Para mı yoksa sevdiğin insanlar mı?

Karşındakine aynı teklif gelse gider miydi? Bu bence çok önemli bir soru... Daha önemlisi, diğerini denemediğin için pişman olma olasılığın da var, açık söylemek gerekirse ben duygusal bağa önem veririm bir de bazen ortaklıklar beklenen gibi çıkmayabiliyor, tanımadığın kişi seni hüsrana uğratabilir. Güvenli bölge ya da risk durumunda ben hep güvenli bölgeyi seçerim ama bu yüzden pişman olduğum ya da diğerini keşke deneseydim dediğim çok olmuştur. Artı eksi listesi yapmak bence bu durumda hayat kurtarır ve ortağınla konuş belki de çok olumlu tepki verecek, başka bir çözüm önerecek, direkt söylemesen bile ağzını ara, benim yerime geçici birini tutsaydık nasıl olurdu gibi öneri getir. Hayırlısı olsun.

Ben de böyle düşünüyorum ama o kadar elit bir tabakadaki şaşırdım. Bildiğin ultra zengin insanlar kısmında. İşleri çok yoğun manyak gibi çalışacak birini aradığı için beni tercih etti. İstediği ivmeyi bulamamış kimsede. Ben ise manyağım bu konuda çünkü takıntılarım var her şey mükemmel olmalı. Ters bir şey olursa düzeltene kadar debeleniyorum.Tüm hayatım iş. Ama ya bu ona yetmezse? İlk defa yetersiz kalma hissi yaşıyorum yaaa. Özgüvenim dibe indi.
Bu durum sizi psikolojik olarak sıkıntıya düşürebilir mi acaba? Bir süre sonra her işin üstüme yıkılıp günah keçisi ilan edilmeyi istemezdim. Çok zor bir karar gerçekten

Huyunu suyunu bilmedigim insanla ise girmezdim. Hayirlisi olsun hakkinizda. Ortakla is cok zor. Suan sansli azinliktasiniz. Her ortak boyle olmaz malesef.

Ben de mesela gecen bir teklif aldim. Basta cok cazip geldi. Maasimi 2 kattan fazla katliyor. Ama marka turkiyede tutar mi tutmaz mi? Tutmasa da baska firmaya rahat girerim bizim sektorde issizlik hic yok aksine isci bulunamiyor...

Ama dedim ki evim var. Araba alacak birikimim var. Kullanabildigim babadan kalma yazligim var. Maasim da rahat yetiyor. Hic riske girmedim. O stresi cekmek istemedim. Alistigim yer alistigim duzen cok rahat.

Ben sevdiğim ve güvendiğim insanı bir kenara itip hiç bilmediğim bir insanla sıfırdan başlamaya cesaret edemem doğrusu. Ayrıca büyük işin büyük derdi olur.Eldeki kuş daldaki kuştan iyidir.

Sonucta her seyi hesaplayip girmeniz lazim bu ise. Olmazsa toparlarim diyosunuz bu onemli. Ya olursa?
Olursa tüm hayallerim gerçek olur. Muhteşem derecede deneyim kazanırım öncelikle. Büyük şirketlerle bağlantım yoktu, burası uçuyor. Ama benden daha işkolik. Gece, sabah demeden dilekçe inceleyen sözleşme hazırlayan biri. Sanırım benim hata yapmama dürtüme hayran oldu. Her şeyi aşırı düşünmemden. Ben de olsam beni isterim adamı tüm hukuki sorumluluktan kurtaracağım sonuçta. Ama işte rahat yok bana. Zaten dediğim gibi takıntılıyım o büyük şirketlerle çalışırken daha çok takıntılı olacağım. Şirketlerin birleşme sözleşmelerini hazırlayacağım. Bana rahat 5 sene uyku yok. Zarara uğratma ihtimali beni iyice incelemeye iter. E ben çalışırım zaten yoğunum ama kendime de zaman ayırırım arada biryerlerde. Şimdi herkes alıştı düzene, ben çok bunalırsam çeker giderim telefonları açmam. Bu adamda bu göze batar nerdesin dediğinde geçerli mazeretim olmazsa kaçar kuşcuğum.

