Öyle kötüyümki..

Arkadaşlar konu sahibi o kadar küçük detaylara takılıp kalıyor ki kiminle evlense geçinemez. Burda birkaç üye daha var onun gibi ota çöpe kafa takıp habire aynı şeyleri anlatıyorlar..

Ya ne hakaretler duyduk ne mobbingler yedik. Hangimize arkadaşı iş arkadaşı ana babası laf çakmadı yaralamadı. Bana bir tane dertsiz sorunsuz insan getirin..

Bana iş bul dedi diye kp 2 yıl aynı lafı papağan gibi niye tekrarlayayın ki.

Baba bana işi sen bul ben çalışırım. İlk kahveler benden sonra 40 yıl senden der geçerim. Adam sever bir de yani . Azıcık laf kavuşturun kalp kırmadan ya. İnsan yönetme sanatıdır toplumda yaşayabilmek. Takmayın artık şu otu bocku.

heh ben de bunu diyorum. ne var kp evliliğin ilk günü iş mevzusunu açtıysa. açtıysa açtı, gönlü olan e baba balayı bitince desteklerini bekliyorum bak der geçer.

Ne görümceler var arkadaş... evliliklerin her yerinde, ana baba gibi hürmet görüyolar abiden kardeşten. Siz ailesi doldurmuş diyosunuz ama o işler tek taraflı olmuyor. Eşiniz de iş yok.
Ve Eşiniz çok tehlikeli. Size tedavi ol diyecek kadar gözü dönmüş. elbette boşanmak kolay değil ama yerinizde olsam eşinizi ailesine salardım. Abi kardeş güzel güzel yaşasınlar bir ömür boyu.

Kurban psikojisindesiniz ve farkinda degilsiniz ama bu hosunuza gidiyor. Butun konulariniz boyle. Kendi konfor alaninizdan cikmayi goze almadikca boyle debelenip duracaksiniz. Sadrce es ailesi ile degil kendi ailenizle de probleminiz var sizin. Zaten sorun orada basliyor . Terapi alin.

benim ablam boşandı ve babam halâ onun etkisinde.yakın dönemde kovitten yoğun bakımda kaldı.hem kalp hem beyninde inme sorunu var.Kahrolacak biliyorum.Bütün aile hata bende sanacak.Çünkü bu insanlar dışarıya karşı inanılmaz iyiler.Kendi akrabalarını bile yüzlerine gülüp arkalarından demediğini bırakmıyorlar.ve eşimde yaşadığımız bi sorunu bana anlatırken öyle bi anlatıyorki ben bile kendimden şüpheye düşüyorum.kendinden emin ama çarpıtarak..Boşanmak en doğru karar bunun farkındayım.ama çalışmadığım için korkuyorum..çevre baskısı vs.Bazen en kötü ne olabilir diyorum bu çileyi çekmeye değermi? ben eşime beraber gidelim dedim tedaviye onuda kabul etmiyor.Sürekli bana sen sorunlusun insanlar sana soru sormuşsa nolmuş..diyor. Söylermisiniz görümcemin kocası neden bana sıkılmıyomusun bi kursa yazıl bari desin..ben hoşgörüyle cvp vereyim.sonra 2 kere daha bunu desin alaycı bi üslupla.Naaaptın diyerk.Benim çalışmıyor oluşum meğer hepsine dert olmuş.
Diyemedin mi "sorunun yoksa psikolog söyler zaten, neden korkuyorsun" diye. Kusura bakmayın ama bana iflah olmaz gibi geldiniz. Bu kadar insan size akıl verdi ama siz dik duramıyorsunuz. Biraz kendinize güvenin ya, böyle ezilmeye devam ederseniz markete gidecek öz güveniniz kalmayacak ilerde

