Öyle kötüyümki..

kendimi her korumaya kalktığımda her fikrimi savunduğumda altedildim.. en ufak konuda bile.Misal ben mercimeğe zerdeçal attım diye Aaaa yapılırmı o. sarmaya az bulgur kattım diye o öyle olmaz bilmiyorsun... bulaşık makinamı 2. kez durulamaya alırım hep Aaa hep israf.En son ben böyle seviyorum dedim.bu seferde zıt fikirli asi bi gelin oldum.Yazarken bile trajikomik olduğunun farkındayım.Bu insanlar aşırı müdahaleci ve sabit fikirli.Bi süre sonra kendi fikrimi söylemeyi bıraktım pes ettim..

Bende diyorum ki ortada es ve onun ailesinden kaynakli sorun var
Once cozmeye çAlışırım
Baktim olmuyor bir sure beklemeye alirim
Yine değişmiyor
Yollari ayiririm
Evlilik kader kismet
Oyle kavun degil kokladim beğendim aldim 10numara gidecek diye olay yok
Nasibinize bu çıkmış mi çıkmış
Kendimi ölçerim bu adam ve ailesiyle nereye kadar gidebilirim sabrima bakarim yani
He baktim olmuyor yapamiyorum
Ozaman bitis karari veririm
Ailenize gelince geçmiş olsun
Aileler bir üzülür 2 üzülür sonra alışıyorlar merak etmeyin
Benim yakinimda ayni durum vardi
Ailesi istemedi bosanmasini
Aradan 8yil gecti aile diyorki simdi
Bu adami bosa.bu adam cekilmez diyor
Kadin 8 yilda kafayi yedi simdi aile bosan diyor.
Kadin ilaçla tedavi görüyor.
Kisaca bu hayatta senden degerlisi yok
Kim seni ne görürse görsün
Hayat 1kere yaşanıyor
Kimse icin üzülmeye degmez
Yapamiyorsam yapamiyorumdur.

Kendine yardim etmeyene kimse yardim edemez
Kendini seveceksin bunun için yine ekonomik özgürlük kimseye bagli olmama durumun olacak
Buzamanda paran varsa ailen bile sana çek demiyor
Bu uye önce kendini sevecek iş bulacak
Kimseye minnet etmeyecek
Bosanirsam da kimse laf edemez kimsenin evine gitmeyecegim diyebilmeli

sanırım ortada çözülecek pek bişey kalmadı.Görümcenin yüzünü dahi görmek istemiyorum artık ki ben öyle rol yapamam seviyormuş gibi.Eşim bu husumeti anladığı an bana resti çekti.Çünkü görümcem herkesin aklına giren birisi.öylede oldu.kb bana soru sorarken ben put gibi durup tv ye bakmışım.Zaten oraya gittiğimde neye ne kadar gülmüşüm hep bi kontrol halindelerdi.Bi konuda farklı fikrimi söylesem sen ne biliyosunki dercesine yüzüme bakarlardı..Görümcem kuzeniyle yaşadığı bi husumetle ilgili ona arkadan sen kimsin kızımmmm.ben bi insana kafayı taktımmı onu bitiririm diyordu..aileside ne fena ne akıllı kızımız var diye övünüyor.Bu zamanda ağırbaşlı olmak kimsenin işine karışmamak para etmiyor.

Gercekten sizde normal degilsiniz surekli aciklama aciklama. Biz size evet siz cok iyisiniz onlar hatali idare et dememizi bekliyosunuz galiab. Bu evlilik bu aile bu adam asla duzelmez zaten sende sucluluk psikolojisindesin. Haftada 3 gitmen bile fazla ve hataydi saf durmussun ezdirmissin kendini bu iyilik iyi niyet degil. Kotu olsaydin belki bukadar yapamayacklardi senden cekineceklerdi. Bosan kurtul babani aileni bahane etme. Resti cekiceksin ben buyum begenmiyosan bosanalim bukadar

Benim eşimin aileside seninkinden farkli degil
Sabit kafali yoz insanlar
Gittigim ikinci ayimda restimi çektim
2aylik evliydim
Esime de dedim cekemem bunları
Bana emirvaki yapmasınlar karsilarinda hizmetçi yok dedim
Aşırı Yilisik tipler...
Neyse mesafemi korumaya calistim
Ve koruyorum da
He baktim ustume geliyorlar mi diyelim hadi eyvallah derim
Ben aslan terbiyecisi değilim
Ve ben ailemede yeri geldimi derim
Hayatta hersey kismet
Oyle evlendim omur boyu sürecek diye beklemeyin dedim

