Özel Gün

Sevgili kk hepinize selam :KK200:

Umarım kendimi ifade edebilirim. Eşimle 8.5 aylık evliyiz. Benim için özel günler önemlidir, ufak bir jestle de olsa kutlamak isterim ve kutlarım da.
Bugün eşimle bizim için özel bir gün, kendisi bana cumartesi gününden beri seni yemeğe götüreceğim dedi. Bugün mesajlaşırken aklıma geldi, beni nereye yemeğe götüreceksin dedim; bizim evin orada kebapçı var ya oraya dedi. Sonra dedim, gider bir yerde çay içeriz dedi.
Çok üzüldüm.
Nedeni ise kebapçı, çorbacı olması değil, bana beni değerli hissettirmemesi.
Evlenmeden önce gayet bu konularda sürpriz hazırlayan, hediyeleri, yaptıklarıyla gönlümü fethetmişti.
Evlendikten sonra bu konulardaki özelliği gitti :KK43:
Bundan önce benim doğum günüm vardı onda da öyle o kadar büyük hayal kırıklığı yaşadım ki anlatamam. Aldığı hediyeyi 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın. İkidir hayal kırıklığı yaşadım.
Defalarca söyledim ona özel günler benim için önemlidir daha hassas ol diye ama adam evlendikten sonra bu konularda çok başarısız :KK43:
Ben ona en yoğun, en koşturmacalı zamanlarımızda bile onun hiç bir özel gününü atlamadım.
Hala kendimi iyi ifade edemedim. Umarım beni anlamışsınızdır.

Sizden tavsiye istediğim nokta şu; eve gidince nasıl bir yol izlemeliyim?
İçimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. Yemeğe de gitmeyeceğim dedim zaten :KK43:
Ahh evlenince bunlar azalıyor neden bilemiycm eşimi gördüm bi an önceden Cat kapı kmlerce uzaktan ellerinde buket buket çiçeklerle gelip hoopp yemeklere çıkarmalar suprizlar falan hepten gitti 😂😂 bıçak gibi böyle en son doğum günümü kaynanama sormuş anne 24 uydu demi diye saolsn kvdede 24 u evet deyince 23 ünde olan doğum günümü 24 ünde kutladı adam yaa bende suprizler pastalar hediyeler videolar hazirlamstm artk yapmamaya karar verdim o gün bugün annemden başka kimsenin doğum gününü kutlamiyorm eşim bidaha yapmadı ama aynı şeyi nişanlılık dönemindeki gibi asla değil zamanla alisrsn...

Aynısını yapıyorsan eşine beklemek hakkın.Ben de eşim için gitar çalmayı ögrendim. Şarkılar çaldım. Şiirler yazdım. Birçok sürpriz yaptım 4 seneden sonra kendisi de yapmaya ve böyle şeylerden keyif almaya başladı. Zamanla senden görerek alışır emin ol.

Şu mübarek gün inşallah diyorum :KK43:

Ahh evlenince bunlar azalıyor neden bilemiycm eşimi gördüm bi an önceden Cat kapı kmlerce uzaktan ellerinde buket buket çiçeklerle gelip hoopp yemeklere çıkarmalar suprizlar falan hepten gitti 😂😂 bıçak gibi böyle en son doğum günümü kaynanama sormuş anne 24 uydu demi diye saolsn kvdede 24 u evet deyince 23 ünde olan doğum günümü 24 ünde kutladı adam yaa bende suprizler pastalar hediyeler videolar hazirlamstm artk yapmamaya karar verdim o gün bugün annemden başka kimsenin doğum gününü kutlamiyorm eşim bidaha yapmadı ama aynı şeyi nişanlılık dönemindeki gibi asla değil zamanla alisrsn...

İşte öyle olmak istemiyorum :KK43:

Kebapçı olması değil ben o yemeği normal de de orada yiyebiliyorum zaten ne anlamı ne özelliği kalıyor?
Yapmayın allah aşkınıza öyle lüks düşkünü bir insan değilim. Kime neyin gösterişini yapcam?
Herkesin hediye anlayışı farklı, illa sizinki gibi mi kutlamamı isterdiniz?
Ben onu yaptım beğendi.

Çok beğense kendisi de benzer şeyler yapardı. Bu gibi durumlarda özellikle ugrasildiysa beğenmedim denmez.

Ben nasıl kutladığımı yazmadım dolayısıyla benim gibi kutlayin demedim sadece fikir belirttim hoslanmiyordur artık diye. Ayrica sosyal medyaya bir fotoğraf atması bile yeterdi diyorsunuz ama kebapçıyi sorun ediyorsunuz bu ne oluyor? Hicbisey yapmayıp fotoğraf atsa nolurdu neyine mutlu olursunuz? Sosyal medyada fotoğrafınız mi yoktu?

