Özel Gün

Adam yemeğe gidelim, çay/kahve keyfi yapalım diyor işte ne güzel. Siz bozuyorsunuz bu planı. Neden ? Ben tam olarak ne beklediğinizi anlamadım. Fotoğraf atsa yetiyor, kebapçıda yemek sıradan. Başka zaman da fotoğraf atılabilir o halde farkı ne ? Fotoğrafın altına şiirler döşeyip, kalpler yapıştıracak herkes görecek bu mu ? Sizin söylediğiniz herkese sevdiğini söyletmek olayını 15 - 16 yaşındayken yapardık. Evli barklı bir yakınım bunu istese dalga geçerdim. :)

Ki bu yaptığınız da fotoğraf atsın demeniz de hep dışa dönük. İnkar etseniz de gösteriş seven birisiniz gibi duruyor. Her şeyi sosyal medyaya atıp, aşk böcüğü temalı fotoğraf paylaşan tipler bana aşırı samimiyetsiz geliyor açıkçası. İnatla bu insanların mutsuz olduklarını düşünüyorum. Hikayelerden destan yazıyorlar instagramda.. Mumlar, kelebekler, güller 300 lira hesap ve instagramda bol emojili "mutluyuzzz" ilişkileri olmaya gerek var mı bilemiyorum.

Bence kendinizi instagramdaki, dizilerdeki ya da youtubedaki çift videolarından uzaklaştırın. Herkesin ilişki dinamiği farklı.
Ağzın bal yesin karşim❤️

Evlilik değil de sorumluluk biraz değiştiriyor eşleri. Siz hediye veya ilgi ya da romantizm beklerken onun kafasında dönen yada halletmekle uğraştığı başka şeyler olabilir. Evliliğiniz oturdukça ve zaman geçtikçe beklentileriniz de doğru orantıda mantık çerçevesinde şekillenir zaten. Üzülmek degil de anlamaya çalışmak daha mutlu edecektir sizi.

Ben sana niye yaranamıyorum dedi kendini haklı görüyor işte
Benim aklım iskendere, haydariye, acukayaa kaydı. :rolleyes: ya git bence, mis gibi yemeğinizi yiyin, orada tatlı tatlı anlat.

Canım seninle her paylaştığım an güzel, ama eskiden daha bir özeniyordun özel günlerimize diye sakin sakin örnekle.
Kahve makinesini de araya sıkıştır. Yoksa biz eskidik mi şimdiden de. Damardan gir olaya :KK66:

Evde küstüm ben tribi yaparsanız, bir dahakine de pek hevesi olmaz. Bilmiyorsa usul yordam siz öğretin güzellikle.

yuvarlanan asi bir panda yuvarlanan asi bir panda Kesinlikle katılıyorum.

Eşiniz gayet düşünceli. Unutmamış içinden öyle kutlamak gelmiş kendinizi değersiz hissetmenize neden olacak hiçbir şey yok

Bizim özel günümüz yoktur ..

Bir doğum günümde bana çig köfte almıştı mesela eşim gayet mutlu olmuştum ben çiğ köfteyi pastadan daha çok sevdiğim için almış:) hoş bir anı olarak kaldı.. takılacak bir şey yok kebapçıda ya da çay bahcesinde birlikte geçirdiğiniz anın tadını çıkarın

Videoya ağlayacak duygusallıkta adam supriz yapmayı düşünemiyor olamazdı. Demekki size uğraşmak istemiyor.
Ama size en iyisi hicbisey yapmamak bence, baksana kebapçı yerine yok dışardan çiçek yolsun getirsin, yok seni seviyorum desin :KK70: bu nasıl birşey anlamadım. Kebapçıya bozuluyorsub diyince her zaman gittiğimiz yer diyorsun ama seni seviyorum u ilk kez mi duyacaksin nedir yani? Maddi bekleti içinde değilim diye vurgulamaya cirpinirken kendinizle ters dusuyorsunuz. Fazla beklentileriniz yok ama değişik beklentileriniz var. En iyisi kebapcidayken içten bir şekilde seni seviyorum desin😽

Kitap okurken mum yakma isteğine ayrıca bittim. Mum yakılacak bir dünya ortam var (film izlerken, masada, yatak odası, küvet yanı) ama kitap okurken yakmak? Hayır benim de gözlerimde problem yok ama loş ışıkta okuyarak gözlerime romantik eziyetler etme fikri hiç aklıma gelmemişti. 😂😂😂😂😂😂😂

Mum kokusu ve ışığı beni rahatlatır, kitap okurken rahatlıyorum ben.
Yemekte takılabilirsin evlendik diye başından savar oldun beni eskisi gibi sürprizler fln yapmıyosun dersen beklentinin olduğunu anlamasını sağlayabilirsin belki

Yok hiç bir şey yapmak istemiyorum 😔

Doğru öyle ama insan eşinden de bu beklentiye girmemeli mi?
Daha yeni evliyiz biz :KK43:

:KK50:

Hiç unutmam whatsapp arkadaş grubumuzda bu muhabbet açılınca sürpriz, jest falan görmemeye alışmış arkadaşlar "ay ihtiyacın mı var, ne gerek var, ben böyle mutluyum" diye bilmiş konuşuyorlardı.