Ben şimdiye kadar 6 iş değiştirdim. Her seferinde daha az stres ve daha fazla huzur önceliğim oldu. Buna rağmen kariyer olarak yerimde saymadım. İşimi iyi yaparım ama işten çıkınca bütün sorunları işyerinde bırakıp çıkarım.
İş hayatımızın parçalarından biri olmalı, tamamı değil. Belirli bir miktarın üstündeki para mutluluk getirmiyor ancak belirli bir seviyenin üstündeki stres insan hayatından çok şeyi götürüyor bence.

Hukukçu muydun? Ortağın güvenilir olması önemli, o tipler bir ay geçmeden tekrar kapıya koyuyor gördüğüm karadarıyla. Işsizliği göze alabiliyorsan kabul et, ben etmezdim doğrusu.
İşsiz değilim kendi işim var zaten ama giderim de var. Yanımda çalışanlar da var. Hepsini düşünmem gerekli. Şuan tamam bitti desem 2 kişi boğazı bana bakıyor borç harç içindeler çünkü. Kendim aç kalırım yine gidin diyemem. Onlar da benle gelecek ona göre kazanacak. Kaybedersek beraber kaybedeceğiz. Of offff hayatımda hep sorumluluk almak zorunda olmak yorucu.

Olursa tüm hayallerim gerçek olur. Muhteşem derecede deneyim kazanırım öncelikle. Büyük şirketlerle bağlantım yoktu, burası uçuyor. Ama benden daha işkolik. Gece, sabah demeden dilekçe inceleyen sözleşme hazırlayan biri. Sanırım benim hata yapmama dürtüme hayran oldu. Her şeyi aşırı düşünmemden. Ben de olsam beni isterim adamı tüm hukuki sorumluluktan kurtaracağım sonuçta. Ama işte rahat yok bana. Zaten dediğim gibi takıntılıyım o büyük şirketlerle çalışırken daha çok takıntılı olacağım. Şirketlerin birleşme sözleşmelerini hazırlayacağım. Bana rahat 5 sene uyku yok. Zarara uğratma ihtimali beni iyice incelemeye iter. E ben çalışırım zaten yoğunum ama kendime de zaman ayırırım arada biryerlerde. Şimdi herkes alıştı düzene, ben çok bunalırsam çeker giderim telefonları açmam. Bu adamda bu göze batar nerdesin dediğinde geçerli mazeretim olmazsa kaçar kuşcuğum.

Bizler bence'leri yazıyoruz ama iyi düşünüp taşınmalısınız, mükemmelliyetçi, karakterini, iş hayatındaki duygusal iniş çıkışlarını bilmediğiniz, zor ve karşısındakini zorlayıcı biriyle yoğun tempoda çalışmak sizi ne derece etkiler iyice düşünün.

Cazip yanlarıyla size göre negatif yanlarını, yani kar zarar hesabınızı iyi yapın, ben olsaydım diğer iş ortağımı kırmadan helalleşerek yoluma devam ederdim çünkü dediğim gibi iş dünyası duygusallıkla yürümüyor, meslek deseniz her daim üzerine birşeyler katmak geliştirmek gerekiyor ama siz iyivegucluol'sunuz, karakteriniz, iş ve arkadaşlık bakış açınız farklı.

Huyunu suyunu bilmedigim insanla ise girmezdim. Hayirlisi olsun hakkinizda. Ortakla is cok zor. Suan sansli azinliktasiniz. Her ortak boyle olmaz malesef.

Ben de mesela gecen bir teklif aldim. Basta cok cazip geldi. Maasimi 2 kattan fazla katliyor. Ama marka turkiyede tutar mi tutmaz mi? Tutmasa da baska firmaya rahat girerim bizim sektorde issizlik hic yok aksine isci bulunamiyor...

Ama dedim ki evim var. Araba alacak birikimim var. Kullanabildigim babadan kalma yazligim var. Maasim da rahat yetiyor. Hic riske girmedim. O stresi cekmek istemedim. Alistigim yer alistigim duzen cok rahat.
Öyle de başka insanlar da bana bakıyor aslında ne kadar kazanırsam o kadar çok alacaklar. Oturduk konuştuk onlar da bilemiyor. Giderlerim var yani sadece benim hayatım dışında. Hayallerim var sonra.. 50lili yaşlara ötelemem gereken şu halde. Bilmiyorum çok kararsızım.