İnsanlara gösterilecek birşey olsun istiyorsunuz kabul etmeseniz de.

Yanlış anlamayın ben olsam ben de istemem kebapçı ama bu kadar büyütülecek birşey değil farklı bir yer önerin veya gidin yiyin daha sonra söyleyin güzelce. Kutlama dediğin minik bir kekle bile olur kavga edilmez kusulmez buna.

Erkekler bizim kadar anlamıyor maalesef. Bende ona bana güzel bir evlilik teklifi etmezsen evlenmeyeceğim demiştim. Sonuç ne oldu restaurantı ben seçtim :KK70: şimdi evlenince bu adam anlamıyor diye konu açsam olmaz. Bilerek evleniyorum çünkü.
Şimdi klişe falan gelecek ama tek sorun bu olsun ya :) ben buna razıyım. Bu arada biz ilk buluşmada lahmacun yemiştik:KK70: kebapçı o yüzden bana romantik gelir hep :KK70:

Yok sosyal medyayı çok az kullanır zaten.
8.5 ayda bana pes dedirtti
Seni çok iyi anlıyorum:KK43: ne yapmak gerek, beklentiyi sıfıra düşürmek gerek diyenler var. Ama insan diğer günlerde görmediği ufak sevgi oyunlarını görünce mutlu olmak istiyor. Ruhu beslensin istiyor.
Büyük sürprizlere gerek yok. Akşam gelirken sevdiğim çikolatayı ya da meyveyi alması yeterli. Arayıp bu sabah ilacını aldın mı sen benin için çok değerlisin karicim ihmal etme demesi nasıl da mutlu ediyor insanı.
Eşim 14 şubat sevgililer gününde, bana bardak altlığı almış, nasıl mutlu oldum havalara uçtum, çok severim ev dekorasyonumu çünkü. Ama doğum günümde asla kullanmayacagim o kadar zevksiz almış olmak için alınan bir bileklik almış ki... çok üzüldüm. Beni tanımıyor musun dedim.. demem o ki o bileklik eminim daha fiyatıdır ama beni düşündüğünün belirtisi olarak o bardak altlığı çok daha değerliydi benim için. Biliyorum ki sen de benim gibisin.

İşte öyle olmak istemiyorum :KK43:
Bende sizin gibiydim özel günler o kadar önemlidir ki benim için eşimle tanıştıgm evlendiğim günün takvim yapraklarını bile saklarm ama beklenti olunca üzüldüm kırıldm o yüzden beklemeyi bıraktım kendi kendine yaparsa ne ala yapmazsa da üzülmek istemiyorum eşinize bağli sizin öyle olup olmamanız tek taraflı olmuyor her iki kişi de hevesli istekli olmalı. Umarm isteğinz gibi olur herşey.

Aynısını yapıyorsan eşine beklemek hakkın.Ben de eşim için gitar çalmayı ögrendim. Şarkılar çaldım. Şiirler yazdım. Birçok sürpriz yaptım 4 seneden sonra kendisi de yapmaya ve böyle şeylerden keyif almaya başladı. Zamanla senden görerek alışır emin ol.yeni evlisin ve hata ediyorsun. Bunu alma şunu aalma deme yönlendir sadece ne alacagı konuda :) ",yoksa sogur ömür boyu almaz birşey

Birine yazdım sanada yazayım.
Videolar atarım, linkler gönderirim fikir edinsin sorun yaşamasın diye ama adamın evlendikten sonra içinde bir panda çıktı resmen :KK43:
Bazen ışıkları kapatalım mum ışığında kitap okuyalım diyorum o neden diyor bana

Erkekler bizim kadar anlamıyor maalesef. Bende ona bana güzel bir evlilik teklifi etmezsen evlenmeyeceğim demiştim. Sonuç ne oldu restaurantı ben seçtim :KK70: şimdi evlenince bu adam anlamıyor diye konu açsam olmaz. Bilerek evleniyorum çünkü.
Şimdi klişe falan gelecek ama tek sorun bu olsun ya :) ben buna razıyım. Bu arada biz ilk buluşmada lahmacun yemiştik:KK70: kebapçı o yüzden bana romantik gelir hep :KK70:

Normal de kebapçıya da giderim takılmam buna, benim anlatmak istediğim her zaman ki yaptığımız şeyleri tekrar yapalım dedi. Ne anlamı kalır o zaman? Bir de sanki ortada bir şey varmış gibi bana planı ben yaptım diyor saf

