Özgüvenim yerlerde ve Kendimi affedemiyorum...

tek kelimeyle öküzmüş.boş ver ya böyle birinin seni bu kadar üzmesine müsade etme sakın.ne demek gkimbilir görünmeyen yerlerin nasıl.asıl kendi nasıldır Allah bilir.öyle adamlada ailesiylede ömür geçmez.dediğim gibi bir öküzmüş ve gerçek yüzünü göstermiş hemen.hemde en kaba şekliyle

bence onun erkekliğinde problem var ve kadınları aşağılayarak kendı egosunu tatmın edıyor...ah garıbım acıdım ona da ...sen de ordan vursaydın ..bır erkegın bır bayana bu derece hakaret etmesı hem de en bata pek normal degıl deseydın gulseydın yuzene ..bence senın daha buyuk problemlerın var ...ki benı asagılıyorsun...allah korumus sen den benı..bana senın gıbı erkek degıl sapına kadar adam lazım deseydın ...

CANIM BENIM HIÇ DEGMEZ GÖZYAŞlarına yazık karşındaki adam olsa bu şekilde konuşmaz ailesinin etkisinde kalan bir ASALAK bu insanlar kendını ne zannediyor hiç anlamıyorum bırak kurtulduguna sevın iş ciddiye bınınce ne olacaktı daha büyük SORUNLAR belkide aşamayacagınız şeyler senın yerınde olsam yaparım kahvemı alırım elime sigaramı aç birde müzik hayatın tadını çıkar o sana hakaret ettı bılmem şölesin bölesin dedi dıye sen pis biri mi olacaksın hayır ALLAHA havale et

verilmis sadakan varmis arkadasim.
Allahin sevdigi kuluymussun da
Kurtulmussun daha başlamadan.
Ayy cok sinirlendim ne kadar saygisiz,terbiyesizin tekiymis.ayrica kişilk bozuklugu var bu apacik gorunuyor.Allah islah etsin cani cehenneme adinin...

Kac yasindasin?
Eminim yuzunde yureginde cok guzel bir kizsin...
Hadi toparla kendini,degmez boyle karaktersiz icin

bu erkekler kendilerini bir halt sanmaya başladı.sokaklar onların kı...larını kaldıran kendini bilmezlerle dolu..
adamın niye midesi bulanıyormuşki (böyle birşey nasıl söyler,anlamadım ama) asıl onun gibilerden bizim midemiz bulanıyor.

kıyıdan dönmüşsün valla bi geri zekalının lafına kanıp özgüvenini neden kaybediyosun ki salla gitsin

Ah canım sen niye demedin ki,sen ne biçim adamsın benim yaşımdan ailene ne?Yaşım olsa bile ne olur ki?

Ne biçim konuşuyorsun bir bayanla,bu ne terbiyesizlik demedin mi?

Hem böyle evlenirsek boşanırım diyor hem de benden vazgeçemezsin muhabbeti yapıyor dengesiz.
Ayyy Allah kurtarmış seni.Pislik herif başkasından bulur belasını sen merak etme ve lütfen kendine bakmaya zaman ayırmaya devam et.