eski konularımıda lütfen okuyun...benim tüm iyi niyetlerim boşunaymış.Zaten biliyordum görümcemin herkesi doldurduğunu...öyle kıskançki bana alınan altınların bile lafını ettiğinden eminim artık.Durduk yere bana ben evlenirken hiç altın istemedim diye anlatıp duruyordu.sonra birden eşim aldığı altınlara pişman olduğunu söyledi.ki ben asla şu alınacak diye şart koşmadım.Eşimse tam bi narsist çıktı.Herkes bana istediği lafı söylesin ama ben hiç bozulmıyim..öyle patavatsız sözlere maruz kaldımki...babamın mal varlığından tutun ablamla eniştemin neden çocuğu olmadığına kadar.... hepsine anlayışla cvp verdim.ama hiçbirinin önemi yok artık.Eski konularımıda okuyunca anlayacaksınız...Üzülmekten kahretmekten canıma düştüm artık..
Eski konularinizi biliyorum. Ailesi sizi sistematik olarak dışlıyor ve yola getirmeye çalışıyor.
Bence ailenizin yanina dönüp bir sure ayrı devam edin. Özür diler de hatasını anlarsa çift terapisine başlamak kaydıyla barışın bence

Burada sorun siz değil eşiniz başka kadınla evli olsa o da buna benzer şeyler yaşayacak. Eşinizin dolup gelmesine izin vermemelisiniz gidiyorsan dolup gelme demelisiniz doluyorsan da eve gelme demelisiniz, görümcenin vs yaptıklarını duymayın tepki vermeyin, böyle devam ederlerse ailesine hiç gidip gelmeyeceğinizi söyleyin,sadece kendinizi eşinize savunmalısınız, birey olduğunuzu bu saatten sonra kimsenin söyledikleriyle yönlendirilemeyeceğinizi üstünüze daha fazla gelirse sizde eşinizin bazı alışkanlıklarını değiştirmek konusunda baskı yapacağınızı söyleyin.

ben senin eski konularını biliyorum
Bu kadar mutsuz bir evliliği neden devan ettiriyorsun ?
Kocan 35 yaşında adam ama hiç ne karakter ne kişilik sahibi
Ablasının babasının ağzına bakan bir zavallı
Ya adam gibi resti çek hiçbiri ile görüşmeyeceğim de
Ya da ayrıl çekme bu adamı
Daha yolun çok basındasın
Gençsin
Eminim ki güzelsin de
Okumuş meslek sahibi birisin
İş bulur çalışırsın
Yeni bir hayat mümkün
Ne yapacakmış sabahtan akşama kadar annesinin evinde ne yapacakmışsın
Adamın örnek gösterdiği şey vizyonunu belli ediyor zaten

Öyle sayfalarca yazmışsınız ki dramdan içim bayıldı. Acıyalım mı size ne diyelim ne istiyorsunuz? Hani bir söz vardır beni öldür ama acıma. 1.5 yıllık evliymişsiniz yıllarınız falan heba olmamış. Ayrıca hayat dediğimiz şey bu iyi kötü herşey olacak. Bizim de popomuzdan pembe pamuk şeker çıkmıyor. Bence de sorunlusunuz.

O kadar tanıdık geldi ki bu gorumcenin ailesini fişekleme olayları. Bunları sadece ruh hastaları yapar ben kardeşim mutlu olsun evinde isterim. Ama işte bazı ruh hastaları evin tek değerlisi kendileri olsun istiyor maalesef. Eşinle bunu nasıl çözeceksin bilemiyorum çünkü anladığım kadarıyla eşin o hasta kardeşine bağlı durumda. Umarım kurtarırsınız ve bi hasta yüzünden yıkılmaz yuvan

ben aylarca gitmesem zaten onlar için bu boşanma sebebi.ilk eşim harcar beni
Medeni kanunda da bu boşanma sebebi zaten. Yani eşin ailesiyle görüşmemek suc. Ama yani seni gundelikci yapmak istiyolar. Haftada 1e düşürün görüşme işini. Eşin gibi başkasının lafiyla hareket eden birini nasil sevebiliosun hala bilmiorum ama madem ayrilmak istemiosun tam tersi bi tavir sergilemen lazim alttan almak nereye kadar?

