşları veya eşimin arkadaşlarının eşleri benim arkadaşım değildir 😀 bende aramam çünkü onlar eşinizin arkadaşları.
Kendinize bir uğraş bulun arkadaş edinin.

Evet bu kişiler ararlardı eskiden beni eşim yanımdayken. hatta plan yaparlardı benimle eşleri almadan "hadi alışverişe gidelim" vs gibi. Eşimin bir sağlık sorunu olduğunda epey ilgilendiler sağ olsunlar. Ama denek ben fazla iyimser beklentiye girmişim. Dediğiniz gibi onlar eşimin "taraf" ben de eşimle evli olduğum için görüşülen kişiymişim meğer. Benim evlenmeden önce de çevrem dardı ve dediğim gibi beni o zaman arayan kişiler de şimdi arayan aynı kişiler. Bu ilçeye yeni taşındık aslında eski muhitimde bir kaç arkadaşım vardı ama araya uzaklık girince hali ile gözden ırak olan gönülden de ırak gibi bir şey oldu. Bu yeni taşındığımız yerde de pek arkadaş edinemedim henüz.
iste onlar es tarafi. nasil ki olasi bir boşanmada es tarafindan en kardes bildiğin bile el olursa es arkadaslarindan da durum ayni malesef ki.
ilk zamanlar belki dostluk hatrina dinlenir falan ama sonra laf tasima muhabbeti olur biter o dostluk ya da iki kişiden birinin hayatina biri girer yine biter yani.
o yuzden onlara cok arkadasim deme. kendine yeni bir cevre edinmeye bak. cocugun varsa hatta daha guzel, onun arkadaslari ve aileleriyle haftasonu gezileri falan yap oyle tanis

Sizin sevmekten kastınız nedir? Benimde bir arkadaşım var asla kötü biri değil, arkadaşım ama yakınım değil. Bir ara çok denk gelirdik hatta. Ama aramalarını açmadığım ve müsait değilim dediğim çok oldu. Muhabbeti bana uymuyor hiç.

Ama şuda var benim etrafımda çok az insan var. Sayılıdır. Müsait olamadıkları için çok görüşemeyiz. Hepimizin bir hayatı var ve uygun değiliz. Bakıldığında baya tekim aslında, eşimi saymazsak. O bu bana batmıyor ki bazen ben eşimi kovuyorum evden. Kendimle tam olarak barışmamı terapi sağladı bu arada.

Ama siz konuyu eksik anlatıyorsunuz, gelen yorumlar da yanlış olur. Siz eşinizle boşanmamsı bir yola girdiniz, hatta boşanma olsa yine kolay ev ayırdınız ama muhabbetiniz devam ediyor. İnsanlar da taraf tutmak istemiyor, yarın bir şey olur haksız çıkmayalım diyorlar ve eskiden beri eşinizle arkadaş oldukları için onu arıyorlar. Eskiden beri çok arkadaşınız olmaması da babanıza bakmanız durumundan dolayı. Bir de naçizane biraz fazla kendinizi ezdiren bir karakteriniz var, rahatsız ediyor olabilir. Başkalarıyla çok ilgilenmek, başkalarının derdini çok benimsemek, fazla verici olmak, fazla affedici olmak karşıdaki insanı yoruyor ve itiyor. Biraz daha alıcı, yüzeysel eğlenceli olsanız daha rahat edersiniz.

Eşinizin çevresi sizi eşiniz hatrina kabullendi ise öyle olur.Entengre olmuşsunuz bir süre.Kendi çevreniz kendi işiniz gücünüz kendi secimleriniz olmalı.Kendi sosyal çevrenizi bir yetişkin olarak kendiniz inşa etmelisiniz.Evlat olsam sevilmem nedir .Hiç alaka kuramadım.Yalniz olmamak için hatır gönül adet olsun gorusmelerine gerek yok.Yalnizlik insanın kendini geliştirme fırsatı bu kadar ters bakmayın.Hepimiz yalnız doğduk yalnız öleceğiz kimseye sonsuza kadar neşeli günlerdeki arkadaşlıklar birliktelikler garanti edilmiyor.Yalniz olmak ve kendini yalnız hissetmek bambaşka kavramlar .Niye yalnız hissedelim kendimiz kocaman bir dünyayiz tek başımıza bile aslında en esaslı olan bu dünya sizsiniz .Bakış açınızı değiştirin enerjinizi değiştirin sizi siz oldugunuz için sevenler olacaktır .Önce bı kendinize dönün kendinizle ilgilenin

X