Benim eşimin aileside seninkinden farkli degil
Sabit kafali yoz insanlar
Gittigim ikinci ayimda restimi çektim
2aylik evliydim
Esime de dedim cekemem bunları
Bana emirvaki yapmasınlar karsilarinda hizmetçi yok dedim
Aşırı Yilisik tipler...
Neyse mesafemi korumaya calistim
Ve koruyorum da
He baktim ustume geliyorlar mi diyelim hadi eyvallah derim
Ben aslan terbiyecisi değilim
Ve ben ailemede yeri geldimi derim
Hayatta hersey kismet

Ben artık eşimn olayları anlatma şeklindende korkuyorum..mesela ufak bi tartışma yaşasak hemen tavır alır küserdi ben konuşmak istesem git burdan falan derdi.Taaki ben ondan haklıda olsam özür dileyene yada o unutana kadar.o sırada yemek yapıp çağırırdım mesela gelmezdi.Bugün senin küsme huyun var hep ben çabaladım deyince ben senden kaçıyorum diyor.sanki beni dırdırcı bi kadın gibi gösterip insanlara vah vah neler çekmişsin dedirtecek..

işte ben eşime bunun imasını bile yaptığımda bak mesela bana şu soruyu çok soruyorlar.gereksiz dediğimde kavga eder sen alıngansın biz senle uğraşamayız derdi...Halbuki bana yapılanı benim ailem ona yapsaydı..asla görüşmezdi o biliyorum

Bencil iste...

Siz acilen bir psikaytra gidin. Benim bile psikolojimi bozdunuz sabah sabah.

İnsanlar ne yazıyor kadın ne anlatıyor .Allah'ım aklımı koru

o kadar suçlanıyorumki doğrudan yada dolaylı..teyzesinden tutun annesine kadar hep bi imalar..kendime inancımı kaybettim.iyi olduğum konularda bile iyi değilsin sen artık diyorum.çünkü ailesi yemekten temizliğe her konuda kendini mükemmel görüyor.E haftanın 3 günü gidincede bu psikolojiden ne kadar korunabilirsiniz

eşinizin buradaki davranışı asla kabul edilebilir değil. ancak çalışmak konusunda da kusura bakmayın siz hatalısınız.
bunu eski konularda da burada bir sürü üye yazdık. yok erkek çalışan fazla oluyor yok maaş az diye diye çalışmakla ilgili her konuda sürekli bahaneniz oldu.
genel olarak sizin yaklaşımınızın bahane üretmek üzerine olduğunu düşünüyorum. bu konuda bile aslında çeşitli bahaneler üretip sonuçla ilgili konuşmuyorsunuz.
32 yaşındayım diyorsunuz, hatırladığım kadarıyla mimarsınız ve hiç iş tecrübeniz yok. eğer çalışma meselenizi çözmüş olsaydınız şimdi çoktan kapıyı çekip çıkmıştınız yanlış mı ?

Gidemeyeceğinizden emin ipleri eline almış koşturuyor.
Babanızdan dplay korktuğunuzu biliyor belki de ama gitmeyeceğinizden emin iyice kul köle yapmak niyerinde.
Bu evlilik bitmiş düzelmez. Çocuk fln düşünüyorsanız da geç kalmadan boşanın.

Siz acilen bir psikaytra gidin. Benim bile psikolojimi bozdunuz sabah sabah.

İnsanlar ne yazıyor kadın ne anlatıyor .Allah'ım aklımı koru

bu arkadaş eski konularında da sürekli böyleydi. genel tavrı bu.
üniversite okumuş ama kendi babası erkekli ortamda çalışmasını istemiyor diye iş beğenmez, maaşa laf eder.
32 yaşında, arkadan gümbür gümbür gençler geliyor. bu saatten sonra kolay mı olacak.
şimdi de diyor ki çalışmadığım için korkuyorum boşanmaktan.
kp iş bulmak istedi ona da kızdı ona ne diyerek.
kendisi istemiyor düzlüğe çıkmayı.
insan ne yaparsa kendine yapar.

Yaşasın madem böyle niye şikayet ediyor ki. Ben kuruma başladığım da bir hata yüzünden 3 yıl komik bir paraya çalıştım. Yediğim mobbingin haddi hesabı yoktu. Kolay mı elde ettik acaba birşeyleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…