evet aynen bunları bekliyorlarki bunu dolaylı yoldan dile getirdiler kaç defa..Bide eşim bilerek konuyu saptırmak için kimi vardır 10 yılda bir gider samimidir yakındır.kimi isterse hergün gitsin uzaktır..Her gittiğimde güleryüz gösteririm mutfakta bi iş varsa yaparım.anne ne yapalım derim çay servisi vs.. bunlar onlar için misafir gibi davranmakmış...çok üzgünüm.hepsi boşa gitti..arkamdan kötü gelin soğuk gelin diye konuşacaklar..eşim deseniz tam bi ailekolik.. ve bana yaptığı herşeyi inkar ediyor.
Kimse kimseye hizmetçilik yapmak için bu dünyaya gelmedi. Siz de kimsenin hizmetçisi kuklası değilsiniz. Madem annesinden göbek bağını kesememiş siz kendisiyle kesin bağınızı. Öz anneniz olmadıkça başkasının annesi sizi sevemez. Seviyorum dese de ilk hatanıza kadardır o. Son söz sizin bir kere dünyaya geliyorsunuz 100 yıl yaşamıyoruz bile. Boşverin görümce falan kendi pisliklerinde debelenip dursunlar. Kimseye yaranamazsınız lütfen kendinizi düşünün

heh ben de bunu diyorum. ne var kp evliliğin ilk günü iş mevzusunu açtıysa. açtıysa açtı, gönlü olan e baba balayı bitince desteklerini bekliyorum bak der geçer.
Değil mi ya da şunu der ben çalışayım veya çalışmayayım oğlunuz bana bakmakla yükümlü bir erkeğin görevi bu gibi şeyler söyleyeceksin ki bir daha konuyu açmasınlar

zaten sağlığım bozuldu..hemde fazlasıyla..akşam dedim hatta benim görümcenin kocasıyla bi samimiyetim yokki neden hayatımı sorguluyor..çünkü görümcem arkamdan konuştukça onlarda beni yargıladılar.yüzlerinden anlıyorum artık.zaten adam kendi ailesiyle alakayı kesmiş kardeşiyle küs.hep bunların evinde
Ohhooo, görümcenin kocasına kadar gitmiş iş. Herkes hayatınızın içinde. Siz hala görümcenizi suçlayın, aynen devam böyle. Herkes mi size karşı, bu lafları herkesin ağzına veren kim? Hiç düşündünüz mü?

35 yaşına gelip ailesinin , arkadaşlarının vs. Lafıyla dolan adamlardan ne koca ne baba olur. Lütfen bu adamlarla ömür çürütmeyin kendi fikri yok ki size bir fikirle gelsin bir aile olsun. İyiyi kötüyü ayırt edemeyen insanlardan uzak durun

yaş sınırının kalktığını duymuştum öğretmenlikte.Kpss içinde bu yıl girdim düşük aldım çünkü günlerim hep orda burda iyi gelin olmaya çalışmakla geçti.haftanın 3 günü evden çıkıp işlerimi derslerimi yetiştirmediğim olurdu.çünkü biliyorum gitmesem problem çıkaracaklar
Yani şu bahane bile sizi gösteriyor.
Nasıl bir sevilmek takdir edilmek çabası bu. Nasıl bu kadar odak noktanız olmuşlar.
Geçen sene kayınpedere kayınvalideye kpss te çalışıcam gelemem deseniz zaten eminim gel git denmezdi. Dense bile e siz de hep çalışmaktan bahsediliyordunuz der geçerdin. Oraya gidince de kapanırdın bir oraya çalışırdın.
Ama bahanelere sığınmak daha kolay tabii.

Gitmeyeceksin, direncli olacaksin. Kocan da ya herru ya merru. Sen onu degil o seni oldugun gobi kabul edecek. Hizmet etmek ne demek ya. Hizmetci degilsin sen. Bir yere gittiginde de bir sey yapmana gerek yok.

kendınızı neden bu kadar cok ezdırdınız kı ?
yanı yanınızda gorumcenız esınıze emın olmadıgın kadından cocuk yapma dedıgınde hööşşşşş demenız gerektı
ya cok sey var tek tek yazmıs bırde kendınızı acıklamaya calısmıssınız oyle sındırmısler kı kendınızı anlatıyorsunuz bıze haklı oldugunuz zaten ortada
nişanlılık surecınız nasıldı ?

X