İçimden "ya ya tabi" diyordum. Ölüyor mutsuzluktan adamın umurunda bile değil. Biraz jest görse dibi düşecek eminim.. :KK70:

Fikrim şudur yılda sayılı özel gün de kutlanmayacaksa o ilişkide hayat kalmaz. Bir insana önem vermenin en kolay yoludur.
Evi süpürüp yemeğe yardım.etmesi jest değil ortak yaşamın getirisidir.
Ben ilgi görmek istiyorum, ilgi de gösteriyorum. Bu beni aciz yapmaz.
Bu yazısız bir antlaşma gibidir. Evrensel bildiri gibi bir şeydir.

Yapmak istemeyen insana zaten ne desen boş orası belli. Ama o evlilik de benim için içi boş bir oluşumdur..

Hayatımın hiç bir döneminde premses olmadım bu arada. Çoğu kadına göre amazon bile olabilirim.. :KK48:

Adam yemeğe gidelim, çay/kahve keyfi yapalım diyor işte ne güzel. Siz bozuyorsunuz bu planı. Neden ? Ben tam olarak ne beklediğinizi anlamadım. Fotoğraf atsa yetiyor, kebapçıda yemek sıradan. Başka zaman da fotoğraf atılabilir o halde farkı ne ? Fotoğrafın altına şiirler döşeyip, kalpler yapıştıracak herkes görecek bu mu ? Sizin söylediğiniz herkese sevdiğini söyletmek olayını 15 - 16 yaşındayken yapardık. Evli barklı bir yakınım bunu istese dalga geçerdim. :)

Ki bu yaptığınız da fotoğraf atsın demeniz de hep dışa dönük. İnkar etseniz de gösteriş seven birisiniz gibi duruyor. Her şeyi sosyal medyaya atıp, aşk böcüğü temalı fotoğraf paylaşan tipler bana aşırı samimiyetsiz geliyor açıkçası. İnatla bu insanların mutsuz olduklarını düşünüyorum. Hikayelerden destan yazıyorlar instagramda.. Mumlar, kelebekler, güller 300 lira hesap ve instagramda bol emojili "mutluyuzzz" ilişkileri olmaya gerek var mı bilemiyorum.

Bence kendinizi instagramdaki, dizilerdeki ya da youtubedaki çift videolarından uzaklaştırın. Herkesin ilişki dinamiği farklı.

Ben zaten dizilerdeki gibi aşk yaşıyorum demedim öyle bir şey de beklemedim. Söylediklerimi çarpıtıp kendi kafanızda düşünce oluşturmadan yorum yapın.
Benim beklentim özel bir şey olmasaydı yoksa onun götüreceği yere daha cumartesi akşamı gittim ben bugünün ne anlamı var?

Sevgili kk hepinize selam :KK200:

Umarım kendimi ifade edebilirim. Eşimle 8.5 aylık evliyiz. Benim için özel günler önemlidir, ufak bir jestle de olsa kutlamak isterim ve kutlarım da.
Bugün eşimle bizim için özel bir gün, kendisi bana cumartesi gününden beri seni yemeğe götüreceğim dedi. Bugün mesajlaşırken aklıma geldi, beni nereye yemeğe götüreceksin dedim; bizim evin orada kebapçı var ya oraya dedi. Sonra dedim, gider bir yerde çay içeriz dedi.
Çok üzüldüm.
Nedeni ise kebapçı, çorbacı olması değil, bana beni değerli hissettirmemesi.
Evlenmeden önce gayet bu konularda sürpriz hazırlayan, hediyeleri, yaptıklarıyla gönlümü fethetmişti.
Evlendikten sonra bu konulardaki özelliği gitti :KK43:
Bundan önce benim doğum günüm vardı onda da öyle o kadar büyük hayal kırıklığı yaşadım ki anlatamam. Aldığı hediyeyi 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın. İkidir hayal kırıklığı yaşadım.
Defalarca söyledim ona özel günler benim için önemlidir daha hassas ol diye ama adam evlendikten sonra bu konularda çok başarısız :KK43:
Ben ona en yoğun, en koşturmacalı zamanlarımızda bile onun hiç bir özel gününü atlamadım.
Hala kendimi iyi ifade edemedim. Umarım beni anlamışsınızdır.

