Özel Gün

Hahahha işte bana gideceğimiz yeri seçtirip , yeri beğendin mi ? Dedi :KK70:
Ne dersin ki canım ? Gerçekten erkekler pek anlamıyor mu ? Diyeceğim ama anlayanları da görüyorum .
Gerçi bir arkadaşım anlatmıştı bu fenomenler ve pek çok kadın kendi kendine sürpriz hazırlıyor diye :KK70:

Kafam dolu yoğunum diyor ben ne yapıyorum sanki armut topluyorum

Eee durup dururken video atıp fikir edinmesini ve uygulamaya geçmesini beklemek ısmarlama oluyor 😂 uzgunum

Normal zamanda izlediğim videoyu ona da atarım izlesin diye
Adam eşine çok pahalı bir araba almış videoda, benim eşimde bana mı alsın oluyor bu?
Konuyu başka noktaya çekmeyin

Evet inan bana beklentim oydu. İçten bir seni seviyorum yada akşam eve gelirken çiçekleri kendisi toplasın getirsin fazla değil yani.
Annesine doğum gününde süpürge aldık bana döndü dediki sana böyle bir hediye alsam ne dersin?
Ev hediyelerini kişisel hediye kabul etmem, hediye dediğin kişiye ait olmalıdır dedim.
Doğum günümde gitmiş bana kahve makinesi almış.
Sen söyle bunun neresi beni mutlu etsin?
Haklisin. Ama evliyiz sonuçta, birlikte bir ömür geçiriyoruz, insan her dk karımı bu özel günde nasıl mutlu etmeliyim diye düşünemiyor. Kahve makinesi güzel bir hediye aslında:KK66: ama annesine almış kolaya kaçmak için sana da aynısını alayim mi diye sorması seni irite etti anlıyorum.
Bazen verir kredi kartını eşim git kendine biseyler beğen sana yıldönümü hediyesi olsun diyor, çok komik ama artık kanıksadım. Bunun neresi hediye diye soracak olursan değil. Ama hatırlaması bile değerli oluyor seneler gecince:)

Evlilik sürümü ile erkekte olan bir çok özellik gidiyor ...

Hani bir ürün alırsın beklentini karşılamaz hah işte öyle oluyor

Seninki yine kebapçı da olsa aklına gelmiş ben bana bişey yapmıyorsun dediğimde annene götürüyorum ya Diyor :KK56:

Ne guzel iste kebapci demis adam su pahalilikta etin kilosu almis basini gitmis sizi kebapciya goturuyor. :'))Ben istesem esim de goturur bizim buranin kendine has kebabi muthistir ama kiyamiyorum baska ihtiyaçlar varken :KK43:((

Çok beğense kendisi de benzer şeyler yapardı. Bu gibi durumlarda özellikle ugrasildiysa beğenmedim denmez.

Ben nasıl kutladığımı yazmadım dolayısıyla benim gibi kutlayin demedim sadece fikir belirttim hoslanmiyordur artık diye. Ayrica sosyal medyaya bir fotoğraf atması bile yeterdi diyorsunuz ama kebapçıyi sorun ediyorsunuz bu ne oluyor? Hicbisey yapmayıp fotoğraf atsa nolurdu neyine mutlu olursunuz? Sosyal medyada fotoğrafınız mi yoktu?

İnsanlara gösterilecek birşey olsun istiyorsunuz kabul etmeseniz de.

Yanlış anlamayın ben olsam ben de istemem kebapçı ama bu kadar büyütülecek birşey değil farklı bir yer önerin veya gidin yiyin daha sonra söyleyin güzelce. Kutlama dediğin minik bir kekle bile olur kavga edilmez kusulmez buna.

Ağlayarak beğendim dedi bende beğendiğini düşündüm, beğenmediyse kendi bilir.
Kimseye gösteriş yapma gibi niyetim yok, 500 tane yere gideriz 1 fotoğraf ancak paylaşırız

Normal zamanda izlediğim videoyu ona da atarım izlesin diye
Adam eşine çok pahalı bir araba almış videoda, benim eşimde bana mı alsın oluyor bu?
Konuyu başka noktaya çekmeyin
E yani? Ne oluyor 😁 eşim bana kocasına sürpriz yapan bir kadın videosu atsa, eşim de benden böyle birşey bekliyor diye düşünürüm 😂😂 enteresan geldi ...

Ne guzel iste kebapci demis adam su pahalilikta etin kilosu almis basini gitmis sizi kebapciya goturuyor. :'))Ben istesem esim de goturur bizim buranin kendine has kebabi muthistir ama kiyamiyorum baska ihtiyaçlar varken :KK43:((

Her şey parayla olmuyor ki burada ruhu doyurmaktan bahsediyorum

Beklentini azalt diyen birine evliliğin ne anlamı kalıyor o zaman diye cevap veren sizsiniz

Benim beklentim manevi anlamda, ruhsal olarak.
20 tane bileziğim, evim, arabam olsun diyen insan da beklentiye girer.
Ruhsal olarakta beklenti içinde olmayacaksak neden evleniyoruz?

