Özgüven kazanma grubu

Sana bisey diyimi benm facem yok insteg.. Yok hic bir aosyal medya hesabim yok google beni tanimaz:halay:
Hicte asosyal degilim oyleisn diyenin alnini karislarim:KK34:
Baskasi ne diyecek dedikce kastikca hata yaprsin sen ne istiyosun bu onemli.
Ayrica gelip vurad ben baskalarinin hayatini merka ediyorum diye kobu acmak kzguvendir elestiriye ck acik bir konu cunku
Bu arada Donusunboylemiolacakti Donusunboylemiolacakti benm.kankam tanisin memenun olun:rolleyes:

Mrmnu olak mu bi dusuneyim olalim bencede?

Benim oraya gitmişler, buraya gitmişlerden ziyade daha genel bir konsept sorunum. Yani mesela biri hakim oldu, ben ise doktorum diyelim. Hastanemden memnun değilsem onun hayatına özeniyorum, ne güzel hakim hasta görmüyor, temiz koşullarda çalışıyor vb. Bunun gibi şeyler, maddi değil de genel hayatı yaşayış şekli

Canim nolur yanlis anlama kinama manasinda soylemiyorum bununda psikolojik bi sıkintı oldugunu dusunuyorum sendeki biraz kıskanclik gibi geldi belki cocuklugunda yasamis oldugun bir sorunla alakalıda olabilir

Çünkü böyle hayat cekilmez ki zaman zamsn bizlerde karsi taraftakilerin hayatlarina ozeniyoruz

Mesela bendr su seytan tuyu var diye tabir edilen herkes tarafinda gozde insan olan aranan insanlar var ya onlara imrenirim yada saglikci olmayi hep istesim icimde kaldi

Ama verdigin kivi ornegindeki gibi degiliz mesela ben portakali seviyorsam pirtakalim oldugu icin mutlu olurum baskasinin kivisibde aklim kalmaz

Bence bi psikolojik destek alman lazim

Seninkinin ozguvensizlikle alakasi yok bence

Mesela ozguvensiz birini gormek istersen bana bak iki saniyede bir rezil olucam korkusuyla yasiyorum:KK53:

İkinizle de tanıştığıma memnun oldum kızlar :KK15:
Bizde memnun olduk.merakli.melehat:KK45:
Bak herke smutlu gozukur icini bilemeain belki baskalarida sana ozeniyordur.insnain kendiyle mutlu olmasi kdr gzl bisey yok.ben mesela en ck kdnime gulerim delimiyim die supheleniom bazn:halay:
Bak saat kac olmus uyanigim arada annem yattt diue bagirio bende ona cemkiriom yat dedi die yatmiom:63:
Herkes kendine munhasir bence bormal hayatinda sohbeyin seviliyodur sen kndi farket once:kahve:

Canim nolur yanlis anlama kinama manasinda soylemiyorum bununda psikolojik bi sıkintı oldugunu dusunuyorum sendeki biraz kıskanclik gibi geldi belki cocuklugunda yasamis oldugun bir sorunla alakalıda olabilir

Çünkü böyle hayat cekilmez ki zaman zamsn bizlerde karsi taraftakilerin hayatlarina ozeniyoruz

Mesela bendr su seytan tuyu var diye tabir edilen herkes tarafinda gozde insan olan aranan insanlar var ya onlara imrenirim yada saglikci olmayi hep istesim icimde kaldi

Ama verdigin kivi ornegindeki gibi degiliz mesela ben portakali seviyorsam pirtakalim oldugu icin mutlu olurum baskasinin kivisibde aklim kalmaz

Bence bi psikolojik destek alman lazim

Seninkinin ozguvensizlikle alakasi yok bence

Mesela ozguvensiz birini gormek istersen bana bak iki saniyede bir rezil olucam korkusuyla yasiyorum:KK53:

Gittim, bir sorunum yokmuş, insan yapısı ile alakalıymış :KK61:

Bu özgüvensizliğin bir göstergesi olmayabilir ama bir de ben insanların düşüncesini çok kafaya takıyorum, kendimi sürekli onlara beğendirmeye çalışıyorum. Bu özgüvensizliğin bir göstergesi işte

Gittim, bir sorunum yokmuş, insan yapısı ile alakalıymış :KK61:
Fitrattan gelen bazi seyler olfuguna inaniyorum

Bence Allah her kuluna bi iyi huyu birde kotu huyu daha baskin olarak vermis bunu orta seviyeye getirip kullanmakta bizim elimizde bence yani 100 de 100 belki bu huyun kaybolmaz ama yinede cabala

Bi tane psikologa bagli kalma nasilki kendi alaninda basarili dr ler var ayni sekikde isten anlamayan bide xok iyi anlayan psikologlar var

Insallah psikiyatriye degilde psikolaga gittin ama psikologa gittiysen bile baska birinde sansini dene bence

Bu özgüvensizliğin bir göstergesi olmayabilir ama bir de ben insanların düşüncesini çok kafaya takıyorum, kendimi sürekli onlara beğendirmeye çalışıyorum. Bu özgüvensizliğin bir göstergesi işte
Herkes begenilmek ister.
Sen wevilecek bir insan ol gerisi onlara kalmis.kimse begensin diyede kendini paralama kimse sana madalya takmaz.hayir diyormusn mesela insnalara

Haaa bak itiraf edeyim baskalarina yatanma cabasi bendede var bu konuda yanlis mi yapiyoruz fogru mu orasinida bilmiyorum

Kizlar bakin mesela bi sey yapalim 40 gun sonra bugunku halimizi ve 40 gun sonraki halimixi degerlendirelim

Bakin mesela bende 40 gune kadar un pirinc vs tarzi seyler tuketmiycem

Mesela ipek sen sigarayi konu sahibeside sosyal medyayi kullanmasin

Herkes begenilmek ister.
Sen wevilecek bir insan ol gerisi onlara kalmis.kimse begensin diyede kendini paralama kimse sana madalya takmaz.hayir diyormusn mesela insnalara

İnsanlara hayır diyebiliyorum, aslında çok da agresif bir tipimdir ama bu da bence özgüvensizlikten. Yani kendini doğru şekilde ifade etmek de önemli, kendimi doğru şekilde ifade edebilen, rahat, kendi hayatı ile ilgili bir insan olmak istiyoum

Ee ne guzel isin gucun var ogrencisinde bolum nedir.
Su sebeole sordun bos degilsin meakulsun baskalrina kafa yormka genelde vakti bol.insan isidir:KK66:

İşte sorunda bu aslında o kadar vaktim yok, ama bunlara kafa yorduğum için bazı şeyleri kaçırıyorum hayatta.

X