Değersiz hissetme kendini.Kimin ne olduğunu attığı mesajlardan biz bile anladık

O dingil ile yaşadıklarınız konusunda zaten söylenecek söz yok. Herif aşağılık ve kompleksli hayvanın tekiymiş; bir şanssızlıkla senin karşına çıkmış; iğrenç ruhunu sende tatmin etmeye çalışmış. Pisliğin teki olduğu ayan beyan ortada. Ama benim anlamadığım senin neden bu kadar ağır tepki verdiğin. Böyle bir durumda elbette insanın sinirleri oynar, o anda şok halindeyken edemediği laflar içine oturur ama sen nerdeyse bunu bir bunalım nedeni haline getirmişsin. Bence senin esas derdin bu aşağılın, dingilin sana ne dediği değil; böyle bir yol kazasının neden senin tüm dünyanı sarsacak kadar seni etkilediği. Yanlış anlama dost acı söyler ama bu kadar üzüntü normal değil. S.ktiri-boktan bir herif sana sigara kokuyorsun dedi diye ya da yaşlı dedi diye ayanaya bakamayacak hale gelmek normal dışı bir tepki. Bence bu konu üzerinde düşün biraz ve gerekirse yardım al.
İş arkadaşlarının tavırlarında da bir tuhaflık göremedim ben. Muhtemelen önce seni eğlendirmeye, kafanı dağıtmaya çalıştılar ama baktılar ki sen yüz vermiyorsun onlar da bıraktılar. Bana olduğu gibi onlara da senin tepkilerin fazla gelmiş olmalı ki "yazık emeklerimize" filan dediler. Demek ki ters davrandın. Sonuçta arkadaşlar elbette kötü günler içindir ama kötü gününde yanında olduğun arkadaşın iyi olmak için kendisi hiç çaba harcamıyorsa, kendisi hiç gayret etmiyorsa bir süre sonra nafile çaba göstermek yorar.
Naçizane tavsiyem öncelikle bir silkinip kendine gelmen ve sonrasında da talihsiz bir şekilde bir dengesizle karşılaşmanın senin dünaynı ve kendine güvenini neden bu kadar sarstığını irdelemen, gerekirse bir uzmanla birlikte.

Söylenecek çok şey var o kişi hakkında ama neyse...Ben sizi gayet iyi anlıyorum, içinizde kaldı söyleyemedikleriniz; ondan dolayı kendinize kızgınsınız. Ama şöyle düşünün; diyelim ki söylenmesi gerekenleri söylediniz o anda, onun fikri değişmeyecekti ki...Üstelik sizin söylediğinize karşı başka saçma fikirler söyleyip daha çok sinirlerinizi bozabilirdi, bir de böyle düşünün. Diğer arkadaşlara katılıyorum, lütfen kaale almayın ettiği lafları. Siz değerlisiniz, ve hayatınıza yeni girmiş birisinin söyledikleri sizin için belirleyici olamaz, olmamalı.

Eğer bütün destek mesajlarına rağmen kendinizi kötü hissetmeye devam ederseniz bilgisayarınızda açın bir sayfa ve söylemek isteyip söyleyemediğiniz her şeyi yazın bir bir. Ama asla ve asla ona yollamayın. Bitirdikten sonra kaydetmeden çıkın sayfadan, sadece yazmak bile sizi rahatlatacak inanın...

yapılan araştırmalar sigara içenlerin zeki insanlar olduğunu söylüyor.

aslında bir sürü şey yazacaktım da neden bununla başladım bilmiyorum.

ama gerçekten çok üzülmekle beraber şu yazdıklarınla bir şeyi fark ettim. evlenen hiçbir zaman için iki kişi olmuyor, aileler de evleniyorlar ve akıl yıkamayı çok iyi biliyorlar.

"sigara kokusundan kustum." nedir ya? şimdi bu adama sorsak "kardeşim senin hiç mi sigara içen erkek arkadaşın yok. onların evine gitmiyor musun?" ne diyecek. yani illa ki duman altı bir ortamda kalmıştır.

yaş konusu hele daha da saçma. söylediklerinin hepsi saçma. ama sen kendini salarsan bu işe çok hevesli olduğunu üşünüp arkandan dedikodunu yapabilirler. yeterince ağlamışsındır şimdi artık kendine gelme zamanın. süslen püslen ve dışarı çık :)

Aman yarabbim bu ne küstahlık!!

Konu sahibi arkadaşım, hemen harekete geç!

Su an yaptığınla çelişen bir insansın sen, bakımlı ve her zaman da öyle olduğunu yazmışsın. Lütfen insanların şu an ki ruh halini sana karşı kullanmalarına izin verme.

Hemen bir kuaförüne git, alışveriş yap, cilt bakımı diş temizliği manikür pedükür kendini ne ile ödüllendirirsen!! Ve ortak tanıdıklar varmış zaten, hemen karşısınına alımlı bakımlı çıkk ne kaybettiğini görsünn! O kim ki seni bir iki cümleyle yıkabiliyor. ?? Buna izin verme ve hemen toparlan.

Söyleyemediklerin de var ya hani inanıyorum ki bir gün öyle bir ortam olacak ve tel tek yedireceksin ona her söylediği lafı!!