Seninki yine kebapçı da olsa aklına gelmiş ben bana bişey yapmıyorsun dediğimde annene götürüyorum ya Diyor :KK56:
Ne kadar ince düşünceli bir eş :KK70: :KK70:

😁neden bu kadar yoğun beklenti içine girdiniz? Valla benim eşim de doğum günümde iş çıkışı pasta almış, kapıyı açınca beni oyaladı görmemişim pastayı elinde. Akşam mutfakta, üstümde önlük elimde eldiven dolap silerken bir tane mumla pasta girdi mutfağa.. ben çok sevindim. Şahsen bir yere yemeğe gitsek, hediye alsa bu kadar samimi olmazdı diye düşünüyorum. Beklenti içinde de değildim açıkçası, pasta da beklemedigim için o pasta beni fazlasıyla çok mutlu etti. Beklentileri biraz azaltın, sonuçta yaptığı ortada.kendiso düşünemiyor ya da imkanı yoksa sizin isteğiniz ile zorla yapsa ne olacak? Ne güzelliği kalacak?

Özel günleri özel bir şekilde kutlamak isterim.
Sizin gibi kutlamak zorunda mıyım?

Haklisin. Ama evliyiz sonuçta, birlikte bir ömür geçiriyoruz, insan her dk karımı bu özel günde nasıl mutlu etmeliyim diye düşünemiyor. Kahve makinesi güzel bir hediye aslında:KK66: ama annesine almış kolaya kaçmak için sana da aynısını alayim mi diye sorması seni irite etti anlıyorum.
Bazen verir kredi kartını eşim git kendine biseyler beğen sana yıldönümü hediyesi olsun diyor, çok komik ama artık kanıksadım. Bunun neresi hediye diye soracak olursan değil. Ama hatırlaması bile değerli oluyor seneler gecince:)

Sonunda beni anlayan birilerinin olması çok mutlu etti beni :)

Benim beklentim manevi anlamda, ruhsal olarak.
20 tane bileziğim, evim, arabam olsun diyen insan da beklentiye girer.
Ruhsal olarakta beklenti içinde olmayacaksak neden evleniyoruz?
sürekli kendinizle çelişiyor verdiğiniz cevaplar. Bana manevi beklentim var demişsiniz pasta ile kutladık biz sadece diyen birine ise herkes sizin gibimi kutlamak zorunda demişsiniz

Sevgili kk hepinize selam :KK200:

Umarım kendimi ifade edebilirim. Eşimle 8.5 aylık evliyiz. Benim için özel günler önemlidir, ufak bir jestle de olsa kutlamak isterim ve kutlarım da.
Bugün eşimle bizim için özel bir gün, kendisi bana cumartesi gününden beri seni yemeğe götüreceğim dedi. Bugün mesajlaşırken aklıma geldi, beni nereye yemeğe götüreceksin dedim; bizim evin orada kebapçı var ya oraya dedi. Sonra dedim, gider bir yerde çay içeriz dedi.
Çok üzüldüm.
Nedeni ise kebapçı, çorbacı olması değil, bana beni değerli hissettirmemesi.
Evlenmeden önce gayet bu konularda sürpriz hazırlayan, hediyeleri, yaptıklarıyla gönlümü fethetmişti.
Evlendikten sonra bu konulardaki özelliği gitti :KK43:
Bundan önce benim doğum günüm vardı onda da öyle o kadar büyük hayal kırıklığı yaşadım ki anlatamam. Aldığı hediyeyi 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın. İkidir hayal kırıklığı yaşadım.
Defalarca söyledim ona özel günler benim için önemlidir daha hassas ol diye ama adam evlendikten sonra bu konularda çok başarısız :KK43:
Ben ona en yoğun, en koşturmacalı zamanlarımızda bile onun hiç bir özel gününü atlamadım.
Hala kendimi iyi ifade edemedim. Umarım beni anlamışsınızdır.

Sizden tavsiye istediğim nokta şu; eve gidince nasıl bir yol izlemeliyim?
İçimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. Yemeğe de gitmeyeceğim dedim zaten :KK43:
Zamanında özel günlerinizde sizi özel hissettirdiği için şimdi de aynı beklenti içindesiniz bu konuda haklısınız fakat yemeğe gitmek istemezsenizde boşuna huzursuzluk olacak aranızda.Yemeğe bile götürmeyenler var bu da bişey :)

Ben böyle şeyler söyleyince direkt yüzüne öküz diyorum

X