İşsiz değilim kendi işim var zaten ama giderim de var. Yanımda çalışanlar da var. Hepsini düşünmem gerekli. Şuan tamam bitti desem 2 kişi boğazı bana bakıyor borç harç içindeler çünkü. Kendim aç kalırım yine gidin diyemem. Onlar da benle gelecek ona göre kazanacak. Kaybedersek beraber kaybedeceğiz. Of offff hayatımda hep sorumluluk almak zorunda olmak yorucu.
Işsiz misiniz demedim, işsizliği de göze alabiliyorsanız kabul edin dedim.
Ben etrafımdakilerden yola çıkarak dedim. Genelde yaptığın işi beğenmiyorlar bir türlü, belki daha iyi dilekçe yazıyorsun; ama bir şekilde kusur buluyor adam ki yaptığın işi de kullanıyor sonradan, yani aslında beğeniyor, sadece sana kötü olmuş diyor ki iş yükünün büyük kısmını da size yüklüyeceklerdir. Bir nevi sizin üstünüze basarak iş yapmış oluyor ve ününü koruyor sizin sayenizde; ama belli süre sonra olmayacak bir bahane ile kapıyı gösteriyorlar. Ben artık ortak olaylarına temkinli yaklaşılması taraftarıyım.

Ben şimdiye kadar 6 iş değiştirdim. Her seferinde daha az stres ve daha fazla huzur önceliğim oldu. Buna rağmen kariyer olarak yerimde saymadım. İşimi iyi yaparım ama işten çıkınca bütün sorunları işyerinde bırakıp çıkarım.
İş hayatımızın parçalarından biri olmalı, tamamı değil. Belirli bir miktarın üstündeki para mutluluk getirmiyor ancak belirli bir seviyenin üstündeki stres insan hayatından çok şeyi götürüyor bence.
Ben de öyle olmuyor tüm hayatım iş oluyor. Kendime ayırdığım zamanlarda bırakıyorum sadece işi. Özellikle kendimi kodluyorum çünkü. İşten çıktıktan sonra bitmiyor aramalar, mesajlar. Tatil, bayram yok arayanlara göre. Aklına gelen arıyor. Açmazsam rahatsız oluyorum. Sorumluluk duygum normalin üstünde. Bana büyük sıkıntı yaratıyor bu. Aslında şimdi de neyin ne olacağı belli değil. Çok sağlam bir kaç kişi gelir çok yükselir gelir. Ama mesela onlar gelir evet bir de bu adamın getirdikleri de gelirse? Cezbedildim paraya resmen.

Bu durum sizi psikolojik olarak sıkıntıya düşürebilir mi acaba? Bir süre sonra her işin üstüme yıkılıp günah keçisi ilan edilmeyi istemezdim. Çok zor bir karar gerçekten
Düşürebilir evet. Cidden düşürür. İş hayatım olumsuz etkilenir eminim. Açıkça konuştum beni örselersen sinirlenirim ve sinirli hali görmek istemezsin diye. Adam hayran olmuş şekilde baktı durdu. Sonunda, sen manyak bir ortak istiyorsun sanırım dedim. Kim tehdit edilmeyi sever ki? Özellikle iş hayatında sertim herkea bilir ayrıca. Lafımı asla esirgemem. Çok konuştuk sorumluluğu yıkacak birini aradığını anladım. Sen uğraş ama çok kazan. Varsan burdayım diyor.

Bizler bence'leri yazıyoruz ama iyi düşünüp taşınmalısınız, mükemmelliyetçi, karakterini, iş hayatındaki duygusal iniş çıkışlarını bilmediğiniz, zor ve karşısındakini zorlayıcı biriyle yoğun tempoda çalışmak sizi ne derece etkiler iyice düşünün.

Cazip yanlarıyla size göre negatif yanlarını, yani kar zarar hesabınızı iyi yapın, ben olsaydım diğer iş ortağımı kırmadan helalleşerek yoluma devam ederdim çünkü dediğim gibi iş dünyası duygusallıkla yürümüyor, meslek deseniz her daim üzerine birşeyler katmak geliştirmek gerekiyor ama siz iyivegucluol'sunuz, karakteriniz, iş ve arkadaşlık bakış açınız farklı.
Çok yoğun tempoda çalışmak beni kötü etkiler ama dayanıklıyım. İradem kuvvetli yani. Çok çok zor durumlardan sıyrılabildim sakinliğim sayesinde.
İşte kendime katabileceğim çok şey var. O bağlantıları kurmak çok zor. Hatta imkansız. Tanıdık tanıdığı getiriyor mesleğimde. Yani onun sahip olduğu iş alanına ulaşmak için çok uğraşmam gerekli belki hiç ulaşamayacağım bile. Şu an resmen vefa, sevgi ile hayaller arasındayım. Çok seviyorum ortağımı ama yeterli değil. Bir süredir aklımdaydı zaten. Ben yeni yeri seçeceğim , hata ettiysem sorumluluğu alabilecek durumdayım. Tek başıma devam ederim pişman olursam.