Hala böyle patavatsız ve dağdan ine adamlar var mı yaa hayret bişeee

bu erkekler bazen çok saçma sapan konuşuyorlar
bu senin ardakaşında baya zorlamış yani, çok terbiyesizmiş.
ben senin yerinde olsam onunla bırak görüşmeyi, telefonda bile konuşmam kapatırım suratına.
çok düşüncesizce konuşuyolar bu erkekler ya

bi keresinde eşimle kavga ediyorken bana demezmi sen çok kötüsün, sen kimseyle anlaşmıyosun, sen sinirli ve asabisin, sen kimseyi sevmiyorsun kimsede seni sevmiyor

ben oldum

dün bunu hatırladım söyledim ona hatırlıyomusun bana bi keresinde böle böle demiştin (arada bi ben gözden geçiriyordum bütün tartışmaları, ne dedi, ne yaptı falan diye sonra gündeme getiriyorum, bazen 7-8 sene önce ettiğimiz kavgayı bile gündeme getiriyorum) gülmeye başladı, evet ben seni kızdırmak için söylemiştim, kavga ediyorduk diye söyleyecek başka birşey gelmedi aklıma öyle söyledim sana, seni herkes seviyor ama en çok ben dedi.

bu erkekler kamil

kurtulduğuma inanıyorum evet, o'nunla bir ömür geçmezdi gerçekten ama hep söylediğim şeyi söylüyorum "söylediklerinin her bir kelimesi içime oturdu"
ve bunu aşamıyorum

kendime gelmenin bir yolunu arıyorum canım, ah bir bulabilsem ah bir bulabilsem

yaşın, görüntün ve alışkanlıkların ne olursa olsun, seninle böyle konuşamaz!! feci sinir oldum şu anda o adama parçalamak istiyorum o derece... terbiyesiz...

işte düşünün benim halimi, elime geçse şaç baş dalsam iki çift laf da ben etsem rahatlayacağım belki ama yapamadım tutuldum kaldım düğüm oldu içimde

hiç görmemiş ve hiç tanışmamış olmayı dilerdim

deseydim, deseydim, keşke deseydim ama diyemedim
söyleyecek o kadar sözüm vardı ki yaşadığım ani şoktan dolayı hepsini yutmuşum gitmiş farkında değilim

Rabbime havale ediyorum ediyorum zaten
bana söylediklerinin bin beterini duyacağı günleri görür inşallah ama keşke diyen ben olabilseydim

30 yaşındayım her kız gibiyim işte kendimce güzelim çirkinim falan filan
belki kurtuldum evet ama çok acıttı hala da acıtıyor

benim de midem bulanıyor. o söylediklerini düşünüyor olmasından dolayı. böyle bir insanlar vakit geçirdiğim, ellerini tuttuğum ve O'nunla olabilir diye hayal kurduğum için kendimden de midem bulanıyor

kıyıdan dönmüşsün valla bi geri zekalının lafına kanıp özgüvenini neden kaybediyosun ki salla gitsin

çok döndüm sayılmaz. verebileceği manevi zararı verdi zaten allahın cezası. şimdi toparlanabilmek tek amacım

söyledim...
bu ne rahatlık ne hakla bana hakaret edersin dedim
ben seni seviyorum, senin dostunum, bak seni kırma ve kaybetme pahasına gerçekleri söylüyorum dedi

işte kızıyorum kendime. ne ara bu kadar önemli oldu da susturabildi beni, ben neden cevap vermedim de söylediği her şey yanına kaldı. kendimi affedemiyorum
o'na karşı gösterdiğim zayıflıktan, dirençsizlikten dolayı, kendimi ciğeri beş para etmez bir insanın önünde küçük düşürdüğümden dolayı yine kendimi affedemiyorum
bu sabah bir psikologla görüşmeye gittim ama maalesef mümkün olmadı mesaiye dönmem gerekti

arkadaşlar, arkadaşlar....
emek verdim düzelmedin hadi yallah diyen arkadaşlar. bence bu kadara kolay olmamalı
kaldı ki verdiğimiz emekler lafı içi boş bir laf ve söylenmez başa kakar gibi
neyse canları sağolsun yine de

yazma olayını denemedim ilk fırsatta yapacağım

düzelir düzelmez, toparlanır toparlanmaz inşallah

var maalesef, dağdan inme gibi durmayan bir dağlı ne yazık ki o da bana denk geldi