😁neden bu kadar yoğun beklenti içine girdiniz? Valla benim eşim de doğum günümde iş çıkışı pasta almış, kapıyı açınca beni oyaladı görmemişim pastayı elinde. Akşam mutfakta, üstümde önlük elimde eldiven dolap silerken bir tane mumla pasta girdi mutfağa.. ben çok sevindim. Şahsen bir yere yemeğe gitsek, hediye alsa bu kadar samimi olmazdı diye düşünüyorum. Beklenti içinde de değildim açıkçası, pasta da beklemedigim için o pasta beni fazlasıyla çok mutlu etti. Beklentileri biraz azaltın, sonuçta yaptığı ortada.kendiso düşünemiyor ya da imkanı yoksa sizin isteğiniz ile zorla yapsa ne olacak? Ne güzelliği kalacak?

Yüksek tutmadım inan, sosyal medyaya konan bir fotoğraf bile yeterliydi ama o kebapçı dedi sadece
Sizin derdiniz ele hava atmak. Kebap severim diyorsunuz adam sevdiğiniz bir şey yapmış olsa bile yaranamıyor ki. Biraz instagrami azaltın gerçek hayata dönün. Adam başbaşa kahve keyfi yaparız diye onu secmis değer vermiyorsunuz. Böyle giderse bunları da bulamazsınız. Yeri beğenmezsen değiştirirsin su restoran olsun mu diye. Biraz çözüm odaklı olun.

Birine yazdım sanada yazayım.
Videolar atarım, linkler gönderirim fikir edinsin sorun yaşamasın diye ama adamın evlendikten sonra içinde bir panda çıktı resmen :KK43:
Bazen ışıkları kapatalım mum ışığında kitap okuyalım diyorum o neden diyor bana
Ismarlama yapıyorsunuz yani🙄🙄

Normal de kebapçıya da giderim takılmam buna, benim anlatmak istediğim her zaman ki yaptığımız şeyleri tekrar yapalım dedi. Ne anlamı kalır o zaman? Bir de sanki ortada bir şey varmış gibi bana planı ben yaptım diyor saf
Hahahha işte bana gideceğimiz yeri seçtirip , yeri beğendin mi ? Dedi :KK70:
Ne dersin ki canım ? Gerçekten erkekler pek anlamıyor mu ? Diyeceğim ama anlayanları da görüyorum .
Gerçi bir arkadaşım anlatmıştı bu fenomenler ve pek çok kadın kendi kendine sürpriz hazırlıyor diye :KK70:

Seni çok iyi anlıyorum:KK43: ne yapmak gerek, beklentiyi sıfıra düşürmek gerek diyenler var. Ama insan diğer günlerde görmediği ufak sevgi oyunlarını görünce mutlu olmak istiyor. Ruhu beslensin istiyor.
Büyük sürprizlere gerek yok. Akşam gelirken sevdiğim çikolatayı ya da meyveyi alması yeterli. Arayıp bu sabah ilacını aldın mı sen benin için çok değerlisin karicim ihmal etme demesi nasıl da mutlu ediyor insanı.
Eşim 14 şubat sevgililer gününde, bana bardak altlığı almış, nasıl mutlu oldum havalara uçtum, çok severim ev dekorasyonumu çünkü. Ama doğum günümde asla kullanmayacagim o kadar zevksiz almış olmak için alınan bir bileklik almış ki... çok üzüldüm. Beni tanımıyor musun dedim.. demem o ki o bileklik eminim daha fiyatıdır ama beni düşündüğünün belirtisi olarak o bardak altlığı çok daha değerliydi benim için. Biliyorum ki sen de benim gibisin.

Evet inan bana beklentim oydu. İçten bir seni seviyorum yada akşam eve gelirken çiçekleri kendisi toplasın getirsin fazla değil yani.
Annesine doğum gününde süpürge aldık bana döndü dediki sana böyle bir hediye alsam ne dersin?
Ev hediyelerini kişisel hediye kabul etmem, hediye dediğin kişiye ait olmalıdır dedim.
Doğum günümde gitmiş bana kahve makinesi almış.
Sen söyle bunun neresi beni mutlu etsin?

Bende sizin gibiydim özel günler o kadar önemlidir ki benim için eşimle tanıştıgm evlendiğim günün takvim yapraklarını bile saklarm ama beklenti olunca üzüldüm kırıldm o yüzden beklemeyi bıraktım kendi kendine yaparsa ne ala yapmazsa da üzülmek istemiyorum eşinize bağli sizin öyle olup olmamanız tek taraflı olmuyor her iki kişi de hevesli istekli olmalı. Umarm isteğinz gibi olur herşey.

Evlenmeden önce günleri o sayardı, gittiğimiz sinema biletlerini saklardı.
Şimdi şimdi ise yok :KK43:

X