Özgüven kazanma grubu

Wallahi bende 12 saat çalişan hafta sonlari evde olan arkadaşi olmayan saydığin tüm iletişim kanallarindan milleti röntgenleyen onlar sayesinde gezip gören biriydim. Sonra da benim hayatım hiç onların ki gibi güzel değil diye üzülürdüm.

1 Sene önce tüm sosyal ağlarımı kapattım bana be sizden ne haliniz varsa görün dedim.
Acaip boşluğa düştüm hayatımda ki sosyallik sadece internet üzerindeymiş bununla acı bir şekilde yüzleştim.

Şimdi ise kimseyi merak etmiyorum herkes iyi olsun mutlu olsun diyorum. yendim tamamen ama insanım normal derecede merak ederim bir şeyleri ama o kanallardan bakmak aklıma bile gelmiyor.

Aslında onlara bakıp düşündüğün her şey seni mutsuz ediyor biz kendimiz mutsuz etmeyi seven insanlarız bıraktığımdan beri ne değişti tam da bu işte bağımlılıktan krtuldum ve huzura erdim bu konuda.

Ama özgüvenim düşük benimde çocukluk dönemiyle alakalı bu bence en çok...
Başka tavsiyeleriniz varsa takipteyim...

Tatlım özgüven düşüklüğü göstergesi olduğunu düşündüğün davranışlar nelerdir? Mesela topluluk içine karışamıyorsan bir kursa yazılabilirsin, bu sosyalleşmene de yardımcı olur. Kendine hedefler belirle.

Kendine güvenli olanlar nasıl yapıyorlar? Nasıl kazancak şu kendime olan güveni?

Mesela yırtık kutlar moda esim kendime yakıştırıyorum giy diyor. Ben ama sanki 30 yaşında böyle kot için yaşlı hissediyorum kendimi. Başkalarına bakıyorum 40 yaşında giyiniyor. Ruhum mu yaşlı bilmiyorum. Kendime hicbirseyi yakıştıramıyorum. Ama başkasında gördüğüm beğendiğim şeye imreniyorum. Napcam bilmiyorum. 20 yaşlarım hep güvensizlikten başkalarına imrenerek geçti. Hep tombul 40 beden gezdim. 30 yaşımda değiştirmek istiyorum bunu. Kadın gibi kadın olmak istiyorum. Nasıl yapcam bilmiyorum.

Kendine güvenli olanlar nasıl yapıyorlar? Nasıl kazancak şu kendime olan güveni?

Mesela yırtık kutlar moda esim kendime yakıştırıyorum giy diyor. Ben ama sanki 30 yaşında böyle kot için yaşlı hissediyorum kendimi. Başkalarına bakıyorum 40 yaşında giyiniyor. Ruhum mu yaşlı bilmiyorum. Kendime hicbirseyi yakıştıramıyorum. Ama başkasında gördüğüm beğendiğim şeye imreniyorum. Napcam bilmiyorum. 20 yaşlarım hep güvensizlikten başkalarına imrenerek geçti. Hep tombul 40 beden gezdim. 30 yaşımda değiştirmek istiyorum bunu. Kadın gibi kadın olmak istiyorum. Nasıl yapcam bilmiyorum.

Canım senin sorunun demek ki kilo. O zaman kilo vermek için neler yapabileceğini düşün ve kendini disipline et. Kendine yakıştıramadığın şeyi giymek zorunda değilsin, bunu özgüvensizlik olarak algılamamalısın. Ama yakıştıramama sebebin kilo ise üzerine gidebilirsin. Bir anda istediğin forma giremezsin ama adım adım ilerledikçe kendine güvenin artacaktır diye düşünüyorum.

Tatlım özgüven düşüklüğü göstergesi olduğunu düşündüğün davranışlar nelerdir? Mesela topluluk içine karışamıyorsan bir kursa yazılabilirsin, bu sosyalleşmene de yardımcı olur. Kendine hedefler belirle.

Vakitsizlikten kursa falan yazilamiyorum canim. Uzun çalişma saatleri beni asosyal yapti. Topluluktan korkmam sikilsamda giderim firsatim varsa. Ben daha çok kg yüzünden özgüvenimin düşük olduğunu biliyorum giydiklerimi beğenmiyorum. Sonra kendime koyduğum hedeflerde kararli ve azimli olamadigim ıcin kendimi eleştiriyorum.

Vakitsizlikten kursa falan yazilamiyorum canim. Uzun çalişma saatleri beni asosyal yapti. Topluluktan korkmam sikilsamda giderim firsatim varsa. Ben daha çok kg yüzünden özgüvenimin düşük olduğunu biliyorum giydiklerimi beğenmiyorum. Sonra kendime koyduğum hedeflerde kararli ve azimli olamadigim ıcin kendimi eleştiriyorum.

Büyük hedefler koyuyorsun demek ki. Küçüklerden başlamaya ne dersin. Belki ben şu an tüm sosyal hesaplarımı kapatmak istemiyorum ama sınırladım kendimi, belki ileride onu da yaparım. Hiç bir şey yapmamaktan iyidir. Hedef küçült, yapabileceklerine odaklan. Mükemmeliyetçi olma

En zoru benmki:işsiz:
Kafayi yiyorum sabahtan beri uyuyamiuorumda:kahve:
Kac yilik dostumdna ayrildim ne kahvenin ne cayin tadi kalmadi yazik bana:KK42:

Yaaa saçmalama, tek bırakan sen misin sigarayı? Bütün sigaraları yok et! Patlasan da çatlasan da 40 gün uzak duracaksın unutma

:KK48::KK48: iyi olmuş sana. Niye kaçak yapıyorsun :sinirli: Söz verdik, bırakacaksın sen de.

Kocasını sürekli arayan kadını diyorsun değil mi? Ben orada zarf attım iyi geceler denecek zaman değil diye, zaten gece atacaktım diyebilirdi. Çin'de yaşıyorum dedi :KK14: Bence sahte tatlım ya, sürekli ilgiyi canlı tutacak şeyler yazıyor. Yok mesaj attım, yok cevap verdi, yok şunu yapayım mı falan filan. 6 yaşındaki çocuk sormaz. Ben inanmıyorum.

X