o sizin eşiniz, artık aranızda bir takım mesafeler engeller yok, karı koca olmuşsunuz artık ve kavga esnasında söylenmiş sözler bunlar
bu adam benim hiçbir şeyim değil, aramızda bir şey yok sadece O'nun olduğunu iddia ettiği uyduruk bir aşk ve evlilik hayali vardı
ve ben bunların tamamını duydum
erkekler böyle işte diyerek nasıl açıklayabiliriz ki bunu
erkekler böyle değil bana denk gelenler böyle
geleceğimden korkmaya başladım desem yeridir

ben seri katil profilinede uyduğunu düşünüyorum bu tip ayrıntılara patolojik bir şekilde önem verdiğine göre.

konunu okudum ve tek kelimeyle verilmiş sadakan varmış diyorum. başkada bişey demiyorum aman iyiki başlamadan bitmiş ya evlenseydin kesin tımarhanelik ederdi bu adam seni bence onun ciddi ruhsal problemleri var unut gitsin şöyle bir adam için hiç üzülmeye değmez kendini topla boşver

ben seri katil profilinede uyduğunu düşünüyorum bu tip ayrıntılara patolojik bir şekilde önem verdiğine göre.

o kadar da değildir herhalde

elimden geleni yapıyorum şimdilik yeterli olmamakla birlikte
çok teşekkür ederim

ay evet ağır psıkopat olabılır ...bence hıc karsılık vermemelı haha dıyıp gulup gecmelı hanı bır sarkı var ya ....sen bana fazla ıyısın ıyısın FAZLAAAAAAAAAAAAAAAAAA....ZUHAL OLCAYIN....

Selam bu tarz konularla ilgili psikolojik kitaplar okumuştum,sizin bu durumla yüzleşmeniz gerekiyor yani siz o kişiye orda cevap vermiş olsaydınız şimdi bunlar kafanızda sorun olmayacaktı..bunu aklınızdan atmanın pek çok yolu var ama en çok rahatlatacak ve özgüveninizin gelmesini sağlayacak tek şey o kişiyle yüzleşmeniz yani içinizde ne varsa onun yüzüne karşı söylemeniz ya da mesaj ya da arayarak ona iletmeniz..yoksa bu iç hesaplaşma hiç bitmez,içinizde sonsuz döngüye girer..siz bunları söyledikten sonra onun ne düşündüğünün önemi yok bir daha görüşmeyeceğiniz kişinin ne düşündüğü kimi ilgilendirir ki önemli olan özgüveninizi kazanmanız..size dert olacağına bırakın ona dert olsun! bunu yaptıktan sonra çok rahatlayacaksınız ama konuşmanızda kesinlikle altan alıcı bir şey söylemeyin amacınız barışmak değil,şu durumu yenmek..

Son düzenleme:

söylese ne değişecek ki? arkadaşın özgüveni yerine mi gelecek? hiç sanmıyorum!

arkadaşım artık gidip konuşsan da birşey değişmeyecek. tam tersine karşı taraf onu hala önemseyip unutamadığın ve kendine dert ettiğin için keyiflenecektir de. bu yüzden hiç gerek yok. gidip muhattap olmaya bile değmez. seni temin ederim gidip öfkeni kussan bile daha fazla öfkelenip sinirleneceksin. bu durum seni daha da üzecek.

o yüzden unutmaya çalış.

bir de şu var...özgüven kazanılan birşey değil. sizin kendi içinizde olan birşeydir. yani bunu kaybetmediniz. sadece karşı tarafın söyledikleri sizin kendinizle ilgili olan kaygılarınızı tetiklediği için bu kadar sarsıldınız. yani eğer içinizde kendi güzelliğiniz hakkında korkularınız ya da şüpheleriniz olmasaydı karşı tarafın söyledikleri sizi böyle etkilemezdi. güler geçerdiniz. densiz birinin söyledikleri sizi niye etkilesin ki.

size önerim karşı tarafla hiç ilgilenmeyin. kendinize başka meşguliyetler bulun ve zihninizin içinde sizi o adamın söylediklerini söyleyen sesi susturun. kafanızda sizi eleştiren sesi kontrol edersiniz eskisi gibi özgüveninizi yeniden hissedersiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…