para. ayrıca duruma göre sadece para değil kariyer de daha iyi orda.

o kafa insanlar yeri geldi mi satıveriuor insanı. 5 sene sonra olmadık bişey yapar ve pişman olursun gitmedim diye.
Hayırlısı olsun yarın konuşacağım her iki tarafla. Sanki aileme ihanet ediyor gibiyim :). Hepsini çok seviyorum ama yeterli gelmiyor. Ne olacak merak ediyorum yarın.. ne diyecek ortağım.

Bende kesinlikle risk alırdım. Vaktinde rahat oduğum, sevdiğim bir yerde çalışırken bir teklif almıştım daha iyi kazanacaktım ama çok daha fazla çalışacaktım teklifi kabul ettim iş hayatıma çok şey kattı tecrübe kazandım, çok şeyler öğrendim çok uzun saatler çalıştım ama bunlara değdi ve şu an hem rahat çalışıyorum hem iyi kazanıyorum. Aldığınız riskler kendiniz için bir yatırım uygun bir dille ortağınıza anlatın eminim anlayışla karşılayacaktır. İş hayatında bi ir yerlere gelmek istiyorsak risk almamız şart. Hakkınızda hayırlısı olsun

Işsiz misiniz demedim, işsizliği de göze alabiliyorsanız kabul edin dedim.
Ben etrafımdakilerden yola çıkarak dedim. Genelde yaptığın işi beğenmiyorlar bir türlü, belki daha iyi dilekçe yazıyorsun; ama bir şekilde kusur buluyor adam ki yaptığın işi de kullanıyor sonradan, yani aslında beğeniyor, sadece sana kötü olmuş diyor ki iş yükünün büyük kısmını da size yüklüyeceklerdir. Bir nevi sizin üstünüze basarak iş yapmış oluyor ve ününü koruyor sizin sayenizde; ama belli süre sonra olmayacak bir bahane ile kapıyı gösteriyorlar. Ben artık ortak olaylarına temkinli yaklaşılması taraftarıyım.
Kazanacaklarım daha fazla karşımda ki insan benden çok daha deneyimli. Ben 9 yıllığım o 18 yıllık. Eminim benden daha iyidir. Benden alacağı şey aşırı sorumluluk ve denetim. Çok ince düşünüp detaylara iniyorum. Yoksa bana teklif etmezdi eminim. Örnek vereyim dilekçe yazar deneyimi olan insan ama ben çok çok sonrasını düşünüyorum. Kendimi ve temsil ettiğim kişiyi zarar uğratmama konusunda abartıyorum. Aman bu önemli değil salla demem. Mazereti verirken bile önemserim reddedilme ihtimalini düşünürüm öyle diyeyim. Bundan istiyor beni yoksa ben uluslarası şirketlerin birleşmesinden falan anlamam deneyimim yok.

Bence egitim ve is hayatında duygusalliga yer yok. Neresi bana faydali olacaksa onu secerim. Arkadaslik konusunda dönüp arkaniza bakmayin bile bence. Amaaaa su var ki;

Vallahi bu da var. Şu an çok rahatım. İş yüküm ×3 olacak. Akşam kendime ayırdığım 2 saat 30 dakikaya inecek. Sürekli toplantı toplantı. Yurt dışlarına git gel. Özveride bulunmazsam ama yerimde sayacağım :KK43:

Eger sosyal hayatim da bu denli kisitlanacaksa hic parada pulda gozum olmaz. Parayi harcayacak zamaniniz olmayacaksa sacma. Ha eger bu surec atiyorum 5 sene surecek sonra rahatlarim diyorsaniz, yasinizi bilmiyorum ama, o zaman yine tercih ederim. Eger orada calistiigim sure bu denli cok calisacaksam tercih etmem.

Bir de gittiğiniz yerde mutsuz olacaksiniz diye bir sey yok. Belki is verenle cok iyi bir ekip olacaksiniz ve orda da cok mutlu olacaksiniz.

X