Sizden tavsiye istediğim nokta şu; eve gidince nasıl bir yol izlemeliyim?
İçimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. Yemeğe de gitmeyeceğim dedim zaten :KK43:
seni çok iyi anlıyorum canım insan gerçekten çok çok kırılıyor. bizde 1 senelik evliyiz eşim doğum günümü o kadar önemsemedi ki çocuklara alınan küçücük bir pastadan aldı o kadar ben yanındayken hemde öylesine yani. üstelik pazar gününe denk geliyordu biz bütün gün evde boş oturup tv izledik her an bir süpriz yapacak sanmıştım :cry:

ben ona kaç kere büyük süprizler neler neler yaptım onun bu yaptığı içimden çıkmıyor herkese basit bişey gibi geliyo ama değil işte :cry: istediğim çok büyük hediye değil maddiyat değil sadece özel hissetmekti olmayınca olmuyor işte.

Umarım kendimi ifade edebilirim. Eşimle 8.5 aylık evliyiz. Benim için özel günler önemlidir, ufak bir jestle de olsa kutlamak isterim ve kutlarım da.
Bugün eşimle bizim için özel bir gün, kendisi bana cumartesi gününden beri seni yemeğe götüreceğim dedi. Bugün mesajlaşırken aklıma geldi, beni nereye yemeğe götüreceksin dedim; bizim evin orada kebapçı var ya oraya dedi. Sonra dedim, gider bir yerde çay içeriz dedi.
Çok üzüldüm.
Evlenmeden önce gayet bu konularda sürpriz hazırlayan, hediyeleri, yaptıklarıyla gönlümü fethetmişti.
Bundan önce benim doğum günüm vardı onda da öyle o kadar büyük hayal kırıklığı yaşadım ki anlatamam. Aldığı hediyeyi 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın. İkidir hayal kırıklığı yaşadım.
Defalarca söyledim ona özel günler benim için önemlidir daha hassas ol diye ama adam evlendikten sonra bu konularda çok başarısız :KK43:
Ben ona en yoğun, en koşturmacalı zamanlarımızda bile onun hiç bir özel gününü atlamadım.

yahu bütün erkekler böyle oluyor bir saatten sonra...beklentiyi bırak sen..bende süprizi çok severim yaparım da ama bizimki yapamıyor malasef 🙁

Çok üzüldüm.

Bana abartıyosunuz gibi geldi yani siz sormussunuz adam söylemiş . Biz ikimizde seviyoruz diye kokoreç yemeye gitmiştik bir özel günde . Ayrıca henüz sekiz aylık evlisiniz öğreneceğiniz ilk şey kadsinizdakinden beklentinizi kaldırmak ya da düşürmek. Büyük şeyler beklemiyorum diyorsunuz ama adamın yaptıklarını beğenmiyorsunuz .ben sadece anlattiklariniz üzerinden yorum yapıyorum.
Yemeğe gitmeyecehinjzi soylemeniz de hiç hoş değil. Eşiniz bundan sonra daha az şey yapar farklı bir yol izlemeliydiniz. Adam unutmamış hatırlamış plan yapmış içinde tutamamış heycanla çok önceden seni yemeğe cikaricam demiş sizin mutlu olacağınızı düşünmüş vakit gelince siz gitmeyeceginizi söylüyorsunuz .

4 yillik evliyim hiic beklentim olmadi. Kutladi evet ama oyle biyere götürmüş goturmemis bisi almis almamis hic takilmam. Sende takilma beklenti icinde olursan üzülürsün

tamam yani hediye almak zorunda değil ki. siz de almamışsınız sanıyorum özel gün diye. çok takmayın yani kebapçı deyip geçmeyin. güzel yemek gibisi var mı?

Hele şu an oruçlu kafayla teklifin üstüne atlardım kesin.. :KK45:

Şaka şaka konu sahibi ben seni tutuyorum. Yalnız kebapçı var, kebapçı var. :KK48:

ay ne güzel iste keske banada alsa çok ihtiyacım var anneler günüde geliyor .yalnız benimki ayrı bir öküz geçen sene anneler günümü kutlamadı ben çok sınır olmuştum sen benim.annem degilsin demişti o kadar kotu kavga etmiştik ki ben de onun annesinin anneler gününü kutlamadım.neticede o da benim annem değil dedim

ay ne güzel iste keske banada alsa çok ihtiyacım var anneler günüde geliyor .yalnız benimki ayrı bir öküz geçen sene anneler günümü kutlamadı ben çok sınır olmuştum sen benim.annem degilsin demişti o kadar kotu kavga etmiştik ki ben de onun annesinin anneler gününü kutlamadım.neticede o da benim annem değil dedim

Çok mantıklı olmuş

X